Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

tremonti
10. nov 2009

dakujem velmi pekne za pomoc,aj ked mi vychadza nejaka divna krivka netusim ci bolo ovu abo nie,ale ani sa necudujem lebo mam polycyst.ova a hormony do bludu:((ale len tak pre zaujimavost si meriam BT,mozno aj motyka vystreli🙂 tak ci tak nas moj doki o dva tyzdne posiela do splnu

lyndus
11. nov 2009

bre ranecko babulky 🙂 ranajockyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀
😀 😀 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀 😀
😀 😀 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀 😀
😀 😀 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀 😀
mno ja mam zajtra poradnu, som zvedava, co mi doki povie, lebo chcem o dva tyzdne dlhsie chodit do prace hehehe... asik ma posle do teplych krajin 😀 a vraj nemam moc dobry krvny obraz, tak mi predpise nejake lieky, teda vitaminy, aspon myslim... mozno preto som stale taka unavena 🙂

feja22
11. nov 2009

Pekný deň splniečka! Ahoj Lynduš.
Zajačik, Leni veľmi sa s Vami teším a prajem všetko dobré.
Gisel, Rebeka súcitim s Vami, ale raz sa to obráti a možno budete lámať rekordy v počte babuliek.
Máš v pohode prácu, keď chceš ostať dlhšie?

lyndus
11. nov 2009

feji vlaste aj ano, sedim v kancly za compom, nic namahave, takze sa da... hlavne chcem dokoncit nejake veci a na to musim byt v robote do polky decembra... aby potom na mna kolegovci nenadavali, ze som nechala rozrobenu robotu... tak ci tak tu budem musiet prist, aj keby som uz bola na materskej, tak nech to mam aspon zaplatene 🙂 kedy mas utz na srdiecko? Nech si das konecne k menu TT 😀

mimusa4
11. nov 2009

ahojte prišla som vás omrk.. 😉 ako sa vám darí a vidím, že dobre 😵
toľko tt som už dávno nevidela 😀 tak teraz by ste mali byť všetky tehulky medzi toľkými tt, veeeľmi prajeeem všetkým 😵 a všimla som si lenuliatko, že dvojky? waaaaw gratulujem 😵 😵
a vítam nové tváre, hor sa do boja, nebáť sa ničoho a dosiahnete svoj cieľ, aj keď nie vždy je to ľahké, prajem veľa šťastia 😵

a môj len rastie a rastie, pomaly už ani do umývadla nevojde, budeme musieť už vytiahnuť vaničku 😀
aaaa už sa prebúdza, on sa zobudí aj keď mu idú prdíky von 😀 😀

feja22
11. nov 2009

idem budúci týždeň v stredu
neprepracuj sa 😉

deny3
11. nov 2009

ahojte 🙂
gratulujem novým tehulkám, tak konečne tá smola zažehnaná a už budú len pozitívne správičky. Tehulky užívajte si tehotenstvo, odporúčam PN a pripravovať hniezdo.
Lyndus neviem či pochodíš, podľa zákona musíš najneskôr 6týždňov pred termínom pôrodu nastúpiť na MD, jedine, že ti lekár do tlačivka pre soc. poisťovňu uvedie neskorší termín pôrodu, možno sa bude dať dohodnúť, veď týždeň hore dolu.

mimus ako? aj môj rastie, aspoň ja si to myslím, aj keď je stále maličký, minulý týždeň mal 3420g aj s plienkou, ale ja ten rozdiel už vidím a hlavne cítim na rukách. Inak my máme posledné dve noci katastrofálne, včera som bola hore od pol tretej, zaspal až o ôsmej ráno a túto noc zase do tretej a o šiestej už hore. Teraz sa snažím ignorovať jeho pokusy ma zaujať, ale neviem dokedy budem taká tvrdá.

Inak ja si neviem predstaviť mať dvojičky, to asi človek je 24 hodín denne hore a 24 hodín denne má deti prisaté k ciculkám.
Nevydžím, idem k malému, možno budú aj slzičky 😢

lyndus
11. nov 2009

feji neboj nist, neprepracujem 🙂
deny, ved presne to mam v plane, chcem aby mi do papierov napisalt termin porodu o dva tyzdne neskor a secia budu spokojny... ani personalne nebude frflat a ja mozem riesit veci 🙂 tie posledne dva tyzdne uz len dam dokopy secky a veci, posledny tyzden mam dokonca naplanovanu uz dovolenku posledne dva dni, takze tu budem len do stredy, ak to vyjde... urcite to nebudem prehanat 🙂

rebeka33
11. nov 2009

Dobré ránko splniečka. ďakujem kukulik za rady ohľadom čili, asi aj ja skúsim len to prirodzené. Našla som zaujmavý čaj- od herbexu- ženský čaj s aloe vera aj alchimikou a myším chvostom a i. tak skúsim piť až do ketu budúci mesiac. Aj keď doki sám uznal, že ket má asi len 15 %. Všetkým snažilkám veľa , veľa štastia a sily. A tehulkám pekné srdiečka. pa-pa-paáááá.

lenuliatko
11. nov 2009

Ahojte babule 🙂
Ďakujem za gratulácie, čaká nás boj, ale zvládli iní, zvládneme aj my. Inak, milé ako sa mi zapĺňa IP s povzbudením a radami okolo dvojičiek, veľmi si to vážim 😵
Rebeka, pýtala si sa na Brno. Aj Tomka tam chodí, akurát začala stimulku, tak ak chceš, popýtaj sa jej.
Tremonti, ja som registrovaná na wunschkinder.net, na fertility ma vtedy nechcelo prihlásiť a teraz je tam vraj nová registrácia možná len na pozvanie už zaregistrovanej členky 😕
Lyndus, ty to s tou robotou nepreháňaj, lebo za PC aj porodíš 😀
Juliett, nech sa vám v SPLNe darí. Ja som vedela, že tam ešte niekto z fóra mal včera byť a došlo mi to, až keď sme sa menili v prezliekacej kabínke 😉

piskota80
11. nov 2009

Ahojte,
ja nás len posuniem hore, lebo sme poriadne spadli 🙄
je tu niekto?

lyndus
11. nov 2009

leni 😀 😀 😀 ja rodim az po novom roku hehehe 😀
rebeka, aj 15% je nadej, ja aj Petronelka sme tehule po KET a kukulik ma Samka po KETe, takze nic nieje nemozneee... toyoooooooooooootaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

feja22
11. nov 2009

Lynduš ty si samá sranda. To vždy, alebo pomáhajú hormóniky.
Leni tak ti v dobrom závidím tie dvojočky... To bol vždy môj sen, aj keď v mojom prípade by to bolo riziko.
Dievčence neviem ako vy, ale mňa občas pichne pri srdci, či budem dobrá mama. A to je len začiatok.
Asi je to vekom ?????? 😅

lyndus
11. nov 2009

feji co ti ja viem, asi ako sa zadari 😀 😀 😀
nebojaj, isto budeme dobre mamule, sak sme tolko po tych nasich babatkach tuzili 😉 urcite aj my obcas zvysime hlas, ked nebudu pocuvat, donesu zlu znamku zo skoly, alebo narobia rosambo namiesto upratovania... hej a dojdu neskoro domov 😀 teda myslim, ze urobime maximum, co bude v nasich silach, aby sme boli co najlepsie maminy...aj ked nam isto obcas rupnu nervy, asi ako kazdemu 🙂

kukulik30
11. nov 2009

feja, neboj, mna tak picha pri srdci, stale,a etraz intenzivnejsie... ci som dobra mama ☹ ...a hlavne ci vychovavam svoje dieta spravne a ci bude z neho dobry clovek, to je moje velke prianie...ale prave mame kriticke obdobie, v skolke pocuvam na maleho same staznosti, este som nepocula pochvalu taku uprimnu..a je mi z toho smutno, lebo doma s nim az taky problem nie je..ak vystraja, ignorujeme ho a prejde to... proste je zive striebro a to je asi este slabe slovo ...v kolektive vraj velmi vystraja, ked sa rozsali, nikoho nevnima, ked mu nieco odmietnu, vrci na ucitelky, hadze hracky , odmieta jest / ale to neberiem ako velky problem, to spekuluje aj doma, myslim, ze sa to casom upravi/..no co mam na to ucke povedat 😔 ked je ssam, je v pohode, nie je problem, teraz sme doma a vcera bol zlaty, dnes tiez..hrali sme pexeso, kreslili,aj sam sa hra velmi pekne v izbicke, vtedy ho nevyrusujem..jasne, ked mu poviem na nieco "nie", tak troska dudre, zlosti sa, ale nepovolim a prejde to vacsinou raz dva 😒
ale to asi patri do inej temy a nie tu ☹

mima263
11. nov 2009

ahojte, to fakt myslíte vážne s tými 15 %? 😕
Myslela som, že aspoň 20

katy2
11. nov 2009

Ahojte 🙂
Stretla som dnes Cavik, ma pokazeny pocitac, preto nepise. Vlozili jej 3 bambulky 😵 Pozdravuje 🙂

kukulik30
11. nov 2009

katy, dakujeme za odkaz, a tesime sa spolu s nou, verim, ze k Miskovi pribudne dalsi drobec alebo dalsi drobcovia 😵

feja22
11. nov 2009

Ďakujem za povzbudenie, aj keď viem, že je to na inú tému.
Ako sa blíži UTZ stúpa moje napätie. Stále nemám príznaky........ 😠
Na chvíľu si odskočím a hneď som späť.

kukulik30
11. nov 2009

feja, nemyslela som to tak, ze tvoje obavy patria do inej temy, jasne , ze nie...ale ten moj dlhocizny prispevok 😉 to je moje trapenie momentalne, ale myslela som to tak, ze tu ho asi nevyriesim 😒

tvoje obavy su na mieste, je to normalne 🙂 myslim, ze to napadne kazdu z nas 😉

feja22
11. nov 2009

Kukulik ja som to pochopila.

lyndus
11. nov 2009

kukulik asi to mate pestre ze? 😕 musi to byt tazke, ked sa niekto cudzi stazuje na tvoje milovane dieta... hlavne ked sa zo vsetkyh sil snazite vychovat ho co najlepsie... tiez mam obavu, ako budem skaredo zazerat na ludi, co budu pustat poznamkky tohto typu... ved kazda mama chce vychovat co najlepsieho cloveka... mate tam mlade ucitelky, ci take starsie? lebo co kamosky hovorili, najviac sa stazuje take muzejne typy z cias socializmu 🙄

kukulik30
11. nov 2009

lyndus, ale mne ani nevadi, ze sa ucitelka postazuje sak to je normalne, stavlo by ma viac, keby mi nic nepovedala a tvarila sa , ze je vsetko ok....ze nie je vzdy dieta v pohode, ved je vo veku, ked ho je este tazko usadit, aby poslusne sedel a robil , co treba, ja vidim doma, chvilku sa pohra a potom ide robit nieco ine...ale dieta potrebuje obcas aj pochvalu, zrejme uz dostal akusi nalepku a hotovo, uz to bude len neposlusny Samo 😖 a to ma mrzi najviac...ja som vravela, ja nemam problem, ak nepocuva, jasne , ze to nebudem podporovat , nech ho izoluju na bok, on ma deti velmi rad, ved vyrastal sam, preo je teraz ako divy , ked je v kolektive...ale zase nemienim pocuvat kazdy den, ze dne surobil toto, na dalsi den zase toto a nic pozitivne...ja ho napr velmi casto chvalim, aj za somarinky...
a najlepsie su vety typu, tak takuto skupinu sme tu hadam este nemali, myslim zostavu deti ☹ jedna je uz v dochodku a dalsie dve v strednom veku

kukulik30
11. nov 2009

ale som rozhodnuta sa porozpravat s ucitelkou 🙂

zajacik...
11. nov 2009

Ahojte 🙂
Cavik tak to je super ze 3 bublinky su uz v brusku 😵 😵 😵

lyndus
11. nov 2009

mno ved prave, aj mna rozculuje, ze zaskatulkuju dieta a neriesia to... pristup jak oci... snad to poriesite 😉

juliett7
11. nov 2009

Chcem sa spytat, ze ked mam na buduci tyzden volat o vysledky do SPlnu a ked bzudu OK tak napiseme ziadost, povedal lekar. A to tie lieky zacnem brat az potom, ked schvalia ziadost z poistovne, alebo uz pred. A IVF potom spravia asi za aky cas? Ja som uz taka nedockava

steva
11. nov 2009

ahojte.
juliet lieky az po schvaleni ziadosti,najprv dostanes jednu injekciu a podla ultrazvuku a krvi ti lekar potom povie kedy zacnes pichat vcelicky do bruska.taha sa to tak dva mesiace kym zacnes a zalezi aj aku mas poistovnu.ja mam vseobecnu a mala som to schvalene tak do troch tyzdnov.

zajacik...
11. nov 2009

Juliett tu nedockavost pozname vsetky 😀
No tak ked vypisete s dokim ziadost, posles si ju do poistovne na schvalenie, to trva cca 3 tyzdne, niekedy skor a niekedy neskor... no a po schvaleni pojdes do SPLNu medzi 18-22.DC na UZV a ak bude vsetko OK tak ti sestricka pichne decapeptyl, zaroven ti daju recepty aj na ostatne lieky. Po decapeptyle ti pride MS tak za 10 dni, potom po skonceni MS pojdes na krv a UZV a poobede si zavolas ktorym dnom zacinas stimulovat. Stimulacia trva ca 12 dni, potom na dalsi den sa ide na pregnyl aby popraskali vajicka a o 2 dni na odber vajicok, ten je v celkovej narkoze. Vtedy musi úrist aj manzel aby odovzdal svoj "material". No a o 2-5 dni je transfer embryi do bruska a potom o 14 dni sa ide na krvicku a povedia ti ci si alebo niesi tehulka. U teba to vidim tak na januar, kedze v SPLNe maju vacsinou dovolenku posledne 2 decembrove tyzdne a prvy januarovy. Ale januar byva uspesny, vravela mi sestricka 😵

zajacik...
11. nov 2009

Stevca si ma predbehla 😀
A este som zabudla napisat ze pocas stimulacie sa ide este 2x na kontrolu, prvykrat aj krv+UZV a druhykrat len UZV.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre