Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

marcelka82
29. jan 2010

Ahojte. Prišli mi iba 2 zmeny. Takže počkám ešte do zajtra a niekedy popoludní sa do toho pustím. Radšej keď budem prepisovať, tak viac naraz. Ďakujem

vevericka80
30. jan 2010

dobre ranko prajem splniecka 😉
drzim palce cakatelkam na vysledok 😉 dufam, ze vsetky na testoch najdete //

silvia.v
30. jan 2010

Ahojte splniečka, kde ste sa všetci zabudli? Víkendujete? 😵

silvia.v
30. jan 2010

Mám otázočku, 😝
koľko môžem denne vypiť alchemik. čaj? Ja keď ho pijem, tak mi akosi schne v krku. 😀

zdeja
30. jan 2010

silvi ahooj ....ja som alchemilku vobec nepila....kys. listovu , E400 a sem tam chilli

matulka7
30. jan 2010

Ahojte dievčatá,...

všetkým čakateľkám a stimulantkám držím silno palce 🙂 🙂 🙂

Tie, ktoré ste pi IVF mi prosím poraďte: 26.10. 2009 po 1. negat. IVF som dostala MS, potom až o 62 dní ďalšiu - na vianoce 26.12.2009. Teraz v januári som mala dostať 22. 1. a MS nikde, skúšala som aj test - no negatívny,.... neviem čo mám robiť,... mešká asi cca 8 dní,.... ale nikdy predtým pred IVF som nemala vynechaný cyklus,.... som chcela už ísť konečne do splnu na KET no je to asi zatiaľ v nedohľadne,.. neviete mi s tým poradiť? ďakujem a prajem pekný večer,... 🙂 🙂 🙂

Pozdravujem všetky 🙂

zdeja
30. jan 2010

matulka ahoj ...ja som mala 1.ivf v septembri 09 mne menzes dosiel tiez asi azna 60 den potom som dostala tesne asi 15.12 a ket by sme uz nestihli..aj druhy menzes po ivf sa mi troska posunul... 26. tohto mesiaca sme mali ket ...kludne pockaj menzes dojde , moj bol tiez pravidelny pred ivf....a pokial by to meskalo viac ako 15-20 urcite by som volala na gyndu ...ja viem to cakanie je hrrrozne tazke

piskota80
30. jan 2010

ahojte bambuľky,
všetkým ktoré máte v bruškuu svoje piškotky držím palce a verím //.

My sme sa s manželom rozhodli, že tento mesiac na to KET-ko pôjdeme. Tak som v stredu volala do splnu, či sa vo štvrtok môžem zastaviť, že budem druhý DC, tak že samozrejme. No poobede som si našla zmeškaný hovor zo splnu tak som im volala späť. Sestrička mi povedala, že nech radšej vo štvrtok neprídem, lebo by mi KETko vychádzalo v období, kedy má ísť lekár na nejaké sympózium, že budem zbytočne stimulovať, keď by mi ho s veľkou pravdepodobnosťou prerušil. Tak ja už fakt neviem, či to len ja mám také šťastie alebo čo. 😠 😠 😠

Ahojte a prajem pekný zvyšok soboty.

matulka7
30. jan 2010

Piškotka, je mi to ľúto,... ale niekedy všetko zlé je na niečo dobré,.... 🙂

marcelka82
30. jan 2010

Ahojte. Pracujem na tabuľkách. Ak to ešte dnes stihnem, tak ich sem vložím. Stále mi ale môžete písať do ip zmeny.

piskotka je mi to ľúto. Neboj. Na ďalšiu už pôjdete. Držím silno palce.

A ja som bola vonku s Maxom. Je tam nádherne. Len obrubníky nevidno. A to som aj pocítila. ☹ Samozrejme, že ako ináč, stala som práve na obrubník. 😠 Tak som sa zase šmykla.

marcelka82
30. jan 2010

Takže som to dokončila. V prípade chýb a zmien mi prosím píšte ip. Budem len rada. 🙂

silvia.v
30. jan 2010

Piskota80, ktorý deň ide Hredzi preč? Dúfam, že mne nezruší Ketko keď sa napchávam hormonami.

silvia.v
30. jan 2010

Zdeja,
ako sa dnes máš? 😉

matulka7
31. jan 2010

Dobré ránko dievčatá,......

včera som tak náhodne prechádzala v histórii príspevkov SPLNU - predstavte si TREMONTI ktorá sa chystala do splnu koncom januára na KET je tehu prirodzene - blahoželám, super,....

ozaj piskotka - kedy bude hredzi preč?

Marcelka - ty musíš veru dávať na seba poriadny pozor 😉 😉 😉

Pozdravujem všetky, papa 🙂

vevericka80
31. jan 2010

dobre ranko prajem splniecka 🙂
piskotka je mi to luto.....aj mna by zaujimalo, ze kedy bude hredzi prec
marcelka - juuuj, musis si davat trochu vecsi pozor 😉
matulka - kde si ansla, zue tremonti je tehu? Inac aj mne po 1.IVF trochu zblbol cyklus, ms mi bud prisla o 3 dni skor alebo meskala 3-4 dni

mima263
31. jan 2010

ahojte,
vevericka, tremonti to písala v inej téme. A v albume už má testy. Stávajú sa aj také veci 😵
Je tu viac takých prípadov - Julietka7, marcelka82, steva, zuzan.dry otehotneli aj bez IVF.
Je to povzbudzujúce 🙂

lenuliatko
31. jan 2010

Ahojte babule, prajeme krásnu zasneženú nedeľu 🙂
Všetkým bublinkám v bruškách prajeme, nech sa uchytia a držiaaa a maminám splnia ten najväčší sen 😵
Krásne sa to tu rozbieha, aj ostatným stimulantkám nech to rýchlo zbehne a mršky prídu.
Tremonti blahoželám, videla som album, nádhera 😵
Piskota, tak to je fakt smola, ale ktovie, možno práve takto to malo byť.... 😉
Marcelka, ty si šikulka 😀 Včera si nevidela obrubník, ale po ďalšom snežení už nevidno skoro nič 😅
Zajačik tu spomínala to lepidlo. Ja som nad ním uvažovala, ak by ET nevyšiel, doki sa netváril nadšene, že vraj nie je dokázané, že by to malo nejaký účinok, ale že keď chcem, tak to urobí, za 100€. Na jednej strane si myslím, že keby to malo pomôcť, určite by to aj sám odporúčal, a zas na druhej strane, ide o to, či to vie poriadne robiť, či na to má správne prostriedky, lebo inde sa to používa bežne a myslím, že aj dosť úspešne. Ide o narušenie obalu a doki vravel, že to má zmysel, len keď je obal hrubý. Robí sa to mechanicky (narušenie), laserom alebo chemicky. A práve ten chem. hatching slúži aj ako lepidlo. Práve preto ma napadlo, či má prostriedky a pomôcky na to, aby to urobil. Jedna naša spolubojovníčka je teraz po KETe s AH, tak sa uvidí, či to malo úspech.

lenuliatko
31. jan 2010

Ešte sa chcem niečo spýtať, asi hlavne Košičanok.
Preložili mi morfolog. UZV u Dankovčíka na utorok, tak idem do KE a chcem poradiť, kde sú dobré obchody s detskými vecičkami. Že je aj dobrý výber, aj dobré ceny. Viem, kde je babetkovo. Tak mi poraďte ešte niečo, buď vo veľkých nákupných centrách, alebo je možno ešte niekde niečo. Ďakujem 🙂

vevericka80
31. jan 2010

to som rada, ze sa to tremonti podarilo 🙂 GRATULUJEM
lenuliatko- no zatial som este nepotrebovala decke vecicky, ale v optime je Maderna, v Barci je Tegel a aj v OD Dargov na 3.poschodi je obchod s detskymi vecickami

marcelka82
31. jan 2010

Dobré ránko. 😀 😀 😀 Dávam pozor takýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý veľkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý, že neviem, či sa dá ešte väčší dávať. Ja som včera videla snehový kopček, tak že tam má byť obrubník tak som ho šla prekročiť. A hnusak jeden, stúpila som rovno na neho len dosť nešikovne. Ale zdá sa, že sme ok. Aspoň necítim žiadne bolesti. Malá večer a ráno pokopkala. Takže mi uľavilo. No dnes ma čaká návšteva u svokry. 😝 Nasadila som si riadne podmienky. Vyvetranú, nezafajčenú miestnosť a v žiadnom prípade nejdem peši. Tak som zvedavá. V opačnom prípade nejdem alebo sa hneď otočím a idem domov.

astrid55
31. jan 2010

lenuliatko,

velka vdaka za tie info o "lepidle" alebo assisted hatching ako sa to spravne nazyva. Ako sama hovoris, inde sa to dost castu vyuziva a spravna poznamka, ze aj uspesne. Odkedy chodim na Spln forum, nikto to tu nespominal, preto ma ta informacia zaujala. Kazdopadne viem, tiez viem, ze sa to velmi casto pouziva. Takze zrejme to nejaky efekt ma. Kazdopadne sa to pri dalsom KET dr.opytam.

Detske vecicky maju v KE hadam vsade. Celkom slusne aj taky zaklad na zaciatok maju aj v starom TESCU, takze ked sa nebudes chciet terigat hore dolu po Optime, tak myslim, ze aj tam nieco najdes. Drzim palce.

PS: ta sprava o tremonti a ostatnych babach je krasna!!!

vevericka80
31. jan 2010

leni - astrid ma pravdu, aj v TESCU najdes krasne detske vecicky, ja si ich tam obcas chodim obzerat 😀

deny3
31. jan 2010

ahojte SPLNiečka 🙂
trochu to tu ožíva, to je super, držím palčeky všetkým, od čakateliek až maminy 😵

lenuliatko ide o to, čo máš v pláne. ja som gro oblečenia kupovala cez net, ale teraz, keď je už Kubko väčšie mimino, tak sa vyžívam v kupovaní zmenšených dospeláckych vecí. Ale tie sú hrozne nepraktické, to len na návštevy chodíme machrovať, doma je najlepšia klasika body a dupačky alebo polodupačky. Pekné vecičky a často v akcii sa dajú nájsť v optime v HM a CA, aj Tesco v meste je dobré, minulú nedeľu som tam nakupovala, mali veľa akcií práve na malinké vecičky, výber bol dobrý. Bábetkovo a Maderna sa mi zdajú predražené, ale v Maderne v optime som kupovala fusak, deku, najviac sa mi páčila značka Emitex, majú veľký výber farieb, bola tam aj veľmi milá predavačka. Tégel je dobrý na kočíky, vystihli sme super cenu na náš a je tam ukecaný predavač, aspoň bol, ktorý sa na počudovanie dobre vyzná, kočík predviedol ako nikde. Ale oblečenia nenakupuj veľa, detičky tak rýchlo rastú, ja som si nedala povedať a niektoré sme ešte ani nemali na sebe a už sú malé. Joj, tak rada nakupujem také malé vecičky, aj včera som niečo musela v CA, zatiaľ sa muž len usmieva, neviem, dokedy mu to vydrží 😀

marcelka82
31. jan 2010

Posielam vírusiky: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Leni, ja kupujem veci pre malú v Tescu, Anjelika a sem-tam zájdem aj do Popolušky. Ináč, u Anjelika sú hrozne zlaté predavačky. Tam chodím najviac a najradšej.

mima263
31. jan 2010

marcelka myslíš Anjelik v MI, ktorý má aj internetovú stránku?

mravvcek
31. jan 2010

Dievcata chcem sa vas opytat,odporucil Hredzi niektorej z vas IUI?Od coho to zavisi?Robia to IUI onho v centre?laparoskopiu kedy odporuca?Jaj som zufala,neviem co mam robit,ci ist za gynekologom,nech mi da este jeden trojmesacny cyklus clostyl,alebo ist hned do centra.

deny3
31. jan 2010

mravvcek my sme mali IUI, navrhol to až po laparoskopii, musia byť prechodné vajíčkovody a ináč sa to nezistí, a navrhol IUI kvôli tomu, že sme v poriadku, len to akosi nejde. Bola som dvakrát a nič, tam je úspešnosť len okolo 8-10 %. Ale niekomu to vyjde.
a pokiaľ viem, Hredzák IUI pokiaľ je kvázi všetko v poriadku tak v pohode navrhne. Dvakrát sme boli kvoli veku, možno by to skúšal aj viackrát. Ja som tomu ale veľkú šancu nedávala, neviem prečo. Ale treba skúsiť.

mravvcek
31. jan 2010

Ja som otehotnela vdaka IUI,preto sa opytam ze aj teraz by som to skusila,teda chcela by som najprv skusit IUI a az potom ivf.len sa bojim,aby hned nenavrhol ivf,ani na laparke som este nebola aj to by som este chcela vyskusat.Ved naco sa dopovat tolkymi hormonmi,pokial nemam spravene este ine moznosti.Samozrejme ak to nevyjde,tak pojdem aj na ivf,to jednoznacne.Len proste chcem vyskusat este IUI.

lenuliatko
31. jan 2010

Ďakujem vám za tipy,a si som mala byť ešte trošku presnejšia. Ide mi hlavne o také obchody, kde je veľký výber kočíkov, postieľok, vaničky,... skôr také veci ma zaujímajú, chcem ich totiž vidieť naživo, a či už kúpim tam, alebo objednám cez net, je mi jedno, len kôli predstave. Napr. dvojkočíky nemajú veľmi vystavené, vraj ten čo chcem, je vystavený v Kike, chcela by som kúpiť postieľku, na začiatok jednu, lebo majú aj kôš na spanie a chcem ju proste "ochytať" 😀 Aj či napr. má zmysel kupovať so sťahovacími bočnicami, či s vyberateľnými tyčkami... Neviem, či kúpiť radšej celý pultík na kúpanie s vaničkou, prebaľovacím pultom a odkladacím priestorom, alebo je to blbosť a radšej klasickú vaničku... S oblečkom mám tiež dilemu. Všade čítam, že nekupovať veľa ale čo je veľa u dvojčiat? 😅 Zatiaľ toho nemám veľa, ani sa nebudem ponáhľať, to tak priebežne. Veci, kočík a pod. chcem vidieť čím skôr, som na PN a nemám toľko možností vybehnúť do KE, tak treba využiť.
Marcelka, vidíš na tú Popolušku som zabudla. A anjelik funguje? Minule som šla okolo, že zájdem a tam to celé prerábali. Tak som nevedela, či skončili, alebo sa sťahujú, alebo len rekonštruujú 😕
Astrid, dokiho názor na AH som ti zhruba opísala, nečakaj niečo iné. Ja som sa o tom tiež dozvedela z témy z iného centra a potom googlila. Aj SPLN to má v ponuke výkonov, len akosi sa im do toho nechce...
Mravvcek, aj my sme boli najprv na IUI, keďže výsledky boli ok. Ja som predtým mala robené HSG vyšetrenie, ktoré potvrdilo priechodnosť. Poviem ti narovinu, že doki to úplne zle načasoval, vajká mali popraskať 36 hod. po pichnutí pregnylu, mne popraskali cca do 5 hod. Keď som mu to povedala, tak na mňa vybehol, že ako viem, že ovu bola. Ale poznám svoje telo dobre, ja ovuláciu cítim, už dávno predtým som si sledovala krčok, merala BT, vôbec som nepochybovala a doki mi odmietol urobiť aj UZV, aby sa to potvrdilo. Tak som si to nechala urobiť, aj keď som vedela, že zbytočne. Preto taká nízka úspešnosť, je ťažké sa trafiť. Druhú IUI som už nechcela, radšej IVF.

mima263
31. jan 2010

Leni fakt Ti odmietol urobiť ultrazvuk? 😕
Ja som na transfer išla s kondomom, tiež som si myslela, že sa to robí pred

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre