Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
mozem sa opytat.......chodis teraz do SPLN-u????

lenuliatko
25. sep 2009

Jasné, že do SPLNu 😉 Kam inam, si v splňáckej téme. Kedy sa tam chystáš, možno sa stretneme aj tam.

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
bola som tam dnes, dostala som papiere pre poistovnu, takze najskor tam pridem okolo 28.10, kedze na rozhodnutie poistovne sa caka 4 tyzdne......
Momentalne maturujem nad cestnym prehlasenim

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
prave som si citala, co si mi napisala o nasej smole.........ja to nechapem, ako je mozne, ze tie co chcu, nemaju......a ine to beru ako smolu, ktora sa im pritrafila omylom

lenuliatko
25. sep 2009

Aha, takže začínaš. Ale už máš za sebou mesiac sledovania, hormonálny profil... Akú máš zdravotnú poisťovňu? A čo nevieš s čestným prehlásením? Tu si na dobrom mieste, baby poradia so všetkým 😉

lulockka
25. sep 2009

Ahojte tak tu sa to krásne rozbehlo.Všetkým vám prajem veľa šťastia. 🙂 Ja si ešte musím počkať na m ešte pár dni a hor sa do KETu. už sa teším.Neviete mi povedať ako prebieha ket.Osobitne pozdravujem všetky Michalovčanky 🙂

lenuliatko
25. sep 2009

Jój moja, nad spravodlivosťou sa vôbec nepozastavuj, nemá to logiku, je to proste tak. Už len veriť, že všetko dobre dopadne. Keď budeš čokoľvek potrebovať, kľudne mi napíš aj IP, ak budem vedieť, poradím, pomôžem. Ak si dobre pamätám, ty si ešte dosť mladučká, že? Nič sa neboj, budeme mať všetky detičky. Občas si tu čítam rôzne témy a mám pocit, že tých, čo sa týkajú umelého oplodnenia, je tu stále viac a viac. Ale vďaka bohu za to, že nám má kto pomôcť.

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
mam vseobecnu zdr., a mesiac sledovania????? o tom sa dr. nezmienil, dnes povedal, ze ak mi poistovna vsetko uzna, zaciname s liekmi......hormonalny profil mam........
a to prehlasenie je tak hlupe, az neviem co s nim, nechcem to pokazit, je to priliz dolezite.....takze rozmyslam, co napisat na bodkovane ciarky

lenuliatko
25. sep 2009

Ahoj Luloccka, ďalšia Michalovčanka? 😉 Držím palce na KET. babule poradia, čo ja viem, tak 1.-3. DC pôjdeš na UZV a začneš brať lieky na rast sliznice, myslím, že etrimax, ku koncu aj duphastona a utrogestan a keď bude perinka dostatočne veľká, vložia zmrzlinky...

lulockka
25. sep 2009

Ďakujem za info Lenuliatko 🙂 My sa snažíme o bábo 4 roky a niečo a naozaj to dáva zabrať ale hlavne psychike.Niekedy si už poviem že na to kašlem ale vždy ma niečo naštartuje a idem dalej ved za taký mali zázrak to stojí 😉

zajacik...
25. sep 2009

Weronika ake cestne prehlasenie vypisujes? Ja som nic take nevypisovala 😨 To je pre poistovnu ci pre SPLN? Lebo ak pre poistovnu, tak asi preto ze ja som v Dovere a tam to zrejme netreba 🙂

zajacik...
25. sep 2009

Lulockka aj my sa snazime nieco cez 4 roky, to ale zbehlo 😲

lenuliatko
25. sep 2009

Weronika, so VŠZP to máš za dva týždne schválené, aj ja som mala. Vezmeš všetky papiere a pôjdeš s nimi do Michaloviec na pobočku. tam ti to rozdelia, michalovce schvaľujú len lieky a a výkon sa schvaľuje v KE. Tu si nechajú len tie papiere, čo im treba, zbytok pošleš poštou do KE, hneď si tam popýtaj aj adresu a tá pani tam bola taká zlatá, že mi dala aj telefón na rvízne oddelenie a zavolala som si tam, či to je schválené. Síce sa trošku bránili, že oni to automaticky posielajú do SPLNu ale over si to, lebo systém je taký, že michalovčania budú mať v počítači, že KE to schválilo, ale sami to asi zisťovať nebudú. Takže keď som vedela, že výkon je schválený, volala som do Michaloviec, že je to ok a až vtedy to dali našej revíznej doktorke, ona automaticky schválila a ešte v ten deň poslala do SPLNu. Dúfam, že je to zrozumiteľné 😅 Ale v podstate, ak si to ustriehneš, o dva týždne to máš v suchu. A Hredzák ti nerobil vstupné vyšetrenia? myslím hormonálny profil a mužovi spermiogram? 😕 A čo špekuluješ v tom čestnom priznaní? Čo nevieš, pýtaj sa.

weronika131
25. sep 2009

zajacik
vypisujem to pre poistovnu, je to prehlasenie o tom, ci som uz bola na IVF hradenom poistovnou alebo mnou a ci som niekedy bola na interupcii, sterilizaciu

lenuliatko
25. sep 2009

Zajačik, to Hredzák dával spolu so žiadosťou, tam čestne prehlasuješ, koľké v poradí to je IVF, či už boli hradené, alebo nehradené cykly, či si nebola na potrate... A naša poisťovňa to vzala, ale bolo to súčasťou žiadosti.
Lulockka, tie pády a vzostupy tu poznáme všetky. Raz je dobre a raz depka ako hrom. Ale všetky tu na toto obdobie budeme čoskoro spomínať s úsmevom, čo sme museli preskákať, ale dočkáme sa 😉

lulockka
25. sep 2009

Zajacik naozaj čas letí rýchlo a ty sa tiež chystáš na KEt

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
co si napisala na ciaru vedla -Nehradila som si IVF...........
-neabsolvovala som interupciu...........
-neabsolvovala som sterilizaciu..........

lenuliatko
25. sep 2009

Weronika, čo si pamätám, tak väčšinou sa dalo napísať 0, akože nula, počet IVF... ale viem, že tam boli asi dve, tri miesta, kde som tiež nevedela, čo napísať a v poisťovni mi poradili čo, ale nepamätám, neviem, či ja som tam nedala fajočky, akože nie a potom som asi ešte dopísala neabsolvovala. Keby som to videla celé, možno si spomeniem. Ale zas, ak tam napíšeš čokoľvek, čo bude jasné, že si neabsolvovala, tak to musia uznať. Alebo nepíš nič a v poisťovni ti povedia 😉

lulockka
25. sep 2009

tak tak aj ja to mu verím že všetko zlé je na niečo dobré a my si o to viac budeme vychutnávať naše tehuľkovanie. 🙂

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
to bol moj plan A, teda, ze sa v poistovni opytam, co a ako tam napisat
Inak uz ti prislo rozhodnutie, alebo este cakas??

lenuliatko
25. sep 2009

Lulockka, vidím, že prvé IVF si mala neúspešné, toto bude 1.KET? Verím, že sa podarí 😉

zajacik...
25. sep 2009

Lulockka nechystam sa na KET, ale na 2.IVF, prve nam nevyslo a nemali sme nic na zmrazenie...
Lenuliatko, Weronika - tak my tie udaje co mate vy vcestnom vyhlaseni sme vypisovali priamo v ziadosti 🙂

lenuliatko
25. sep 2009

Moja žiadosť im prišla 3.8 a 17.8 bolo IVF schválené a hneď to poslali do SPLNu, mne nie. Ja už mám lieky kúpené doma a od budúceho týždňa začínam pichať.

weronika131
25. sep 2009

zajacik
zavidim....aspon ste mali o malinku starost menej...
Viem, ze to znie hlupo, ja len ozaj nechcem nic pokazit a nedajboze to predlzovat o dalsi co i len den

lulockka
25. sep 2009

Aj ja si spomínam že to bolo v žiadosti.Lenuliatko áno bude to prvý KET a verím že úspešní.Zajačik držím ti silno prsty nech ti to teraz vide

lenuliatko
25. sep 2009

Zajačik, to je zrejme to isté. Doki nám dal zopnuté papiere a bolo tam aj to čestné prehlásenie. Weronika má celú žiadosť ešte doma, predpokladám. Aj aj som tak mala.

zajacik...
25. sep 2009

Lulockka dakujem za drzanie prstov, aj ja tebe drzim a aj vsetkym stimulantkam a cakatelkam na ET a KET 😵

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
samozrejme, ze mam, len dnes som ju dostala, a kedze som sa z KE vratila dost neskoro musim ju odniest do poistovne v pondelok. Tam mi ju potvrdia a potom rovno na postu poslat to do VsZP v Ke

lenuliatko
25. sep 2009

Weronika, tak to ja som bola ešte rýchlešia 😀 Ráno som bola v SPLNe, prišla so žiadosťou, hneď sme ju doma vypísali za pár minút už som otravovala v našej poisťovni, prišla som nachystaná aj s obálkou, lebo som vedela, že to ide do Košíc, len som nevedela, že len tá časť, ktorá sa týka výkonu. V poisťovni som si hneď vypýtala adresu košickej VŠZP, aj kontakt na revízneho lekára. Odiaľ rovno na poštu a 1. triedou do KE... Takže ja som naozaj nestratila ani deň.

lenuliatko
25. sep 2009

Nachvíľku musím odbehnúť, ale ešte prídem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre