Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

zajacik...
24. nov 2009

Dalidka dakujem 🙂 Moja ja viem ze je to deprimujuce ked sa to stale oddaluje, ale radsej nech mas urobene aj tieto vysetrenia v pripade ze by nieco zistili tak to mozte riesit a napomoct tak uchyteniu tychto zmrzliniek ktore na teba cakaju... Teraz sa ti to zda hrozne, ale keby si tie vysetrenia nepodstupila a babiky by sa neujali, tak by si si vycitala ze si to predsa len mala absolvovat... Takze ver tomu ze vsetko ma svoj zmysel a ze vsetk oma svoj cas, ajked to cakanie je nekonecne.... Drzkam ti palceky nech mas tie vysetrenia cim skor a potom nech ta caka uspesne KET 🙂 Sestricka vravela ze januar a november su najplodnejsie mesiace 🙂

alex9966
24. nov 2009

caute kocky. vsetkym tehulkam gratulujem. chystam sa na KET a chcela by som to poistit. pocula som o nejakom lepidle na embrijka. neviete mi poradit co to presne je. ci je to mozne v splne a co to asi stoji. dopredu dakujem.

zajacik...
24. nov 2009

Alex to lepidlo je asistovany hatching, prave Dalidka o tom pisala, takze zrejme sa to robi, ajked neviem tu o ziadnej babulke ktorej by to v SPLNe robili... Drzim palce na KET, kedy ides?

rebeka33
24. nov 2009

Ahojte večer to nejak nešlo, tak som pred spaním ešte nakukla.
Dalilka ja som bola tiež na tom vyšetrení u DR. Hulíkovej a naozaj to trvá.Mne dali termín po 1mesiaci a to sa sestrička tvárila,že mi robí láskavosť. Povedala som jej ,že čakám na ket, a výsledky mi posúdila až zasa o mesiac. Ale sestrička mi povedala,že je všetko ok.Pozor vezmú ti asi 8 skúmavok krvi, až sa mi hlava zatočila. Ale doktorka je veľmi milá. prajem veľa sily na čakanie. Aj mne sa to zdá nekonečné. Všetci hovoria, aby som sa na to neupínala, že keď na to nebudem myslieť tak to príde samo, ale vôbec mi to nejde. Ako to robíte vy? 😢 😢
Alex myslím, že hredzi to nerobí, aspoň nie bežne, ale najistejšie bude ak za ním skočíš.

alex9966
25. nov 2009

no budem sa ho musiet opytat. kedy idem? zacnem na buduci mesiac. teraz som po neuspesnom KETe, skoncil mi menzes a na dalsi mesiac dalsi pokus. mala som 10 vajicok zmrazenych, rozmrazili 5 a dva vlozili, tak predpokladam ze znovu rozmrazia 5 ks a uz by som bola rada keby to vyslo. no uvidime.

dalida
25. nov 2009

Zajacik, rebeka dakujem za povzbudzujuce slova. 🙂 Rebeka, nooo, aj ja sa na to upinam... Prepadam bezutesnemu smutku, ale mam skveleho manzela, kt. ma z toho vie dostat. 😉 Mam este pracu (aj ked si myslim, ze momentalne je moj potencial vyuzity na 10%), chcem este studovat... pracujeme s manzelikom na tom, aby sme si postavili domcek (snad do 3 rokov sa nam to podari 😉 ), pozerame uz teraz pozemky vo fajn lokalitach, alebo starsie domceky... aj sa povadime (ja chcem bungalovik, on klasicky domcek s podkrovim..), potom sa pomilujeme a zivot je hned krajsi. 😉

dalida
25. nov 2009

Alex, ak budes trvat na tom, ze chces lepidielko, tak ti ho urobi..., ale myslim, ze ak by zistil, ze ty to lepidielko potrebujes, tak by ti to uz navrhol... mne to aspon takto povedal. Stoji cca 100 E.

dalida
25. nov 2009

Rebeka, prosim ta, kto ta posielal na to vysetrenie u Dr. Hulikovej? Bol to Hredzi alebo tv.obvodny gynekolog? Aky bol primarny podnet na toto vysetrenie?

lenuliatko
25. nov 2009

Ahojte, písala mi Marcelka, je v nemocnici, včera krvácala. Má vraj hematóm, ale drobec je v poriadku, tak na ňu myslite, určite je vyplašená.
A ešte jedna novinka. Poslala mi to Mimka a dosť ma to šokovalo, tak mnohé, ktoré v SPLNe plánujú niečo podniknúť majú dôvod na zamyslenie:
http://www.profesia.sk/praca/sanatorium-pre-lie...

deny32
25. nov 2009

Lenuliatko a ostatne, nesresujte, je tam jedna holka z labaku tehulka, tak to je asi preto.. 😵 😵 😵

lenuliatko
25. nov 2009

Deny, ale oni hľadajú embryologičku a tá tam bola len jedna, nie? Alebo sú takí vyťažení, že potrebujú dve? Ja neviem, čo je za tým...

deny32
25. nov 2009

Leni, a prave ta embryoligicka je tehulka, viem to naisto... 😉

deny32
25. nov 2009

Vazne nic ine za tym nie je... je asi tak tehu ako Ty, myslim..

lenuliatko
25. nov 2009

Deny, to je v pohode. Mňa napadlo, či nejde niekde na zahraničnú stáž, alebo že má lepšie miesto. V každom prípade je trošku divné, že doki je odkázaný hľadať si embryologičku cez inzerát. Táto bola zabehnutá, skúsená, možno príde ešte lepšia, ktovie? A možno nie. Len som chcela, nech o tom baby vedia, nič viac. Mne už to môže byť v podstate jedno. Ešte detail, nazvala si ju holka z labáku, no mne prišla tá pani okolo 45-50 rokov, čo je aj na tehu dosť neskoro, ale prosím...

deny32
25. nov 2009

Ja neviem presne, ktora to je... ja to len viem od svagrinej, lebo sa im to tam nejako s tehotenstvami rozbehlo.. v celej budove su 3 alebo 4 tehulky. S tym hladanim neviem ako to je, to je mimo moju oblast.. 🙂 Dufajme ze pride este lepsia, aby bolo viac stastnym maminiek.. 😵 😵 😵
Len ja si neviem pomoct, mne to cele pripada ako "pasova vyroba".. nielen tam aj v Gyncare mi to tak pripadalo. Keby tam nebola zlata sestricka, tak ziaden ludsky pristup. Ale stoji za to vsetko vydrzat... 😉

lenuliatko
25. nov 2009

Tak to už by museli byť tehuľky aj sestrička s upratovačkou 😀 😀 No, ja už fakt neviem, čo ja viem, je tam doki, embryologička, sestrička, upratovačka, anesteziologička a ešte jedna neviem čo. Tá anest. s tou druhou sú také mladé, ale obe boli pri mne vrámci narkózy 😕 Nikdy som tam nikoho iného nevidela. Veď potom nám kočky povedia, kto nový pribudol. A veru, pásová výroba. Myslím, že to ty si minule veľmi trefne ohodnotila ženy ako kravy na JRD, jedna po druhej, že sotva stihne pozrieť doki aj do tváre 😀 😀 Čert ber aj to JRD, hlavne, aby odtiaľ odchádzali samé tehuľky, preto tam chodíme. A veru, má byť doki za čo vďačný sestričke 🙂

deny32
25. nov 2009

Tie tehulky su nielen v Splne, tam je len jedna... v lekarni su minimalne 2 a dalsia neviem kde je.. ale asi tiez lekaren... 🙂 ale este na poschoodi su ambulancie a aj nad splnom nieco je, tak sa im to tam nejako nazbieralo.. mozu si otvorit aj detsky kutik.. 🙂
Nechcem ho odsudzovat za jeho pristup, ktovie, mozno na jeho mieste by sme sa aj mi chovali takto a udrziavali si odstup.. nikdy nevies.. len mna osobne to pri prvej navsetve totalne zarazilo, ze ma nenapadla ani jedna rozumna otazka 😅 Ale ako pises, dolezite su vysledky, a my mame stastie na dvojite 😵 😵 😵 hlavne na seba davaj pozor a vela oddychuj, nech neskor nie si v strese ako ja.. dvojicky su ovela rizikovejsie.. ☹

deny3
25. nov 2009

leni tá 50tnička je laborantka, embryologička je taká 30tnička, asi dvakrát som ja tam videla, asi je stále zašitá vo svojom laboratóriu a stará sa nám o detičky 🙂 😵

katy2
25. nov 2009

ahojte,
leni, embryologicka je fesna mlada zienka 😉 ta starsia je embryologicka laborantka..... a podla mna ta ponuka v profesii je len naoko... on urcite niekoho ma, ale musi spravit konkurz 😉
marcelka myslim na teba... aj ja som bola v nemocke a vsetko dobre dopadlo....
pozdravujem vsetky....

rebeka33
25. nov 2009

Ahojte splniečka, Dalila ten životný štýl máme asi rovnaký až som sa zasmiala. Mňa poslala na to vyšetrenie moja gynekologička. Oni sa poznajú ,ale aj tak to trvalo.
K tej embriologičke super, ak je tehotná. Ja ju poznám a viem, že sa tiež potrápila tak dúfam,že jej to teraz vyjde. Aj keď pre nás je to horšia správa, lebo mala už roky skúseností.Myslím, že z Hrezim robila 8 rokov. Je to ťažké nájsť dobrého a skúseného embriológa, väčšinou sú to veterinári, pretože oni tieto metódy používaju už 30 rokov aj viac a humáni asi len 10r. Ale málokto sa na to špecializuje. Ale ak vezmú novú tak ju určite tá terajšia má čas aspoň niekoľko mesiacov zaúčať. Tak jej poprajme spolu nekomplikované tehu. 😀 😀 Nech ešte stihne aspoň nám dať pekné embrijká. 😀 😀 😀 .

pekný deň všetkým.

zajacik...
25. nov 2009

AHojte 🙂
Marcelka silno na teba a drobceka myslim, drzkajte sa 🙂
Lenuliatko ved si pozri stranku SPLNu, ta embryologicka je ozaj zlata mlada zienka 🙂
Deny32 tak to je super ze sa to tam tak stehotnelo 😀
Dalidka ty si ma pobavila s tym ze sa s drahym povadite, pomilujete a hned je zivot krajsi 😵 😵 😵
Alex Skus pocitat s tym ze v SPLNe budu mat zrejme cez vianoce dovolenku. Neviem to na 100%, ale vzdy mavaju v lete aj ce vianoce po 3 tyzdne volna... vlani mali tusim od 19.12. do 7.1., nam tiez museli stimulku posunut kvoli vianociam...
Babulky a co je s Ixinkou, nejako tu dlho nebola 😨
Ahojte vsetky SPLNiecka 😵 😵

rebeka33
25. nov 2009

JAJ chcela som sa opýtať či ste niektorá čo ste s Košíc necvičili Mojžišovej metódu. Chcela soms a ísť niekam pohýbať, lebo som z tých hormónov trocha pribrala, tak by som rada aspoň užitočne. Ale nedarí sa mi nič vygugliť. Neviete náhodou či sa to tu niekde necvičí?

zajacik...
25. nov 2009

Katy vsetko najlepsie k meninkam 😵 😵 😵 A nech tie dalsie meniny oslavujes opat s bruskom 😵

juliett7
25. nov 2009

Ahojte, tak ja som dnes posielala ziadost do poistovne na schvalenie a zacat by sme mali v januari, doki tak povedal. BAby a chcem sa spytat, ze na tej ziadosti som videla lieky a sice ze: Decapeptyl 1 amp a Gonal F 450 8 amp. To oni su ako balene tie gonal, po jednej ampulke? A kolko ta jedna stoji a ten decapeptyl to je naco?

zajacik...
25. nov 2009

Juliet ked budes mat schvalenu ziadost, tak na 18-22 DC pojdes do SPLNu na UZV a potom ti pichne sestricka ten Decapeptyl, za ten sa neplati nic, a to je na zastavenie prirodzeneho cyklu... sice potom este jednu MS dostanes, ale uz ten cyklus bude riadeny nie tvojimi hormonmi ale tym Gonalom. Ja som sice Gonal nemala, ale myslim ze aj tento je baleny po 1 ampulke, ktora ti vyjde na viac davok v zavislosti od vysky dennej davky ktoru si budes pichat. A idem sa pouriet kolko stoji... malo by to byt na stranke VsZP.

zajacik...
25. nov 2009

Juliet tak v tom baleni mas jedno naplnene pero a 7 ihiel a doplatok za 1 balenie je 57,51€

juliett7
25. nov 2009

aha uz rozumiem, ja som myslela, ze jedna ampulka je jedna davka, teraz uz ale rozumiem, diky 🙂 Ja sa uz tak neviem dockat

zajacik...
25. nov 2009

V ziadosti by si mala mat napisane aj davkovanie, pozri si to tam, asi 225IU, cize z 1 pera ti vyjdu 2 davky...

juliett7
25. nov 2009

🙂

zajacik...
25. nov 2009

Juliet on ti aj tak nepredpise podla mna vsetkych 8 baleni, ale mozno 6, aby si zbytocne neplatila aj za tie 2 ked ich nebudes potrebovat. Lebo stimuluje sa vacsinou 11-12 dni 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre