Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

zdeja
27. sep 2009

lenuliatko- to ani ja neviem, a nasho dokiho sa nieco opytat je dost tazke 😉 ...nebude to vekom?????ja mam 31
matulka- len sa pytaj ja som mala tiezz toho vsetkeho taaaaky chaos ale bola tu jespera 😅 a ta mi to pekne rozpisala

matulka7
27. sep 2009

Ahoj Zdeja,....to si neviem predstaviť, žeby som Vás tu nečítala na MK, lebo tie veci čo ste si tu dopisovali,. o tej vode,... liekoch,... a iných radách ktoré ma teraz ani nenapadnú,..... by som sa nikde nedočítala, neviem si predstaviť, že niekto chodí do splnu a nečíta popri tom MK, ja by som bola hotentot,.....

kukulik30
27. sep 2009

lenuliatko, fuha tolko otazok, no sukusim pekne po poriadku 🙂

zdeja
27. sep 2009

ja som bola hotentot tiez az do piatku po tom ako mi vlozili babulky som vsetky tie otazky a neistotu ci to robim dobre hodila za hlavu......teraz len cakat 😉
ale ak nieco potrebujes kludne pytaj ja som tu skoro cely den ....vies leharo a nuda,,nohy v lufte 😀

kukulik30
27. sep 2009

no ja netusim, podla coho rozdeluje lieky, ale asi zavisi od hormonalneho stavu ..ake vysledky mas, a potom, ak si mala pri 1. IVF gonal, a reagovala si nan dobre, tak ho dava opat...v podstate jediny rozdiel je, ze Gonal a Puregon su prirodne lieciva a Menopur a, Fostimon synteticke..tam padom aj ta cena je ina...ale niekomu staci synteticky a niekomu dava prirodny,ale podla coho...hmmm...tak to neviem 😒 asi fakt ten hormonalny profil,i ked ja viem, ze som ho mala ok ...ucinok tych liekov je ale rovnaky

chilly som brala uz pred stimulkou aj pocas nej a po transfere uz som iba ubrala, ja som papala origos chilly papricky, kedze ich milujem, a jedla som tak 6ks za den, len tak ciste naraz, alebo som si to rozdelila na 3 krat 🙂
a anopyrin som tiez papala preventivne pol tablety ..mala som 100mg Anopyrin, kedze ten zabera hned , tak ten si mozes nasadit kedykolvek 😉
prednison neviem, ten som neuzivala, je na volny predaj? 😕
a pocas stimulky som pila tak normlane, ku koncu som zacala pridavat a po odbere som zvysila prijem tekutin na maximum, 3-4 litre denne, mala som fatru, ale striedala som ju aj s obycajnou vodou, kedze fatra mi velmi nechutila, aj caje, aj ine minerane vody...hocico tekute...okrem alkoholu 😀

kukulik30
27. sep 2009

aj ja mam 31 este 6 mesiacov, zeby aj podla veku predpisoval lieky 😕 😅 ....hehe no neviem, ale ktovie 😉

kukulik30
27. sep 2009

petronelka, rada ta vidim, to je fajn, ze uz babo dava vedite, ze je brusku,je to uzasne...drzkaj sa, uz ti to teraz zleti a onedlho rodis 😉 peknu nedelu aj tebe 😵

zdeja
27. sep 2009

matulka - beres kyselinu listovu???moja gyn. mi odporucila ze je to fajn brat ak chceme babo

lenuliatko
27. sep 2009

Kukulik, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂
Takže piť tak vo veľkom stačí až pred OPU. Ja tiež neviem, ako tú fatru zvládnem, ale skúsim 😀 Chilli aj ja budem papričky, už som ich jedla, síce záhul na žalúdok, ale vydržím. A prednisom nie je voľne predajný, ale je to proti protilátkam, niekde ho tiež dávajú automaticky. A ja mám skoro 30, takže asi to nebude vekom, keďže ja mám puregon, Zdeja gonal...
Petronelka, júj, tešte sa z malého 😵
Idem obedaovať, poobede nakuknem. Ešte raz vďaka 😉

matulka7
27. sep 2009

Dobrú chuť k obedíku,...
Zdeja- ja tých vitamínov beriem toľko,.. že až,.... a odvtedy odkedy sa snažíme ,...... teda 2 roky,.... kyselinu listovú, zinok, vitamín E a teraz som začala aj trichu Magne B6 - kvôli nervozite z Hredziho,...
😀
Inač - mne len stačí ho vidieť a som nervózna že až, až,... neviem čo to so mnou je, ale s takým typom lekára som sa ešte nestretla, no na druhej strane chce to rýchlo vybaviť, tak nebude s nami zbytočne dlho kecať, nie? Jedno veľké šťastie má,.. a určite mi dáte za pravdu, že keby nemal takú dobrú sestričku, môže to tam "zabaliť".
Dievčatá - ani mne Fatra nechutí,.. a pritom je to jedna z tých najkvalitnejších a najdrahších minerálok,...
Zdeja - ti ďakujem že sa o mňa tak staráš,.. prajem tebe aj všetkých nech sa darííííííííííí,....
Minule tu Leniliatko čosi spomínala, že Pregnyl musí byť v chladničke,.. ja ho dovtedy nemala, lebo v lekárni mi nekázala, ja zase nečítala - truba som,.... myslíte že budem musieť si dať predpísať nový???
Ďakujem,....

lenuliatko
27. sep 2009

Matulka, si prečítaj na pregnyle, má byť v chlade max do 15st. Ja som ho skladovala v izbe pri 25st 🙄 Takže hoc doki nebude nadšený, vypítam si ešte jeden recept, lebo tot je dôležitá časť, aby vajká dozreli a nepopraskali skôr. A zas puregon nemusí byť v chlade. ak sa skladuje dlhodobejšie, tak hej, ale ak sa spotrebuje do 3 mesiacov, tak kôli pohodliu môže byť skladovaný pri izbovej teplote do 25st. Na každom lieku ti píše, ako ho skladovať 😉

lenuliatko
27. sep 2009

Inak ja tiež beriem E-čko, kyselinu a aj B6. mala som dosť stresové obdobie, aj keď nemám pocit, že nejak strašne pomáha, ale možno vo vnútri, že "navonok" to nie je až tak cítiť. A ešte plánujem to chilli a anopiryn. Chuderka pečeň 😅

matulka7
27. sep 2009

Leniluatko - mne nie je problém zaplatiť,.. len ako to povedať dokimu,.. hm?nebude to problém predpísať znovu? A ty už stimuluješ? ďakujem

matulka7
27. sep 2009

Leniliatko a chilli a anopiryn k čomu pomáha? 🙂

lenuliatko
27. sep 2009

Matulka, v najhoršom prípade si to zaplatíme celé, nie je to také drahé 😉 A poviem to narovinu, pravdu. Podľa mňa problémy robiť nebude. A nemaj z neho stres. Viem, že je divný, ale načo sa preto stresovať? Vieš, čo od neho môžeš čakať, tak nech ti povie čokoľvek, nedaj sa rozhádzať 😉
Chilli je dobré na prekrvenie matrenice, teda pomáha po ET dobre sa uhniezdiť fazuľkám. Niekde na koníku bola spomínaná aj akási štúdiá, že ženy, čo užívali pri IVF chilli, boli viac úspešné 😉 Či pomôže, či nie, budem mať aspoň dobrý pocit, že som robila, čo som mohla...
A anopiryn riedi krv a myslím, že tiež bojuje proti prípadným protilátkam, aby telo fazuľky neodmietalo.
Ja začnem stimulovať niekedy tento týždeň, zajtra idem na krv a sono a povedia mi, kedy začať pichať 🙂

matulka7
27. sep 2009

Lenuliatko,... dá sa anopiryn kúpiť voľne?ako sa berie?odkedy do kedy?a chilli ideš aké jesť,.. zavárané?

lenuliatko
27. sep 2009

Matulka, hej anopiryn si kúpiš voľne. Plánujem ho začať brať pár dní pred ET, ešte uvidím či pol tablety denne, či celú. Nie som si istá, aký anopiryn mám. Kukulik písalala, že mala stovku a brala pol tablety. A chilli si kúpim asi sušené. Ja sa zas v tom štipľavom až tak nevyžívam, tak rýchlo požuť, zapiť a kľud 😀

maca77
27. sep 2009

Lenuliatko, držím palce nech sa konečne pošťastí 😉 ... dlho som ťa na MK "nestretla" 😎

katy2
27. sep 2009

Ahojte 🙂
leni, matulik, zdeja, kukulik.... a vsetky ostatne.... strasne vam drzim palce..... 😵 😵 😵 myslim na vas.... 🙂

lenuliatko
27. sep 2009

Maca ahóóój, ani ja som ťa tu dávno "nevidela" 😉 Ďakujem, už by bolo načase, aby to šlo... Vidím, že krásne rastiete, detičky poslúchajú?
Katy, ďakujem si zlatá 🙂

cavik
27. sep 2009

Pekný deň žienky

ja som včera videla malú Hanku, je krásna 🙂 🙂

dobre, že mi oživíte pamäť, čo všetko jesť...kyselinu listovú - femibion som už začala...nieje to čistá kys. listová, ale tableta obsahuje aj E, B....tak neviem, či ešte brať aj E ? Chilli mám rada, ale mám ho len vo forme omáčky zatiaľ, anopyrin....neviem, možno si dám, ale je niesom moc tabletková, a aj pri chorobách sa im snažím vyhnúť ( všetkým, aj homeopatikám a pod. ) 😒

neviem, neviem či dávajú podľa veku...na svoje 1. IVF som mala Puregon a mala som 30.....a teraz mám o 5 viac 😕 😕 ( kde som ich len nabrala 😠 ) a stále Puregon ( ale ja som na naň reagovala dobre )

no ženy...ja sa už teším na testy....dúfam, že nebudete trucovať a budete aj testovať ! 😉 🙂
Kto nám začína ako prvý? Lenuliatko s IVF alebo nejaký KET ? Kukulik ?
Ale ešte predtým zdeja a kika testujú, že ?

lenuliatko
27. sep 2009

Ahoj Cavik, že sa ukážeš? 😉
Veru, treba si osviežiť pamäť. S testovaním u mňa neviem, nechcem začať skoro, lebo by som biely test nerozdýchala... Ale uvidííííme 😅
Ešte Matulka ide skôr na OPU a ET, hej a Dalida v utorok a potom už asi ja. teda aj Kukulik môže byť skôr, lebo ona len perinku pestuje, ale to je jedno, dôležité sú výsledky. Ty kedy plánuješ, ten október to istí?

lenuliatko
27. sep 2009

A videla si Hanku? 😵 Bóže, aj by som tak popestovala malé bábo, kto požičia? 😀

cavik
27. sep 2009

videla som, spinkala v kočiariku ako malý anjelik 🙂 🙂

áno, mne to vychádza ísť na "dekáč" od 5. 10. ...asi pôjdem 7., pre šťastie, máme výročie svadby 😉 ...alebo možno aj nie, chcele by som si prenos posunúť až nanovember....ale nechcem moc kalkulovať 🤐

tak ako to je ? po zdeji a kike je tu daildka ( inak super úrodička 🙂 ), potom možno matulka, kukulik a ty a potom asi ixi, zajačik, ja 😵 😵 😵 😵 😵

lenuliatko
27. sep 2009

No, už som tu asi sama, tak idem aj ja čosi porobiť 🙂

cavik
27. sep 2009

ja už začínam od zajtra tvrdo pracovať, neviem ako budem stíhať písať....z práce sa nedá, potom po Miška do škôlky alebo ku starkej, nakúpiť, nejaké ihrisko a hajde spinkať 🙄 🙄

zdeja
27. sep 2009

matulka-nestresuj z dokiho, sestricka je super a ak ti nieco u Hredziho uslo tak ona ti vsetko pekne vysvetli 😉
to ci predpisuju lieky podla veku som len tak plaaaaacla, ale skuste sa na to popitat Hredziho 😀 - kto ma odvahu????ja teda nie a asi by odpovedal, ze naco je nam to dobre vediet .
holky, po kolkych dnoch od ET ste 1x testovali???? ja mam dnes 3,,,,ale tie dni mi idu neako pomali 😵

lenuliatko
27. sep 2009

Hej, hej Cavik, tak nejako, ešte jedna moja kamoška ide na IVF do SPLNu asi tak ako Zajačik. A snáď sme na niekoho nezabudli. To bude detí, ako smetí... 😀

cavik
27. sep 2009

ja som si včera nahrala na magio moju srdcovku Pýcha a predsudok - tak už druhýkrát pozerám happyend....ale musím povedať, že kniha od Jane Austen v českom preklade bola lepšia.....aj naša chalupa dostala meno po krásnom sídle pána Darcyho 😀 😀

cavik
27. sep 2009

ja mám odvahu - nemám zábrany 😀 😀 😀

ale ja viem, že 1. pokus je len odhad a ďalšie sú podľa 1. IVF 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre