Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

bique
29. apr 2012

@nelynka este to nevzdavaj!!! po kyrete sa odporuca 3 mesiace, teda po 3 MS....kedy budes vediet uz co vlastne?

milcsi
29. apr 2012

@nurili aj my sme pouzivali ortopedicke nohavicky, ale nie velmi dlho. Viem, ze teraz sa uz neoporuca tak pausalne ako predtym, ale urcite na zaciatku neuskodia. Nam po druhej kontrole ortoped povedal, ze klbiky su v poriadku a tak sme ich nemuseli pouzivat. Nepamatam sa presne, ale mali sme max. do 4 mesiaca aj to nie cely den, lebo maly bol dost kolikovy a zle sa mu v tom kopkalo, aby si uvolnil brusko. Davala som mu najma ked spal a tiez tak, ze jednorazova plienka, na to obycajna latkova a ortopedicke nohavicky.

haannka
29. apr 2012

neviete ako dopadla @franina?

nelynka
29. apr 2012

@milcsi treba citat..
potvrdene to uz mam vyse tyzdna..
pred dvoma tyznanami v stredu som mala vacok 5mm, ktory na ten tyzden co som mala byt bol v minuse 12dni co uz samo o sebe je nahovno..
tyzden na to, v stredu, ten isty vacok mal len 7mm takze za tyzden narastol len 2mm co aj logicky musis usudit ze nie je s kostolnym poriadkom..
nic som riesit dalej nemohla, kezde som bola odcestovana ale co som sa bavila so sestrickou na ultrazvuku tak pokial to ozaj tak je, nech zazraky necakam a v pondelok dostanem papiere na kyret.. s cim som ja uz vyrovnana a cakam len na to aby sme mohli ist dalej..

nelynka
29. apr 2012

@bique ja nechcem vediet co sa odporuca, ale co hovoria v splne, ci treba cakat alebo nie..
a ja velky kyret mat nebudem, ja budem mat len doskrab...chcem pockat kym to cele odide samo aby sa do mna bars nestarali zbitocne..
aj tak citim uz ze staci vysadit lieky a do druheho dna je mrcha na svete...

nurili
29. apr 2012

Dakujem Vam babenky za rady, urcite si ich zaobstaram.....

katkaveseleniova
29. apr 2012

Žienky, chcem sa vás spýtať ako je to s predlženou kultiváciou? Má to vôbec zmysel? Prosím vás poraďte mi.

nelynka
29. apr 2012

@katkaveseleniova jasne ze ma, ked uz pre nic ine, tak aspon preto, ze tie menej kvalitne vajka sa vyclenia..povecsine umieraju po 3dnoch..a te uplne super by mali ostat..aj ked nie vsetky sa potok vyvijaju uplne tak ako by mali ale je vecsia sanca na uspech..

deny3
29. apr 2012

@nurili v pôrodnici funguje klasika iba pamperska, ortopéd, že dve plienky, pamperska a na to látková. Raz som to skúsila, veľmi rýchlo išla dole. Pri kontrole som bola pochválená za viazanie naširoko, takže asi tak. To viazanie naširoko sa inde vo svete nepraktizuje, sú na to rôzne názory, teda hlavne naši lekári to odporúčajú. Mne ten náš hned na to povedal, že hej, ale vo svete majú omnoho viac problémov s klbami. Tak si vyber. Ja som tie nohavičky nakúpila dokonca v dvoch veľkostiach, nepoužila som ich ani raz. Zbytočne nekupuj, ak bude nejaký problém s klbmi, dokúpiť v ktoromkoľvek obchode s detskými vecami, stoja cca 2€.

deny3
29. apr 2012

@nurili a isto ich nie je potrebné používať do 10 teho mesiaca 🙂 😉

katkaveseleniova
29. apr 2012

@nelynka a môže sa stať, že po tej predlženej kultivácií neprežije ani jedno embryjko? Myslím to tak (že v skúmavke), že či tam majú embryjka lepšie podmienky na ten rast ako v maternici. Nie je lepšie, keď budú skôr v brušku, že je viac pravdepodobne, že sa príjmu. Mám z toho take zmiešané pocity a neviem ako sa rozhodnúť

nelynka
29. apr 2012

@katkaveseleniova ja si myslim ze ci skumavka alebo maternica je to jedno..
je mozne ze neprezije ani jedno ale to by pravdepodobne neprezilo ani v maternici potom..
lebo tak isto ako sa aj rozdeluju v skukavke, delili by sa v maternici..

katkaveseleniova
29. apr 2012

@nelynka to máš pravdu, ďakujem ti za odpoveď

majka_drobka
30. apr 2012

@katkaveseleniova ked si das do suhlasu predlzenu kultivaciu, daju ti ju iba vtedy, ak mas vela vajicok a maju z coho dlho kultivovat. cize ak si to das, neznamena, ze ti to nutne tak urobia. je to len suhlas pre ten pripad, ze ich je vela. ja som mala 10 vajicok a predlzenu nechceli robit, co som aj celkom rada, lebo ak by mi po 5tich dnoch nemali co vlozit, bolo by to blbe...oni vedia, co robia 🙂

nurili
30. apr 2012

Babenky, mate niektora skusenosti s firmou e-kociky? Planujem si z nej objednat a neviem ci su spolahlivy, dakujem..... 😉 Zelam Vam uspesy zaciatok noveho tyzdna..... 😵

katkaveseleniova
30. apr 2012

@majka_drobka ďakujem ti za vysvetlenie, nevedela som ako to je, tak mi tvoja odpoveď veľmi pomohla určite dám ten súhlas a potom uvidím ako bude 🙂

zuzkana7
30. apr 2012

Zdravím vás žienky ... som po prvom IVF a dnes sa potvrdilo, že nám to nevyšlo a bambuľky to nezvládli ☹ .... som z toho dosť smutná, ale čo už sa dá robiť ... Chcem sa opýtať či neviete koľko sa ešte potom platí za KET? ..máme ešte 9 zmrzliniek a neviem koľko si treba ešte našetriť .... poradte ... dík

lauritka
30. apr 2012

Výhody PK:

* Možnost vybrat nejlepší embrya pro ET.
* Transfer pouze jednoho embrya aniž by došlo ke snížení pravděpodobnosti otěhotnění.
* Výrazné snížení počtu vícečetných těhotenství.
* Synchronizace vývoje endometria s vývojem embrya tak jak je tomu v přirozeném cyklu
* Prodloužení doby kultivace umožňuje provedení preimplantační genetické diagnostiky (PGD) v odůvodněných případech.
* Použití jako diagnostické informace u pacientek s opakovaným selháním IVF cyklů (nedojde li opakovaně k žádoucímu vývoji embryí po PK je nutno hledat důvody selhání jinde než v procesu IVF a kultivace embryí – př. genetika, mužský faktor tj. kvalita spermií).
* Možnost redukce počtu spontánních potratů souvisejících s vyšším věkem pacientky.

Nevýhody PK:

* Definitivní ztráta (zástava dělení) některých kvalitních embryí v časném stupni vývoje. Embrya která by se mohla zdárně vyvíjet v děloze po transferu 2. nebo 3. den kultivace.
* Zvýšené riziko možnosti, že k ET vůbec nedojde neboť až 60% embryí se v podmínkách kultivace in vitro zastaví ve vývoji 2. až.3. den.
* Zůstává snížený počet embryí nebo žádná embrya pro kryokonzervaci.
* Výrazné zvýšení pravděpodobnosti vývoje a narození jednovaječných dvojčat.
* Tendence k selekci pohlaví ve prospěch pohlaví samčího (rychleji se vyvíjející embrya jsou spíše mužského pohlaví).
* Zatím kontroverzní výsledky v úspěšnosti těhotenství po PK nebo po ET časných embryí mezi centry IVF ve světě.

bique
30. apr 2012

@nelynka zalezi od toho, v akom stave bude maternica a vystelka, ci to odide samo alebo budu musiet cistit...je mi luto, ze ti to takto dopadlo, treba verit, ze raz sa nam to podari a skusat dalej 😖

bique
30. apr 2012

@zuzkana7 ahoj ...pred KET je stymulacia vystelky iba liekovou formou, doplatok za lieky cca 13 eur a za samotny vykon platis po prenose 90eur..to je vsetko...stymulovat zacnes 2-3 den cyklu estrimaxom, aj na prvy uzv, po tyzdni kontrola, uprava davky hormonov + utrogestan a prenos na cca 15-18 DC, zalezi od vysky sliznice...drzim palceky

nelynka
1. máj 2012

@bique no ja to prave tak chcem,pockat kym odide
samo,ale cisteniu sa aj tak nevyhnem,lebo moj gyno
je toho nazoru ze docistit to treba furt..
A uvidim aj co mi v splne povedia,ked dostanem budem
tam volat co a jak s ketom..
Ci nebudu mat problem ked to bude hned prvy cyklus
po normalnej mrche..verim,ze to bude vpohode

lauritka
1. máj 2012

@nelynka 😒 no neviem, radsej by som cistila, aby tam fakt nic neostalo, ked je to missed, tam to moze trvat dlho kym sa rozkrvacas.

nelynka
1. máj 2012

@lauritka ja viem ze mne to drzia len a len lieky, nic ine.. a stopercent sa tam skorej ako v piatok alebo v pondelok nedostanem..kym setkych vybavim..na internom sa za vysledkami caka, tak ked tam pojdem vo stvrtok tak skorej ako v piatok alebo pondelok rano mi ich urcite neda..
a ano, pokial to bude treba tak ma docistia pokial nie, tak sa do mna starat nebudu, co je uplne normalne, lebo je to zasah do maternice.. a ja som v tomto za

lauritka
1. máj 2012

@nelynka ejha to fakt ? no ja som bola vtedy v novej nemocke za Adamom, prakticky hned jak sme zistili, ze je koniec, isla som uz na druhy den. hovoril mi vtedy, ze netreba cakat.
ale tak uvidis, ked vysadis lieky. a po prvom som sa ani do tyzdna nerozkrvacala, to som bola dvakrat na cistenie.

ale ak ta nebudu cistit, a odide vsetko samo, tak mozes ist uz dalsi cyklus na KET, lebo maternica nebude vyskrabana. po kyrete tusim je vhodne pockat aspon jeden cyklus.
ja som isla az po par mesiacoch na KET, ale mne vtedy haprovala mrcha a mala som nizku sliznicu / co moze byt tiez vysledok tych dvoch kyretov po sebe/

nelynka
1. máj 2012

@lauritka vidis, ako ta vycistil ked ta musel cistit este raz..
ja som bola predtym na kyret v starej nemocke a tam mi najprv pichli injekciu ci sa to nedocisti samo a potom by mi dali pokoj, ale bolo treba len tak trosku bo ostalo kusok sliznice..
ale hned mi povedala ze je lepsie ked sa to pusti samo ako robit taky velky zakrok..
co si myslim aj ja..

minule som sa rozkrvacala druhy den jak som vydasila lieky a aj teraz uz citim ze zachvilku to zacne, neskutocne tlaky uz mam v podbrusku uz..

ja tak ci tak chcem pockat do prvej mrchy, nie tuto ale tu dalsiu a tak az ist, nech si trosku maternica oddychne..a stale si myslim ze bude este furt nabudena..co tiez moze byt plus..

franina
1. máj 2012

@nelynka myslis ze ked ma niekedy boli brucho ze to nie je dobre znamenie? 😒

nelynka
1. máj 2012

@franina ja nemyslim nic, kazde telo je ine..
tehotnym sa tak roztahuje maternica..ale toto je uplne ina bolest..uplne..

franina
1. máj 2012

@nelynka aha, chápem... ☹

nelynka
1. máj 2012

@franina heh..sa tesim uz na reakciu sestricky jak jej budem volat za KET 😝

franina
1. máj 2012

@nelynka tak ze nepockas na 2. mrchu ides hned... ale este si nezacala krvacat a do splnu ides v pondelok, kedy vynechas aj lieky, dobre som pochopila?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre