Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

karinka6
4. dec 2012

@zuzlik7 sestrička je zlatá a ako pekne to povedala, držím ti prsty mna to čaká zajtra, dúfam že sa nám tiež obidve rozmrazia a bude všetko ok.

martini
4. dec 2012

ahojte. chcela som sa opýtať ako sa to robí v SPLne, ked vyjde ideálny termín zákroku na víkend? napr. na IUI alebo odber či transfer embrya? Robia aj cez víkend?

karinka6
4. dec 2012

@martini nerobia cez víkendy oni ti to tak prispôsobia aby to nevyšlo na víkend.

zuzlik7
4. dec 2012

@karinka6 dakujem;) ja ti drzim prsteky rovnako...na kolku tam ides? Verim,ze i ty odides s oboma v brusku;)

martini
4. dec 2012

@karinka6 dík za odpoveď. Som si myslela. to je nevýhoda malých centier. Ale pravdupovediac si to celkom neviem predstaviť ako mi ovplyvnia IUI pri nativnom cykle.

karinka6
4. dec 2012

@martini tak to neviem ani ja ale majú na to isto nejaký spôsob ako to ovplyvniť aby to na víkend nevyšlo, opýtaj sa sestričky alebo doktora a daj vediet.

martini
4. dec 2012

@karinka6 ani sa radšej nebudem pýtať, lebo mi je to jasné, že to funguje tak, že to čo by bolo ideálne urobiť v sobotu urobia v piatok a čo v nedelu tak v pondelok. A je im určitým spôsobom jedno, že by to cez víkend bolo lepšie, že by bolo viac zrelých oocytov alebo by došlo k inseminácií presne v pravý čas. nejaký efekt majú aj ked to urobia den skor či neskor, ved nejaké oocyty pri odbere nájdu a pri IUI si povedia, že spermia vydrží aj dva dni v tele ženy... Nechcem tu polemizovať alebo tento system nejak kritizovať, len ja som v inom centre (z ktorého mám syna) zažila iný prístup a to bolo už iné kafe (len je náročné chodiť na zákroky do Brna, ked už máme malého)...

martini
4. dec 2012

@karinka6 a ty si teraz po KET? či ste to odložili?

karinka6
5. dec 2012

@martini tak aj ja si myslim že je to presne tak ako si povedala. Na Brno som počula samé chvály ale aj mne sa to zdá daleko. No práve dnes idem na KET, máme dvoch mrazáčikov tak dúfam že sa rozmrazili a už len počkam na pozitívny výsledok o dva týždne.

martini
5. dec 2012

@karinka6 joj verím, že sa pekne rozmrazili, že si pekne narastli do expandovaných blastocýst a hneď zajtra sa uhniezdia, teda aspoň jeden bojovník 🙂 držím prsty.
Dnes som bola v SPLNe, trošku som sklamaná, lebo by mi najbližšie iUi vyšlo až na február.

karinka6
5. dec 2012

@martini aj ja som tam dnes bola, pekne sa rozmrazili obidve a sestrička povedala že máme obidve babetka krásne trojhviezdičkové, že lepšie to už ani nemože byť. Takže oddnes som už 3 v 1.

martini
5. dec 2012

@karinka6 super a nevieš v akom vývojovom štádiu boli tie embrya? každopádne to je super, že sú také pekné a tak hladkaj bruško deň a snaž sa byť v takej maximálnej pohode v akej sa len dá byť, aby si bábatka presvedčila, že toto je to najlepšie miesto kde im nabližšich 9 mesiacov može byť 🙂 Uvidíš v roku 2013 ti to už reve doma v postielke 😀 Ani sa mi nechce veriť, ešte len včera som prežívala to čo ty a ten moj už chodí 🙂 dočkaš sa, uvidiš.

zuzlik7
5. dec 2012

@karinka6 jej tesim sa...takze sme si odniesli rovnaky pocet... 😉 drzim prsteky nech su tam obe aj o 2 tyzdne 😉

majka2205
5. dec 2012

@zuzlik7
@karinka6 baby držím Vám palce nech tu máme o dva týždne samé dobré správičky 🙂

karinka6
6. dec 2012

@martini tak to neviem lebo 4 den od oplodnenia ich zmrazili a teraz neviem či ich rozmrazili den skor alebo v den prenosu. Je to jedno hlavna vec že prežili a že ich už mám v sebe kde im bude najbližších 9 mesiacov najlepšie.
@zuzlik7 ked nie obe tak aspon jedno, ved počkaj o dva týždne sa vytešujeme spolu.

martini
6. dec 2012

@karinka6 rozmrazuje sa deň pred a ešte vlastne deň rastú 🙂 a oni by ich mali pozovať, či je rast primeraný. lebo nielen to, že sa rozmrazia je doležité, ale či aj fungujú 🙂 To budú tie najkrajšie vianoce s vysokým HCG 🙂

zuzlik7
6. dec 2012

@karinka6 presne tak... 😉

zuzlik7
6. dec 2012

@majka2205 dakujeme....verim, za obe a za vsetky cakatelky, ze Jezisko pride s tymi najspravnejsimi darcekami 😉

zuzlik7
8. dec 2012

Vcera 4.den po KET,pichanie v podbrusku a spinenie...asi to nie je dobre,co?:(

franina
8. dec 2012

@zuzlik7 môže to byť zahniezdenie, alebo že by po zákorku nieco vychádzalo?

bique
8. dec 2012

@zuzlik7 hlavne nemysli na to, ze je to zle 😉 telo si robi co chce...ja som pri prvom ET zostala tehu a nemala som nic a teraz pri druhom ET tiez pichanie a spinenie na 6ty den po ET a cakame drobceka 😀 a to som mala 6dnovu PK, na zahniezdovacie spinenie sa mi to uz zdalo dost neskoro a predsa 😀 drzim palceky, bude to dobreee a pozitivne 😉 ...a este aj test mi po takej PK ukazal slabu ciarku az 10ty den po ET...

zuzlik7
8. dec 2012

@franina @bique nechcem to zakriknut, ale ustupilo to.to spinenenie prislo po tom,co som si davala utrogestan (teda par kvapociek na intimke vcera vecer a dnes rano). Ja velmi verim,ze to je uhniezovanie...casovo by to aj vychadzalo...no uvidime...ale myslim pozitivne a verim v uspech;) dakujem dievcata 😉

nurili
8. dec 2012

Ahojte Splniecka, ako sa mate? Dlho som sa neozvala...tehulky ako vam to ubieha, drzim palce.... 😉
Snazilky drzte sa.... 😵

bique
8. dec 2012

@nurili ahoj...tak my mame pomaly za sebou krasny 25tt a cakame chlapceka 😀 a vam sa ako dari?

majka_drobka
9. dec 2012

@zuzlik7 neboj sa, urcite to bude dobre 🙂 malicki si hladaju poriadne teple miestecka, ved tam budu 9 mesiacov 🙂

zuzlik7
9. dec 2012

@majka_drobka verim, ze je to tak 😉 😉 😉 a ty ako? drobcekovi sa este nechce vyjst z teplucka do tej hrozostrasnej zimy, co?

karinka6
9. dec 2012

@zuzlik7 to dvojtýždnové čakanie je hrozné, ako to zvládaš? Ja by som si už najradšej spravila test ale viem že je ešte skoro, radšej som si ani žiaden nekúpila lebo by som ho určite použila. A neboj to špinenie je dobré znamenie -to sa ti babetka uhniezdili a teraz tam spokojne počkajú 9 mesiacov.

zuzlik7
9. dec 2012

no veru...skoda, ze po tom vsetkom treba este 2 tyzdne cakat...ale my to zvladneme 😎 mne teraz ide cas trosku rychlejsie, takze aj tie 2 tyzdne nejak rychlejsie uplynu...inac sa citim fajn...nestresujem tak ako pri prvych dvoch IVfkach, i ked pred vkladom by sa mi krvi asi nedorezali...teraz je to ok, len to spinenie ma vystrasilo, trosku...a chcem zajtra volat do splnu, ci je to normalne, lebo prichadza viac menej po tom, co si davam utrogestan. A ty ako? okrem tej nedockavosti sa citis ako?

majka_drobka
9. dec 2012

@zuzlik7 no myslela som, ze to bude skor, ale cakame,kedy nas prekvapi,mozno fakt az pod stromcek 🙂 uzivam si posledne dni spanku 🙂 a vy sa drzte, silno na vas myslim!

zuzlik7
9. dec 2012

@majka_drobka aj ja na vas 😉 tak tak ... len este pekne oddychuj ... a pod sup sup pre drobca 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre