Podstúpil tu niekto dlhý protokol a liečbu Puregonom?

aaandrejka
9. okt 2006

Tento protokol (D22) som prave zacala, potesia ma vase informacie, vopred dakujem!

aaandrejka
autor
10. apr 2007

lalupa, ty si budes pichat decapeptyl pravidelne? od 1dc? to som potom mala iny protokol 🙂 ja som mala len jednorazovku decapeptyl depot tusim v 23DC, potom osm cakala na menstruaciu a od 3DC som si pichala puregon

lalupa
10. apr 2007

andrejka nie, to si asi chcela napisat veve 😀 , ja mam depot, ale 1.DC, potom stimulka po cca 2 tyzdnoch

aaandrejka
autor
11. apr 2007

lalupa, to je mozne, prepac 🙂

ja len, ze niektore baby tu pisu, ze budu brat viac baleni decapeptylu, tak to je potom iny protokol ako som mala ja ;) neviem, kolko je tych protokolov dokopy, ten moj sa volal d22 lutealny

veva55
11. apr 2007

Baby, ja zacinam 21DC pichat Decapeptil, budem to pichat asi mesiac a popri tom aj Puregon, Menopur.....

aaandrejka
autor
11. apr 2007

veva, neviem, aky je to protokol, ale pozri tu, tu su presnejsie popisane jednotlive protokoly:
http://www.iscare.cz/car.php?article=23
http://www.gest.cz/ivf/stim-prot.php?pg=1
co ktory liek je, najdes asi najlepsie na www.neplodnost.cz

lia
11. apr 2007

neviete nahodou na co je utrogestan??nasla som tri krabicky v skrinke 😅 a v tom mam augmentin dva kusy a to sa mi zda,ze mi dala v centre lekarka,len nepamatam si naco je ten utrogestan 🙄 .ja uz pekne stresujem teraz 🙄 😅

pindula
11. apr 2007

lia utrogestan je vlastne progesteron - na udrzanie babetka v tvojom brusu 😉 ...

lia
11. apr 2007

ahhhaaa,dakujem pindul,rada ta vidim po dlhom case 😵
ako sa mas??ako pokracujete??

pindula
11. apr 2007

lia 🙂 ...pokracujeme tak, ze nepokracujeme 😉 ...ale nie....uz sme sa s muzikom zacali "riesit"...mam novu zabavku - roztahovat tak tri krat za cyklus nohy pred dokim 😀 ...no a ten mi z toho vsetkeho vyvodil(bravali mi aj krv), ze mi nepraska folikul...takze este jeden uzv 26 DC, co je buducu stredu a ideme na to....myslim lieky a tak...dufam, ze o mesiac sme uz traja 😉

lia
11. apr 2007

tak dufam aj ja.vidim,ze si si nasla dobreho lekara,ktory sa snazi.tak nech mu to vydrzi az pokymnebudes mat fazulku v brusku.mozes mi napisat do ip ku komu chodis??dakujem a drzkaj sa 😉

veva55
12. apr 2007

andrejka, ja mam na tom mojom papieri napisane, ze mam dlhy lutealny protokol. Ale to ma aj Lia, ale preco potom ona zacina 1DC a ja 21DC. Ved to je sakramentsky rozdiel. I ked, asi by som to nemala riesit, dolezity bude vysledok 😀
Lius, kedy to ocakavas mrchu? Ozaj, a ty si budes chodit tiez do centra pichat ten Decapeptyl?

aaandrejka
autor
12. apr 2007

veva, ja som mala jednortazovku decapaptylu deot, tohto:
http://www.nobel.sk/?what=drug&code=96107 (stoji cca 7000 sk, cele to hradi poistovna)
mozno ty budes brat decapeptyl v priebeznych mensich davkach .... to fakt neviem... ale myslim, ze lekari vedia, co robia, tak im treba doverovat 🙂

lia
12. apr 2007

ano,budem si tam chodit pichat,len neviem ci cez tie vikendy tam budu,ale hadam hej a ked nie,nieco vymyslim 😀 .
len neviem,ci na ten decaptyl si mam kupit to pero na pichanie,nevies??neviem sa k tomu dopatrat ☹

milacikova
12. apr 2007

Lia, decapeptyl 0,1 je pripravena injekcia ku ktorej nic nepotrebujes dokupovat len ju rozbalis a pichnes nic viac, to pero co spominas je gonal alebo puregon , gonal je tiez pripravene v hotovom pere a k puregonu by ti pero mali zaobstarat v car . Ako sa picha a vyzera puregon pen je na www.puregonpen.com popzeraj je to fakt pekne ukazane ako s tym zaobchadzat 😉

lia
12. apr 2007

dakujem velmi pekne milacikova,nevedela som sa k tomu dopatrat.budem brat puregon.neviem,ci by som si to dokazala pichnut,ty si si sama pichala?? 😕
nestudia tie injekcie??decapeptyl som dala do ladnicky,su to velke styri krabice,to sa nezmesti do takeho suflicka. 😅

aaandrejka
autor
12. apr 2007

lia, puregon si perom zvladnes pichat v pohodicke ;) www.puregonpen.com 🙂
lieky je dobre vybrat si hodinu pred uzitim z chladnicky, lebo potom take chaldne su dost nepirjemne, mne sa to stalo iba raz, ale fakt to bol taky divny pocit 🙂

lia
12. apr 2007

ked vstanem hned si vyberiem z krabicky jeden kus.ved nebudem to mat na priamom slnku,tak by sa s tym nic nemalo stat,nie??dakujem andy 😉 .
myslite,ze decapeptyl si zvladnem pichnut sama??zajtra idem prvy krat,tak neviem kto mi vstane rano o osmej.kazdy den sa ma pichat o tej istej hodine,neviete??

veva55
13. apr 2007

Ahoj Lius, takze ty uz od dnes stimulujes Decapeptylom? Tak daj vediet, ake to bolo, kto ti to pichol a ci to bolelo. Ja zacinam presne za tyzden.

aaandrejka
autor
13. apr 2007

lia, ano, kazdy den je dobre zvolit si ten isty cas..ja som si napriklad pichavala o 17.00, na mobile som mala nastavenu pripomienku kazdy den o 16.00, aby som si vybrala puregon z chladnicky a potom o 16.55. aby som si uz sla pichnut ;)

pokial mas pero na pichanie, tak sa nemusis obavat, do brucha to v pohode zvladnes 🙂 prvykrat sa toho boji kazda, ja som pre to dve noce nespala 🙂 a potom som sa na ten kazdodenny ritualn dokonca zacala aj tesit 🙂

lia
13. apr 2007

tak ty si pichala az na vecer andy??ja som si to dala rano 😖 .ale mne to nemal kto pichnut prvy krat.ano vevi,bola som dnes prvy krat,bola som vyhulakana jak teliatko,zabudla som aj zaplatit ten poplatok,bolo tam milion ludi,nevedela som,ci mam ist uz dovnutra,lebo na recepcii mi povedala,ze mi daju nejake cislo,samozrejme ziadne mi nedali ,tak som pol hodinu cakala vonku a potom som tam na drzovku sla a samozrejme,ze na mna zabudli.troska to stipkalo.zajtra si to budem musiet sama pichnut,dufam,ze to zvladnem.nemam to s perom andy.nie je to komplikovane,len nikdy som nepichala injekcie nikomu,nie to este sebe.ale hadam to zvladnem. ☹

veva55
13. apr 2007

Lia, mne dali cislo este pred 2 tyzdnami (G00006 Divne, ze?)
Ozaj, myslis, ze aj ti ostatni co tam boli islli na injekcie, resp. na odbery? Ako to tam vobec funguje? Ty prides, ides na recepciu a povies, ze si prisla na injekciu a potom uz len cakas, kedy ta zavolaju?
A aka velka je ta ihla? Malicka alebo klasika 5cm? Ak je to ta klasicka, cize dlha, musis si ju pichnut pod kozu celu? Boze mam z toho stres.
A o akom poplatku to hovoris? Tych 3 tisic za doplnkove sluzby alebo nebodaj platis este aj poplatok za pichnutie injekcie?

lia
13. apr 2007

nie,myslim za doplnkove sluzby.
musis si ju pichnut pod kozu celu,to bude zajtra 😖 😲 😝 😅 🙂
ako to tam funguje??vselijak,ved ti hovorim,ze som tam cakala kym ma zavolaju a oni ma nezavolali,tak som sa tam vopchala a bolo.vsetci boli na odbery a pichanie.
ty si davas nejake vitaminy??

aaandrejka
autor
13. apr 2007

lia, neboj, haluz z tych prvotnych injekcii a celeho zaciatku stimulacie ma kazda zena 🙂 o par mesiacov budeas radit inym snazilkam 🙂

s hrubou ihlou by som si netrufla pichnut sama sebe injekciu, ale tie tenke su v pohod,e su asi 1cm dlhe a treba ich cele vpichnut do brucha.. veva, pozri na puregonpen.com, tam je cele video k tomu 🙂

tam, kam som chodila ja (gyncare kosice) robili odbery spravidla rano, hned od 8.00, transfery potom obvykle popoludni a medzitym ambulancia - vysetrenia, pichania a pod... ale asi vsade to funguje inac 🙂

lia
13. apr 2007

andy,ako si sa dostala do pohody??chodila si do prace,ci si bola doma??ja som z toho strasne unavena a dnes som mala v robote taky stresovy,az do placu mi bolo,tak neviem co mam robit 😔

aaandrejka
autor
13. apr 2007

lia, ja som proste verila, ze to musi vyjst na prvykrat a vobec som sa nezaoberala alternativami typu "co ak to nevyjde.." ;)

lia
13. apr 2007

aj ja snazim si to vsugerovat,ale v kutiku duse mam aj obavy

susanne12
17. apr 2007

Ahojte babenky. Dlho už premýšľam že sa ja ja zapojím do vašej diskuse... Mám tiež problém ako vy a to otehotnieť.... my sa už snažíme 4-tý rok a žiaľ stále nič. Obaja sme ok, pravdepodobne u nás ide o idiopatickú neplodnosť tzn. nevysvetliteľnú. Ináč povedané irónia osudu!! Dievčatá potešilo by ma ak by ste mi mohli poskytnúť nejaké info ohľadom ivf - helios MT. Teraz 2.5.2007 sme objedaní 1x. Budú mi vraj robiť sono,krv a vyšetria aj manžela. Mimochodom my už máme za sebou všetky možné i nemožné vyšetrenia. No ale keď to treba tak čo už. Teraz by ma ale zaujímalo ako to bude postupovať ďalej. Čo ešte bude treba kým nám vypíšu žiadosť do poisťovne atď. Proste ak mi viete napísať presný postup až pokým nedôjde už ku konkrétnemu ET transferu...
Neviem sa už dočkať kým bude 2-hého, len mám obavy aby sa to nevlieklo.... Pravdupovediac už som zúfalá z toho nekonečného čakania........ Budem vďačná za každú odpoveď pa pa 😉

veva55
18. apr 2007

Ahoj susane, na centrum Helios v MT su len same chvaly, tak sa nemusis bat. Co sa tyka postupu, tak to je tazke povedat, je to individualne. Ale vo vseobecnosti sa najprv urobia vsetky mozne vysetrenia, a az potom sa rozhodne, co dalej. Pises, ze uz ste boli na nejakych vysetreniach, ale neviem, ci nebudu chciet v centre urobit vsetky vysetrenia odznova. Zavisi to od toho, kedy boli tie predosle vysetrenia robene. Ja ked som isla do centra, zobrala som so sebou vysledky vsetkych vysetreni, boli stare asi 3 -5 mesiacov, ale pre nich boli uz stare, tak som vsetko musela podstupit odznova.
No a ak sa zisti pricina, tak sa to potom riesi bud len hormonalnou stimulaciou alebo potom uz razantnejsimi metodami ako IUI alebo UO. Neviem, nepises nic konkretne, viem, akurat ze sa uz 4 roky snazite. Co vobec robil tvoj doktor doteraz? Podstupila si uz nejaku liecbu? Ak ano, kedy to bolo?

No a ked sa zisti, ze prirodzenou cestou neotehotniete, spisete ziadost do poistovne. Schvalenie trva rozne, zavisi to od centra aj od poistovne, ale v priemere take 3 tyzdne. Potom sa zacne s hormonalnou stimulaciou (lekar urci od ktoreho dna cyklu zacnes), popri tom budes pravidelne (napr. kazdy druhy alebo treti den) kontrolovana ultrazvukom, no a ked uz su vajicka zrele, pichnu ti pregnyl a tusim na druhy den ides na odber vajicok. V ten isty den odoberu partnerovi spermie a cca o 3 dni sa robi transfer embryi. Takto to zhruba chodi pri UO.
Ale moze sa stat, ze vam lekar navrhne len inseminaciu (IUI), co je ovela jednoduchsia metoda.

susanne12
18. apr 2007

Ahoj veva som rada že si zareagovala na môj príspevok a veľmi podrobne si ma informovala o priebeho liečby. Skutočne ma to potešilo... Čo sa týka mňa - mám za sebou vyšetrenia typu hormonálne, priechodnosť vajíčkovodov, HSG, manželov spermiogram-niekoľkokrát, cca vyše 1roka som brala hormonálne tabletky Clostylbegyt alebo Clohmexal50 = na vyvolanie ovulácie, pričom som bola kontrolovaná ultrazvukom a vždy cez ovuláciu sme sa snažili doma /mimochodom horor na psychiku/, následne po neúspechoch sme boli doporučení na IUI - 2x - žiaľ neúspešne. Po druhom raze IUI som si povedala, že kašlem na doktorov ...... a tak sme to vyše roka nechali opäť na prírodu.... no tá je proti nám. Mimochodom len podotknem manžel už má dieťa z predchádzajúceho manželstva a ja som už tiež bola v minulosti tehotná. Bohužiaľ to neskončilo šťastne... ale je to už minulosť a mňa zaujíma predovšetkým prítomnosť a budúcnosť...
Aby som dokončila - teda až po vyše roku "nič nerobenia" čo sa vedy týka, som sa teraz nedávno rozhodla, že zmením doktora a uvidíme čo povie on, vyšetril ma, pozrel si moju dokumentáciu a hneď ma doporučil do Heliosu na IVF, pričom vzhľadom na to, že doteraz nezistili žiadnu príčinu je už zbytočné, aby ma ďalej "štopal" tabletkami........ A som aj rada, pretože naozaj takto to DÚFAM dostane aspoň rýchlejší spád a konečne sa pohne k niečomu ..... dúfam, že úspešne. Takže len aby už bol 2.máj !!! Zatiaľ pa pa.

veva55
18. apr 2007

Susane, myslim ze vas uz dlho trapit v centre nebudu. Po tom vsetkom co uz mate za sebou to podla mna pojde uz rychlo. Pravdepodobne hned pristupite k ziadosti o IVF a po schvaleni sup sup do toho. Moc drzim vsetky palceky, ja idem na UO v maji a tiez si drzim palce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre