Podstúpil tu niekto dlhý protokol a liečbu Puregonom?

aaandrejka
9. okt 2006

Tento protokol (D22) som prave zacala, potesia ma vase informacie, vopred dakujem!

susanne12
18. apr 2007

Vevi ďakujem krásne za tvoju podporu, fakt mi to pomôže. Dúfam aj ja, že sa to nebude naťahovať. Veď určite budem podávať info.... Tebe držím tiež palčeky ba pre istotu aj pästičky aby to dopadlo OK !! Dúfam, že dáš vedieť.
Ináč ja chodím na stránku každý deň, len sa mi nedá veľmi aktívne písať - net mám totiž len v práci....chápeš.... ale snáď sa aj ja pripojím už viacej do diskusie.... pekný deň prajem.

veva55
18. apr 2007

Dakujem susane, jasne, ze dam vediet, ja som tu v podstate kazdy den okrem vikendov. Mam sice internet aj doma, ale je na bratovom pocitaci, takze sa tam cez vikend nemam sancu dostat. Brat je totiz pocitacovy maniak 😀

Aj ty daj vediet, ak budes mat nieco nove. Zatial papa

aaandrejka
autor
18. apr 2007

susanne, drzim prsty aj ja! treba verit, ze to vyjde 🙂

susanne12
19. apr 2007

Ahojte kočky. Tak som rada, že mi držíte palce, určite sa ozvem čo mi povedali v centre. Už aby bol ten máj,strašne pomaly sa mi to vlečie....
Chcem sa opýtať, viete aký je rozdiel medzi krátkym a dlhým protokolom? Kedy sa ktorý začína som si našla na nete, ale ja myslím aký je rozdiel medzi nimi časovo, koľko dní ktorý trvá....
A čo myslíte, ktorý je lepší? Tiež sa chcem opýtať, myslíte si, že psychika má vplyv na uchytenie embria po transfere? Viete mám trochu obavy, či keď už bude po tom a ja určite budem na to stále myslieť či to nemá nejaký vplyv negatívny.....??

aaandrejka
autor
20. apr 2007

suzanner, skus poorzite na gest.cz, tam je casovy harmonogram protokolov...

psyhcika ma velky vplyv, treba byt hlavne v pohode a nestresovat..jasne, ze sa to neda uplne, kadza z nas stresuje/stresovala, ale najlepsie je, pokial nemas nejaku namahavu pracu, chodti do prace, aby sio na to stale nemyslela, lebo tie cca dva tyzden od transferu po test su na psychiku obrovska zataz

susanne12
20. apr 2007

Dobré ránko aaandrejka, čo sa mojej práce týka, nie je náročná fyzicky i keď niekedy sa nabehám ako kôň - robím asistentku v jednej spoločnosti t.j. dievča pre všetko.... ale je dosť náročná psychicky - dosť stresujúca. Je pravda, že ak by som po ET ostala doma asi by som na nič iné nemyslela len na to či sa to podarilo.... viem, že budem na to myslieť aj tak, ale predsa budem vyťažená aj inak takže možno menej. Som totiž taký typ, že aj keď si poviem nerozčuľujsa - maj to "na háku", nie stále sa mi to podarí ...... a hlavne pri mojom nadriadenom.... ha ha.

Skúsim pozrieť tú stránku.....
A čo si ty myslíš, ty to už máš chválabohu úspešne zasebou 😅 , budú ma tam dlho mučiť alebo to pôjde z kopca - myslím žiadosť do poisťovňe. Veva napísala, že si myslí, že by ma tam už dlho nemali trápiť.... vzhľadom na hore uvedené moje príspevky..... Tiež ak mi vieš poradiť v Heliose mi povedali,že potrebujú (zároveň aj poisťovňa) 3xhormonálny profil. Idem tam 2.5. prvý krát ( 24DC ) a budú mi robiť sono+krv a manželov spermiogram. Toto bude asi prvý hormonál.profil a čo znamenajú ešte tie 2? A ako rýchlo za sebou sa to robí? Myslíš, že do mesiaca sa to stíha ?? Napr. do konca mája, jún žiadosť do poisťovne a od júla môžem začať stimulovať?? Napísala som to obrazne jasné že to nebude presne takto.... ďakujem a všetkým prajem pekný deň a ešte krajší víkend. Ja sa idem svadbovať - brat sa zbláznil ha ha.

veva55
20. apr 2007

Susane, niekedy sa robi HP 3x a to vzdy v urcity den cyklu. Doktor tym zistuje hladinu hormonov v jednotlive dni cyklu (hladina hormonov sa totiz pocas cyklu meni, ina je na zaciatku, ina v strede a ina na konci). Podla vysledkov doktor zisti, ci je u teba vsetko ok, ci nemas napr. zvyseny prolaktin, ci nemas podozrenie na PCO......

susanne12
20. apr 2007

Aha, takže to asi až tak rýchly spád mať nebude....

veva55
20. apr 2007

Neboj, to ti zoberu krv v priebehu napr. 2 tyzdnov a na vysledky az tak dlho necakas. Zas nemysli si, ze to je uplne jednoduche. Ono to nefunguje tak, ze prides do centra a hned spises ziadost (i ked uz mas nejake vysetrenia za sebou)
Ja som to myslela tak, ze kedze mas uz za sebou nejake vysetrenia, nebude trvat pol roka, kym s tebou zacnu nieco robit, ale bude to napr. za 2 mesiace.

susanne12
20. apr 2007

Veď áno máš pravdu. Ja som sa dnes rozprávala z bývalou kolegyňou, ona bola v Heliose, hneď ako ho otvorili. A teraz je už mama.... no a vravela mi že ak by všetko dobre išlo tak by mi to vychádzalo nejako v júli. Čo by mi aj vyhovovalo, viem, že skôr to nebude, len som sa bála, aby to netrvalo dlhšie.
pa pa

aaandrejka
autor
23. apr 2007

suzanne, ono hodne zavisi od poistovne: v centre, kam som chodila ja, mi lekar dal ziadost o IVF do ruky uz pri druhej navsteve (t.j. este ked mi robil hormonalny profil)... cize, kym mi ten profil dorobil, uz som mala v rukach schalenu ziadost... j to velmi individualne, zavisi aj od toho, ci bude u teba nutna nejaka liecba ..cize, podla diagnozy.. ale neboj, zas to nie je boj na prilis dlhe lakte ;)

lalupa
23. apr 2007

baby,tak som sa trochu vylakala, som 9DC po decapeptyle depot a sice viem,ze moze prist spinenie,ale bolo to trochu horsie...proste som mala dost ☹
mate s tym niekto skusenost? 😅

veva55
23. apr 2007

Lalupa, vcera pisala Lia (len nepamatam si v ktorej teme) , ze tiez zacala nejak divne spinit,pritom by vobec nemala. Tiez si tusim picha uz nejakych 10 dni Decapeptyl. Tak jej skus napisat do IP. Ale ja by som urcite v prvom rade zavolala lekarovi.

lia
25. apr 2007

babulky,neviete mi poradit,opat mam problem s osmickou zubom a zubarka mi radi,aby som si ju tento tyzden dala von.dnes si idem pichnut 13ty decapeptyl,v pondelok idem prvy krat na kontrolu do gynfivu,co by ste robili??osmicka sa mi aj kyve.len sa bojim,ze ma to po vytrhnuti bude boliet a ja sa budem cpat ibuprofenmi ☹ .nie je to bohvieco,pred mesiacom mi vytrhli tiez osmicku a dostala som z neho chripku ☹ ...

veva55
25. apr 2007

Lius, asi som to nepochopila, ale preco sa bojis dat si vytrhnut osmicku? Aky to ma suvis s UO?
Pokial sa ti kyve, boliet ta to bude tak max. 2 dni.

Ja mam zas iny problem. Manzel mi pichava Decapeptyl, ale vzdy to boli. Dnes to bolo uplne otrasne, priserna stipava bolest, ja neviem, ako to pichol, ale bola to zatial najhorsia injekcia. Ked mi to pichla sestricka v centre alebo moja sestra, bolo to uplne v pohode, jasne, ze to trocha stipalo, ale inac ok. Uz sa bojim, ci mi to vobec drahy picha tam kam ma. Da sa to vobec pichnut zle?
Asi budem chodit radsej kazdy den do centra. Nechcem, aby bolo vsetko zmarene kvoli tomu, ze mi zle pichal injekcie.

andulik
25. apr 2007

ahoj asi ti manžel vzdy trafi na nerv 🙂 , vtedy tak citiť bolest.

andulik
25. apr 2007

Ahojte, chcem sa spytať z akeho dôvodu sa musi pichať ten decapeptyl, v letaku tam pisu ze na liečenie mužov, zabudla som sa spýtať doktora a teraz mi je tam sproste volať a pýtať sa.

veva55
25. apr 2007

Ahoj, ja som sa to tu tiez pytala bab, lebo v letaku som citala to co ty 😀
No a jedna baba odpisala, ze je to na potlacenie tvojich hormonov, takze asi na to, aby tvoje telo nerobilo to, co obvykle robi, ale aby mohlo potom na tie dalsie injekcie (napr. Puregon) reagovat co najlepsie. Ale tiez tomu celkom nerozumiem, takze ak som napisala nejaku hovadinu, prosim opravte ma 😀 .

ellin
25. apr 2007

Ahojte, Veva55 ja som si pichala decapeptyl sama. V centre mi povedali ze asi 5cm pod pupok striedavo raz na jednu a raz na druhu stranu. Mala som uz komplet naplnene striekacky z lekarne a prvu som si dala pichnut sestricke na gynde. Povedala ze si mam urobit taku malu faldu na bruchu a do nej to pichnut - teda pichnut dnu celu ihlu a štipku potiahnut najprv von a potom pomalicky vytlacit celu tekutinu pod kozu. Ta ihla bola dlha asi jeden centimeter.Trosku to obcas stipalo, ale len chvilku. Fostimon a Merional ktore som si pichala uz potom neskor nestipali vobec. Skus si to pichnut sama - podla mna to zvladnes a mozno ta to bude aj menej boliet. Drzim ti palce.

veva55
25. apr 2007

elin, keby som zniesla pohlad na injekciu, urcite si to picham sama. Ale bohuzial nie. Ihlu nemozem ani vidiet, nieto si ju este pichat do vlastneho brucha. Takze na to ma nikto nenahovori. Proste nie. Ta moja ihla je tiez malicka, asi 1,5 cm, ale aj keby bola 0,5 cm, aj tak si to nepichnem. Proste mam traumu z detstva a budem ju mat navzdy. Zajtra si to dam pichnut este manzelovi, ale od piatka budem chodit do centra. Keby islo len o tu bolest, tak mi je to jedno, ale bojim sa toho, ze mi to picha niekde inde, teda niekam kam nema, no a co ak to potom nema ucinok?

veva55
25. apr 2007

Inac, mne doktor povedal, ze je jedno, kde sa to picha, len ze to musi byt do podkozia. Ze mozem kludne do ramena, do brucha... Picham to do brucha (tam mam vacsiu faldu 😀 )v okoli pupku, kazdy den o kusok dalej. Ale vobec mi nepovedali, ze to ma byt 5 cm dolava/doprava od pupka. Ja picham vsade - hore/dole/vlavo/vpravo, 2cm, 3cm..... Proste vraj je to uplne jedno.

andulik
25. apr 2007

Dik za odpoved, a este by ma zaujimalo ze vy tu pisete ze sa decapeptyl picha do brucha a mne doktor povedal, ze po pleca je to jedno?

veva55
25. apr 2007

Andulik, ako som uz pisala, mne doki povedal, ze je jedno, kam sa picha, ze si mozem vybrat. Proste ze to ale ma byt do podkozia. Ale ak si ho budes pichat sama, tak potom asi do pleca nie. To sa ani neda, kedze jednou rukou si nevie clovek aj urobit faldu aj pichnut injekciu.

lia
25. apr 2007

veva,pochybujem,ze by osmicka bolela dva dni,keby to tak bolo,tak ju mam uz davno vonku.za rok mi trhali uz dve osmicky a obidva razy som na druhy den este chripku dostala a jedla som dva tyzdne okrem ibuprofenu este ine antibiotika 😖 .takze taka je suvislost s UO,aby som si potom nevycitala,ze oplodnenie moje telo neprijalo,lebo som bola pod vselijakymi liekmi.

veva55
26. apr 2007

To vazne si vzdy dostala chripku? Je to nejake divne 😀 Ale ak mas pochybnosti, tak urcite tomu zubarovi nechod, aby si si to potom nevycitala.

susanne12
26. apr 2007

Ahojte dievčatá. Prajem Vám dobré ránko alebo už deň? 😉 Mohli by ste mi napísať ako dlho čakáte na IVF, ktorá ste v ktorom centre a aký máte problém? Určite ste to už písali, ale ako som už spomínala, doma nemám net a v práci sa mi veľmi nedá všetko čítať a študovať........... Mne sa už konečne blíži ten 2.máj - my ideme do Heliosu prvý krát, tak som hrozne zvedavá.......... zatiaľ paa.

andulik
26. apr 2007

Ahoj Susanne12, ja som tiež s manželom začala najprv chodiť do Heliosu, sú tam veľmi milí zlatí ľudia, tak sa ničoho neboj. Len nemali zmluvu s Union poisťovňou, tak som bola nútená prejť do iného zariadenia.My sme čakali na IVF schválenie 4 týždne, ale to je taka divná poisťovňa, cez iné sa čaká 2 týždne. 😉.

lia
26. apr 2007

teraz nebudes cakat dlho,ja som vystihla akurat pred vianocami,takze som cakala skoro 2 mesiace 😖 .
a potom este na cyklus,takze som zacala az pred dvoma tyzdnami stimulovat.
my sme v gynfive...

veva55
26. apr 2007

Susanne, predpokladam, ze ked este len idete do centra, tak vam (tebe a partnerovi/manzelovi) este nerobili vsetky potrebne vysetrenia. Aj to chvilu trva, najma ked stale nevedia zistit pricinu. No a potom to zavisi od toho, preco sa vam nedari, teda od tej priciny. Ak je problem v tebe (napr. s ovulaciu) najprv asi vyskusaju dat ti na par mesiacov clostilbegyt alebo clomhexal (hormoniky-tabletky), ak sa ani pocas liecby nepodari otehotniet, dalsim riesenim byva IUI....a az nakoniec IVF. Takisto mozes mat problem s priechodnostou vajcovodov, to sa robi laparoskopia. Ale ak sa napr. zisti, ze problem je v muzovi, pricom ma velmi zle spermie, asi vam odporucia hned IVF. To znamena, ze vypisete ziadost a cakate na schvalenie cca 2-3 tyzdne (podla poistovne). No a po schvaleni uz len cakas na dalsi cyklus a mozes zacat stimulovat. Stimulujes cca 3 tyzdne a potom je odber vajicok a o 3 dni transfer embrya.
Ale toto je taky "vseobecny postup", u vas moze byt ina pricina a podla toho doktor zvoli liecbu, resp. metodu.

No a ja chodim do Gyn-fivu, zatial som spokojna.
Snazime sa o babo 14 mesiacov, po pol roku snazenia sa mi zacali robit vsetky mozne vysetrenia, zistili, ze neovulujem, tak som podstupila horm. liecbu clostilbegytom - neuspesna. Ani sme necakali, ze uspesna bude, nakolko mame problem aj s manzelovymi spermiami. Takze po neuspesnej liecbe clostilom sme spisali ziadost o IVF, ku podivu bola schvalena za 8 dni. No a teraz cakam na novy cyklus a zacnem stimulovat. Potom IVF.

lia
26. apr 2007

mne nedavali ani clostil,co sa velmi cudujem,ale som rada 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre