Podstúpil tu niekto dlhý protokol a liečbu Puregonom?

aaandrejka
9. okt 2006

Tento protokol (D22) som prave zacala, potesia ma vase informacie, vopred dakujem!

susanne12
26. apr 2007

Baby ste zlaté, že ste odpísali, ináč vevi my si píšeme aj v iných témach, to je dobreé 😉
Len aby reč nestála....raz som písala do Heliosu, tam sa dá napísať aký máte problém a hneď na druhý deň mi doktor (teraz už neviem meno) odpísal že u nás ide pravdepodobne o idiopatickú čiže nevysvetliteľnú neplodnosť a doporučil konzultáciu v centre na IVF - vtedy som to však ešte nebrala do úvahy. Možno ste už o tom čítali.... Proste irónia osudu. My sa snažíme 4-tý rok a nič. Mne robili vyšetrenia priechodnosti vajíčkovodov, hysteroskopiu, hormonálny profil - niekoľkokrát, manželovi niekoľkokrát spermiogram, hormonál. profil - nezistili žiadny problém. Manžel má už jedno dieťa a ja som už tiež bola v minulosti tehotná. Rok sme podstúpili liečbu Clostylbegytom alebo Clohmexalom, pričom ja ovulujem aj bez hormónov. 2x sme boli na IUI. No neporazilo by Vás?? Vyše roka sme si dali pauzu a skúšali prirodzenou cestou, no nič sa nedeje takže nás teraz doporučili do Heliosu.

susanne12
26. apr 2007

Tým som ale chcela povedať, že teda dúfam, že to už nebudú naťahovať nejakými ďaľšími vyšetreniami, ale urobia mi len tie 3 hormonálne profily (môj doki vravel, že to robia v priebehu 1 cyklu), mužovi urobia spermiogram a potom šup ho podať žiadosť do poisťovne). Môj doktor povedal, že už nemá význam, aby ma napchával ďaľšími hormónmi, takže preto ma vlastne doporučil do Heliosu.

veva55
27. apr 2007

Susanne, ako som uz pisala, myslim, ze vas uz nebudu dlho natahovat. O idiopatickej neplodnosti som samozrejme citala, myslim, ze je to aj Liuskin pripad.
Presla si uz vsetkym moznym, tak snad sa coskoro dockas vytuzeneho babatka. Pravdu povediac, ja by som po 4 neuspesnych rokoch asi musela navstevovat psychiatra (prinajmensom psychologa). Tak drz sa!!!!

andulik
27. apr 2007

Ahojte holky potrebujem radu.Ako dlho vám trvalo, kym ste mali všetky potrebné predoperačné výsledky?

susanne12
27. apr 2007

Andulik, predoperačné vyšetrenia máš hotové hneď napr. v priebehu cca 3-ch dní. Aspoň ja som to tak nejako mala. Už si presne napamätám, ale určite to netrvá dlho.

veva55
27. apr 2007

Andulik, podla toho, na ake vysetrenia ides. Niektore centra toho vyzaduju viac, ine menej. A tiez, v niektorych cntrach stacia mesiac stare vysledky, ja v Gyn five nemozem mat starsie ako 3 tyzdne.
Ja idem na UO niekedy v polke maja a dnes som bola na krvi + moc. Pytala som sa, kedy budu vysledky a vraj cast bude hotova uz v pondelok, ale niektore az o tyzden (cize buduci piatok). Podla toho som sa objednala na interne predoperacne vysetrenie (lebo ked pojdem na interne vysetrenie, musim mat so sebou uz vsetky vysledky z krvi). Takze ak buduci piatok budem mat vsetky vysledky z krvi, na interne som sa objednala ten dalsi tyzden v stredu 9.maja). Tam mi urobia aj EKG.

Dufam, ze sa mi termin UO neposunie, lebo niektore z vysledkov budu v case zakroku uz stare.

lia
27. apr 2007

ani nesranduj vevi,aj ja uz mam od pondelka vsetky vysetrenia hotove,tak dufam,ze to nebudem absolvovat este raz 😖

veva55
30. apr 2007

No, je to take divne. Najma preto, ze nemame presny termin zakroku, zavisi to totiz od toho, ako budeme na tie hormony reagovat. Tebe mozno staci kratsia stimulacia, ja budem mozno stimulovat dlhsie. Ale dufam, ze ak by sa mi to o nejakych par dni posunulo, tak nebudu robit z toho horor.

lia
30. apr 2007

presne,aj ja dufam s tym,ze nebudu robit kvoli par dnom okolky.
dnes zacinam puregonom,pichli mi ho v centre.treba mat to pero stale v ladnicke??zabudla som sa na to opytat.

veva55
30. apr 2007

Lia, ja neviem, ja som este stale na Decapeptyle. Cakala som cez vikend mrchu, ale nedosla. Nechapejm to. BT je sice stale okolo 37 stupnov, ale ziadne nadeje si nerobim.

A co ten Puregon? Boli to?

lia
30. apr 2007

a ty mas teraz dostat ms a potom co??nevolala si do centra?? 😕

misi76
30. apr 2007

Liuš, ja som dnes tiež bola v GF na krvičku a UTZ. Možno sme sa videli.
A to pero drž tiež v chladničke, veď tam máš tú bombičku Puregonu. Ja už Puregon pichám od stredy 25.4. a od soboty Menopur. že vraj mi to bude trošku dlhšie trvať, myslím tým tá stimulácia.
Vevi ja som mrchu počas Decapeptylu nedostala vôbec, tak som išla do GF po pichnutí 14.injekcie. Zistili mi nízku sliznicu, takže mrchy nikde. Podľa krvy a UTZ som mohla pokračovať a začala som stimulovať tým Puregonom a neskôr Menopurom. Ale ja mám nepravidelnú mrchu. Myslela som, že tie injekcie ju vyvolajú ale nič.

andulik
30. apr 2007

Ahoj Misi, tak to som nevedela, ze mrcha ti nemusi ani prist, ked pichas decapeptyl 😕 Ako znasas stimulaciu, mas aj dake vedlajsie ucinky?ja zacinam decapeptylom za 6 dní.Tak to tak ratam ze som tesne za vami (Luis, Veva).Pevne verim, ze sa nam to podari 😅

misi76
30. apr 2007

Andulík, zatiaľ ju znášam dobre, občas pobolievajú vaječníky, ale to je nič.
Len to, že mi pomaličky rastú, tak neviem, do kedy budem stimulovať a či mi vydržia lieky, lebo ten Decapeptyl mám už posledné balenie (7 ks ). Veď sa pri najbližšej kontrole na to spýtam. Ja pichám od 10.4. a už to je dosť dní. No uvidím, keď si dnes zavolám pre výsledky z HP, že či mám upraviť dávky ( predpokladám vyššie ) alebo pokračovať v týchto nastavených ďalej.

andulik
30. apr 2007

Tak to fakt dosť dlho stimuluješ.Aj dodržuješ pitný režim 3 l vody denne?

veva55
30. apr 2007

Misi, to myslis vazne, ze mrcha ani nemusi prist? Potom kedy mam ist na tu prvu kontrolu. V tych mojich papieroch mam napisane, ze mam pockat na mrchu a 2-4DC mam ist na prvu kontrolu. Ale ked mrcha nepride, kedy mam ist? Dnes som mala 11-tu injekciu Decapeptylu.

misi76
30. apr 2007

Andulík, veľa treba piť až po Pregnyle, ten vyvoláva OHSS. Takže teraz som zatiaľ v pohode.
Ja som stresovala, že mrchy nikde, tak som volala do GF a tam mi povedali, že si mám pichnúť 14. injekciu a potom prísť na UTZ a krv. Tak som aj urobila. Dr. ma pozrela na UTZ, žiadna cysta, myóm a pod. len sliznica nízka. Potom mi vzali krv a po 14,00 hod. som volala, že čo mám robiť. Tak mi povedali, že mám začať na druhý deň pichať Puregon a po troch dňoch pridať aj Menopur. Tiež som bola z toho trošku šoknutá, že bez mrchy idem ďalej. Dnes kontrola, tak čakám na 14,00 hod., že čo ďalej.

veva55
30. apr 2007

Aha, tak ja ak nedostanem do stredy ms, zavolam do GF tiez.

Ale potom ako je to s tvorbou vajicok a s ovulkou, ked ms nepride? Budem mat vobec ovulku?

misi76
30. apr 2007

Ak nedostaneš, tak tam rovno choď a nevolaj. Ja som volala pri 10. inj. a sestrička mi tvrdila, že mrchu dostanem, nech len čakám. Ale ja som jej stále oponovala, že čo mám robiť, ak fakt nedostanem. A ona, nebojte dostanete. A bác mrchy nikde. Tak mi potom povedala, že mám prísť po tej 14. inj.
Tiež neviem, ako presne prebieha ovulka, keď nebola mrcha. Ja len verím, že vedia čo robia v CAR.
Rozmýšlala som, veď mrchou odchádzajú neoplodnené, staré vajíčka z tela von. A keď neprišla, tak čo, sú vo mne? A môže sa stať, že mi vyberú pri punkcii aj tie staré? Čo potom? 1.IVF by bolo zmarené a žiadne mrazáčiky. Asi by ma piclo. Ale verím im. Tak som zatiaľ kľudná.

veva55
30. apr 2007

Tak to aby som sa modlila, nech pride mrcha. Aj ja verim, ze v CAR vedia co robia, ale ked nepride mrcha, budem mat skramentske pochybnosti, ci je naozaj vsetko ok. Ci vobec to IVF ma zmysel.

francis
30. apr 2007

Ahojte 😅 ja som pero nemala v chladničke veď iba ampulky puregonu musia byť v chlade a pero je umelé 🙂 vždy si vyberiete ampulku a dáte do pera.Tot môj názor neviem či aj váš

lalupa
30. apr 2007

ako tak citam, tak gonal je trochu iny (beriem ho ja odo dneska), v tom pere su davky, ktore sa daju nastavit, tam sa dava len nova ihla a je hrooozne tenulinka, vobec to nestipe...
s tym skladovanim, tak v gonalovom pripade (co je asi rovnaka uroven s puregonom) je vhodne skladovat ho v chladnicke pri 2-8 st, ale pri uzivani moze byt kludne pri izbovej teplote 25 st maximalne vsak 28 dni.
vevi neboj,ja som cakala na mrchu pred decapeptylom asi 10 dni, uz ma to stvalo, lebo sa to vsetko posunulo, potom v 1DC som si dala decapeptyl depot, mrcha krasna ukazkova len 5 dni (ja bezne 7+ dni s bolestami), potom 4 dni klud a cely minuly tyzden od pondelka do dnes dalsia mrcha... nastastie vsetko ok a ja uz mam prvu davku v sebe 😵

aaandrejka
autor
30. apr 2007

francis, ale ampulku predsa nevyberas z pera zakazdym!!!! nacatu ampulku nechavas v pere a spolu s nim to das do chladnicky

lia
30. apr 2007

to fakt misi??tak sme sa urcite videli 😵 .bola si s manzelom??a nespoznala si ma??
ja som ho uz dala do chladnicky,ale vyberiem si ho aspon o hodinu skor pred pichanim.

misi76
1. máj 2007

Liuška, bola som s maminou a nespoznala som ťa, prepáč. (Poznávacie znamenie: mamina lúštila krížovku v novinách ) Možno si nás videla ty. Moc som sa ani po babách neobzerala. Ja idem na ďalšiu kontrolu vo štvrtok a ty kedy?

lia
1. máj 2007

aaaasi viem,ja som tam bola skoro dve hodinky,ja som sa hrala na telefone 😀 .ale nepamatam si ta uz,len viem,ze si prisla s nejakou pani.ja idem v piatok.a uz viete kedy idete na to??

misi76
1. máj 2007

Nevieme, pozeral ma Dr. Harbulák a povedal, že mi folíky rastú pomaličky. Že mi to bude trošku dlhšie trvať. A ty si ako na tom? Máš tuším trošku iný protokol ako ja. Od kedy picháš ten Decapepty?

lia
1. máj 2007

decapeptyl picham od druheho dna ms.cize od 13.4.
mna pozeral dr.drabek/tusim tak sa vola/a povedal,ze je zatial vsetko v poriadku,tak dufam,ze ta dobra nalada mi tam "dole"vydrzi az do konca a bez problemov.kamoske,ktora porodila pred dvoma mesiacmi zase vajicka velmi rychlo narastli,tak ani si dlho nepichala.kazde telo to znasa inak.

misi76
1. máj 2007

No ja pichám od 10.4. a vidíš, rastú folíky pomaličky.

lia
1. máj 2007

tak ja som zvedava na moje vajulka v piatok 🙂 .moznoze u vas to bude coskoro,ked mas prist zase vo stvrtok,mozno to im bude stacit,nie??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre