Podstúpil tu niekto dlhý protokol a liečbu Puregonom?

aaandrejka
9. okt 2006

Tento protokol (D22) som prave zacala, potesia ma vase informacie, vopred dakujem!

misi76
1. máj 2007

Neviem, Dr. sa vyjadroval tak, že ešte dlho budem musieť pichať injekcie. Tak fakt som zvedavá.

lia
1. máj 2007

to fakt?? 😕 ja uz mam aj predoperacne vysetrenia,keby aj mne tak dlho trvalo,asi budem musiet ist este raz 😖 .a prvy krat vam kedy robili ivf??

veva55
2. máj 2007

Miska, tebe ta ms stale neprisla? Co na to doktor?

misi76
2. máj 2007

Liuška, my sme teraz ešte len v 1.IVF, som tiež začiatočníčka. A predoperačné mám už tiež vybavené, ale dúfam, že vzhľadom k tomu, že sa mi to predlžuje, za čo ja pravdepodobne nemôžem, tak mi uznajú tie výsledky.
Vevi, mne už mrcha nepríde, ja pôjdem rovno na pukciu a manžel na MESA/TESE.

veva55
2. máj 2007

Ale co na to lekar? Nepovedal aspon to, ci to nemoze ovplyvnit tvorbu vajicok, prip. celkovo ci to nemoze ovplyvnit uspesnost UO.

misi76
2. máj 2007

Vevi, keď som bola na 1.kontrole, tak ma Dr. prezrela a povedala, že tam nemám cystu alebo iné a že to nevyzerá, že by som mala prerušiť stimuláciu. To bolo všetko. Potom mi vzali krv. No a oni až z krvy z HP zistili, že som v tej fáze - (neviem ako sa presne nazýva), že môžem pokračovať a vajíčka sa mi budú tvoriť nové. To som sa dozvedela až po tej 14,00 hod. keď tam máš volať. Tiež som bola v miernom šoku, že mám pokračovať.
Potom som bola na ďalšej kontrole v pondelok a ďalší Dr. len potvrdil rozhodnutie mojej Dr. Ale ja im verím, oni sú vyštudovaní, majú prax a je sa len môžem domnievať, že ako by to malo byť.

veva55
2. máj 2007

Misi ja viem, ale preco ked sa kazdy mesiac modlim aby ms nedosla, tak dojde; a ked potrebujem aby prisla, tak nepride. To je ako naschval. Dokonca som si prave pre istotu urobila TT. Negativny samozrejme.

misi76
2. máj 2007

No tak to neviem, je to medzi nebom a zemou. Ty si papala Duphaston? Lebo ja ho užívam na nepravidelnú mrchu už niekoľko rokov a chodila ako hodiny, s výnimkou posledných dvoch mesiacov. Ale to som bola po laparke. No tento posledný cyklu som ho už nebrala. Myslela som si, že tie injekcie jú vyvolajú a vidíš, NIČ. Tak som si aj trošku nadávala. Ale prešlo ma to, keĎ mi moja Dr. povedala, že môžem pokračovať a nič sa v podstate nemení. Jedna kočka mala miesto mrchy len také malé špinenie a viac nič. A dnes je tehulka a to na 1.krát. Takže nevešaj Vevi hlávku, choď do GF na krvičku a ultrazvuk a potom ti povedia čo ďalej. A pre istotu si vypýtal aj pero na Puregon.
Lebo ja som nerátala s tým, že budem pokračovať podľa protokolu a musela som na druhý deň letieľ z Nitry do Blavy pre to pero. Len som pre moje zlé konštatovanie minula zbytočne korunky na benzín.

veva55
2. máj 2007

Misi ano, uzivala som Duphaston. Prave preto mi je divne, ze ms neprisla. Uz som totiz tento rok (vlastne minuly; 2006) uzivala Duphaston cca 6 mesiacov po sebe a ms prisla vzdy 28-29DC. Teraz som 33DC a ani naznak, ze by ms prichadzala.
Uz som do GF volala, vraj mam zavolat o dvanastej, ked uz bude mat doki po konzultaciach. Ratam minuty, nech uz je 12.

Co sa tyka toho pera k Puregonu, myslela som, ze to pero mi daju spolu s Puregonom v lekarni. Tebe ho dali v centre?

misi76
2. máj 2007

Nie, v lekárni dostaneš len náplň a tá ti bude nanič ak nebudeš mať pero.
To musíš pýtať v CARe. Mne ho dala hlavná sestra hneď pri recepcii. Ešte som sa nej pýtala, či mám niečo podpísať - ako prevzanie. Ona že nie, na konci ho mám len vrátiť. Ani som nebola v ambulancii sestričiek.
Tak na to nezabudni. Ale ty si z BA tak nemáš problém.

aaandrejka
autor
2. máj 2007

veva, to pero ti vazne musia dat v centre... aj by ti mala sestricka ukazat, ako sa s nim naraba (aj ked na webe mas k tomu podrobne video)

misi, a kedy pojdes na odber?

misi76
2. máj 2007

Andrejka, nemám predstavu, folíky mi rastú pomaličky. Zajtra idem na tretiu kontrolu. Stimulujem bez mrchy v jednom kuse. Dúfam, že to už bude na budúci týždeň. Už som asi sítko, samá dierka.

veva55
2. máj 2007

No ja budem chodit na injekcie do centra kazde rano. Manzel povedal, ze 3 injekcie naraz si uz netrufne pichnut mi. Teraz mi picha kazdy den len Decapeptyl, ale aj to sa mu podari "normalne pichnut" asi tak kazdy druhy x. Podla mna mi to nepicha dobre, takze ked uz nabehnem na Puregon a Merional, budem chodit radsej do centra. Istota je istota. Sice niekto hovoril, ze to sa ani neda zle pichnut, podla mna kazda injekcia sa da zle pichnut.

Miska, podla mna ti foliky rastu pomaly prave kvoli tej chybajucej ms. Ale mozno sa mylim. Teda dufam, ze sa mylim, lebo ja som presne tvoj pripad. A nemienim pichat hormony o niekolko tyzdnov dlhsie ako sa planovalo a to len kvoli tomu, ze neprisla ms a foliky nerastu. Uz teraz ma boli z tych injekcii cele brucho.
Inac som prave dovolala s doktorom, povedal, ze zajtra mam prist na UZV. Nehovoril ale, ze si mam doniest aj Puregon, ale pre istotu si ho dnes asi uz vyberiem v lekarni.

misi76
2. máj 2007

Dobre urobíš, len si ho vyber. Zajtra ti doky povie, čo a ako. Resp. asi až po tej 14,00 hod., keď si tam zavoláš.
No mne sa Puregon pichá lepšie ako Decapeptyl, zdá sa mi, že je tam o kúsom tenšia ihlička.
No a aj ja som rozmýšlala, prečo tak pomaly reagujem, možno to tiež bude v ten mrche mrchovatej.

veva55
2. máj 2007

Prosim ta, obvolala som snad vsetky lekarne a ten Puregon nikde nemaju. A objednaju mi ho az ked donesiem recept, ktory samozrejme pri sebe v praci nemam. Mam ho doma a domov sa dostanem najskor o stvrtej. Ale lekaren v Tescu (petrzalka) mi ho objednali aj bez toho blbeho receptu, takze dnes ho uz snad budem mat. Maju mi zavolat, ked prijde. To som rada, uz som sa zlakla, ze co budem robit. Prinajhorsom by som skusila tu lekkaren priamo v bude kde je Gynfive, tam by ho snad mali mat.
Inac doki vravel, ze mam prist na UZV, nehovoril nic o odbere krvi, takze neviem, podla mi hned povie, co dalej a nebudem musiet cakat do 14,00. Ty si bola asi aj na odbere krvi, preto si musela cakat, ze?

misi76
2. máj 2007

No ja som sa na recepcii zahlásila na UTZ a dala mi pri to "?". Lebo sme nevedeli či pôjdem aj na krv alebo len na UTZ. Potom ma moja Dr. prezrela na UTZ a potom som išla rovno od nej vedľa k sestričkám na krvičku. Potrebovala vedieť aj z krvy v akej som to fáze, tak preto som čakala do 14,00 hod.
No sme podobné prípady, ale môžu nás stimulovať rozlične.
Ozaj ty máš Merional? Ja pichám Menopur.

veva55
2. máj 2007

Jezisi pomylila som sa, jasne, mam uzivat Menopur. Neviem, preco som napisala Merional 🙂

veva55
2. máj 2007

Ozaj a ty chodis tiez do GF?
Ak ano, tak prosim ta, ako je to tam s UZV? Nahlasis sa na recepcii a potom cakas kym ta oni zavolaju dnu, alebo sa ide dnu podla poradia v akom ste prisli. Lebo ja ked som tam isla na prvu injekciu, tak mi na recepcii povedali, ze si ma zavolaju, ale nikto ma nevolal, tak som sa tam vopchala, kedze baby isli dovnutra podla poradia v akom prisli. Sestricka nikoho nevolala.

misi76
2. máj 2007

neboj, zavolajú ťa. Ale musíš sa bezpodmienečne zahlásiť na recepcii, že ideš na UTZ. Potom ťa zavolá doky. Máš už aj čísielko? Leba volajú po číslach a nie po menách.
Ak pôjdeš aj na krv, tak tam sa ide podľa poradia ako si prišla.

lia
2. máj 2007

ahojte,

presne ako pise misi,na krv sa ide podla poradia ako dojdes a na utz ta vola lekar po cisle.dali ti ho uz?? 😕
a preco si si nevybrala vsetky injekcie v lekarni v gynfive??ja som sem minule pisala,ze som mala problemy v inej lekarni.a aj sestricka mi potom za to vynadala 😔 ,ani som o tom netusila,ale uz sme sa tu o tom bavili. 😉

francis
2. máj 2007

ahoj aandrejka 🙂 ešte k tomu puregonupen.Pýtala som sa na to doktorky a skoro ma vysmiala,že pero sa určite nedáva do chladničky veď aj načo keď je umelé.Má sa tá ampulka vždy vybrať a iba tá ide do chladu alebo aj nemusí.Takže som to dobre napísala 🙂 Držím palce v pichaní aj mna to čaká asi o 3 týždne.
Chcem sa opýtať: Nie ste tu niektorá čo má krátky protokol s Closlilbegytom?
Ak áno ozvite sa prosím 😅

lia
2. máj 2007

francis,ked si pozries na www.puregonpen.com,tam si mozes pozriet aj vypocut ,ze ma to byt v ladnicke.a preco nemoze byt "umele pero"v ladnicke??
😨

francis
2. máj 2007

lia tak na to sa opýtaj doktorky 🙂

lia
2. máj 2007

ked nezabudnem,opytam sa,ale hlavne mi ide o to,ze kde to mam teraz mat a aky to ma ucinok ☹

veva55
3. máj 2007

Babulky, podla mna tiez je dolezite to, ci je ampulka v chlade a nie pero. Ale to je len moj nazor. Inac v letaku pisu, ze pokial mas ten Puregon/Decapeptyl.... hned na spotrebu (tusim behom 1 mesiaca), tak to ani v chladnicke nemusi byt. Ja to samozrejme budem mat (pre istotu), ale ked to tam tak pisu, tak asi by sa nemalo nic stat.
Inac, isla som na tu stranku puregon.com.sk, ale ja tam ziadne video nemam. Len textovy manual. Kde ste to tam nasli?

No a zabudla som. Ano mam uz ciselko. Inac dnes mi konecne o kusok klesla BT, snad ms do zajtra dorazi.

lia
3. máj 2007

chod na www.puregonpen.com a je to tam asi v siedmich jazykoch.mne to minule neslo v angl.
tak by ti uz mohla prist mrsina 😖

veva55
3. máj 2007

Aha, a v akom jazyku to ide? Ja som to pozerala v AJ a nic.
Idem to este raz mrknut. Este nemcinu by som snad zvladla 😀

susanne12
3. máj 2007

Čaute baby. Tak som teda včera bola 1x v MT Heliose. Som veľmi spokojná s priebehom. Dr. bol veľmi milý. Na moje príjemné prekvapenie sme už včera vypísali žiadosť do poisťovni a ak všetko pôjde ako má, tak IVF by sa mohlo uskutočniť v priebehu júla. To je super, nie?

veva55
3. máj 2007

susanne, no vidis, super sa to rozbieha!

aaandrejka
autor
3. máj 2007

susanne, no, super 🙂 posli ziadost do poistovne cim skor, u niektorych poistovni je totizto prave schvalenie navrhu to, co brzi vsetko ostatne.... zisti si v miestnej pobocke, alebo na nejakej hotlinke, kam to treba poslat (v pirpade dovery to treba poslat rovno do ba na generalne riaditelstvo)... tak zarucis sama sebe, ze to nebude kolovat po kadekom, kym sa to dostane k spravnemu adresatovi ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre