Podstúpil tu niekto dlhý protokol a liečbu Puregonom?

aaandrejka
9. okt 2006

Tento protokol (D22) som prave zacala, potesia ma vase informacie, vopred dakujem!

lia
6. máj 2007

na zaciatku som jej povedala,ze potrebujem pichnut jednu ampulku,ona sa ma este raz spytala ,tak som jej zopakovala ,ze 1 ampulku cize 75 iu a nahodou som sa otocila a ona uz otvorila tri,tak som skoro odpadla.
tak som ju hned zastavila,predtym som jej aj ukazala cely protokol,no skoro ma porazilo,zze ako by to mohla spackat.tie dve mi potom dala naspat,dala len tu vrchnu cast dole,takze to vydezinfikovat pred pichanim.
boooze,ani si neviem predstavit co mi mohla sposobit,fuuuu 😝

aaandrejka
autor
6. máj 2007

fuch, lia, to mas stastie, ze si sa kukla.. ktovie, co by to s tvojimi vajkami narobilo!

lia
6. máj 2007

netusim andy,chvalabohu fuuuhhh
ona mi na to odpovedala,ze minule pichala tri,ja uznavam ,mala toho vela,ale povedala som jej to niekolko krat,asi ma nepocuvala 😅 ,mali same akutne urazovky predo mnou.
ako sa to hovori??doveruj,ale preveruj??!

veva55
7. máj 2007

Ahojte kocky, mam taku otazocku. Od zajtra zacinam pichat Puregon, doktor povedal, ze mam zacat s tym balenim, kde je 900iu. Prve 3 dni si mam piichnut 100 iu a potom nasledujucich 6 dni 75iu. A potom, ze sa uvidi, ci budem s Puregonom pokracovat. Cize po tych 9 dnoch (3 dni - 100iu; 6 dni-75iu) mi v ampulke (tej 900-ke) zostane 150 iu. Ak by som aj po tych deviatich dnoch stimulacie este dalej pokracovala s Puregonom, chcela by som minut z toho Puregonu tych zvysnych 150iu, ale problem je v tom, ze uz mi nezvysia ihly. Jednu ihlu nemozem pouzit 2x a neviem, ci sa daju kupit Puregon ihly aj samostatne. Ako ste to urobili vy?

milacikova
7. máj 2007

Lia, tak ako dopadol UTZ?
Veva, to asi nebude problem pouzit ihlu 2*, ved pekne ju naspat uzavries popripade ju pred dalsim pouzitim vydezinfikujes(namocis) do nejakeho liehu, ak si si nie ista neboj sa zavolat do car. Ja som pouzila na 2* ale hned v ten isty den ked som si pichala davku z jednej ampulky a dopichavala z druhej zopar jednotiek co mi chybali

aaandrejka
autor
7. máj 2007

veva, ono sa ti toho puregonu zvysi viac, ja osm mala v 600iu ampulke az 720 iu (je to tam na tu akoze skusobnu kvapku a ked s tym opatrne narabas, tak si vies usetrit vela🙂).. injekcie si podla mna skus pytat v centre, pripadne, ako hovori milacikova, myslim, ze ked odlozis pero aj s injekciou, len na nu natiahnes ten ochranny kryt, tak sa nic nemoze stat

veva55
9. máj 2007

OK baby, dakujem velmi pekne.

lia
9. máj 2007

vevi,vy kedy idete na to??chodis pichat do CAR??

veva55
9. máj 2007

Ahoj Lia, nie, manzel mi to picha. Vcera som bola 1x v centre na Puregone, ale tiez mi ho bude pichat manzel. Len neviem, ako to spravim s tym Menopurom, sestricka vravela, ze sa to picha do zadku a ze to nie su tie male ihlicky, ale take normalne - velke. Tak som jej povedala, ze tak to budem chodit asi do centra pichat. Zatvarila sa asi tak, ze ci si robim z nej srandu, takze neviem. Tebe to kto picha?

lia
9. máj 2007

vcera som si aj ja bola pichnut v centre,dnes idem na kontrolu,ta aj dnes,ale inokedy som skocila do ruzinova.
ano,picha sa do zadku a este sa to aj zmiesava do normalnej striekacky,to by som uz asi nezvladla,picha sa to s normalnou ihlou 😅
takze po puregone idete asi na to...

veva55
9. máj 2007

Ano, vcera som zacala s Puregonom a v piatok pridavam Menopur. To pojdem urcite do centra a cez vikend asi na pohotovost. Myslis, ze mi to na pohotovosti pichnu, alebo musim mat nejaky papier/odporucenie?
Ty kam chodis cez vikend si to pichat? Do toho Ruzinova?

lia
9. máj 2007

hej,ked nejdem do gynfivu,tak idem do ruzinova.pichnu ti to aj bez papiera,len davaj pozor kolko ti maju pichnut,lebo mne skoro pichla trojitu davku 😝 .kolko si mas pichat puregonu a menopuru??
ja som najprv pichla 150 iu puregonu,potom mi to znizili na 100 + 1 amp.menopuru 🙂

veva55
9. máj 2007

Puregon: 4-6DC 100iu; 7-12DC 75iu a potom sa uvidi.
Menopur: 7-12DC 75iu

Ok, tak pojdem na pohotovost cez vikend. Kolko sa plati za 1 injekciu?

(Inac za chvilu idem na Antolsku na interne predoperacne vysetrenie, takze uz sa mi to cele blizi) 🙂

lia
9. máj 2007

ani nehovor veva,mna vzdy tak boli brucho ked tam sedim a cakam a ja uz som uplne pri konci 😅 🙂
neplati sa nic

veva55
9. máj 2007

Lia, tak uz mam po vsetkych vysetrniach (dufam), teraz uz iba dostimulovat a ide sa na vec.
Teba to caka o nejaky ten tyzden skor, budem na teba mysliet, a tiez na Pipku.

lia
9. máj 2007

ake vysetrenia ti robili?? 😕

veva55
9. máj 2007

ved to klasicke interne predoperacne - tlak, EKG....

lia
9. máj 2007

jaj 🙂

ikuska
9. máj 2007

Veva, prosim ta porad mi, ja sa chystam na IVF zaciatkom juna, vychadza mi to okolo 5.6., a viem ze vysledky preoperacnych vysetreni nemaju byt starsie ako 3 tyzdne, takze kolko predtym mam ist na ne. Ten vysledok sa rata od dna kedy ti zoberu krv?

andulik
9. máj 2007

Ahojte, baby ktoré ste si pichali decapeptyl, kedy ste zhruba dostali menzes?Meškal Vám?

altea
10. máj 2007

ikuska,výsledky predoperačných vyšetrení nesmú byť staršie ako 10 dní. !!!
nie tri týždne !!!

veva55
10. máj 2007

Altea, mne tiez doki povedal, ze vysledky nesmu byt starsie ako 3 tyzdne. Asi je to individualne, kazde centrum ma asi svoje pravidla.

Ikuska, mne odber vajicok vychadza niekedy na 20. maja. Na odber krvi som bola u obvodnej 27 aprila a na internom som bola vcera, cize 9. maja (na interne totiz musis ist az ked mas vsetky vysledky z krvi). Dufam, ze sa mi odber vajicok velmi neposunie, lebo cast vysledkov krvi (tie, ktore boli hotove uz za 3 dni) uz bude starsia ako 3 tyzdne. Ale snad nebudu robit kvoli par dnom problemy.

Andulik, mne ms meskala, prisla az na 36 DC. Uz som sa bala, ze nepride.

ikuska
10. máj 2007

Veva, dakujem, na tie vysetrenia pojdem na buduci tyzden, pojdem predtym ako si zacnem pichat decapaptyl, a drzkam ti palceky aby ti to vyslo.

Altea, ako uz povedala Veva, asi je to individualne, ale mne jasne doktorka povedala, ze nie starsie ako 3 tyzdne, aby som si ich isla dat spravit tak v polovici mesiaca, co aj urobim.

veva55
10. máj 2007

Ikuska, dakujem, ja tebe tiez drzim palce, i ked ides o 2 tyzdne neskor.

ikuska
10. máj 2007

Vevi ty v totmo obdobi uz simulujes Puregon al. Menopur, a ako znasas tie injekcie. Ja zacinam pichat 16.decapeptyl a mam z toho trocha obavu.

veva55
10. máj 2007

Ano, Decapeptyl picham uz 21 dni, Puregon 3 dni a Menopur az zajtra idem na prvu injekciu do centra.
Kedze Puregon picham este len 3 dni, nemozem to este posudit, mam z neho trochu navaly, ale zatial ma nic neboli. Teda okrem toho dopichaneho brucha. Ale to ma na svedomi skor ten Decapeptyl, ten ma vzdy boli (priserne stipe), ked mi ho manzel picha. Puregon injekcia neboli, takmer ju necitit. Menopur sa vraj picha do zadku, okrem toho je to vraj normalna ihla, nie ako pri D alebo P. Tak sa trochu na zajtra bojim, injekcie totiz strasne nenavidim. Radsej by som sa nechala zbit do krvi ako pichnut si injekciu 😀

Ale Lia je uz pred zakrokom, tak ona ti bude vediet viac povedat, ci z tych injekcii nieco mala.
Inac ja som z nich strasne unavena. Od kedy som zacala s Decapeptylom, je to desne, stale by som spala 😀

ikuska
10. máj 2007

Veva a ty si priamo z BA, alebo ides si dat ten puregon pichnut do centra kvoli tomu ze ti to tak povedali.
Lebo ja mam z toho taky gulas, z tych injekcii, ze uz sa tesim, kedy pojdem na prvu kontrolu a doktorka mi dovysvetluje. Ja mam puregon napisany od 4.-6DC, a potom 7.-12. puregon + menopur. A ako casto si sla na kontrolu do centra.

veva55
10. máj 2007

Ika, ano, so priamo z BA, ale injekcie mi picha manzel. Ja ihlu totiz ani vidiet nemozem. Na prvy Decapeptyl som bola aj s manzelom v centre, on sa pozeral, ako to sestricka pichala. Takisto som bola na prvom Puregone v centre (v utorok), picha sa to tym istym sposobom ako D.
No a na Menopur budem chodit do centra, kedze je to normalna injekcia a este k tomu do zadku (D a P su take malinke ihlicky, ale M je vraj normalna velka ihla). No a cez vikend na pohotovost, alebo ku kamoske, jej mama je sestricka.
Ja mam take iste instrukcie ako ty, teda 4-6DC Puregon 100iu, 7-12DC Puregon 75iu + Menopur 75iu.
Na prvu kontrolu mam ist az v pondelok a potom tie kontroly budu asi kazdy druhy den.

ikuska
10. máj 2007

Vevi mame teda take iste instrukcie, ale lisi sa nam to vo vyskach IU, ja mam 4-6DC Puregon 150iu, 7-12DC 100iu + Menopur 75iu. Ja mam ist na prvu kontrolu na 4DC, teda ak bude vychadzat na prac.den, t.j. okolo 24 a myslim si ze uz budem pichat puregon a ty chodis do GF a ak ano ku ktoremu dr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre