Podstúpil tu niekto dlhý protokol a liečbu Puregonom?

aaandrejka
9. okt 2006

Tento protokol (D22) som prave zacala, potesia ma vase informacie, vopred dakujem!

katrin
9. okt 2006

ahoj andrejka, môžeš napísať čo to je? možno sme to aj podstúpili, ale ten názov nám nič nehovorí .... 😕

aaandrejka
autor
9. okt 2006

ahoj katrin, ked uz mas schvalenu IVF, tak lekar sa rozhodne pre vhodny protokol. Protokolov je viac, zacinaju sa v roznych dnoch. Tento protokol sa zacina v 22. dni cyklu, kedy sa pichne Decapeptyl (ten som dostala v piatok) a potom sa caka na menstruaciu a az po nej zacinas brat injekcie (mala osm na vyber medzi Gonalom alebo Puregonom, vybrala som si ten drahsi).

emuska
9. okt 2006

ahoj andrejka, ja som absolvolala dlhý cyklus, je to o niečo dlhšie ako krátky cyklus ale vraj býva aj úspešnejší

aaandrejka
autor
9. okt 2006

Ahoj Emuska, prosim, mozes mi napisat, co sa teda presne deje po skonceni menstruacie? Kedy po skonceni ides k lekarovi, kedy zacnes brat injekcie a kolkokrat cca ides na kontrolu? (ja mam v navrhu pre ZP napisane 4 predpokladane balenia Puregonu, neviem, kolko sa berie jedno...) Budem Ti velmi povdacna za kazdu odpoved.

emuska
9. okt 2006

ja som bola na ultrazvukovej kontrole a potom mi lekár stanovil od kedy a aké injekcie mi budú pichať. Keď som už dostávala injekcie potom som bola ešte 3 krát na ultrazvuku kde sledovali ako sa vajíčka vyvíjajú(aby boli dostatočne zrelé ale aby sa samé neuvolnili), aby vedeli kedy mi majú pichnúť poslednú injekciu.

aaandrejka
autor
9. okt 2006

a ako dlho si tie injekcie brala ty? a ake si brala? uz si tehotna? sorry, ze som taka zvedava 🙂

emuska
10. okt 2006

brala som ich 10 dní, brala som menogon (myslím, že tak sa to volá)ale žial nie som tehotná, absolvola som 1x dlhý cyklus a 2x krátky ale ani jeden nevyšiel, dúfam, že Tebe sa to podarý na prvýkrát. Držím Ti palce.

aaandrejka
autor
10. okt 2006

ahoj emuska, dakujem ti za odpoved, som zvedava, kolko to bude potrebne u mna. ja som si vybrala puregon. inak, ja uz dve deti mam (15 a 12), po rozvode mam slobodneho priatela, s ktorym chceme mat babatko, ale normalnou cestou uz nemozem, pretoze som mala mimomaternicove teh (pred 11 rokmi), pri ktorom mi museli vybrat obidva vajickovody...

emuska
10. okt 2006

ahoj andrejka, ja deti nemám, pred 9 rokmi som kvôli cyste prišla o vaječník mala som vtedy 18rokov.vydala som sa a od vtedy sme sa snažili aby som otehotnela keď to nešlo tak sme skúsili IVF, ale nevyšlo to. tak sme to skúšali ďalej a tak som absolvovala 3 cykly, ktoré mi z časti preplatila poisťovňa. naposledy tento rok v apríli ale stále nič. takže zrejme zostanem bez detí a cysty ma trápia stále

aaandrejka
autor
10. okt 2006

ahoj emuska, skusat a verit treba stale! a mozno zmenit centrum... mam znamu, ktora 5 rokov chodila do bratislavy (neviem presne, do ktoreho centra), poistovne jej to uz aj prestala hradit, nakoniec zmenila centrum a u dr. hermana v kosiciach (tam chodim aj ja a som spokojna s pristupom aj vsetkym) otehotnela na prvykrat... viem, ze je to mozno zhoda nahod, ale clovek nikdy nevie 🙂

emuska
10. okt 2006

ahoj andrejka, vieš už som prestala veriť, že sa to niekedy podarí. A s ďaľším cyklom manžel nesúhlasí, vraj sú to vyhodené peniaze, a zmeniť centrum - zase podstupovať vyšetrenia a tie otázky, na to už nemám momentálne silu. (možno neskôr) Ale môj lekár dúfa, že sa niečo zmení v preplácaní posťovňami, vraj je dôsť peňazí z eurofondov, takže mi dá vedieť ak sa niečo dozvie. Takže uvidím. Tebe drím palce. 🙂

aaandrejka
autor
10. okt 2006

ahoj emuska, nikdy nesmies prestat verit, to je zaklad ;) ja sa na to mozno pozeram kusok inac, zjednodusene, kedze u mna nebola potrebna liecba, lebo diagnoza je jasna (nemam vajickovody)... napriek tomu, ked tak rozmyslam, asi by som to nevzdavala... peniaze z eurofondov by boli fajn, dufam, ze to vyjde. (inac, prave dnes som pozerala na stranky gyncare-sk.com a maju tam 50% zlavu na 4. cyklus, co je velmi fajn ;))

nane
11. nov 2006

ahoj aaandrejka,
citala som forum, a chcem sa spytat, ako si dopadla s puregonom?
ja zijem na cypre a tiez som vcera t.j. 10.11.2006 vzala prve dve injekcie puregonu vecer a rano dostavam suprefact do ruky, takto to pojde 3 dni a v pondelok 13.11.2006 idem na ultrasound
pekny zvysok dna

aaandrejka
autor
11. nov 2006

ahoj nane,

s puregonom som dopadla fajn, pichala som si dost velke davky, vzhladom na moje hormonalne hladiny (250IU denne), poichala som si ho 12 dni, pocas toho som bola az 3x na kontrole (ine zeny chodia cca 1-2x, ja som ale bola malo citatelna), mala som 8 oocytov

nane
11. nov 2006

citala som forum umele oplodnenie, tak vidim, ze cakas uz len na test, urcite je pozitivny...drzim ti palce
mne pichaju puregon, ale nejdem na umele oplodnenie...prirodzena cesta 🙂

aaandrejka
autor
11. nov 2006

fiiha, a naco puregon na prirodzenu cestu? musim si precitat letak k tomu lieku, lebo mne sa zdalo, ze sa to pouziva na stimulaciu viacerych vajicok....

ano, ja som uz vyse tyzdna po embryotransfere, mam dve embrya a mam taky pocit, ze sa obe uchytili 🙂 uvidi,e verim tomu 🙂 na test idem 16.11.

nane
11. nov 2006

no v mojom letaku pisu, ze je to mozne aj prirodzenou cestou....manzel sa tesi 🙂
super, aky je to pocit? urcite je to ok...

aaandrejka
autor
11. nov 2006

a ake to mas injekcie? dostala si k tomu aj puregon pen? kolko si mas pichat denne? ais nie, akurat som pozerala pribalovy letak a je tam napisane, ze sa moze pouzit aj u zien, u ktorych nedochadza k ovulacii...tak asi na to ti to predpisal, vsak 🙂 ja som dohromady vybrala 2850IU, to je doslova hormonalna hirosima pre telo, niektore zeny maju dokonca pri uzivani puregonu hyperstimulacny syndrom, teda, ze vyproudkuju aj 40 vajicok a maju potom problemy s vodou v bruchu... ale verim, ze u teba je to na vyvolanie ovulacie a teda aj ta davka bude mensia ;)

pocit je to super, len take napatie pred testom, ci to bude ok ;) ale snad ano 🙂

nane
12. nov 2006

ja dostavam 100 IU...je to kvoli tej ovulacii, mala by som ich brat 10-12dni, takze mam menej nez polovicu z teba....
urcite to vyjde, ja to citim v kostiach...🙂

aaandrejka
autor
12. nov 2006

drzim prsty!! 🙂 ja tiez citim v kostiach, ze to vyjde aj mne 🙂

saska303
5. jan 2007

Cafte baby, my sme absolvovali tiež dlhy protokol. Najprv mi dali prvy mesiac antikoncepciu Femoden, ktorý som brala od 1.-21.DC. 21.Dc sme začali pichať Decapeptyl 0,1mg. Po piatich dňoch som dostala menzes, a medzi 2.-4.dňom počas menštruácie sme išli na prvú kontrolu. Počas každej kontroly ti budu brat krv a pojdes na ultrazvuk. Na 4. den sme zacali pichat Puregon 150IU, 1xdenne. Iba Puregon som mala tri dni a na čtvrtý den sme pichali Puregon 75IU a Menopur. Stale sme si pichali aj Decapeptyl. Na kontroly chodíš podla vysledkov, co ti vzdy oznamia poobede dna kontroly. Ked už budes mat vsetko pripravene, pichas si poslednu injekciu Pregnyl, 36h pred odberom vajicok. Vecer pred odberom a rano v den odberu si davas este tablety, my sme mali Augmentin. To je asi vsetko, dufam, ze som ti to napisala aspon trosku zrozumitelne. Keby si mala nejake otazky, kludne sa pytaj. Budem ti drzat palce, aby vam to dopadlo tak ako nam, cize pozitivne. Saska

aaandrejka
autor
6. jan 2007

saska, dik za odpoved 🙂 no, ja som uz davno zabudla na dlhy protokol, som uz v 12. tyzdni a cakam dvojcata🙂

saska303
6. jan 2007

mna to napadlo, ked som dopisala a pozrela som si datum, ale inak gratulujem, my sme ukoncili deviaty. 😀

aaandrejka
autor
6. jan 2007

🙂 a kolko si mala embryi? a kolko budete mat deticiek? ;)

saska303
10. jan 2007

10 vajicok mi odobrala, vsetky sa podarilo oplodnit. Vkladali mi dve a ked som tam potom volala, povedali mi, ze tie ostatne sa uz potom nedelili. Uchytilo sa nam jedno, aspon dufam, ze to druhe nieje niekde schovane. Vsak uvidime. A inak gratulujem k dvojickam. U nas su vsetci sklamani, ze bude iba jedno, len ja sa tak trosku tesim, vsak neviem co budem robit s jednym, nie este s dvoma. 😀

lalupa
7. apr 2007

ahojte po dlhej dobe, najde sa tu niekto aktualny? mam nieco podobne, hlavne dlhy protokol, ale s inymi liekmi. Zaujimalo by ma, ked si pichnem decapeptyl depot 1DC, za ako dlho zacinam stimulovat? Citala som dva udaje, len neviem, ktory sa ma tyka - bud 18-21 alebo 10-13 dni? Dakujem

aaandrejka
autor
7. apr 2007

azhoj lalupa, ja som mala dlhy lutealny protokol a po injekcii decapeptylu sokm normalne pockala na menzes a stimulovat som zacala od 3DC.. ake lieky mas?
dlzka stimulcie je u kazdej zeny ina, ale zhruba mozes pocitat s 9-13 dnami... zavisi od toho, ako sa budu vyvijat oocyty

veva55
10. apr 2007

lalupa, ja som tiez aktualna. 20 aprila zacinam pichat Decapeptil a potom Puregon a Menopur, cize nieco podobne ako andrejka.
Ja mam zase stresy z toho pichania injekcii, v centre mi povedali, ze si to mam dat pichat obvodnej lekarke, ale ja pracujem od 6,15 a obvodnu mam na opacnom konci mesta. Centrum mam od roboty kusok, tak sa chcem s nimi dohodnut, ze by som chodila kazde rano k nim na injekciu. Dufam, ze sa to bude dat.
Inac, ja mam z tych injekcii chaos, predpisal mi tam asi 4 druhy + nejake lieky, proste hroza...

lalupa
10. apr 2007

jejo vevi, ahoj, budes toho mat naozaj dost, to ti mohli dat depotny decapeptyl, nech sa tolko netrapis..., ale drzim palceky...
inac, ja som na ziadosti tiez mala cely zoznam a uz som sa videla ako vybuchnuta farmacia 🙂, ale stimulovat budem len dvoma typmi, po transfere pridu na rad tie ostatne... 😅
ja zacinam- netusim 😀 , cakam na mrchu, depotka 1 DC a potom sa uvidi...

lia
10. apr 2007

vevi,tusim mame ten isty protokol,aj ja zacinam v den mrchy pichat decapeptyl.aj ja mam z toho chaos 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre