Podstúpil tu niekto dlhý protokol a liečbu Puregonom?

aaandrejka
9. okt 2006

Tento protokol (D22) som prave zacala, potesia ma vase informacie, vopred dakujem!

susanne12
3. máj 2007

andrejka: díky za radu, ja som vo VŠZP, teraz po novom to schvaľuje pobočka poisťovne tam pod čo patrí centrum, čiže u mňa pobočka VŠZP v MT. Žiadosť posielajú oni z centra. Doktor povedal, že tak cca mesiac trvá schválenie a za takú dobu budeme mať už aj my kompletné vyšetrenia potrebné k ivf.... robia mi hormonálne profily, a potom podľa výsledkov uvidíme čo ďalej. Ak bude všetko ok, tak už len čakať na menzes....... a potom začnem stimulovať. Mimochodom Dr. povedal, treba, aby som bola totálne psychicky v pohode, inak nemá význam do toho ísť....!! Žiaľ pri mojej práci to nie je možné - istá psychiatria!!! A tak sme sa dohodli, že od kedy začnem brať lieky, tak pôjdem na PN.

susanne12
3. máj 2007

Ozaj andrejka, ty si bola u ktorého Dr.? Pokiaľ viem tiež si bola v Heliose... Ja som mala ísť k Doc.Tomášovi, ale nakoniec tam včera nebol a už nás nechceli odkladať (raz nám to už totiž kôli jeho neprítomnosti odložili), tak sme išli k MUDr. Krajkovičovi. Ale môžem povedať, že na mňa pôsobil v pohode, takže chcem aj u neho ostať. A ako sa držkáte VY?

aaandrejka
autor
3. máj 2007

susanne, ja som nechodila do heliosu, ale do gyncare v kosiciach... mne dal dr. ziadost do ruky a ja som si ju posielala (prisla mi za 10 dni schvalena z dovery).. co sa tyka stresu - ja som mala dve zamestnania, takze stresu nad hlavu... pocas pichania injekcii podla mna nema vyznam ostavat na pn, radsej po odbere... ja som ostala doma po odbere a odvtedy som na pn

lia
3. máj 2007

baby,aj vy ste boli take unavene a mali ste spomalene reflexy?? 😅

aaandrejka
autor
3. máj 2007

lia, ja nie, ja som pri stimulacii okrem toho cca 10-minutoveho ritualu pichania si injekcii ani netusila, ze stimulujem

lia
3. máj 2007

hej??tak to ti zavidim,lebo si pripadam ako prispata a prihoreta niekedy

aaandrejka
autor
3. máj 2007

lia, ja si tam pripadam, odkedy som tehotna 🙂 som roztrzita, zabudam kopec veci, normalne mam pocit, ze mam dieru v mozgu, z ktorej mi fuci 🙂

lia
3. máj 2007

ja vyzeram takto 🙄 😀 😀
nevadi,ved to prejde 😉

veva55
4. máj 2007

Lia, aj ja som stale unavena. V robote uz o 12-tej zatvaram oci a hocikedy po robote (poobede) hodim slofika.
Ale to neni pre mna nic nove. Pri liecbe clostilbegytom to bolo to iste. Tiez som bola stale priserne unavena.

lia
4. máj 2007

vevi,ty si tak skoro v robote?? 😕

veva55
4. máj 2007

Ano, v robote som uz 6,15 ale zase skoro aj odchadzam. Malokedy robim dlhsie ako do tretej. To ranne vstavanie nie je bohvieco, ale na druhej strane, keby si videla v ociach mojich kolegov tu zavist, ked pred tretou vypinam PC a s usmevom odchadzam domov 😀

andulik
4. máj 2007

ahojte, neviete náhodou, aká doba pichania a brania liekov je najlepšia?ráno či večer?. dík

lalupa
4. máj 2007

andulik, aj ja som sa na to pytala v mojom centre, povedali, ze je to jedno, tak si picham o 7 vecer, v pohode, bez rannych stresov...

lalupa
5. máj 2007

lius, ako kontrola? Rastu folikuly? 🙂

lia
5. máj 2007

ahoj lalupa 🙂 ,
dr.povedal,ze vyborny zaciatok 😵 .chvalabohu 🙂 .
a vy ako??

lia
5. máj 2007

treba vela pit pri menopure,neviete??

lalupa
5. máj 2007

lius, ahoj, ja cakam na pondelok...zatial som v pohode
super, len tak dalej! 😉
neviem, ci pri menopure, ale vraj vela tekutin pit hlavne po pregnyle (vyvolavacka ovulacie), ja sa snazim aspon dva litriky, celkom sa mi dari 😀

altea
5. máj 2007

dievčatá ,ja stimulujem prvý cyklus ,pichám si decapeptyl+ puregon.
Cítim sa unavená,vystresovaná,najradšej by som si dala niečo na ukľudnenie a len plačem,plačem a plačem . 😢 😢 ☹
Je to normálne.Od začiatkus timulácie som PN-inak sa ani nedá,pretože dochádzam do Heliosu,čo je od nás 170 km a keď sa vrátim,na druhý deň môžem ísť späť.Inak je to veľmi únavné,začínam druhý týždeň,kontroly mám každý druhý deň,takže ani si neviem predstaviť chodiť do roboty. ☹

altea
5. máj 2007

Pre andrejku:
Andrejka,Ty si už úspešne po IVF,teším sa s Tebou 😅 😵 ,tak mi budeš vedieť určite poradiť.
Platí sa celá suma po IVF -tých 27.000 Sk.???,/stimulujem prvý cyklus-som Vš.poisť./,alebo to preplatí poisťovňa 😒 a ja si hradím len tie úkony,ktoré poisťovňa nepreplatí ako napríklad ICSI,zmrazenie embryí...rozumiem tomu dobre ?
Prepáč,ale mám v tom zmätok ☹ 😒 😨

lalupa
5. máj 2007

altea, poistovna preplaca zakladny cyklus nejakych 27051 Skk - to znamena samotny zakrok (odber, tranfer)plus cast na lieky, ostatne ako ICSI, mrazaciky,PGD, lepidlo alebo ine veci si platite sami 😉

lia
5. máj 2007

nevie mi niekto poradit??
ked mi uz konci decapeptyl/mam uz len 5/ to znamena,ze mi este predpisu alebo ma uz caka odber vajicok??

aaandrejka
autor
5. máj 2007

lia, to ti, bohuzial, neporadim, ja som mala decapeptyl len ako jednorazovku

altea, odpisala osm ti v druhom fore, neboj, kedze mas ivf schvalene, tych 27000 plati za teba poistovna v plnej vyske 🙂

lia
5. máj 2007

hhmm,ale aj tak dakujem 🙂

milacikova
5. máj 2007

Lia, ten decapeptyl ti musia predpisat dalsi, budes ho pichat skoro az do konca stimulacie, napr. ja som ho prestala pichat 2dni pred OPU.

lia
6. máj 2007

myslis milacikova??ale uz toho vela podla mna nebudem brat,mam uz len 700 iu puregonu.
no som velmi zvedava na zajtrajsiu kontrolu.kolko stimulovala??

aaandrejka
autor
6. máj 2007

lia, vydrz do zajtrajsej kontroly 🙂 u kazdeho je to individualne 🙂

milacikova
6. máj 2007

Si pisala ze mas este 5ks, t.j. na 5dni a to je este dlho, zajtra zalezi podla utz ake velke budu folikuli mozno uz zajtra ti povedia kedy bude pravdepodobny opu a ziadny decapeptyl uz ani potrebovat nebudes. Nie je podmienka ze musis vybrat presne tolko hormonov co mas doma, ale kolko potrebujes ty aby folikuli dozreli do pozadovanej velkosti(18-22mm) a sliznica tiez. 😉

lia
6. máj 2007

ok,tak sa zajtra uz tesim co mi povedia 🙂 .
dnes mi na pohotovosti pichli 3 ampulky menopuru miesto 1 😅
este ze som sa pozrela 🤐

milacikova
6. máj 2007

Lia, to ti SKORO pichli 3 ampulky??? alebo ti ich aj pichli?? miesto len jednej? alebo si to zbadala skor a upozornila na to? 😕 pises tak dost trosku nepresne 😅 tak neviem

lia
6. máj 2007

ano skoro,pisem ako madar 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre