Podstúpili ste niektorá IVF v natívnych cykloch alebo soft-stimulačných cykloch?

fedra
7. apr 2008

Ahojte babenky,
chcem sa opytat, podstupili ste niektora IVF v natívnych cykloch alebo soft-stimulačných cykloch ?

lenka2008
21. apr 2008

tani, aha dik. To Brno uz zistujem. Nevies, ich nativ a nas soft IVF to je to iste?

tanitta
21. apr 2008

Lenka.. ja momentalne cakam na vysledok po softe 😉 .... nativ je uplne prirodzeny cyklus teda bez hormonov .. s tym ze mas ovulaciu bezproblemu...soft je uz s urcitymi davkami hormonov.. moze byt aj len nejaky clomid... to uz zalezi od dr aky ti zvoli protokol.. ci reagujes aj len na tabletky alebo nie.. ci je treba pomoct radsej injekciami... ak si si citala tuto celu temu tak uz sme o tom pisali priblizne ako to prebieha...

lenka2008
21. apr 2008

tani, no tak uz som zistila, ze nativ nie je teda pre mna. Ostava len soft. Prosim ta, co je clomid?

ema111
22. apr 2008

takze soft a kratky protokol pri IVF asi nie je to iste, vsak?

fedra
autor
23. apr 2008

tanitta ... tak ja tichucko gratulujem
Stale rozmyslam, ci sme sa rozhodli spravne ked ideme na dlhy protokol 😒
Ak sa nam nepodari toto prve IVF, tak skusime soft v Iscare ...

lenka20
23. apr 2008

fedruska a uz si bola niekedy v iscare 😕 😕 ja ano a obavam sa ze po heliose to bude pre teba velke sklamanie, robia sice soft, ale.............. no ale kedze prve IVF sa ti isto podari, tak nebudes mat co riesit 😅 😵 😉 a mozno ani IVF nebude treba, kedze si nadejna adeptka na tehulku po IUI 😎

tanitta
23. apr 2008

Vdaka Fedri... ja si tiez myslim ze ak si uz raz v ics bola tak by to asi nebol moc dobry napad...ale casy sa menia, dr sa pomenili mozno aj ten pristup uz je o nieco iny ako pred par rokmi.....ale kazdy pokus stoji za to... 😉

fedra
autor
23. apr 2008

babulky, ja by som isla do Iscar v RK. Je tu nove centrum, ktore vedie doc Tomas /ten co bol v Heliose/. takze mozno to bude mat lepsiu uroven ako v BA ... neviem
Lenka, ale ja nemam pocit ze by sa nejako v Heliose so mnou vybavovali. Povedia sucho jednu/dve vety a odchod. A na vela otazok som ani tam nedostala odpoved.

fedra
autor
23. apr 2008

tani ... a ty si kde bola na tomto soft ?

lenka20
24. apr 2008

fedrik tak mozno v RK to bude fakt lepsie, ved doc.tomas rozbiehal aj helios a drviva vacsina pacientiek bola spokojna... potom poreferujes... takze budu aj v RK robit softy 😕 😕
tanicka bola v CZ na softiku, pisni jej IP povie ti co a ako, vsak tanicka 😉 - vyzera, ze su tam zlatucki....

fedra
autor
24. apr 2008

lenka ... no ja zatial zostavam v heliose. len zvazujem moznosti do buducnosti ... 😉
A mozno skutocne uz nebudem musiet prestupovat. Prve IVF urcite budem absolvovat v Heliku

jenny
26. apr 2008

Ahoj babule, uz si tu dlhu dobu citam vase diskusie a rozhodla som sa napisat... Absolvovala som soft cyklus a nomentalne absolvujem IVF kratky protokol. Cenovo je to rovnake ako ked idem na IVF cez poistovnu. Rozdiel je len v liekoch, kt. som mala. Na soft som stimulovala Merionalom a teraz mam Gonal co je podstatne drahsi liek.

mikad
30. apr 2008

Ahojte babulky, vytiahnem aspoň na chvílu túto tému na prvá stranu 😀 Zatiaľ sa bojím tešiť, po 4 rokoch snaženia o babuliatko mi dnes potvrdili tehu z krvi 😵 😵 😵 hcg 858 na 14 deň od ET je dostatočne vysoké? 😵

fedra
autor
30. apr 2008

mikad ... tak gratulujem.
Uplne super sprava 🙂
A toto bolo vase prve IVF ?

mikad
30. apr 2008

fedri ďakujem, ešte stále neviem čo so sebou, áno, prvé soft IVF, vkladali 2 babiky

bianka30
30. apr 2008

jeny , a aky je gonal? ja ho budem mat cca od 17/5...

bianka30
30. apr 2008

mikad veeeeeeeelmi gratulujem .

mikad
30. apr 2008

ďakujeeeem babulky moc, dúfam a modlím sa, aby sme to dotiahli do konca, krásny vianočný darček 😎 . zároveň vás všetky snažilky chcem podporiť, viem 😅 sú to nerváky, ale vydržte to a myslite pozitívne. dúfam že o dva týždne prinesiem dobru správičku z ultrazvuku

bianka30
30. apr 2008

mikad samozrejme ze prinesies... uz mysli len na to ze je vsetko ok.... ziadne negativne myslienky... a vsetko bude ok...
sak uz len to ze na 1x si uspesna... to je tak skvele... dufam ze ta budem coskoro nasledovat...

fedra
autor
30. apr 2008

Mikad ... len by som sa este spytat, preco ste sa rozhodli pre soft ?

mikad
30. apr 2008

budete ma nasledovať všetky, naozaj, verím.... fedra soft preto, že muž má dobrý spermiogram a ja som tiež v poriadku. bola som na hsg aj na laparke a všetko ok, tak ma nechcel trápiť s velkými dávkami hormónov. v podstate to bol taký hókus pókus, ved nakoniec pri OPU som mala len 2 vajička, čo je to oproti tomu ked má niekto 10 - 15, velmi som sa bála či sa oplodnia

fedra
autor
30. apr 2008

ja stale rozmyslam nad touto moznostou, aj ked sme uz podali ziadost v Heliose, kde vsak robia len dlhy protokol. Tiez mame dobry spg, a pri clostile som mavala 4/5 folikov ... tak stale zvazujeme aj moznost ist na soft.
Tesim sa spolu s tebou a drzim place nech to dobre dopadne 😉

mikad
30. apr 2008

myslím že soft robia iba v Iscare, ale vela lekárov soft neuznáva čo som čítala tu na nete. zo srdiečka vám všetkým prajem, aby sa aj vám splnil ten najkrajší sen 😵 😵

fedra
autor
2. máj 2008

ano ... co som zistovala, tak skutocne to robia iba v Iscare.
Mne sa to zas nezda az taky zly sposob. A myslim,ze aj tie vajicka su asi kvalitnejsie ako ked ich nastimuluju 20 😖

didusa
2. máj 2008

MIKAD .... GRATULUJEM !!!!! Nepoznáme sa, ale chcela by om sa ťa spýtať, či si aj niečo citíla že si tehu. Lebo ja som 5 deň po ET a necítim absolútne nič. Veľmi sa bojíííííííím .....

didusa
2. máj 2008

a vkladali mi osem-bunkových chrobáčikov .... 😵

fedra
autor
2. máj 2008

didusa ... tiez si bola na soft ?

didusa
2. máj 2008

Ja neviem rozdiel medzi soft a klasickym IVF 😅 😔 Ale pichala som si merional 3 dávku denne 9 dni a 12 den som sla na odber. A este posledne dni stimulacie som si pichala orgalutran .... Myslim si, ze som mala normal IVF a kratky protokol ... Co myslis?

fedra
autor
2. máj 2008

to neviem ani ja celkom presne 😅
A kolko ste mali vajicok ?

didusa
2. máj 2008

tri .... 😉 Najskor som bola sklamana, ze nemam mrazacikov (oplodnili sa len dve), ale potom som si povedala, že sa to musí podariť .... No a teraz mám strach, lebo nič necítim ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre