Podstúpili ste niektorá IVF v natívnych cykloch alebo soft-stimulačných cykloch?

fedra
7. apr 2008

Ahojte babenky,
chcem sa opytat, podstupili ste niektora IVF v natívnych cykloch alebo soft-stimulačných cykloch ?

bianka30
7. apr 2008

ja sa chcem na to spytat doktora. u nas je problem u manzela, takze u mna nie, mrcha presne na 28 DC, citim ovulku vsetko ako ma byt.
skusala som jedno IUI to nevyslo, ale bohuzial neviem kolko som mala folikov presne. dufam ze to maju niekde napisane. 29. 4 ideme na konzultaciu tak sa ich skusim na to spytat. neviem...... hladam vselijake riesenia....

fedra
autor
7. apr 2008

aj ja ... zda sa mi to setrnejsie ako dlhy protokol. Predsa len netreba taku silnu stimulaciu

bianka30
7. apr 2008

no len problem je v tom ze to si myslime my.... hehe co si budu mysliet dok.tak to netusim. zas na druhej strane, ked ides na klasicke IVF tak je sanca viacerych vajok, cize mozeme zamrazit a ist na KET, ak sa to nepodari a nemusis brat tolko liekov... ja neviem , original si pripadam ako dement, lebo sa neviem rozhodnut, na jednej strane keby som bola tehu vcera tak je neskoro , na druhej strane ked si predstavim vsetky tie inekcie, vyberanie vajok a vsetko okolo toho tak ma chyta neskutocne PANIKA

linle
7. apr 2008

Ahojte, aj ja som zvažovala IVF Soft a pred poslaním žiadosti o IVF som sa na to pýtala doktorky. Povedala mi, že IVF Soft využívajú staršie ženy, ktorým už poisťovňa IVF neprepláca. IVF Soft je lacnejšia varianta, ale ak si ju zvolíte, budete si ju musieť hradiť komplet sami. Poisťovňa prepláca len IVF, nie IVF Soft.

Ja som sa nakoniec rozhodla pre IVF a nebolo to také strašné 😉 Injekcie sa dali zvládnuť. Odber a transfér musíte absolvovať či už pri IVF Soft alebo len IVF. A pokiaľ budete úspešnejšie ako ja, podarí sa vám aj nejaké vajíčka zamraziť a ak to nevyjde na prvýkrát, namiesto stimulácie pojdete len na KET (transfér embrya), ktorý si nevyžaduje veľkú hormonálnu prípravu. Pri IVF Soft by ste si celú procedúru museli znova zopakovať.

Rozhodnutie je len a len na vás 🙂

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ahojte babule, neviem presne čo to snamená IVF soft vyberá sa len jedno vajíčko a aj sa niečo pichá alebo ako viete mi to vysvetlit ?

csilla76
7. apr 2008

ahojky 🙂 aj ja by som rada vedela aky je rozdiel medzi IVF soft a klasické IVF?

mikad
7. apr 2008

čaute babulky, ja momentálne stimulujem na svoje prvé IVF soft, pravda je že to poisťovňa neprepláca. tiež nie som z toho moc múdra 😒 . som asi tak v strede stimulky, zajtra idem na kontrolu, tak sa chcem ešte popýtať na nejaké veci

ulrika.zuberska
7. apr 2008

a to ako stimuluješ? picháš alebo čo?

bianka30
7. apr 2008

linle velmi pekne ti dakujem za vysvetlenie....

mikad, prosim ta vies mi povedat kolko ta to vyjde cele.?? kedze si to platime sami?

mikad
7. apr 2008

v podstate je to to isté ako klasické IVF, len so slabšou stimuláciou, ja som tiež zvedavá či a ako budem reagovať. pichám injekcie merional, zajtra sa dozviem ako ďalej.

csilla76
7. apr 2008

diky mikad 🙂 a kolko sa za to plati,ste spominali ze to poistovna nepreplaca?

ulrika.zuberska
7. apr 2008

tak budem ržat palce zajtra daj vediet
a kolko si zato doplácala ja mám už tiež len jeden pokus tak možno ma to tiež čaká

bianka30
7. apr 2008

mna by zaujimalo ako casto sa pred vyberanim vajicok chodi na ultrazvuk. ja sa priznam ze mam panicky strach z OHSS a tak by ma zaujimalo ako to doktori sleduju aby sa tomu predislo... mala ste niektora nieco take??? asi vela citam ze ???

tanitta
7. apr 2008

Baby soft cykus ako samotny vykon stoji asi 10tis. vsade su tie ceny priblizne rovnake.. a musite si priratat plus ceny liekov ktorymi budete stimulovat...kazda potrebujeme iny pocet jednotiek(IU).. niekomu staci napr.5OOIU a niekomu 2000IU .. takze ratajte... ceny doplatkov a plne sumy kuk sem www.edusa.sk kategorizacia liekov.... paa

csilla76
7. apr 2008

bianka ja som chodila pri ivf pocas stimulky 2-3x doki sledoval cez uzv ci sa nevytvara ohss a ze kolko folikulov dozrieva a tiez aj info podal o tom priebezne

mikad
7. apr 2008

ok, dám vedieť. zatiaľ sme platili 21 000 za odber a ICSI, injekcie ešte všetky nemám vybraté, ale ked to tak rátam podľa protokolu okolo 10 000 - 12 000. Ak by nebolo nutné ICSI tak peniažky nám vrátia /asi 6 500/. ale skor som za ICSI

tanitta
7. apr 2008
bianka30
7. apr 2008

no tak to sa fakt radsej oplati normalne IVF = teda aspon pre tie ktore este maju nejake tie pokusy pred sebou, tak ako ja , idem este len na 1. ja sa len bojim tych liekov, bojim sa svojho tela ako bude reagovat, ale to nezistim inak , len tak ze to podstupim. hehehe a potom tu budem ako hrdinka radit ostanym ze to nic neni... hehehehe

ulrika.zuberska
7. apr 2008

mikad, ale to potom asi nieje moc velký rozdiel ako keby som išla na normálne IVF ako samoplátca
ja som myslela že to je lacnejšie

csilla76
7. apr 2008

bianka ja som to uz absolvovala 2x a dalo sa ,nebolo my zle,aj inj my pichal muzik.no je to u kazdej z nas ine ale nesmies sa bat dobry odbornik sleduje vsetky prejavy tvojho organizmu pocas stimulky takze ak si rozhodnuta tak ti drzim palce aby ti to vyslo 🙂

bianka30
7. apr 2008

csila, ano snazim sa presvedcit sa ze to chcem..hehehe ale nie chcem to len sa naozaj bojim, ale nejako to budem musiet zvladnut..
dakujem za podporu.

mozem sa spytat co sa stalo u teba ze to nevyslo ?

betianka
7. apr 2008

ahojte babky, ale v heliku soft nerobia, čo je viem, či áno?? čítala som to na helios fóre, že sa ako úspešný neosvedčil.
Skorej by som v heliku brala krátky protokol, od prvého dňa mrchy do nejakého 12-14 DC a odber vajok. Je to tam možné?vie to niekto?? či majú len dlhý protokol?

mikad
7. apr 2008

ulrika ak máš ešte pokus cez poisťovňu, tak to využi. ja nemam. nikto ti nezaručí ani pri normálnom IVF ani pri IVF soft ako bude tvoje telo reagovať. Ja som bola ochotná priplatiť si za pero /myslím gonal, alebo puregon/ pre pohodlnejšiu pichanie, ale dr. mi povedal, že nemá dokázané, že drahšie injekcie sú účinnejšie. v podstate je to 50:50, zaleží to od konkrétnej kočky ako reaguje.

csilla76
7. apr 2008

beti caf 😵 bianka neviem co bol za problém,embryjka sa neujali...chcem sa teraz opytat dokiho ci doporucuje genetiku koli tomu ze uz 2x nam to nevyslo a ze on co povie preco sa neuhniezdili,mali sme aj icsi.vtedy sa nevyjadril,a ja som bola tiez v strese ze to nevyslo tak som sa ani nepytala..teraz to uz mam par mesiacov dozadu a tiez rozdychane -tak mam nanho pripravene otazky 😵

mikad
7. apr 2008

ja chodím do iscare, čítala som tu dooost vela zlých ohlasov, ale ja zatial zlu skusenosť nemám.

bianka30
7. apr 2008

heheh tak to si viem predstavit kolko bude tych otazok...hehhehe
a este jedna otazka, ak ti to nevadi, u koho bol vo vasom pripade problem , teda ak nejaky bol? viem ze niektori nemozu otehotniet z nejakej nezistenej priciny. u nas mame zly spg., a preto to nejde..

bianka30
7. apr 2008

mikad, co mam kamosky co toto vsetko museli podstupit, tak vsetky aj tak nakoniec v BA skoncili v GF. v iskare neboli moc spokojne, dokonca aj obycajne IUI tam vychadza podstatne drahsie ako v GF...

csilla76
7. apr 2008

problém je u nas u oboch,ja mam endometriozu a muzik z6ly spg,takze tak.a vy do ktoreho CAR chodite?

ulrika.zuberska
7. apr 2008

mikad, jasne že ešte pojdem cez poistovnu , no ja neviem či by to malo namna účinok, zatial som vždy pichala vačšie dávky nejako slabo reagujem ale s tými perami to môže byt super mne to tu ani nemá poriadne kto pichat vždy mám s tým problém
ked sa ti tam lúbi to je o.k. je to hlavne o dôvere

csilla76
7. apr 2008

ulrika mozem sa opytat uz teraz pojdete 3x na ivf?a co mate za problem ak ti to nevadi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre