Podstúpili ste niektorá IVF v natívnych cykloch alebo soft-stimulačných cykloch?

fedra
7. apr 2008

Ahojte babenky,
chcem sa opytat, podstupili ste niektora IVF v natívnych cykloch alebo soft-stimulačných cykloch ?

bianka30
7. apr 2008

jaaaj no tak to mi je luto... to nezavidim ani nahodou . my chodime do GF. zatial som tam bola asi 3x, z toho 2x kvoli IUI , takze som spokojna hehehehehehe
neviem teraz ideme 29 na konzultaciu ze co dalej... teda ak, tak kedy to IVF a tak...
kedy ti zistili endometriozu a ako ?

mikad
7. apr 2008

bianka ano čitala som tu o tom na MK velmi vela, až som z toho zostala toška vystrašená 😲 , že do kelu kam to chodim, nakoniec som si povedala že ked už som tam, tak jeden raz to skusim a uvidim, aj tak som samoplatca a myslim že soft nerobia všade. no ale už mám rozbehnutú stimulku tak už to nevrátim. uvidím, dufam že nebudem moc sklamaná

bianka30
7. apr 2008

tak dufam ze tato stimulka bude ta posledna, hlavne ked si samoplatca... 😀 😎 😀
neviem ci to robia v GF kam chodim ja.

csilla76
7. apr 2008

no endo my zistili v CAR po vstupnych vysetreniach,bola som na LSK a tam sa to potvrdilo.asi tak pred 1,5 rokom,predtym som ju nemala.je to velmi smutne ze ju mam a verim ti ze my nezavidis,neprajem to nikomu hoci ja mam pravidelny cyklus a bolesti skoro ziadne oproti inym babulkam ktore maju tuto diagnozu.

mikad
7. apr 2008

ulrika ja mám kolegynu, ktorá bola sestrička v nemocnici, tak mám výhodu, že mi to pichne aj v práci, a cez víkend manžel 😝

ulrika.zuberska
7. apr 2008

csilla76, ano bohužial už idem na 3 IVF a môj problém - nemám vajcovody jasné že mi to nevadí nato sme tu nie?

bianka30
7. apr 2008

no pekne. a to predtym ti to lekar nezistil? ved to musia vidiet..

mikad
7. apr 2008

ja duuufam že to bude moja posledná stimulka, absolvovala som hsg/trpela som neskutočne/ aj laparoskopiu, ja zdravá ako repa a manžel tiež

csilla76
7. apr 2008

ulrika diky,a ja mam zas endo ..ako som aj pisala hore vyssie.a sancu mate len pomocou ivf?a preco nevysli 2 ivf-ká?mali ste aj icsi?

bianka30
7. apr 2008

mikad, ani mi nehovor, prepac, ale obaja ste zdravi ako repy a aj tak idete na 3 pokus, ved to je hrozne...
mimochodom vela som tu citala o hsg a netusim co to je , len viacere tu pisali ze to strasne boli..

mikad
7. apr 2008

bianka to je moje prvé IVF, pri hsg ti pod rontgenom sledujú priechodnost vajcovodov, mne to pripadalo že stále do mna niečo šrobujú ako skrutku do závitu, hrúúza, ak ked mi tak pustali kontrastnú látku, oooch 😨 laparka bola oproti tomu dovolenka na bahamách

csilla76
7. apr 2008

no nezistili,ale sa my to tusim vytvaralo z operacii,lebo som mala lsk v roku 2002,potom kl.brusnu operaciu 2004 roku a tiez lsk v 2006.tie zrasty sa tam hromadili z op.

bianka30
7. apr 2008

mikad tak to si viem asi aj predstavit.. boze co si ludia musia vsetko vytrpiet... neboj sa , o chvilu tak cca 2 mesiace budeme na tom rovnako... uz sa zacinam aj tesit...

csilla, tak toto dava nejaky zmysel. dufam ze sa vam bude darit a bude vsetko v naj naj poriadku...

velmi to prajem kazdej jednej z nas..

ulrika.zuberska
7. apr 2008

mikad, jasné že bude 🙂 HSG viem čo je dakujem nikdy viac užila som si svoje je to strašná bolest

csilla, raz sme mali icsi, embryjká išli na PIgD a myslím, že to je podmienka ale raz sme mali aj bez šancu máme len pomocou IVF, raz sa to podarilo, žial skončilo to missed. ty si asi tiež užiješ s tou endo. ja s tým nemám skúsenosti

bianka, hsg je taký roentgen do vajcovodou a maternice ti napustia takú kontrstnú látku a potom pozerajú kde sa dostala a kde je to nepriechodné no niečo hrozné a ak ešte máš zlepené vajcovody ako som ja mala strašná bolest 😖

bianka30
7. apr 2008

ulrika, ja nastastie nemam ziaden problem , musim si zaklopat, vsetko je u mna v poriadku. u nas je "len" zly spg.
aj ked musim sa priznat ze po brani vitaminov aj ten ide troska hore, este ani zdaleka to nieje optimalne ale aspon to nejde dole. z toho sa tesim.

davali ste si niektora pri IVF aj predlzenu kultivaciu na vajicka? kamoska to mala a dala si vlozit 2 ks cca 100 bunkove a teraz je tehu, tak snad jej to vyjde. velmi jej drzim palce.... naozaj si to odbojovala ....

csilla76
7. apr 2008

aj my sme mali predl.kultivaciu a tiez 2 embryjka.dakujem za povzbudenie a prajem aj ja aby sme sa vsetky dockali toho vytuzeneho babatka 😵

bianka30
7. apr 2008

urcite, jedneho dna to jednoducho musi vyjst..

ulrika.zuberska
7. apr 2008

tak to je super ved oni tam už niečo vydolujú z toho spg.
tá predlžená kultivacia je fakt dobrá vec a je to aj prirodzenejšie pretože aj ked normálne otehotnieš kým sa ti to distane do maternice ta je to už mnohobunkové takže máš vačšiu šancu a aj sa tým vylúči nekvalitné embryjko

csilla76
7. apr 2008

😵 😵 😵 😵 😵

mikad
7. apr 2008

babulky zlaté moje, fakt si toho vytrpíte, raz to isto vyjde, kamoška tiež mala cystu za cystou chúďa už ani nedufala, vo februari bola na 1. IVF a je tehulienka 🙂 . každý úspech, hociktorej z vás má teší a podporuje v tom že som sa rozhodla správne. aj ja rozmyslam nad predlženou kultiváciou

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ani neváhak oplatí sa priplatit za pred. k. a dúfam, že už čoskoro sa aj ty pridáš s dobrou správičkou 😉

mikad
7. apr 2008

tak si ma presvedčila 😀 , zajtra sa ozvem čo mi prikazali ďalej

ulrika.zuberska
7. apr 2008

drž sa

mirica
8. apr 2008

prajem všetkým pekný deň

ja sa pridám len pre povzbudenie . ja som tehuľa po IVF soft (v ISCARE)....mne napríklad tiež vôbec nič nebolo , všetky testy boli OK aj priateľ mal SPG v norme ......až pri oplodňovaní odobratých vajok zistili , že mám príliš pevný obal vajok a spermijka sa tam sama nedostane . Tak vám všetkým držím palce, nech to vyjde čo najskôr. 🙂

ulrika.zuberska
8. apr 2008

mirica, aj tebe všetko dobré neh ste zdraví 🙂

mikad
8. apr 2008

ahojte, tak som tu po kontrole, zase vo štvrtok na krv a ultrazvuk, pokračovať v stimulácii merionalom a ak bude všetko ok tak v sobotu odber. dnes mám nejakú depku... ☹ ☹ mirica gratulujem, mna tieža čaká IVF soft v iscare. ku komu si chodila ak smiem vedieť?

mirica
8. apr 2008

mikad- ja som chodila ki Dr.Ďurechovej 🙂 - bola úplne super 🙂 ...tie zmeny nálad sú v pohode- to tie hormóny 😒

mikad
8. apr 2008

potvorské hormóny, ani môj vtipný šef ma dnes nerozosmial 😖, super, že aspon niekto napisal pozitivne o iscare. tušim aj z tolkych zlých ohlasov mam depku.

lenka2008
21. apr 2008

dievcence, kedze tato tema je pre mna aktualna a nemam skoro ziadne info, budem vam vdacna za vase nazory. som z blavy, ale iscare nema dobre ohlasy a v ginfyve som nebola spokojna... neviete o fetricente, ci tam to robia?

tanitta
21. apr 2008

Lenka.. Feticentre urcite nerobia...ostava iscare alebo si to namierit do cz 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre