Poisťovňa Union nemá zmluvu s CAR Helios

andulik
8. jan 2007

Ahojte babenky, možno máte podobný problém, prestúpila som do poisťovne union a mám podstúpiť umelé oplodnenie v sanatóriu ´helios, no oni s nimi neuzavreli zmluvu pre nevyhovujúce podmienky, už som asi 50 krát volala do unionu nech to riešia je to ich povinnosť, sľubovali najlepšie podmienky zo všetkých poisťovni a stále nič,neviem čo mám robiť, má niekto podobný problém?Už som v heliose zaplatila za všetky ošetrenia a teraz z manželom stále čakáme 😢

zab_ka
9. jan 2007

lienka ale pokial viem, su povinnyňi podpisat zmluvu s lekarom u ktoreho su poistenci unionu 🤐

milacikova
9. jan 2007

Dievcata, prepacte ale co Vam ponukala Union naviac ako predosle poistovne? Ja osobne sa liecim na neplodnost 6,5r. ale nikdy som nemala ziadne problemy s poistovnou, co sa tyka samotnych vykonov, schavlovanie liekov k ivf, vysetrenia a pod. Pisem to len preto, lebo som tu postrehla i takyto problem s neplodnostou a nikdy by ma nenapadlo ist do niecoho neznameho, pevne verim ze i ked mate taketo problemy s Unionom ze sa coskoro vyriesia a veci sa daju na pravu mieru a je mi to velmi luto ze zase je to len na ukor pacienta. Nastasie som verna len jednej a tej istej poistovni.

zab_ka
9. jan 2007

milacikova ja napriklad pre to, ze ma lekari nechceli zobrat lebo som patrila kam som patrila a preto, ze posledny rok som mala s tou poistovnou byrokraticke tazkosti a tahanice

yesno22
9. jan 2007

Ahojte. 🙂
Viem, ze vela lekarov tento fakt neakceptuje, ale zo zakona vyplyva, ze ak ma lekar co i len jedneho pacienta poisteneho v Unione(alebo v inej), MUSI s touto poistovnou podpisat zmluvu. Podobne je to aj v lekarnach. Tiez este vsetky nemaju s Unionom podpisanu zmluvu, ale zo zakona lieky vydat musia...Takze sa len netreba nechat odbit 😉

andulik
autor
10. jan 2007

Ahojte tak ja som včera volala do úradu pre dohlad, bolo fakt milí zaujímali sa o môj problém, vraj to tam mám napísať a aj čestné prehlásenie, že hovorím pravdu, tak dnes to spisujem, a ta pani mi povedala, že denne im tam prichádza hrozne veľa sťažností.No môj problém to nevyrieši, musím v Unione zostať rok ☹

sisulik
12. jan 2007

moj manzel je lekar a poznam plno dalsich ludi co su poisteni v unione a lekary ich nemozu vysetrit. chyba je s unionom a nie s lekarmi. union ma prilis vela nedostatkov...

madeleine
12. jan 2007

Ja len nerozumiem jednej veci, prečo toto nevyplavalo už skôr? Prečo v médiách nehovorili o tom, že lekári skrátka nepodpisujú zmluvy a že pacienti majú problémy... kopa ľudí by si to rozmyslela prejsť k tým "s jabĺčkom" 😒

emjee
12. jan 2007

made, pretoze zmluvy (poistenec - poistovna) sa uzatvarali do konca septembra tusim, a problemy su az teraz

dorotka
12. jan 2007

no presne casovy posun zmluvu podpises v septembri ale poistencom sa stavas az v januari naviac vela lekarov zvykne nove zmluvy podpisovat az koncom roka ale som teraz fakt vdacna za poistovnu ktoru mam a vlastne nielen teraz
uz v minulosti boli problemy s prektrocenymi limitmi u nasej zubarky a ja som ich nemala

emjee
12. jan 2007

inac cely tento system je blbost, malo to zostat tak, ako to bolo predtym, ze prestupis kedy chces a ak to chceli obmedzit, tak to mali urobit tak, ze mozes prestupit kedy chces, ale len ak si v doterajsej poistovni minimalne 12 mesiacov
a nebol by z toho taky humbug

ajuska93
14. jan 2007

No skoda reci o celej poistovni, ja som tiez naletela, ale horsie je, ze poistovak ani nevie kam si to zdravotne poistenie mam platit 🙂 Ze ma budu vcas informovat. No mne je to jedno, neplatim , sak neviem kam a kolko. Isto nebudem sa dozadvat. Plno listov poslu a o nicom , dolezite info si nechavju pre seba.

andulik
autor
16. mar 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci niektora z vas ma skusenosti poistovnou union pri cakani na schvalenie UO?U svojho dr som prva s touto poistovnou a nevie kolko sa bude cakat

katarinagk
16. mar 2007

AHOJ andulik, velmi ta potesim, ja som posielala ziadost na union 27.02.2007 a dnes mi prislo schvalenie : ))))))))))) az som tomu nechcela verit...ked som bola poslednykrat u lekara v SPLNE este nemali uzatvorenu zmluvu, to bolo zaciatkom-myslim 6.2.2007 a ked som sa divala na zoznam zmluvnych lekarov toho 27.02.207 uz to bolo, takze ma naozaj dost milo prekvapili: )))))))))

andulik
autor
20. mar 2007

Ahoj katarinagk, konečne daka dobra sprava 🙂 . Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre