Poisťovne a schvaľovanie IVF. Ako dlho ste čakali?

lalupa
20. mar 2007

Prepáčte, že kvôli tomu zakladám novú tému, ale nedošla som nikde k odpovedi na moju otázku, ako je to v spoločnej ZP? Aké máte skúsenosti? Ako dlho ste čakali? Ďakujem 😅

ika_ba
20. mar 2007

ahoj lalupa,
prvy krat som cakala asi 3 tyzdne, a teraz som vypisovala ziadost v centre 15.2. a zatial som nedostala odpoved, tak neviem

lalupa
autor
20. mar 2007

ika, ďakujem za info, ja pochybujem, či som to nemala poslať priamo do blavy... ale na pobočke (vyzerali, že to vidia prvý raz 😖 ) ma presviedčali, že to musia zaregistrovať najprv oni a oni to aj do blavy pošlú... Má človek istotu, že už to tam dorazilo?! Aj si tam volala?

ika_ba
20. mar 2007

no, nevolala som, stale cakam, zacinam si dokonca mysliet, ci to nepoplietla ta pani v centre, leo ziadost som vypisovala tam, oni to posielaju a schvalenie ma prist domov, ked dojde spat, napisem
ale uz mam z toho nervy, asi pockam do konca buduceho tyzdna a budem volat

lalupa
autor
20. mar 2007

no ja ich budem asi bombardovať asi už tento týždeň 😖
daj potom vedieť, držím prsty, nech je to čo najskôr

lalupa
autor
25. mar 2007

neviete poradiť, koho bombardovať, revízneho lekára? ☹ priamo v blave? Alebo volať na pobočku? 😅

ika_ba
25. mar 2007

ahoj lalupa,
ani ja neviem, kam volat, povedala som si, ze pockam do utorka, to by som mala byt v praci chvilu sama, a budem volat, nasla som si cislo na pobocku tu v ba a spytam sa, nech mi povedia, kam zavolat

lalupa
autor
26. mar 2007

tak ako, ika, volala si tam? Ja nie, dám im ešte chvíľu, mám taký ciťák, že by som to nemala súriť, že by to možno nevyšlo, tak to nechám na osud... Čítala som, že veve55 to schválili za týždeň, tak to je fakt super, ale ona má myslím, že všeobecku... 😅

ika_ba
26. mar 2007

ano lalupa, veva ma vseobecku a ti ziadosti schvaluju rychlo
ja som si to naplanovala na zajtra, mala som byt sama v praci, ale koleguna mi to pokazila, tak budem musiet ist z kancelarie von a telefonovat na chodbe, super

cat
26. mar 2007

lalupa, na osud by som to nenechavala, vies oni v ZP maju 30 dni na vybavenie veci a ak nestihaju, kludne si internym aktom predlzia lehotu na 60, 90 dni...ja som tam robila tak viem svoje. A IVFky sa riesili na reviznom odbore generalneho riaditelstva, pobocky to tam mohli iba ak postupit na vybavenie. Nehovorim sice o Spolocnej ZP ale myslim ze vsade je to rovnako..

lalupa
autor
26. mar 2007

ďakujem baby, presvedčili ste ma, zajtra horúca linka!!! 😀
cat, dikes za radu, takže rovno na revizáka v blave 😀 ...
ika- napíš potom, ako si dopadla, držím palce

ika_ba
27. mar 2007

ahojte,
takze som sa do poistovne dovolala, ziadost mame schvalenu od 22.3.2007, takze len musim cakat, kym dorazi domov. ako som pochopila, tak v poistovni si uradne veci delia, takze po schvaleni to musi niekto iny poslat
a pani ma pobavila, lebo mi povedala, ze sa musi pozriet, ci ma nema na stole a potom sa opravila, ze moj spis
inac, ak som si poznacila spravne, spol. zdravvotna poistovna, schavlovanie ivf cisielko je BA 50266345

lalupa
autor
27. mar 2007

no volala som tam aj ja, vraj som v kôpke a musím čakať, vraj niekedy na budúci týždeň 😒 ... Ale nejako sme pokecali 😀 , dala ma navrh a vraj to porieši ešte dnes, takže v piatok by som to mohla mať doma... 🙂
Ináč, nejako sa tam netvárili, že by im to trhalo srdce, bude-nebude, zato my doma sme nedočkavé až hrôza...
Ika, to ti od 22.3 nevedeli hodiť do pošty? To je sila, mohli dať avízo a človek si pre to skočí sám... 😎

veva55
28. mar 2007

Ano baby, mne ziadost schvalili za tyzden, som VZP. Ale myslim si, ze som mala stastie, lebo v centre mi sami povedali, ze schvalovanie trva 2-3 tyzdne. Sama som nechapala, ze nam ju schvalili tak rychlo. Podla mna som len mala stastie, ze v marci poziadalo o schvalenie menej ludi ako obvykle.

ika_ba
28. mar 2007

ahoj lalupa,
u mna ti zmrvili asi vsade, v centre sim pisali ziadost 15.2., do poistovne prisla 28.2., a schvalili ju 22.3, sila, ze?
a my na to cakame

lalupa
autor
28. mar 2007

ika, tak oni majú čas a nám tikajú hodiny... !!! Nechápem, čo to tak dlho trvá, plus v CAR čakačka a poradovník... Ja som ich prosila, nech to posúria, že by som chcela v piatok stihnúť prvú injekciu, ale neviem, či nemám počkať jeden cyklus a či ma vôbec stihnú ešte vziať, ale doki poznamenal, že ma už nejako niekde šupnú...Posielajú to doporučene, tak by som sa mala motať okolo domu 😀 , plus vraj do pobočky na schválenie preplatenia liekov, uf, asi sa ešte nabeháme... 😖

chimena
24. nov 2007

Ako dlho ste čakali na povolenie v Appole?

brita
24. nov 2007

Ahojte, ja som v spolocnej zdravotnej a vzdy im trvalo mesiac, nie viac, kym mi prisla schvalena ziadost.

bibianna
30. nov 2007

Môže sa stať, že ti žiadosť zamietnu?

brita
2. dec 2007

Bibianna - mozu, samozrejme, ale musia byt na to dovody. Napriklad, ak isla zena niekedy na potrat dobrovolne a nie zo zdravotnych dovodov, tak tej to urcite neschvalia. Alebo ak mas nejake podlznosti voci zdravotnej poistovni, nejake nedoplatky napriklad. No a samozrejem, ak mas viac ako 39 rokov, tak vtedy to poistovna uz nepreplati, hoci by to bol iba prvy cyklus IVF.

pavlinka62
12. mar 2012

ahojte baby....tak ja som práve dostala telefonát z iscare z Marina, že mi neschválili žiadosť..a nechápem prečoooo!! žiaden dôvod čo uviedla brita tam nieje...asi budem volať priamo do poisťovne - mam dôveru - a asi ju budem aj v septembri meniť !!! som normálne šokovaná, že prečo...človek na to čaká skoro 2 mesiace a nakoniec takéto sklamanie... 😢

omnia23
16. mar 2012

@bibianna
@pavlinka62 najdolezitejsia je vzdy indikacia lekara...Vas obvodny gynekolog spolu s s lekarom z centra rozhoduju o vsetkom,co sa v podstate u nas v poistovni deje dalej...A lekari to samozrejme vedia.Potom je dolezita samozrejme legislativa,ktora je nemenna a sice vek do 39 rokov,schvaluju sa 3 IVF cykly.

@brita neviem o tom,ze ak ma pacientka podlznosti v poistovni,nebola jej schvalena ziadost...

omnia23
16. mar 2012

@pavlinka62 mala si sa v Martine spytat na dovod,oni ho maju,ak nahodou nie zavolaj si priamo na poistovnu...

pavlinka62
17. mar 2012

@omnia23 ďakujem - už som volala aj do Martina aj do Dôvery.... a poisťovňa hovorí, že nebolo všetko kompletné, Iscare - že boli všetko zákonne splnené... tak uvidíme čo bude ďalej.. Vraj sa nemám báť, že to bude schválené = len dúfam, že nie o tie 2 mesiace.. ☹

omnia23
17. mar 2012

@pavlinka62 tak potom je chyba v Iscare oni nedodali vsetko co mali...My ako poistovna mame na schvalenie 30 dni...t.j. dva mesiace to nemoze trvat,hlavu hore 🙂

7bambulik9
17. mar 2012

@omnia23 Ahoj ty robíš v Dôvere? Ja mám Dôveru a chcem si ísť o 2 týždne do Ferti pre žiadosť na 3IVF. Vraj Dôvera po voľbách prestala schvalovať a končí? Je nejaká šanca na schválenie? Keď mi už 2 schválili?

omnia23
17. mar 2012

@7bambulik9 ahoj nie,ja robim v Unione.Neviem nic o tom,ze by Dovera prestala schvalovat preplatenie IVF,pokial viem,musela by byt legislativne zmenena vyhlaska zakona a tym padom by sa zmeny udiali vo vsetkych troch poistovniach.

Skus si zavolat do Dovery a spytat sa,ale nemyslim si,ze je to dobra informacia.

Ak je vsetko po starom,treti cyklus ti schvalia 😉

7bambulik9
17. mar 2012

@omnia23 Tak dúfam, ja už som plakala doma vo veľkom

omnia23
17. mar 2012

@7bambulik9 odkial mas tu informaciu ak sa mozem spytat?

izzie27
17. mar 2012

Ahojte, ja sa vam tu trosku zamiesam do debaty. Ja som tiez v Dovere a v januari sme podpisovali ziadost na 3.IVF. Pri podpise nam vsak doktorka povedala, ze mm musia opat spravit spg. a musi ist na urologiu a priniest potvrdenie od urologa, ze je vsetko OK a mne zobrali krv. Len Dovera si po novom vyzaduje opatovne vysledky. Inak by nam ziadost neschvalili. a uz ju mam aj schvalenú.
Tak vam drzím palce aby vam co najskor ziadost schvalili. 😉

snazilka1983
17. mar 2012

ahojte baby tak ta schvalena ziadost chodi domov ci do CARU? heh uz sa tu z toho normalne nevyznam neviem ci to cakat doma abo do MT hmm

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre