Prečo mi vznikli prázdne folikuly?

susannn
23. júl 2007

Ahojte kocky. Som po 1.ivf-zial neuspesne. Stimulovala som FOSTIMONOM,resp.mala som nim stimulovat ale kedze ho akurat vtedy nemali v lekarnach,pichala som si raz fostimon,menopur,merional. Na UTZ som mala 5 zrelych folikulov ale pri odbere boli 4 prazdne a 1 vajicko nebolo uplne dozrete. Viete mi poradit co si myslite o tych PRAZDNYCH FOLIKULOCH a cim to moze vzniknut?

libeth
23. júl 2007

susannn - neviem cim to vznika, mozno to mohlo byt vplyvom roznych stimulantov, ale to by ti vedel povedat len odbornik, to ja niesom. Boli tu holky, co mali po Puregone viac folikulov ako po inom, uz neviem nazov. Ja som mala na utz. asi 4 folikuly, a nejaky cysty. A ked prislo k odberu, povedali mi ze ziadne folikuly neboli, ze vsetko to boli endometricke cysty. Tak tiez neviem co si mam o tom mysliet, ved endometricka cysta by sa mala dat rozlisit od folikulu. 😔

libeth
23. júl 2007

a teraz ma napadlo, neznamena to, ze sa ti tie 4 vajicka uvolnili, ked vravis ze boli zrele? Nebol ten odber neskoro? 😕

susannn
autor
24. júl 2007

A je to mozne aby sa mi uvolnili skor ako to "urci" doktor? Myslim tym ze on povie kedy pichnut pregnyl - no a ovulka nastava az o 36hod. Aspon ak to dobre chapem... I ked neviem ale odber som mala v utorok a uz v piatok,sobotu som mala ovu hlien-este mi to bolo divne ze ako je to mozne. Potom v nedelu som bola na UTZ (5zrelych folikulov videl)a doktor urcil odber na utorok. Tak nechapem.

renys
24. júl 2007

Ahojky, Susann, já jsem stimulovala Puregonem, 1. den 200 jednotek a další dny 150 jednotek, což je celkem málo no a udělali mi punkci asi 30 folikulů, z toho 21 vajíček, ale jen 19 zralých. A ještě mi pak dr. řekl, že měli problém je získat, že ty folikuly museli proplachovat médiem, takže jsem pak měla tak šílenou bolest břicha, jako kdyby mi tam bouchnul granát. Mám takový pocit, že pakliže tě dr pravidelně při stimulaci pozoroval, tak ti měl zvýšit dávky, protože to je přece málo vajíček, aby byla větší naděje na úspěch.

libeth
24. júl 2007

susan, ja neviem ci je to mozne, ale inak si to neviem vysvetlit. Ja som mala pred odberom den sviatok, (5.7.)a vecer som mala ovu bolesti, a tiez ako vravis hlien, no a v piatok pred odberom, nic. 😕 Neviem chcelo by to nazor nejakeho odbornika.

susannn
autor
24. júl 2007

Niekde som citala ze staci aj 2dni pred ovu.ked zena zazije aj mierny stres a uz aj skoro dozrete vajicka sa "vstrebu"do tela a ostanu len prazdne folikuly. No a ja som zazila pocas stimulky viacero stresov:mala som riadnu chripku z coho som bola nervozna,no a potom ked mi povedali ze nikde nemaju fostimon,takze mi davali co mali k dispozicii ako som uz vyssie spominala.

susannn
autor
24. júl 2007

Renys-inac aj mna po odbere bolelo riadne brucho az 5dni.

lalupa
24. júl 2007

ono je problem aj v tom, ze tie folikuly dozrievaju postupne a kazdy inokedy... u mna to vyzeralo na 24 podla usg, ale realne som ich mala 10.
podla mna je dost mozne, ze sa to casovo nevystihlo, hoci podanim pregnylu by sa prave malo zabranit tomu, aby doslo k ovulke...
pred mojim odberom som aj ja mala ovulacne bolesti, co ja velmi dobre poznam, lebo som zvykla mat fajny hlien a teraz tiez, nakoniec to bolo o polovicu menej, ako sme ratali
a stane sa aj to, ze niektore sa nedaju pouzit, lebo su prezrete, pripadne prazdne folikuly a niektore este nie su zrele, to je proste cela veda a tazko hladat vinnika
odporucala by som silnejsie stimulancia, aj ked su riadne drahe, ale je tam sanca na vytvorenie vacsieho mnozstva folikulov, teda aj kvalitnych
a myslim, ze najidealnejsie su folikuly 17-19 mm pred pichnutim pregnylu, vacsie- je riziko prezretosti

renys
24. júl 2007

jj lalupo, souhlasím s tebou, holky to jsem ještě neslyšela s těmi mizejícími vajíčky při stresu, no něco na tom určitě bude, teď jsem si vybavila jeden dokument o koncentrácích, že prý tam ty chudinečky přestali okamžitě menstruovat, no psychika dokáže divy, že jo, co si budeme povídat.

susannn
autor
24. júl 2007

V kazdom pripade to chceme zopakovat! Potom si ale vyberiem stimulaciu puregonom-myslim ze tu ma celkom dobre referencie. U mna je este ten problem ze mam funkcny iba 1vajecnik,cize menej vajicok.

lalupa
24. júl 2007

puregon alebo gonal, cenovo su rovnako, ja som mala gonal a je s nim dobra manipulacia
pokial je aspon jeden, je sanca 😉

susannn
autor
24. júl 2007

Lalupa-prepac nerozumiem pokial je co jeden? Myslis ako sanca ked berem jeden z tychto dvoch stimulantov?

susannn
autor
24. júl 2007

Aha myslis ako jeden vajecnik... Pochopila som. A kolko sa moze vytvorit folikov na jednom vajecniku? Aj tak viac? Lebo vravim ja som ich mala ledva 5.

lalupa
24. júl 2007

hmmm, niekomu sa nevytvori nic, niekto ma prehnanu reakciu...
jeden vajecnik 😉

ivkaj
16. okt 2009

Ahojte, mám za sebou druhou stimulacina IVF a výsledek stejný. Poprvé jsem měla 10 folíků a z toho jen tři vajíčka, teď jsem měla folíků už jsen 8 a opět jen tři vajíčka.
Je tu někdo s podobnou zkušeností?

drobeca
16. okt 2009

áno, ja mám podobnú skúsenosť. prvý raz som mala asi 15 folikul a z toho 13 vajíčok, teraz som mala okolo 12 a z toho 5 vajíčok, ale len 3 dobré. a brala som oba razy gonal

ivkaj
16. okt 2009

Já sem stimulovala Puregonem. Dokázali ti doktoři vysvětlit proč to tak je?

petra2505
20. okt 2009

ja som mala 20 folikul a z toho 9 vajicok

rena31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinapol
8. jún 2011

dobrý den dnes som sa vratila zo sanatoria a mam vysledok 24 folikul a ani jedno vajicko asi som urobila chybu pichla som si pregnyl o den neskor nemate s tým niekto skusenosti budem vdacna za kazdu vasu skusenost.dakujem Tina

slavka22
8. jún 2011

😢 😢 😢 jakože tam nebyli vajíčka nebo nebyli zralé nebo byli jinak špatné??? Pregnyl picháme u nás 35 - 36 hodin před odběrem, jak jsi píchala ty?

tinapol
10. jún 2011

No jednoducho po obere mi dr. oznamil ze nebolo ani jedno vajicko pri ultrazvuku som mala na pravej a lavej strane po 12 folikul ale stalo sa to ze som si zle precitala den kedy mam aplikovat pregnyl a ja som si ho presne o 24 hodin neskor tak neviem ci uz ta ovulacia prebehla skor ja fakt si to neviem vysvetlit ;-.....ked citam prispevky aj ked mali zeny folikuli pocetne vzdy aspon jedno dve valicka boli ja absolutne nic prazne folikuly.

miminkad
22. jún 2011

aj ja som dnes mala prazdne foliky ☹

miminkad
22. jún 2011

@tinapol nepovedali ti,aby si dosla o den neskor,ked si neskor aplikovala pregnyl?ci oni ti aj tak robili punkciu?

tinapol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka43
12. nov 2011

To vypadá, jak kdyby spletli výsledky a nahlásili ti někoho jiného. Hlavně zatím nevysazuj léky a udělej si další test.

friminka
20. nov 2011

ahojte ja sa chem spitat ci sa stalo nikomu že monkuli som mala 10 a vsetki boli prazne doktorka ma poslala na geneticke visetrenie prosim ozvite sa ko bol už tak ako ja . ☹ ☹ ☹

friminka
1. jan 2012

@friminka cavte akma skusenost stimto co sa stalo mne tak co mam robit tak mam ist na to geneticke visetrenie poratemi prosim dakujem 😉

kaja81
22. júl 2012

@susannn
Ahoj viem, chcela by som reagovať na tvoj už starší príspevok. Mám podobný problém ako si mala ty a chcela by som vedieť, či sa ti podarilo IVFko aj s jedným vaječníkom.ďakujem krásne 😉

kaja81
22. júl 2012

@miminkad ahoj, mala si prázdne folikuli?aj ja, čo ti potom pomohlo?väčšia stimulka?dík za odpoveď

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre