Predĺžená kultivácia. Aký máte názor?

brii
23. okt 2008

Ahojte,

tie, co mate za sebou IVF aky mate nazor na PK? Nevieme sa rozhodnut, ci do toho ist. V centre nam radia, aby sme sli, ale nevieme....Mam pocit, ze telo matky je predsa len prirodzenejsie prostredie. Prosiiim, poradte.

misik1
23. okt 2008

ahoj, moja lekarka vzdy povie, ze je im lepsie v prirodzenom mediu teda maternici a nie v tych ich umelych, ale je pravda,ze ak je ich viac, tak kvoli selekcii radsej nechavaju.....ja som nemala vela, tak nebolo co nechavat...

petkaerdal
23. okt 2008

ahoj brii,zavysi to aj od celkoveho poctu embryji,ak ich mate dost,jednoznacne by som do toho sla 🙂
kolko mate embryskov?

brii
autor
23. okt 2008

No, ja prave neviem. Zajtra mame odber a musime sa rozhodnut. Uvazovali sme, ze keby ich bolo 8 a viac, tak by sme do toho sli. Ale dost mi vadi ta SELEKCIA. Chapem doktorov, ze kvoli vyssej uspesnosti radsej pockaju a daju to najschopnejsie, ale....neviem, ako to spravne napisat...skratka, aj napriek tomu, ze tomu, ze hovoria, ze aj v umelom prostredi je to to iste, mam pocit, ze je uz je to moc velke zasahovanie a ovpyvnovanie.

misik1
23. okt 2008

tak sa urcite zariad podla toho, co ti hovori tvoje telo...pocuvaj ho, ja na intuiciu nedam dopustit

brii
autor
23. okt 2008

Dakujem Misik 🙂 Uz mi z toho zacina harasit 😀 😀 😀

kejla
23. okt 2008

Brii, ja som tiez veeelmi uvazovala, ale emmbryologicka ma vyslovene tlacila do PK. Vysvetlila to tak, ze ak by embryjka vkladali na 3.den, mozu dat zmazit to najzivotaschopnejsie. Mrazenim sa automaticky o jeden stupen zhorsuje kvalita emryjka a preto sa po rozmrazeni nemusi spravne delit.

Tiez som sa mala rozhodnut hned po OPU. Mala som 12 vajok, taksom povedala OK,ale na dalsi den som sa dozvedela,ze len 7 embryi. Dnes mi maju zavolat z CARu,ako sa im dari. A pravdupovediac - veelmi sa bojim.

Je to tazke rozhodnutie, ale PK je opodstatnena len v pripade, ze je 5 a viac embryjok. 😉

brii
autor
23. okt 2008

Aj nas prave dost tlacia do PK. Tak mam vycitky, ze my ju velmi nechceme. My ideme 1x na IVF a som citala, ze PK sa az pri dalsich odporuca.

brii
autor
23. okt 2008

Kejla, drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😵

kejla
23. okt 2008

aj my sme v 1.IVF 😉

katy2
23. okt 2008

my sme mali 8 embryi a nemali sme PK... ja osobne si myslim, ze prirodzene prostredie je lepsie....

cikyta
23. okt 2008

Ja som mala v 1.IVF 10 embrií a v 2.IVF 17 embrií.Zakaždým PK a dr. sa vyjadril tak,že v mojom prípade sa PK velmi zišla.Pretože ET som mala na 5-6 den a na 4 den všetko zdegenerovalo a nestalo sa morulou,len embrio z pár bunkami.Takže by mi zbytočne na 3 den vkladali čosi,ked by to určite nevyšlo-ako sa ukázalo.Zbytočne by sa mrazilo na 3 den a tak.(Našťastie jeden bojovník a dožil 6 den kultivácie a narástol do peknej blastocysty a ten mi rastie v brušku) 🙂 Každé car ma svoje osvedčené metody,každé car má inak šikovného embriologa,každý pár má inak kvalitné vajíčka a spermie a tak je to rozhodnutie velmi individuálne.

cmuk05
23. okt 2008

cikytka vasli aj tebe fotecky na tom ultrazvuku... 🙂 takze to vyslo ze Katy bude mat dvojicky... 😀

cikyta
23. okt 2008

Ahoj cmuk.Nerozumiem tomu-vasli aj tebe fotečky...Neviem,čo myslíš to vašli. 😅 OOOOOO Katy-blahoželám!To sú novinky!Tak dvojočky!

cmuk05
23. okt 2008

ze ti vysli fotky lebo si mala ist na ultrazvuk na 12 tt....pardon som sa pomylila.. 😅 😅 😅 😅

katy2
23. okt 2008

cikyta, dakujem 🙂 mali ste pravdu 😝

cikyta
23. okt 2008

Jáj.Už viem.No niesú najkrajšie.Nieje tam vela vidieť,ale bolo to OK a ako užovka sa vlnilo!No teraz pôjdem až v 20tt (alebo v 16tt) Každý dr.chce v inom týždni UTZ a tak som dnes skrz to z nich vytočená.

cmuk05
23. okt 2008

ale dobre sa na to male pozeralo 😀 😀 mi sme mali velku plazmu a teraz sa tesim na buduci tt ideme na ten 20 tt... 😀

cikyta
23. okt 2008

Tak vela krásnych zážitkov!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre