Prešli ste na IVF soft? Vyšlo to?

misa1
21. okt 2006

presli ste niekto ivf soft a vyslo to?dik

helka1
27. nov 2006

Nuz to myslim vazne. Centrum ktore som si vybrala je statne, nie sukromne !!!
A nie je to 7000 SK ale ceskych korun. Pochybujem ze tie "hadicky" (odsava sa tenkou ihlou a transferuje katetrom, tak neviem ake hadicky myslis) a anesteza su take drahe, kolko za to pytaju slovenske CARy (podotykam, ze predovsetkym sukromne !), najdrahsie su podla mna naklady na pristroje, prevadzku CARu, kultivacne media a pod.
A ete jedna poznamka - nic nie je prilis malo, ked sa z teba stane samoplatca. 😒

scarlet
15. jan 2007

Dievčatá, aké máte skúsenosti s "IVF soft"? Absolvovala už niektoré úspešné IVF so "soft" protokolom??? Mňa čaká vo februári 2007...

misa1
autor
15. jan 2007

ja som to absolvovala,ale neuspesne.brala som merional 12 dni a vajicka sa netvorily tak sme to ukoncily a aj som odisla z centra.v druhom centre neboli nadseny zo softom.

scarlet
16. jan 2007

Dievčatá, bola niektorá z vás na IVF soft? Aké máte výsledky? Mňa to čaká vo februári 🙂

scarlet
16. jan 2007

Divčatá nejako sa mi nedarí sem vpísať svoj príspevok, asi som blondýnka, tak skúšam ešte raz 🙂
Chcela som sa spýtať či niektorá z vás už absolvovala "IVF SOFT" a aké máte výsledky. Mňa to čaká začiatkom februára...
Všetkým snažilkám držím palčeky!

helka1
22. jan 2007

Scarlet, ja som ostala tehulka po IVF soft , teraz som v 11 tt s dvojickami. Takze ide to, len sa netreba vzdavat 😉 .
Stimulovala som tym, co som mala doma, nakoniec zo mna pri softe vydolovali 8 vajicok a 3 embryjka mi vlozili spat. A ono to vyslo - bol to moj celkovo 3 IVF s minimalnou stimulaciou. Aj ja drzim palceky.

sikulka
22. jan 2007

helka ahoj 🙂
pozeram ze nie len ja z 'rodinky' chodim aj na konika 😵
ako sa mas?co nevolnosti?ja som 7 den od ET,takze zatial v nadeji cakam.

helka1
23. jan 2007

Ahoj Sikul 🙂
som doma oddychujem, nevolnosti ma netrapia, len nechutenstvo 😒
Drzim ti palce, to cakanie sa ti krati, tak nech na konci toho cakania vidis 2 ciarocky 😉

scarlet
25. jan 2007

Ahoj Helka, teším sa s tebou z tvojho úspechu, želám ti krásne tehotenstvo a ďakujem za povzbudenie (inšpiráciu) 😉 .
Helka prosím ťa a čím si stimulovala pred IVF soft? Mne dal lekár MERIONAL 75iu, zdá sa mi to málo, ale plne mu dôverujem 🙂 🙂 🙂

Sikulka, tebe držím veľmi, veľmi palčeky, aby bol výsledok pozitívny...// Daj nám vedieť ako pokračuješ. 😉

helka1
25. jan 2007

Ahoj Scarlet,
tak cim som stimulovala, hm absolvovala som 3X soft, az ten 3-ti vysiel. Pri 1 a 2 softe som mala kombinaciu clomhexalu plus neskor som dopichavala gonal a menogon, ale viac menej to zaviselo od toho ake lieky a v akom mnozstve som mala doma a vzdy sme sa nejak s Dr dohodli. Pri 3 softe sme clomhexal vypustili a tak som mala gonal + menogon a bola to uspesna kombinacia, lebo to vyslo 🙂
Scarlet mas merional 75iu denne ? Nuz strasne zavisi od toho, ako reagujes na stimulaciu pri IVF, ak pri klasickom IVF vystimulujes dost folikov, tak 75iu by malo stacit, ale pokial ti treba vyssie davky tak 75iu je malo. Ked sa mozem spytat, ktore centrum navstevujes ?

scarlet
26. jan 2007

Ahoj Helka - buduca maminka 😵 , ja navštevujem ISCARE v Bratislave. Teraz vo februári absolvujem svoje prve IVF, takže som zatiaľ pokojná 😅 . Helka, myslím, že to IVF soft je šetrnejšie k telu "pacientky" a preto sme si ho s manželom vybrali. Helka, podarili sa vám všetky tri razy odobrať a oplodniť vajíčka? A koľko vajíčiek si mala pri prvých dvoch IVF sof?(viem je to individuálne)... My s manželom máme problém obaja, ja mám polycystické vaječníky a ovuláciu mám len niekoľko krát do roka a môj manžel má teratozoospermiu, takže sme vhodní adepci na IVF-ISCI, uvidíme... Helka, z tvojho úspechu sa veľmi teším a vďaka tebe verím, že aj soft môže byť úspešný 😵, nech dodá aj ostatným dievčatám silu a vieru 🙂 . Bude vám doma veselo s dvojičkami (klop-klop, aby to všetko vydržalo ako má). Predpokladám, že čakáte, aby ste už mali za sebou tých kritických, prvých 12. týždňov, kedy je to všetko veľmi náchylné a citlivé. Držím plačeky!

jaja13
30. jan 2007

ahoj dievcata chcem sa vas opýtat ci ste niektorá z okolia Spišskej Novej Vsi.
Ja som už absolvovala jedno IVF klasické a vaša debata o soft IVF ma velmi zaujala. Na IVF som si vybrala štátnu kliniku tak dúfam že som neurobila žiadnú chybu. Prostredie tam nie je nic moc ale lekári sú OK. teraz som si podala žiadsť na II. cyklus IVF, tak dúfam že mi ju schvália v poisťovni. Mám teraz veľký strach sa do toho pustit znova, lebo neviem či unesiem to keby sa to náhodou nepodarilo. Po prvom neúspechu ma to velmi vzalo.

helka1
31. jan 2007

Ahoj Scarlet.
Ja som absolvovala 3 IVF - ka tiez v BA v Iscare, ale potom som sa rozhodla zmenit centrum, aj koli financiam aj z roznych osobnych dovodov a nakoniec som tomu rada. Pri 1 "softe" som mala 3 foliky, z toho 2 mi transferovali, pri 2 "softe" len 2 foliky a transferovali sme len 1 (aj to bolo vsak pomale) a tak sme to pri nasledujucom pokuse poistili vacsou stimulaciou a ziskali 8 folikov, takze tak som reagovala na stimulaciu. Inac u mna bola endometrioza aj manzelove spermijky neboli OK, tiez sme museli mat ICSI pri vsetkych nasich pokusoch.
Vcera som chvalabohu ukoncila 12 tt, tak sa len modlim, ze to dotiahneme do uspesneho konca.
Jaja, ja sice zo SNV nie som, ale z PP, tak to sme susedky 😉

Vsetkym prajem skore dvojciarkove testy 🙂

scarlet
1. feb 2007

Ahoj Helka, gratulujem k prekročeniu 12. týždňa, hurááá 😀 , nech malinké pekne rastie v prinesie domov šťastie 🙂.

helka1
1. feb 2007

Velka vdaka, nech aj tebe prinesie soft uspech 😉 😉 😉

bianca1
1. feb 2007

Helka,prajem pekné tehulkovanie.Ja idem do 3.IVFka a aj ked pevne verím že sa to podarí,predsa ma občas napadne čo dalej ak sa to nahodou nie.Možeš mi napísať ako si riešila cestovanie do Ciech?

helka1
2. feb 2007

Bianka, my sme do Olomouca chodievali autom, dalo sa to zvladnut v pohode. Ak sme mali ist obden na kontrolu, nasli sme si tam aj ubytovanie v ubytovni, kde noc vysla na 180 CZK-osoba.noc, takze cena bola v pohode. Ak som bola objednana na neskor isli sme spat domov a vratili sa . Ale dufam, ze to potrebovat nebudes a vyjde ti to 3 IVF 😉

mimina74
5. feb 2007

Ahoj Helka.
Aj ja idem na 3IVF, velmi sa teším že ti to tak krásne vyšlo. Smiem vedieť kde si bola na tom treťom a aký protokol si mala. Mne dali 300IU od 2 dňa ako už o mne vieš Puregonu. Dúfam že to vyjde, absolvovala som gin-fiv v BA, prešla som do Martina a tam som spokoná. Ale keby toto nevyšlo bola by som už samoplatca.
Dúfam že to nebudem musieť riešiť. Teším sa s tebou na tie tvoje krásne dvojičky. 😵

helka1
5. feb 2007

ahoj mimina 😉
ja som absolovala plne 3 IVF cykly v Iscare v BA, potom ako samoplatca som absolvovala 3 IVF "softy" (resp. IVF s minimalnou stimulaciou) vo FN Olomouc. Na "softy" som mala vzdy kratke protokoly, pred nimi som mala na 2 masiace nasadenu antikoncepciu. Verim, ze ti to IVF v Martine vyjde a nebudes musiet byt samoplatkynou 🙂
Pa a ked budes nieco potrebovat vediet ozvi sa 😉

mayka
7. feb 2007

Ahoj kocky,

toto mi napisali z VSZP ohladom preplatenia IVF . Snad to niekomu pomoze.

In vitro fertilizácia (IVF)

V súlade s Nariadením vlády č. 777/2004 Z. z., podľa prílohy č. 2,
časť V. sa na základe verejného zdravotného poistenia uhrádzajú pri
diagnózach Z31.1, Z31.2 a Z31.3 najviac tri cykly výkonov asistovanej
reprodukcie ženám do 39. roku veku života v týchto prípadoch:
1. Chýbajúce vajcovody alebo nezvratné poškodenie vajcovodov
diagnostikované laparoskopicky alebo laparotomicky, okrem stavov,
ktoré vznikli ako následok predchádzajúcej sterilizácie alebo umelého
prerušenia tehotenstva.
2. Endometrióza ženy, ktorá je diagnostikovaná laparoskopicky alebo
laparotomicky.
3. Nezvratné poškodenie vaječníkov, ktoré je potvrdené biochemicky,
laparoskopicky alebo laparotomicky, ak toto poškodenie nie je
následkom umelého prerušenia tehotenstva.
4. Idiopatická sterilita, ktorá je neúspešne liečená jeden rok v
špecializovanom zdravotníckom zariadení.
5. Mužský faktor sterility - azoospermia, astenospermia, ejakulačné
dysfunkcie a ochorenia súvisiace s chemoterapiou alebo poúrazovými
stavmi, ktoré sú overené andrológom.
6. Imunologické príčiny sterility, ktoré sú overené laboratórne.
7. Riziko dedičného ochorenia, v ktorého dôsledku nemôžu mať manželia
zdravé potomstvo, ktoré je overené genetikom.
8. Endokrinné príčiny sterility overené endokrinológom.

Zdravotné poisťovne uhrádzajú 3 rôzne výkony asistovanej reprodukcie,
a to:
• cyklus ukončený pred odberom zárodočných buniek (oocytov),
• cyklus ukončený po odbere zárodočných buniek (oocytov) bez
transferu embryí,
• kompletný cyklus aj s prenosom embryí.

Zmluvný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, ktorý je na základe
právoplatného povolenia oprávnený poskytovať uvedený typ zdravotnej
starostlivosti, po komplexnom vyšetrení a zvážení zdravotného stavu,
vypíše Žiadosť o úhradu výkonov asistovanej reprodukcie metódou IVF
na základe verejného zdravotného poistenia a s priloženým Čestným
prehlásením poistenky doručí zmluvnej pobočke VšZP.

V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať telefonicky na tlf.
0850 003 003 počas pracovných dní od 8.00 do 17.00 hod.

S pozdravom

Call centrum VŠZP

dr.janinka
12. feb 2007

Babenky a koľko presne ten soft stojí aj s liekami? My sme po 3.IVF neúspešnom, tak zvažujeme Soft. Vďaka za všetky odpovede.

helka1
13. feb 2007

Janinka, pokial viem tak "soft" cyklus na Slovensku stoji cca 20 000 Sk bez liekov, ja som na tom bola v Cechach, kde ma to stalo 7000 CZK bez liekov, takze riadny rozdiel.
A cena liekov zavisi od toho , ci zozenies lieky cez net lacnejsie od holiek, ktore su uspesne a zvysili sa im lieky zo stimulacii, alebo ich kupis za plnu cenu a vtedy to vyjde hodne drahsie.

mayka
13. feb 2007

Aky je rozdiel medzi klasickou IVF a IVF soft? Som z toho uz cela domotana... 😖

dr.janinka
13. feb 2007

A ako je to s tými vajíčkami? Vyberú všetky či len 3 či-čo? Ako? 🙂 😉

helka1
14. feb 2007

V podstate je rozdiel "len" v davke liekov s ktorou sa stimuluje. Odber a transfer prebieha rovnako ako pri klasike. Kedze sa uzivaju mensie davky, je to k telu (a aj penazenke) setrnejsie, na 2.strane je soft cyklus rizikovejsi, lebo sa ziska menej vajicok a nemusi dojst ani k transferu...

Foliky vyberu vsetky, ktore sa vytvoria.

mayka
15. feb 2007

Ahoj Helka,
Ty cakas dvojicky? A bola si na umelom? Aj ja by som chcela dvojicky. 😀

mimina74
15. feb 2007

Ahoj Helka,
Chcem sa ti zatial pochvaliť, nasadenie mojich konskych dávok mi pomohlo.
Mam 9 folikulov, taky počet som ani vo sne nedúfala, ani moj doktor. Zatial sa
darý, v pondelok, alebo utorok mi ich budú vyberať, zajtra budem múdrejšia.
Budem ťa informovať ak ťa tým neotravujem. Ešte raz dík za všetko čo si pre mňa urobila.
Dávajte si na seba pozor, vela šťastia a hlavne zdravíčka.
😵

helka1
15. feb 2007

mayka, ja cakam dvojicky prave po "softe", celkovo som umele oplodnenie absolvovala 6x 😒

Jeej mimina, to mam radost, ze to takto vyzera !!! -to snad bude aj na mrazackov 🙂 . Velmi drzim palceky !

mimina74
17. feb 2007

Helka,
v pondelok mi ich vyberu.
Dik za radu aj za tie tekutiny, dúfam že hyperstimulák nebudem mať.
Ako sa to prejavuje, len pre informáciu. 😵

dr.janinka
18. feb 2007

helka1, prosím ťa, s akým odstupom si po IVF absolvovala tie SOFTY? A potom s akým odstupom tie ďalšie Softy? My sme po treťom neúspešnom IVF a chcem skúsiť Soft ale neviem kedy...či po 3-4 mesiacoch alebo si mám dať pausu aspoň pol roka?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre