Prešli ste na IVF soft? Vyšlo to?

misa1
21. okt 2006

presli ste niekto ivf soft a vyslo to?dik

mayka
19. feb 2007

Helka1,
gratulujem Ti a drzim moc moc moc palce aby si mala bezproblemove tehotenstvo a dobrucke a zdravucke deticky. 😉

Inak aj mna by zaujimalo aky sa doporuje odstup medzi jednotlivymi IVF.

helka1
19. feb 2007

Baby, ja som bola na softe vo Februari 06- nevysiel, potom jun 06, taktiez neuspech a nakoniec november 06 a bol to dvojnasobny uspech. Ta pauza zavisi podla mna od mnozstva liekov kolko sa za 1 cyklus berie a od dohody s lekarom. Napriklad ja som pred kazdym "soft" cyklom uzivala 2 balenia antikoncepcie , cize tym sa pauzy medzi cyklami predlzovali...
Ososbne si myslim, ze pol rocna pauza medyi cyklami nie je nutna.
Mimina, hyperstimulak sa prejavuje bolestou brucha, pripadne krcami v bruchu (moj pripad), ale verim, ze v Heliose to ustriehnu 😉

sikulka
19. feb 2007

AHoj Helka, super ze si tu....!
Ake davky a akych liekov si pri native uzivala? 😉
A ako drobci?

helka1
19. feb 2007

Ahojky Sikul, bolo to rozne, cca od 2 do 5 dna cyklu som zobala clomhexal, neskor som pripichavala po 1 injekcii gonalu + 1 inj. menogonu asi od 7 dna cyklu, 8 den kontrola v centre a zvycajne 9 - 10 den bol odber (dost rychlo som reagovala na stimulaciu) . To bol moj protokol pri prvych 2 neuspesnych pokusoch.
3 soft sme clomhexal vynechali a od 2 dna som mala 2 inj. gonalu + 1 inj. menogonu, 8 den kontrola a (asi) 11 DC odber. V poslednych dnoch stimulacie (pri vsetkych 3 stimulaciach) som dopichavala cetrotide proti popraskaniu folikoch.
Pri vsetkych 3 stimulaciach som popri stimulacnych liekoch brala prednison.
Vsetko to vsak bolo na dohovore s mojim Dr, pretoze on sa rozhodoval s cim stimulovat len na zaklade toho, ze som mu povedala ake lieky a v akom mnozste mam doma 🙂
Neviem ako je to v inych centrach, ci sa da dohodnut cim stimulovat, ale ja som sa vzdy dohodla, pretoze Dr bol ustretovy a prisposoboval sa tomu, co som si bola schopna zohnat sama .
Kludne sa pytaj, ak ta este nieco zaujima.

Drobci su snad OK, brusko rastie a na kontrolu mam ist az 27.2 😒

sikulka
19. feb 2007

Helus si zlata,dakujem za taku skoru odpoved. JA som momentalne na PN,takze visim na nete. 😀 😀
Neviem,ci som to tu pisala,ale na rodinke asi hej, ze by som chcela skusit reprofit a to preto ze dost rozmyslam o darovanych spemijkach,ale tiez rozmslam o native,len neviem ako budem ja reagovat ken na 1.inj.,ked pri 2 IVF som brala 4 denne,co su dot konske davky.Ako si to mala pri normalnom IVF-kolko si tam brala inj.denne okrem cetrotidu?Neviem preco reagujem len tak slabo,ked HP som mala v norme,a vzdy sa mi vytvori len tak malo folikov.pri 1. IVF 11 a pri druhom 7,aj to dva boli prazdne,dva nedozretemtakze sme mali len 3,nastastie sa tri oplodnili,zaviedli dva,ale nic sa nechtilo. MAme jedneho mrazaka,tak neviem ci ist najprv do KET,alebo darovanych,alebo nativ cklu,aby som sa vyhla tolkej chcemii v tak kratko casovom rozpati.Ten gonal to je ako merional,ze?a Ten menogon je co?ja tiez berem prednison.uz len pol tlb. denne.

helka1
19. feb 2007

Sikul, pojdem od konca - menogon to je obdoba menopuru alebo merionalu. Gonal je cistejsi liek a je ako puregon.
Co sa tyka klasickych IVF cyklov, vzdy som mala malo folikov 1.IVF - 5 folikulov, 2 IVF - 4.folikuly a 3.IVF - 6 folikulov 😠, stimulovala som vacsinou menopuru s decapeptylom, ale vzdy na mne skusali ine davky 😖
Takze ty si na tom bola s mnozstvom folikov este dobre 😉
Sikul, ale ked mas ist do darovanych spermijkach, nestacilo by ti IUI ? Ved aj na inseminaciu sa moze cyklus stimulovat a moze sa podarit 😉 .
Ale na tvojom mieste by som najprv vyriesila mrazacka, najprv by som sa snazila ist cez to lahsie riesenie a az potom postupovat k tomu zlozitejsiemu, rozhodnut sa vsak musis ty.

aaandrejka
20. feb 2007

sikulka, zoznam liekov je najlepsie popisany na neplodnost.cz, tam mas napisane, ktore su mocoveho povodu (tie su aj lacnejsie) a ktore su chemickeho povodu (tie su drahsie, ale su cistajsie pre organizmus)...

scarlet
21. feb 2007

Ahojte dievčatá, tak už mám takmer 2 týždne po IVF soft. Po stimulácii som mala jedno vajíčko a to sa podarilo aj oplodniť a transferovať, len výsledok zatiaľ neviem, zajtra idem na krv. Robila som si 11. deň po transfere domáci test a ten bol žiaľ negatívny, ale nádej ešte snáď je...
Helka si zlatá, že dávaš dievčatám potrebné rady a podržiavaš ich 🙂. Ako sa ti tehuľkuje, tuším by si mala byť už v 14. týždni, však??? 😀 .
Dievčatká, všetkým držím palčeky a bojujme, nevzdávajme to 😉 .

aaandrejka
21. feb 2007

scarlet, drzim ti prsty, aby si mala pekne hcg 🙂 dufam, ze to vyjde!

mimina74
21. feb 2007

ahojte,
Vybrali mi 7 folikulou z toho 6 sa podarilo naixovať, uvidime čo bude dalej.
zajtra budem volsť ako sa im darý, mám obavy lebo v predošlom cykle som mala sice 3, ale prestali sa vyvýjať a nebolo mi čo vložiť. Helka držím vám palčeky.
Dúfam že že hyperstimulák nebudem mať, ale mám obavy lebo ma bolí v podbrušku
a som už tretí deň po vybere. No uvidíme...

helka1
21. feb 2007

mimina rada pocujem, ze uz mas odber za sebou a drzim palceky aby bolo co vlozit !!! mimina daj si spravit utz pri transfere, na nom by malo byt vidiet, ci hyperstimulak je alebo nie, viem dokonca, ze v Heliose zvyknu odsavat volnu tekutinu v brusku pokial sa hyperstimulak rozbehne.

Scarlet, uz som zacala 16 tt a rada pomozem, ak mozem, verim, ze ten test co si si robila bol nespolahlivy a krv ukaze HCG. Prajem ti to.

scarlet
22. feb 2007

Ahojte dievčatá, tak neprichádzám z dobrými správičkami, krvný test som mala žial negatívny ☹ ☹ ☹ . Človek vždy dúfa, ale moja viera v to, že budeme raz rodičmi zostáva... Už som dva krát potratila, toto bol tretí pokus, ale verím, že raz, možno, snáď.... Vám všetkým držím veľmi palčeky, budem sledovať vaše osudy a úspechi 😉 .

nika1710
22. feb 2007

ahojte,chcem sa vás na niečo spýtať.V Iscare v Ba som mala prvé IVF a bolo úspešné na prvý krát.Máme z toho 2,5 r. dcéru. V januári sme sa rozhodli mať ďalšieho potomka.Nasadili my lieky,chodila som ako veľký pobehujúci hormón.Potom rozmrazili embrijká a nepodarilo sa im ani len jedno rozmraziť. Tak teraz zas nanovo celý cyklus IVF absolvovať. Podali sme si žiadosť,ktorá bola schválená 🙂 ,no má to aj inú stránku.Musíme čakať,bo zákrok budeme mať až v júli ☹ ☹ veľmi som sa tešila a teraz čakať.Chcem sa spýtať,koľko teraz tento zákrok stojí v Icsare /klasický IVF/ a aký je doplatok na lieky.Zatiaľ veľká vďaka.

rozarka73
22. feb 2007

nika ahoj,ja som bola uz druhykrat, teraz mam po transfere, ale k veci.zavisi to od liekov, ja som mala oba razy gonal a cetrodine, doplacala som okolo 8tisic,ale mala som este trochu gonalu z minule, tak rataj do 10 tisic.no a za normalny IVF sa plati okolo 25tisic myslim, neviem presne, lebo ja som si davala aj PGD a to vychadza pokla poctu embryi, ktore ti vysetria geneticky, 4-6 embryii stalo 35tisic.
tak drzim palce, ale ked si tam zajdes do iscare, maju to tam na recepcii-cennik 🙂

mimina74
22. feb 2007

Ahoj Helka,
Mam zatial len dobre spravy, mame ich zatial v poriadku, všetkych 6 je jedničiek sú 6 až 10 bunkové, to siedme sa neprebralo je trojkové. Budem volať v sobotu ako sa im dalej darý a dohodneme transfer. Dam ti dalej vedieť.
V Martine vodu odsavajú, stretla som sa tam s pacientkou. Oni si vždy pred zákrokom a aj po ňom robia sono. Tak oni vidia čo a jak. Uvidíme...
Bodaj by sa takto darilo až do konca, je to naša asi posledna šanca mať svoje dieťatko. Potom už ostáva buď darcovstvo, alebo adopcia, dúfam že to riešiť nebudeme musieť. 😵

ika_ba
22. feb 2007

ahoj scarlet,
v akej poistovni si? aj ja som dva krat potratila, vzdy v druhom mesiaci, teraz pojdem na IVF asi v maji alebo juni, nakolko som v spol. zdr. a taky je poradovnik, my zial ziadne mimi zatial nemame

helka1
22. feb 2007

mimina, tak sa to vyvyja celkom priaznivo 😉 Dufam, ze sa hyperstimulaku vyhnes, nie je to bohvieco 😒 . A na darcovstvo ani adopciu zatial nemysli, verim, ze tomu sa vyhnes 🙂

Nika ja som absolvovala IVF v Iscare naposledy v 11-05, vtedy som mala gonal 2x900 iu +1x450 iu a 5 injekcii cetrotide a za to som doplacala cca 16 000 Sk, za zakrok sme platili cca 20 000 Sk a bolo v tom len ICSI ☹ . Takze je to riadny skrt cez domaci rozpocet.

Rozarka ak sa mozem spytat, preco ste mali PGD ?

misa1
autor
22. feb 2007

podla coho sa vie kolko je bunkove?

helka1
22. feb 2007

misa, to povie embryologicka, pacienti pristup k embrzjkam nemaju, tak su odkazani na to, co im povie embryolog 😉

misa1
autor
22. feb 2007

a to mi povedia az pri vkladani?

helka1
22. feb 2007

na 2 den pripadne obden po odbere, ked budes volat, tak ti povedia, ze kolko embryjok sa oplodnilo a kolko bunkove su. A taktiez ti to povedia pri transfere a pripadne, ked ostane nieco na zmrazenie, tak aj vtedy ti povedia kolkobunkove embryjka ti zmrazili

misa1
autor
22. feb 2007

ja uz viem kolko je oplodnenych ale kolko su bunkove mi nepovedali.

mimina74
22. feb 2007

misa to ti bude vraviet embriologička, ja som na predlženej kultivácii. Vyberali mi ich v pondelok a dnes mi povedali kolkobunkove su a v akej kategórii sú

helka1
22. feb 2007

no tak nabuduce ked budes volat, tak sa spytaj, mali by ti to povedat 😉 , mozno to nepovedia automaticky, ale ked sa pacient pyta, tak to embryologovia vedia povedat.

misa1
autor
22. feb 2007

tak to uz vydrzim do soboty.

mimina74
22. feb 2007

Helka, stále ma bolí v podbrušku, hlavne pri močení mám taku bolesť, mala si také príznaky aj ty?
Bolia ma vlastne asi vaječníky, je to stále menšia bolesť, tak asi to bude v pohode.

helka1
22. feb 2007

mimina, to mas mozno este bolesti po odbere, dufam, ze ti to rychlo prejde.
mne sa vsak hypestimulak rozbehol az ked sa mi zacalo zvysovat HCG, to bolo asi az 3-4 tyzdne po odbere, nebolo to u mna hned po OPU. Pre istotu vsak pi vela tekutin 😉

mimina74
22. feb 2007

Diky, že to preživaš so mnou.

nika1710
22. feb 2007

viem,že prísť k dieťaťu takýmto spôsobom nieje lacné.Niečo sme s manželom už našetrili na ďalšie a preto si chceme ísť po druhé bábo 😲 Dúfam,že všetko dopadne tak ako má.Mne predpísali menopur,puregon, decapeptyl a pregnyl.Aspoň myslím,že to tak nejak bolo.Utrogestan a estrofen ešte mám,no verím,že aj tak my ho ešte budú musieť predpísať.Pri otázke aký je doplatok my vraveli 12000,preto sa pýtam,že zatiaľ sa nik s touto cenou nestotožnil,naopak všetci my tvrdia,že je to drahšie.Tak zatiaľ dík.Som rada,že my pomáhate

helka1
22. feb 2007

mimina, dost dlho som tieto stavy zazivala aj ja a aj teraz sa mi zda, akoby som tym prechadzala opat.
Nika, aktualne dopaltky liekov najdes na tejto stranke: http://www.tvojepeniaze.sk/sk_pspravy.asp?y=sk_...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre