Prešli ste na IVF soft? Vyšlo to?

misa1
21. okt 2006

presli ste niekto ivf soft a vyslo to?dik

rozarka73
22. feb 2007

dobry vecer, uz som tu asi neskoro, ja som bola na PGD, lebo nam to doporucovali lekari, ja som uz 34rocna, vraj je tam vacsia pravdepodobnost, lebo vkladaju mi len zdrave embryjka, su vysetrovane,ci maju spravny pocet chromozomov, ja som studovala biologiu, vedela som o com hovoria, tak sme suhlasili, ale obaja sme boli aj geneticky vysetrovani a sme v poriadku. 😅
tak dobru noc, nech sa vam snivaju len pekne sny, ze sme uz s bruskami 😅

helka1
24. feb 2007

Ahoj rozarka, pytala som sa preto, lebo aj ja som mala 1 x PGD, preto ma to zaujimalo. PGD sa odporuca hlavne tym, ktori su nositelmi nejakych genetickych ochoreni, bohuzial ani ked ti embryjko prejde PGD, ani to nezarucuje, ze sa uchyti. Navyse nie je to lacna zalezitost.

scarlet
17. apr 2007

Ahojte snažilky alebo čakateľky na IVF soft, kde ste všetky??? Ja som tu opäť po 2 mesiacoch a pomaly sa pripravujem na ďalší IVF soft, čaká ma to v máji. Je tu niekto kto bude podstupovať IVF soft?

pappo
19. apr 2007

scarlet ahoj mozme kecnut napis

scarlet
24. apr 2007

Ahoj Pappo, no som rada, že si tu 🙂. Ako si dopadla na tvojom IUI vo februári či marci? Ako sa máš, čo máš nové?

pappo
24. apr 2007

scarlet prve IUi sme stopli nic nenarastlo nato som hned sla na laparku a teraz som prvy cyklus po laparke stimulovala som clostilom a zajtra idem na IUI 1-2 nieco medzi 😀 😀 hura velmi sa tesim.
a ty sa pochval.
ja som checla ivf soft ale nevyslo to ale som strasne rada ze mam aspon jedneho folika.

scarlet
25. apr 2007

Pappo, ďržím ti palčeky nech si úspešná 😀. Som zvedavá ako to prebiehalo, daj mi vedieť. Ozaj viem, že chodíš do ISCARU a ku komu? Ja chodím k Maršíkovi a keď ti náhodou robil on dnes to IUI, tak musel zberať sily, lebo v noci rodil moju kamarátku 🙂 🙂 🙂. Ja som bola vo februári na IVF sof, ale žiaľ neúspešne (transfer 1 embya). Teraz sa pomaly chystám na druhé IVF, bude to asi v máji, tak dúfam, že sa nám zadarí 😅. Inak IVF softy bývajú úspešné, ideálne je keď sa vystimulujú aspoň 2 vajíčka a potom sa oplodnené transferujú. Želám ti pekný deň, už máš asi po tom, napíš.

pappo
25. apr 2007

ahoj scarlet ano mam po IUI, boli sme hned rano presne o 9 rano som bola na sale nic to nebolo, iba som si polezala nic som necitila. teda ziadnu bolest. a potom som sla domov a cely den oddychujem. tak dufam ze vajicko a spermije sa dnes stretnu inac bude zle 😠
teba caka IVF v maji, tesis sa? ja som bola dnes velmi natesena aj drahy bol rad, len neviem ako dlho tovydrzi ta dobra nalada.
teraz len cakat, uz to vidim ako budem mat vsetky priznaky hlavne po utrosi ked berem 2-0-2 to bude pecka. uz teraz sa bojim aby mi z neho nebolo zle.

marsik to je kolega Durechovej, chodim k nej a ona mi to dnes robila no Marsika som tam nevidela to je pravda. dufam ze kamoska je ok a babo tiez.
chcela by som vediet aky je porodnik.

scarlet
26. apr 2007

Pappo,držím ti palčeky, aby vám to vyšlo, budem čakať na tvoje správičky o 2 týždene 🙂 🙂 🙂. Písala si, že sa bojíš, aby ti po utrogestane nebolo zle a ja mám také skúsenosti, že keď som ho vkladala vaginálne, tak mi nič nebolo a keď som ho zapíjala, tak sa so mnou motal celý svet 😀. Lekári vraj odporúčajú skôr vkladať vzhľadom k tomu, že to má okamžitý účinok, kým keď ho prehĺtaš, tak to určitý čas trvá, kým sa dostane do tela.
Inak MUDr.Ďurechová nie je len Maršíkova kolegyňa, ale je to vraj jeho manželka, hovorila mi to tá kamoška čo predvčerom rodila 😀. Kočky sú s nim ako s pôrodníkom spokojné. Rodil, už niekoľko mojich kamarátiek 😵, je síce vždy veľmi zanepráznený, ale výsledky má dobré čo je dôležité.

lorry
26. apr 2007

baby neviete inseminacia je(vstreknutie spermii do maternice?), ma to vyznam ked nemam ovulaciu a nedostavam sama od seba menzes, neboli ste niektora na tom? 😒 pa

scarlet
26. apr 2007

Lorry, inseminácia (IUI) je vstreknutie spermií do maternice a pokiaľ nemáš sama od seba ovuláciu, tak by ťa mali lekári pred tým IUI hormonálne stimulovať (injekcie alebo tabletky na indukciu ovulácie) a potom šup-šup a môže byť aj baby 😉.

lorry
26. apr 2007

scarlet to vsetko lieky aj zakrok si hradis sam?Dufam ze to nie je nic strasne ☹

scarlet
27. apr 2007

Lorry, myslím si, že platíš len časť (cca max. do 5000 SK aj liekmi), ale presne to bude vedieť Pappo, ktorá sem píše, lebo ona to predvčerom absolvovala. Budeme čakať na jej príspevok 😉.

pappo
27. apr 2007

scarlet a lorry cauet, samozrejme nie som jedina ktora absolvovala IUI ale rada poradim 😀
lorry tak najskor ked vies ze nemas ovu mala by si navstivit lekara a dohodnut s ana postupe. u nas to bolo tak ze najskor ide manzel na spermiogram, to zavolas do centra asistovanej reprodukcie kam len ches podla toho z ktoreho mesta si. a stoji to okolo 200 sk. ak je vsetko ok si narade ty. cize sledje sa ci ti rastie folikul cize folikulometria a ak nie pridu narad lieky. nemusia to byt hnedinjekcie mozno budes reagovat aj na clostyl. ak nemas iny problem. daju tio podla mna najskor clostyl ten sa bere od 5-10DC. je tu taka tema. potm ides na UTZ ci narastol folikul ak ano daju ti injekciu aby si mala ovu a o 36 hodin ides na IUI cize inseminacia nic to nie je.
rano pridete do car manzel odovzsa spermie, v labaku ich precistia a potom ti ich na operacke vlozia do maternice polezis si tam 10 min a ides domov. vecer to doma este poistite a potom uz iba cakas 2 tyzdne. netreba sa toho bat. ak mas este dake otazky kludne napis.
a ak su tu baby co by chceli poradit ak som na nieco zabudla urcite to napisu neboj.
nie som ziaden odbornik ani sa zanho nepovazujem pomenuvam veci len ako tomu rozumiem ja takze sa dopredu ospravedlnujem ak som nieco zle pomenovala alebo poplietla. 🙂

pappo
27. apr 2007

lorry viac najdes v teme priebeh IUI v roznych centrach, tam pisu baby o skusenostiach a o pocitoch. takze sup tam a povedz nam o sebe nieco viac co si uz zistila a pripadne kam chodis k lekarovi
scarlet to vazne su manzelia???????? tak to je pecka to som nevedela urcite?
ja som lezala v nemocnici s babami ktore poznaju oboch a nevedeli to, tak super. ako sa mas scarlet?

pappo
27. apr 2007

scarlet no tak ja si ho tiez vkladam a aj tak mi je z neho blbo tak ja neviem.

lorry
27. apr 2007

ahojte baby scarlet velmi ti dakujem,myslela som ze to stoji 10 000.ja chodim do centra do Bratislavi k MUDr.Petrakovej do ( ISCARE) a som z Nitry.mna ta doktorka poslal na u.o., ale este by som chcela vyskusat tu inseminaciu inak mam vsetky vysetrenia spravene.neuzivala niektora s vas Siofor-500, lebo mi ho predpisala ale som ho este neuzivala lebo mam strach je na cukrovku a ja ju nemam tak sa uvidi ☹ skusim aj Aloe vera a potom sa musim rozhodnut ako dalej no co uz.... 😝

rajeca
27. apr 2007

ahoj lorry 😀 😀 😀

lorry
27. apr 2007

ahoj ako? 🙂

rajeca
27. apr 2007

da sa. Tento mesiac asi ani ja nemam ovulaciu 😠 som nastvana,lebo BT mi neukazuje vzostup,stale len 36,6 a uz mala stupnut,co uz. A ty? Ako? Ked dostanem idem k doktorovi na krv,nech mi zisti ci mam ovulaciu. Tebe bral nato krv? Aj ci nemas v sebe protilatky voci spermiam? 😕

lorry
27. apr 2007

martulik ani neviem asi mi nebral na protilatky krv, ale viem ze ovulaciu nemam ☹ , ved uvidis neboj sa pa 🙂

pappo
27. apr 2007

lorry tie lieky na cukrovku aj ked ju nemas by si brat mala a nemas nahodou PCO? ked ti robili test na cukor? ved ked chodis do iscare tak tam ti museli vsetko povedat nie? ja tam chodim tiez. a teraz sa pripravujes na IVF medzi tym mozes ist na IUI.

lorry
27. apr 2007

pappo nie nemam cukrovku a testy mi nerobila ale povedala ze ma s tym dobre skusenosti, len je to tazke na zaludok a ja ho mam taky slabi na tazke lieky 😝 a ozaj tebe sa to nepodarilo?

lorry
27. apr 2007

pappo a co to je PCO a IUI?

rajeca
27. apr 2007

jani zajtra prides? 🙂

lorry
27. apr 2007

neviem moja chcem sa este s Petom porozpravat ohladom..... mohli by sme zajtra ist na disku nachvilu aspon by sme sa odreagovali co ty na to? 🙂 🙂 🙂

pappo
27. apr 2007

lorry PCO je syndrom polyccystickych ovarii cize vela folikulov na vajecnikoch anedozrievaju a nedochadza k ovu, a IUI je inseminacia.
ja mam PCO a cukrovku tiez nemam ale ked sa to teraz nepodari tak si dam tie lieky na cukrovku predpisat pretoze to pri PCO pomaha.
ja to nechapem a co ti povedala vlastne ta lekarka, mozes mi napisat ci teraz stimulujes ale v akom si stadiu liecby. nechapem to trosku mam z toho chaos.
musela mat dovod rpeco ta hned posielal na UO. manzel je ok?

lorry
27. apr 2007

lebo mne sa neotvaraju vajecniky nemam ovulaciu a nedostavam menzes, ja som myslela ze ti si uz bola na IUI.Povedala ze manzel je o.k. ale skusim aj tie lieky. 😝

pappo
27. apr 2007

lorry ja som bola na IUI v stredu. 🙂 nerozumiem sice co to je neotvaraju sa vajecniky ale hlavne ze si v dobrych rukach.
pripadne si pozri temu IUI v roznych cenatrach

rajeca
27. apr 2007

lorry isla by som,ale zajtra robime gulas party a Vlado aj robi,bude unaveny. V nedelu som chcela ist do Bojnic. A uz si sa s nim rozpravala? Co nove? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre