Prešli ste na IVF soft? Vyšlo to?

misa1
21. okt 2006

presli ste niekto ivf soft a vyslo to?dik

aaandrejka
21. okt 2006

co to je? popis presnejsie, prosim

misa1
autor
21. okt 2006

ivf soft je mensi odber do 3 vajicok.je to lacnejsie a musime ist aj na dopomahanie ISCI.DOPOMôCT SPERMIE VNIKNUT LAHSIE DO VAJICKA.TERAZ UZ BERIEM MERIONAL A V UTOROK MA CAKA ULTRAZVUK AKO VAJICKA RASTU A DOHODNUT SA NA ODBER.som s toho vsetkeho blba a preto zistujem kto je ako na tom.

aaandrejka
21. okt 2006

neviem, nepocula som o tom... mam to chapat tak, ze je to IVF, ale s tym, ze sa ti vytvori menej vajicok? alebo tak, ze kolkokolvek sa ti ich vytvori, odoberu maximalne 3? (to mi pripada dost nelogicke)...este som o tom nepocula... ja som tiez v stimulacii, beriem puregon, dost vysoke davky (250UI denne), vcera som bola na ultrazvuku, vraj mam 7-8 folikulov, tak dufam, ze vo vsetkych su aj vajicka ;) ale v pondelok mam prist este raz na kontrolu, aby lekar vedel stanovit den odberu.... ides prvykrat?

misa1
autor
21. okt 2006

ano,idem ako samomlatca lebo sa mi nechce cakat a mohla som si vybrat do 50 tisic to su ten odber do troch vajicok,alebo ta vysia suma to je kolko sa ich spravi a su silnejsie lieky.ja mam len jednu injekciu denne do ruky.na ivf idem prvy krat a dufam ze aj posledny.to mas na kolkaty den folikuly?ja mam ultrazvuk v utorok a uvidime.

aaandrejka
21. okt 2006

a ake lieky mas? ja som dostala najprv decapeptyl (ten tusim zablokuje nejaku cinnost vajecnikov), to som dostala v 22. den cyklu, potom som normalne dostala M a od 3. dna M si pciham puregon (mala som na vyber, standardne sa dava gonal, ale kedze uz mam dost vsoky vek, tak som chcela cim kvalitnejsi liek)... ja idem na ivf 1.krat a dufam, ze aj posledny... nastastie mi to preplaca poistovna, pred niekolkymi rokmi mi totiz boli zo zdravotnych dovodov vyoperovane obidva vajickovody (pri mimomaternicovom tehotenstve), inak mam uz dve velke zdrave deti narodene prirodzenou cestou... na kontrole som bola po 4 dnoch pichania si injekcii, v pondelok idem zas (to uz budem mat v sebe 7 injekcii), tak uvidime... v akje si poistovnni, ze bolo treba cakat? ja som v dovere (som v nej 10 rokov, nikdy som nic vacsie zdravotne nemala), schvalili mi to v priebehu 10 dni, su velmi zlati 🙂

misa1
autor
22. okt 2006

ja beriem merional jednu denne do pleca.zacala om vo stvrtok a v utorok idem na ultrazvuk a krv,a nejaku zmluvu podpisat do iscaru.som vseobecna zdravotna a nemchcelo sa mi cakat dalsi cyklus teraz mi to dobre padlo a idem bez pistovne.povedali mi ze do pol roka sa caka.ty chodis kam lekarovi?ja si podam do pistovne ked mi toto nevyjde ,tak ta pauza co tam je si podam a pojdem cez poistovnu.

aaandrejka
22. okt 2006

ja chodim do gyncare v kosiciach k dr. hermanovi

misa1
autor
22. okt 2006

ja do iscaru v blave dr.marsikovi

lia
22. okt 2006

pol roka??to troska prehnali nie??kamaratke do 6 tyzdnov poslali.

misa1
autor
22. okt 2006

mne povedal do pol roka,a tak to najskor vyskusam za svoje a potom ked to nevyjde uz podavam do poistovne.

aaandrejka
22. okt 2006

poistovne maju nejaku kvotu, kolko IVF ktora preplati..ak tu kvotu naplnia, automaticky vznika poradovnik...ak je v danej poistovni vela zaujemkyn, tak musia cakat, kym na ne pride rad... mne vyjadrenie poslali v priebehu 10 dni

misa1
autor
22. okt 2006

kedy by si mala ist na umele?mne povedal ze koncom mesiaca mi to vlozi.tak uvidim v utorok kolko ich tam bude a ci budu uz zrele.zatial necitim v bruchu nic,mozno je to malo 4 injekcie a ked to je len slabsia liecba tak to asi take strasne nebude.predpisal mi ich desat.

aaandrejka
22. okt 2006

ja tiez nejako tak..zajtra uvidim viac, povie mi termin odberu, dam ti vediet 🙂 ja uz beriem puregon 6 dni (o chvilku si idem pichnut 7. injekciu) a necitim vonkoncom nic. Predpokladam, ze na odber pojdeme tak cca vo stvrtok - piatok. Ak by bool dost dobrych vajicok a nasledne embryi, tak by som chcela predlzenu kultivaciu, ale to sa neda povedat, to je potrebne po tom odbere na druhy den zavolat a podla toho, co povie embryolog sa zariadit.. cize je celkom mozte, ze otehotnieme narovnako 🙂

lia
22. okt 2006

misi a kolko budes asi platit??

misa1
autor
22. okt 2006

za lieky som dala 4300,teda injekcie.je ich desat.potom nejaka injekcia ktora udrzi vajicka vo mne aby neprasli alebo neodisli zo mna to je nejakych 2000.dalej23 000odber a este mi lekar hovoril ze 6000 sk je ISCI,ale to neviem ci bude treba a zalezi od noveho spermiogramu.

anielik
22. okt 2006

Misi, ja len nechapem preco si to platite...ved ste si mali dat rovno ziadost, nam to trvalo len 1mesiac kym nam to schvalili u spolocnej zdravotnej.
Ja by som za to tolko prachov nedala... a pritom vobec nemas zaruku ze sa to podari. Ja som mala 6 vajicok a z toho sa spravili len 3 embrijka... :(
inak tiez som bola v Iscary.

misa1
autor
22. okt 2006

my sme cakali na jedno vysetrenie dva mesiace a dal mi zatial antikoncepciu zakial tie vysledky nebudu.nerobili mi dobre tak som mu volala a ze mam ich neuzivat ze on si potom nasadi druhe.a to by bol zase mesiac.bez tych vysledkov mi nemohol dat ziadost na poistovnu.vysledky boli pred dvomi tyzdnami tak mi to akurat vyslo aj z menzesom .

misa1
autor
22. okt 2006

ty si brala asi aj silnejsie injeksie na viac vajicok.u nas bol problem v partnerovia aj som sa pytala lekara ci to bude stacit na odber a ci su s tym dobre skusenosti.tvrdil ze ano.ja mam injekcie len na 3 vajicka a povedal ze moze ich byt aj 5 alebo aj jedno.ty si brala co?

anielik
22. okt 2006

nechapem,
mna ani poriadne nekukli a hned mi vypisoval ziadost na poistovnu... co som odmietla lebo najprv sme chceli skusit IUI, tak ze vlastne az po vyse roku sme davali ziadost na poistovnu...
ja som brala merional aj pregnyl aj cetrotide... a stalo ma to dost aj ked som to mala cez poistovnu..
u nas je problem v oboch, no mne sa tvoria vajicka len raz za 3 mesiace +- tak i kvoli tomu aby to bolo na istotu.
Ja by som sa len na 3 vajicka nespoliehala aj ked drzim palce aby si ich mala co najviac.

misa1
autor
22. okt 2006

kolko si coho brala?a na kolkaty den ti odobrali?

misa1
autor
22. okt 2006

ja mam desat merionalov a zajtra picham piaty?v utorok idem na ultrazvuk

anielik
22. okt 2006

ja som 2-10ty den men. brala merional a potom, 6-10ty cetrotide do brucha a posledny 10ty den aj pregnyl.

misa1
autor
22. okt 2006

desiaty den mi vychadza na sobotu,nevies ako to je?vyslo ti umele na prvy krat?

anielik
22. okt 2006

a este mi toho dost ostalo...inak som brala 3ks merionalu na den.

anielik
22. okt 2006

IUI nie ale IVF ano, oni ti zakrok urobia kedy treba aj v nedelu

misa1
autor
22. okt 2006

ja ma jednu denne.a ked mi zoberu vajicka kolko to trva kym mi to vlozia.

anielik
22. okt 2006

pondelok mi vybrali vajicka a v stredu boli embrijka, my sme nechceli predlzenu kultivaciu (stoji 18 tis) po porade s lekarom ze vraj nam to neterba 🙂) ja som bola u Valkyho

misa1
autor
22. okt 2006

na co je ta predlzena kultivacia?je to treba?

anielik
22. okt 2006

niektorym parom sa to odporuca, napichuje sa priamo vajicko spermiou, asi u tych co kvalita nie je az taka dobra... neviem opytaj sa na to lekara. Odporucaju to asi vsetkym...kto chce zaplati..

misa1
autor
22. okt 2006

nam budu robit isci to je s tou injekciou a stoji to 6000

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre