Prešli ste na IVF soft? Vyšlo to?

misa1
21. okt 2006

presli ste niekto ivf soft a vyslo to?dik

culinka
2. nov 2006

Nam dal doktor velku sancu,hlavne kvoli tomu,ze ja som ok,a som mlada.tak dufam,ze to vyjde na 1 pokus.Chodim do Heliosu do Martina,a tam malu 46 % uspesnost na prvy pokus.Su tam velmi mili,s doktorom sme sedeli 2 hod.vsetko nam podrobne vysvetlil.Vsetci si Helios chvalia,zatial co som nepocula skoro nic dobre na Iscare v Ba. 😠

lili1
2. nov 2006

Predtým som chodila na Zochovu 🙂 tam som bola 3x na IVF a 1x na mrazené, ostatné som absolvovala v Iscare ,ja som tam spokojná chodím stále k tomu istému lekárovi ako na Zochovej ,sestričky sú fajn . Ja sa tam cítim dobre 😀 . Budem ti držať palce ,dúfam že budeš mať úsech na prvý krát 😉 . Ozvisa Ahoj 🙂

culinka
2. nov 2006

aj ja tebe drzim prsty,nech sa malicke peeekne vyvija. 🙂

lili1
2. nov 2006

ďakujem , potom daj vedieť kedy pôjdeš Ahoooj 😉

mayka
9. nov 2006

Ahoj kocky,
ako ste si vybavovali cez poistovnu preplatenie liekov? Najprv ste si ich vybrali a zaplatili a potoms tym sli do poistovne? alebo naopak? a ako ste sa citili po merionale?

jozkaj
9. nov 2006

Ahojte. Ja navštevujem IVF centrum v Kosiciach. Centrum sa vola Sanatorium pre liecbu neplodnosti - SPLN, na Masarykovej 17, viete o tomto centre niekto????? Super to tam maju uplne vsetko nove pristup, ludia a tak. Zatial som mala prvu konzultaciu a niektorz z prvych troch dni menstruacie idem na odber krvi a vysetrenie. Veduci lekar je tam nejaky Dr.Hredzak. Som poistenkyna spolocnej ZP a nie je problem. Takze ked niekto vaha nech sa ide kuknut 😉 , netreba mat ani doporucenie od gynekologa kludne som isla priamo do centra a v pohode. Takze zatial tolko ak budem mat viac co napisat hned som tu. Drzim vsetkym palce aby sa vsetky cykly ktore podsupujete nemuseli opakovat. Vela stastia.
Ahojte

aaandrejka
10. nov 2006

mayka,

ziadost na lieky si mozes podat az vtedy, ked uz mas shcvalenu ziadost na ivf... v ziadosti na uhradu ivf lekar napise priblizny zoznam liekov, ktore asi budes potrebovat...ak ti toto schvalia, potom lekar moze napisa ziadost na lieky, ktore mozu byt kusok ine ako v ziadosti na uhradu ivf (napr. ja som mala v ziadosti o ivf gonal, ale potom som sa rozhodla pre drahsi puregon)... az na zaklade schvalenie liekov ti moze potom lekar tie lieky predpisat tak, aby ti ich cast preplatila poistovna... na zadnu stranu receptu totiz pise cisloi schvalenia z poistovne.... poistovna preplaca 75%.

aaandrejka
10. nov 2006

ahoj jozkaj,
nepocula som o tomto centre v kosiciach, v kosiciach je najznamejsi a najuspesnejsi (to tusim aj celoslovensky) dr. herman, ktory ma gyncare na stefanikovej ulici... tiez netreba ist cez gynekologa, ale rovno sa dohodnes s nim. vela stastia 🙂

laurita
10. nov 2006

jozkaj, ta masarykova 17 eexistuje? dnes som tadeto prešla asi tri krát a nepodarilo sa mi to nájsť. Je nemocnica na čísle 9, potom križovatka a za ňou už číslo 21. 😨 Kde to presne je?

mimina74
19. nov 2006

Bola som dva razy na IVF, pojdem už na tretie. Ešte nás čaká geneticke vyšetrenie. Dúfam že to bude posledné.

mimina74
19. nov 2006

Absolvovala som Ginfiv v Bratislave, teraz chodim do Martina do Heliosu, kde som
velmi spokojna s prístupom. Používaju tam predlženú kultiváciu, v Gin-five o nej len hovoria. Vdaka nej sa zistilo že naše embrio sa začne deformovať, hneď na druhy deň. Stretol sa niekto s tým?

aaandrejka
19. nov 2006

mimina,
u predlzenej kultivacie sa nejedna o to, ci ju niekto pouziva, lebo chce alebo nie... predlzenu kultivaciu musi odporucit embryolog, je to jednak na zaklade poctu oplodnenych vajicok, ale zavisi to aj od ich vyvoja,,, ak sa vyvijaju zle a je predpoklad, ze by "v skumavke" nedosielahli vyssie stadium vyvoja, vtedy sa vkladaju hned (t.j. o cca 48 hodin)... ak ich je dostatok a pekne sa vyvijaju, vtedy sa pk odporuca, pretoze zvysuje sance na tehotnost...

vyhody na nevyhody pk podla webovej stranky jedneho ceskeho caru:

Prodloužená kultivace - výhody a nevýhody *Prodloužená kultivace

Výhody PK:

* Možnost vybrat nejlepší embrya pro ET.
* Transfer pouze jednoho embrya aniž by došlo ke snížení pravděpodobnosti otěhotnění.
* Výrazné snížení počtu vícečetných těhotenství.
* Synchronizace vývoje endometria s vývojem embrya tak jak je tomu v přirozeném cyklu
* Prodloužení doby kultivace umožňuje provedení preimplantační genetické diagnostiky (PGD) v odůvodněných případech.
* Použití jako diagnostické informace u pacientek s opakovaným selháním IVF cyklů (nedojde li opakovaně k žádoucímu vývoji embryí po PK je nutno hledat důvody selhání jinde než v procesu IVF a kultivace embryí – př. genetika, mužský faktor tj. kvalita spermií).
* Možnost redukce počtu spontánních potratů souvisejících s vyšším věkem pacientky.

Nevýhody PK:

* Definitivní ztráta (zástava dělení) některých kvalitních embryí v časném stupni vývoje. Embrya která by se mohla zdárně vyvíjet v děloze po transferu 2. nebo 3. den kultivace.
* Zvýšené riziko možnosti, že k ET vůbec nedojde neboť až 60% embryí se v podmínkách kultivace in vitro zastaví ve vývoji 2. až.3. den.
* Zůstává snížený počet embryí nebo žádná embrya pro kryokonzervaci.
* Výrazné zvýšení pravděpodobnosti vývoje a narození jednovaječných dvojčat.
* Tendence k selekci pohlaví ve prospěch pohlaví samčího (rychleji se vyvíjející embrya jsou spíše mužského pohlaví).
* Zatím kontroverzní výsledky v úspěšnosti těhotenství po PK nebo po ET časných embryí mezi centry IVF ve světě.

mimina74
19. nov 2006

Dakujem ti, ešte nam chýba genetika. Uvidime čo nam odporučia dalej.

mimina74
19. nov 2006

Vytvorilo sa mi malo vajicok, aj v jednom aj v druhom prípade. 3ks
emriologicka v gin-five neodporučila predlženu kultivaciu po 2 dňoch
to dali do mňa, skončilo to neúspešne. Chceli pokračovať druhý krát s tými istými výsledkami, bez ďalších vyšetrení. Našla som si ine centrum, kde som absolvovala to iste a embriologička mi doporučila predlženu kultiváciu, kde sa zistilo že naše embria sa po 3dňoch začali degenerovať, a nemalo zmysel ich vkladať. Chcela som tým povedať len to že ak by som nešla inde, tak by som nevedela, že sa nam geneticky informácie nenečitaju. Stále neviem prečo?

aaandrejka
20. nov 2006

na helios som pocula dobre referencie, takze tam sa o teba urcite lepsie dobre postaraju ;)
ja som chodila do gyncare v kosiciach a neviem si vynachvalit, je to malicke centrum, ale dosahuje velmi velku uspesnost

sanija1
20. nov 2006

Pripajam sa k Andrejke aj ja chodim do Gyncar a je to tam uzasne a fakt su tam velmi dobry tim.Aj o Heliose som pocula je tiez dobry.Mimina a kedy pojdete na genetiku?Mna pravdepodobne caka azda IUI a ak nie tak rovno ako Andrejka ideme na ivf.Bojim sa tej genetiky no uvidime. ☹

mimina74
20. nov 2006

Na genetiku ideme 8 decembra. Je to trochu zdlhave. Objednavali sme sa v septembri a až na december. Aj ja mám trochu obavy, kamoška tam bola a vraj to nič neni. Potom napíšem čo a ako. Dúfam že to dobre dopadne. Držím vám kočky palce.

culinka
21. nov 2006

aaandrejka,

Ahojky,

aku metodu si mala,ivf?ci icsi? 🙂

karolinka
21. nov 2006

Ahojte, preco sa bojite genetickych testov?

aaandrejka
21. nov 2006

culinka, ahoj, ja som mala len ivf a potom predlzenu kultivaciu, nic ine... nemala som ani ziadnu liecbu, teda, okrem stimulacie... u mna bola diagnoza jasna, nemam uz vajickovody a kedze som dve deti vynosila a porodila bez problemov, tak nebolo tam nejako co vysetrovat okrem tych zakladnych veci (krv na hormonalne hladiny..)

mayka
21. nov 2006

Babky,
a na zaklade genetickych testov Vam zistia ci ma vase buduce potomstvo rtiziko nejakych dedicnych chorob napr. hluchoty, slepoty, atd.? Myslim tym, ze ak si to chceme dat zistit ja a manzel ci nasemu potencialnemu potomstvu nieco take hrozi a v akej miere tak by nam to zistili? A da sa to na 100% zistit?
Totiz mojho manzela otec je ohluchol pocas zivota postupne. A mojho manzela brat ma 2 uplne zdrave deti. Myslite zeby nam nieco mohlo hrozit?

helka1
25. nov 2006

Ahojte babenky, mozem sa k vam pridat ? 😉
Ja tiez absolvujem uz len IVF softy, zda sa mi to menej zatazove na zdravie , psychiku a penazenku...navyse hlavne, ked mam vycerpane vsetky IVF hradene poistovnou 😒 Lenze nechodim tuna do Slovenskych centier, ale do Ciech. V
utorok som mala ET, takze som nervozna ako to teraz vyjde.
Prajem pekny den 🙂

aaandrejka
25. nov 2006

mayka, az teraz citam tovju otazku..ono, na 100% sa nikdy nic neda urcit... ale existuje nieco ako predimplantacna diagnostika embryi - cize embrya vysetria este predtym, ako ti ich vlozia... nie je to hradene poistovnou a stoji to cca 15000 sk

aaandrejka
25. nov 2006

helka, nech ti to vyjde!
a kam si chodila tu na slovensku?

helka1
25. nov 2006

Ahoj aaandrejka, dakujem 😉.
Navstevovala som Iscare a ked spominas PGD, tak mala som aj to. Bohuzial nestoji to 15000 Sk, 🙄 ale az 30 000 Sk. No pri PGD skumaju len urcitu skupinu chromozomov, ktore su nositelmi tych najtazsich diagnoz a tiez to nezaruci, ze zena nakoniec otehotnie 😖

aaandrejka
25. nov 2006

helka,
v tom centre, kam chodim ja, pgd stoji 15000 sk

na iscare som veru nepocula dobre referencie... od viacerych bab som pocula nazor, ze im ide len o peniaze, ze kym ti pokusy hradi poistovna, tak sa to malokedy vydari, az ked ides na plateny pokus, tak sa snazia... tazko povedat...

ja som chodila (dufam, ze v stredu uz idem poslednykrat-na ultrazvuk, aby sme zistili, ci budeme mat jedno alebo dve babatka) do gyncare v kosiciach, je to prve centrum, ktore vzniklo na slovensku a dr. herman je jeden z celosvetovo uznavanych odbornikov... maju tam teraz zlavu 50% pre samoplatcov

helka1
25. nov 2006

aaandrejka, aj ja som si casom na nich spravila nazor, bohuzial na ukor toho, ze som si u nich vycerpala vsetky cykly ☹ Ale uz k nim vyse roka nechodim...

Takze tebe sa to podarilo ? Gratulujem !!! Ktory pokus to bol ?
Tu zlavu maju pravdepodobne na klasicky IVF cyklus, ze ? Nie na soft...

Gyncare poznam, dokonca ho mam blizsie ako Iscare, ale som spokojna s centrom do ktoreho teraz chodim, su zlati a cenovo je to velmi pristupne 🙂 aj ked to trocha daleko.

aaandrejka
25. nov 2006

helka, mne sa to podarilo na 1.x 🙂
skoda, ze si nevyskusala gyncare, dr. herman je jeden uzasny clovek a dosahuje aj uzasne vysledky... neviem, na co vsetko maju zlavu, ale myslim, ze to je jedno, ci sa jedna o nativ alebo klasicky cyklus - tam je vlastne rozdiel len v liekoch, ktore si tak, ci tam musis platit sama, nie?
ja idem do gyncare snad poslednykrat v stredu, na ultrazvuk 🙂

helka1
27. nov 2006

aaandrejka, je fajn, ze si spokojna so svojim centrom.

Ale ja som velmi spokojna s tym mojim 😵

Nie je jedno, ci sa jedna o nativ alebo klasiku, pretoze velky rozdiel je v peniazoch a hormonoch !!! Len na porovnanie, klasika stoji cca 26 000 Sk, nativ na SK stoji cca 20 000 Sk , no a ja v Cechach platim 7000 CZK (je v tom aj ICSI, PK a AH) a v slovenskych centrach to mam este bez nadstandardov 😒

Takze rozdiel je a poriadny !!!

aaandrejka
27. nov 2006

helka, to myslis vazne? nevedela som, kolko u nas stoji nativ, myslela som, ze je lacnejsi... tych 7000 sk sa mi zda prilis malo, ked vezmes, kolko stoji len tiva anesteza, kolko stoja tie hadicky, ktorymi ti odsavaju vajicka a vkladaju embryo.... to si potom natrafila super, ked je taka dobra cena a este aj pristup 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre