Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

maaja
29. mar 2007

tak vidis, nam to zasa povedal takto ... ale mozno to ma zuvis, ze sme mali IUI inde a ze to poistovna nepreplacala ... dokonca ked sme od Dr Vrabca prisli do GF, tak sme nemuseli nejako dokladovat, ze sme mali IUI inde, iba stacilo nase vyhlasenie, ze sme ho mali 3x inde ...

no a Drabek mi odporucal laparku na zistenie priechodnosti, ale zaroven navrhol aj HSG - to je kontrola priechodnosti pod rontgenom - vtedy sme si vybrali ten HSG, aby som nemusela ist do nemocnice a vlastne na operaciu .... s tym, ze ked HSG nebude stacit na zistebnie diagnozy, tak pojdem na laparku ... lenze na tom HSG mi zistil, ze jeden vajcovod je uplne nepriechpdny a druhy len pod tlakom ... takze zbytocne by boli aj dalsie IUI, ked sa spermie nemali ako dostat do vajicka, preto sme hned isli na IVF

siska78
29. mar 2007

maaja, ale aj tak mi je divne ze ti to neurobili hned u Vrabca. myslim vysetrenie pred --------iui

maaja
29. mar 2007

vravim ze u Vrabca to bolo take divne .... manžel to nazval, ze "tahanie penazi" tam sme totiz platili za vsetko ... dokonca oni vraveli, ze IVF ani nerobia a dokonca raz mi ten gynekolog povedal, ze "s niektorymy sa takto hrame aj 4 roky" - myslel to v suvislosti s IUI, ze tolko to skusaju .... a vobec nenavrhoval dalsie moznosti vysetrenia .... mozno keby sme tam ostali, tak sa dostaneme trebars aj k laparke, ale my sme po pol roku odisli ...

erikae
29. mar 2007

maajka dobre ste urobili a vidis, kde ste teraz..
kolko Vas vyslo IVF v gyn-five?

maaja
29. mar 2007

my sme Gyn Fivu neplatili nic ... len v lekarni za lieky a to bolo prvy krat okolo 17 tis a druhy krat okolo 15 tis ... ale druhy krat sme v GF predsa len platili, 8 tis za ICSI - lebo to poistovna nepreplaca ... to ICSI je ze nasilu napichnu spermiu do vajicka ... kedze prvy pokus bol neuspesny

siska78
29. mar 2007

maaja a ake lieky ste mali?
Tusim zacnem setrit, aj IUI nas vyslo dost, cca 7 000 lieky a 1000 za vykon

maaja
29. mar 2007

mala som injekcie - decapeptyl, puregon a druhy krat decapeptyl a menopur ... plus nejaky pregnyl ci co a potom utrogestan ...

a pri IUI som nebrala ziadne lieky ???? asi iba ten clostylbegyt, ale ved to stalo nejakych 200 korun, nie ?

erikae
29. mar 2007

diky za info maaji

maaja
29. mar 2007

v pohodke, zelam Vam nech ste uz aj Vy tehu - je to super ;)

siska78
29. mar 2007

ale ja mam Fostimon injekcie za okolo 400 sk jedna ampulka Ja som na clostyl nereagovala

erikae
29. mar 2007

asi lekari skusaju, co na koho ako ucinkuje, siska Ty mas v poriadku oba vajickovody, aj manzel je ok, len sa nedari?

siska78
29. mar 2007

ja mam PCO, vajickovody mam funkcne, manzel ma vsetko v poriadku, tak uvidime co bude. V nedelu sme boli na IUI tak teraz cakame

lenusa
29. mar 2007

fuha siska tie injekcie toľko stoja? bože ja som mala jedno iui v januári no nevyšlo to...tiež mám pco a manžel je ok. tento mesiac som nereagovala na clostil, tak mi doky odporučil injekcie...ale skúsime ešte jeden cyklus ten clostil. A kam si si ich pichala? Nebolí to?

maaja som rada, že si nás tu takto pekne povzbudila, tak ti prajem aby bol pôrod tým najkrajším zážitkom v tvojom živote a hlavne čo najmenej bolesti a zdravé bábulo a viete čo to bude? 🙂

erikae
29. mar 2007

aj v nedelu je to mozne? drzim palce nech sa vam to podari. pco su zrasty? siska Tvoj manzej je lekar,ked Ti picha injekcie?

siska78
29. mar 2007

lenusa pichal mi ich moj drahy do ritky a naozaj to neboli, je to len 1ml
erikae neni lekar, ale mal na vyber bud mi ich bude pichat on, alebo si bude musiet privstat a odviest ma ku kamaratke. Lenivost zvitazila nad strachom
V nedelu sa tiez robi IUI aj IVF

erikae
29. mar 2007

siska dik, tak viem zas nieco viac, to je taky zrucny tvoj manzel, či ako 😉 , ten pregnyl treba z niecim rozmiesat, alebo...nevyznam sa v tom, a striekacky ste kupili, ci ako?

lenusa
29. mar 2007

joj siska ja si to neviem a nechcem ani len predstaviť, ja by som sa bála si to pichať a manžel asi tiež, mňa totiž všetko bolí, som v poslednej dobe nejaká útlocitná, predtým mi nič nevadilo....

erikae
29. mar 2007

o chvilu si idem zacvicit cvicenia na chrbticu, tak pa baby a hlavu hore

siska78
29. mar 2007

lenusa, neboj. Prvy krat je to neprijemne, lebo nevies co mas cakat, ale potom to uz ide ako do masla. Hlavne treba to urobit rychlo a ani to nepocitis. 😉

miri28
autor
29. mar 2007

ahojte babenky,
lenusa,dakujem za infosky...prajem tiez skore // 🙂
sisi,ten aglotunin je akoze injekcia na vyvolanie MS?a tebe to zaberie hned?a nie je ti z toho nanic a nenabura ti to cyklus?ja som praveze skor za co najprirodnejsi postup.nie som zamerana proti novotam,ale hormonalne zasahy do organizmu su podla mna velmi stresujuce.ja chcem aby to telo samo bolo pripravene.ale to je len moj nazor.skus mi to vysvetlit,OK 😉
erikae,presne si opisala aj moje pocity.clovek si naplno uvedomi vahu zivotu a stastie ake mame,ze mozme byt sucastou vzniku noveho zivota,je to proste dar z hora...
babky,ktore mate PCO,nezavidim vam tie injekcie,bez ktorych IUI vo vasom pripade nie je mozne ☹ ale ako hovori siska,najtaszie je asi zacat.tak drzim palec do vsetkych planovanych alebo rozbehnutych IUI a hlavne cakatelkam na // papa a dobru noc

siska78
29. mar 2007

miri, je to na vyvolanie menstruacie a u kazdeho je to ine. Mne pride presne na 6 den od pichnutia, ale niekomu to trva aj dva tyzdne. cyklus ti to nenabura a neni z toho ani zle. 😉
erikae pregnyl sa zmiesa s 1ml fyziologickeho roztoku, ale to mas vsetko v krabicke. Injekcie sa myslim daju kupit, ale ked chces tak ti ho pichnu na ktorejkolvek pohotovosti, lebo sa ma pichnt o 22. hod vecer. A ked nie, tak ti ho pichnem ja a bude po problemoch 😀

erikae
30. mar 2007

babky pekny vikend a uzite si dobreho pocasia, ktore je vonku, co ma prist pride 🙂

inci
30. mar 2007

ahojte zienky,
ja som tu nova 🙂 zajtra postupujeme prve IUI v heliose. chodi niekktora z vas do tohto centra? rada, by som vypocula vase nazory. prajem pekny vecer
inci

miri28
autor
30. mar 2007

siska,mne uz prisla mrska, na 4 den po vysadeni utrogestanu,takze som v pohode ☹ na druhej strane,mozem ist na dalsi cyklus a zase zacat dufat 🙂
inak sa zda,ze uz ma patricnu prax pri pichani injekcii,zda sa ze sa kazda z nas vyuci v novej profesii.niektore budu profesionalne poradkyne pri neplodnosti,ine psychologicky pri beznadejnych reakciach niektorych snaziliek a ine,ako ty 🙂 budu sestricky.

erikae,dakujeme za pekny vikend.ja sa velmo tesim,lebo sa mam stretnut s kamoskami z vysky.bude asi mierna zurka 😀 tak sa trosku odreagujem.

ahoj inci,moooc stastia zajtra 😵 😵 😵 pozitivne mysli. ja osobne som chcela najskor zacat chodit do tohto centra,ale potom sme akosi zakotvili v gyn-five.stale ale rozmyslam nad tym,ze mozno niekedy...mam to aj blizsie z nasho mesta do MT.budem preto velmi rada,ak nas budes informovat o tom ako to tam funguje a ako si spokojna.drzime palce,inak uz som citala nejake ohlasy na helios a boli dobre,tak pa a vela stastia 😵

oli10
30. mar 2007

Ahoj Inci,
ja chodim do Heliosu a mam za sebou IUI.
IUI tam bolo v pohode,vsetci su tam velmi mili.
Drzim palce,aby ti to vyslo!

ajka2
31. mar 2007

Ahojte babenky,pekný víkend prajem.
Aj ja sa chystám do Heliosu ak sa nám druhé IUI nepodarí.
Je to od nás najbližšie.Budem sledovať vaše príspevky,dúfam že sa s nami podelíte o skúsenosti 🙂
V kútiku duše ale dúfam že tam(ani do iného takého centra)nebudem musieť začať chodiť. 😉

siska78
31. mar 2007

miri, ja si ani neviem predstavit ze by mi prisla MS sama od seba. V pondelok na buduci tyzden budem testovat, som zvedava. Zatial sa mi mierne zvacsili prsia, ale to asi nic nebude. Drzim palce pri dalsom stimulovani 😉

miri28
autor
31. mar 2007

sisi,tomu moc nerozumiem,ze by ti neprisla sama od seba 😒 trosku som asi nechapava,ale ked ides na IUI tak musis byt v poriadku a mat teda v pohode ako tak cyklus.cize MS by mala aj ked neskoro prist.ja som mavala tiez niekedy neskutocne dlhe cykly,ale to preto ze som mala posunutu aj ovulku.po ovulke po 14 max 16 dnoch ti vzdy pride MS.ak sa mylim,tak ma prosim oprav.teraz po laparke mi to chodi od 28. do 32. dna.cize lepsie.

ale ten priznak zvacsenia prs je veeeeelmi dolezity a u mnohych zien ako prvy znak tehotenstva.myslim,ze je to u teba dost nadejne 🙂 🙂 🙂
sisi,drzim palceky,kedy presne testujes a kolky den mas dnes po oplodneni?

siska78
31. mar 2007

miri, ale ja som ovulku nemavala, tak som si vzdy pichala agolutin na vyvolanie, tak ak teraz ovulka prebehla po stimulacii, tak to bude asi prvy krat. A nie vzdy po ovulke MS pride. Ani po laparke som nedostala sama od seba, len po agolutine.
Zajtra bude tyzden po IUI, tak o tyzden testujem, som fakt zvedava, tie prsia mi dodavaju aku taku nadej.
za chvilu zacnes stimulovat, drzim palciska

inci
31. mar 2007

ahojte baby,
dakujem za privitanie 🙂 tak vam hlasim, ze mame uspesne za nami prve IUI 🙂 vysledky budeme vediet az o dva tyzdne, dufam, ze budu pozitivne.
IUI nam odporucili v Heliose, nakolko uz jedno dieta mame a nadarilo sa otehotniet vyse dvoch rokoch. podla vysetreni ja som ok ale manzel mal slaby SPG. stimolovala som s clostylbegytom od 3.dc 2x1 jednu tabletku. 11.dc cyklu mi bol pychnuty pregnyl (mala som dva dominantne folikuly na kazdom vajecniku jeden, vo velkosti 19,20mm) a 13dc mi robili IUI.
cely zakrok trval asi 5 minut, dr. vsetko vysvetlil predtym aj pocas hovoril, co presne robi a tak. lezala som tam asi 15-20min, este mi predpisal utrogestan a isli sme domkov. manzelik bol pri mne cely cas. platili sme 2tisic sk+lieky cca.400 sk.
baby drzim vam palce aby ste boli cim skor uspesne a prajem vam krasny vikend
inci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre