Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

wanduska
9. máj 2009

jeeeej, to je super!!! baby a ako to zvladate? pretoze ja som z tych vsetkych hormonov uplne na prasky - doslova a dopismena - aj ked ja som aj na obycajnu HAK reagovala dost zle

wanduska
9. máj 2009

manulienka a vam v centre neodporucali IVF alebo ISCI - to sa robi, ak ma muz malilinko spermii... vsak to asi stoji za skusku, kedze procedura pre teba je taka ista

rosienka
12. máj 2009

kuspitka-jeej, dlho som tu nebola a teraz vidim, ze sa ti podarilo a si tehula! 😀 Nesli ste nakoniec na to IUI, ale radsej na 2 IVF? Tusim si mala nieco s vajickovodmi, nie?

manulienka - ja mam za sebou zatial len dve neuspesne IUI s darcom a teraz od noveho cyklu ideme po dlhsej prestavke zas na to. Posledne to na to ani velmi nemyslela, ani neriesila, ale sme obaja pevne presvedceny, ze to tak chceme. Moj muz ma tiez biedne malo spermii a sanca cez ICSI skoro ziadna. A kedze sme samoplatci v zahranici, kde je to nekonecne drahe a nechceme zbytocne znasilnovat prirodu, tak sme sa rozhodli pre darcu. Snad nam ten treti pokus konecne vyjde, mala by som pichat hormony, ale este neviem nic konkretne, zajtra zavolam do centra.

skoroma- super, konecne tu citam od niekoho, ze ma baby od darcu! 🙂 Ako vidim, aj druhe ti vyslo, gratulujem. Je to od toho isteho darcu? Viete o nom nieco, resp. ake informacie vam dali?

skoroma
14. máj 2009

rosienka -dakujem--o darcovi nevieme nic..:( iba "parametre" ktore sme si zadali..a druhe je bohuzial od ineho,kedze darca moze mat vraj maximalne dve decka :( tak zas som v strese ze co z toho vylezie.. 😎 a som zvedava..ale mala je skvelaaaaa!!!tak dufam,ze aj druhy chrustik bude taky 🙂
drzim vam vsetkym palceky..fakt sa na to s odstupom casu divam tak,ze sme tiez nemuseli ivfkovat a icskovat a rovno takto softacky otehulit..ale myslim,ze na taketo rozhodnutie musia dospiet obaja.. 😖 co nie je jednoduche ..

rosienka
14. máj 2009

skoroma - neboj, bude to zlate dietko, ako to prve a nedate ho za nic na svete 😉 ...jaj, hned mam chut byt tehula a cakat na prekvapko a viem, ze sa hlavne na to budem tesit. Je to fakt proces, na ktory treba dozriet a nieco, kam sa spociatku nikto nezenie...ale casom a zuzenymi moznostami a diskutovanim... zrazu to clovek vidi v inom svetle. U nas vravia, ze jeden darca môze mat az osem deti a az potom ho vyradia. Ale neviem presne, ako si to kde organizuju s tymi davkami, lebo sa mi zda, ze ich zoberu osem, ale samozrejme sa vsetky neujmu. My sme napriklad uz dve minuli od toho isteho a ked minieme vsetko, tak ho asi do nemocnice volat nebudu 😀 . Nuz, hlavne, nech sa to uz zadari a druhe dietko budeme riesit potom 😵

niga
20. máj 2009

Ahojte, som po laparoskopii a v najblizsich dnoch podstupim IUI v Gyn-five. Ma niektora z vas skusenost z IUI, ked zena je v poriadku a manzel ma asthenozoospermiu - znizenu pohyblivost spermii? Dakujem za kazdu odpoved.

rosienka
21. máj 2009

niga - uz som ti sice pisala v teme IUI, takze ak ti lekari odporucili s vasimi vysledkami IUI, tak je to asi OK, inak pod istou hranicou posielaju na IVF

elko
2. jún 2009

ahojte má niekto skúsenosť s kapsulami profertil? priateľ má pomalé spermie pomôžu?

lenkale
3. jún 2009

Ahoj elko, priateľ ho užíval a výsledky mal lepšie, takže dúfam, že to bolo aj profertilom. 🙂

elko
19. jún 2009

ahojte priateľ ešte ani nedobral celý profertil a už nás poslala dr. na IUI. a ešte koľko to stojí? dakujem.

henika30
6. júl 2009

ahojte dievčatá.mala by som pre vás jednu otázočku.ako sa ten IUI robí.lebo moja kamarátka sa na to chystá a chcela by dozvediet cyklus toho zákroku.napíšte my niektorá z vás.dakujem a držím vám všetkým palce

nika82
2. okt 2009

ahojte baby,asi som neni v správnom fore ale chcem sa spýtat keby som chcela byť slobodná matka ake šance mam u umeleho oplodnenia keby som si zažiadala mrazene spermie ?

timi81
5. okt 2009

Ahoj dievcata,
pisem sem prvykrat ,chcela by som sa Vas spytat ci ste niektora z vas zazila po IUI obrovsky krc v maternici,mne sa to teraz stalo po 2.IUI,prvykrat ma to len tak zabolelo ale tentokrat ako by trhali vnutro,museli mi dat inekciu proti bolesti.Doktorka hovorila,ze je to pravdepodobne alergicka reakcia na roztok, vktorom sa upravuju spermie,a ze ja to 1 zo 100.Ze ja mam take stastie ☹
Mate niekto podobnu skusenost?
O odvtedy ma pobolieva podbrusie,na krv mam ist 12.10.2009,tak som zvedava,po takej bolesti by to mohlo byt uz aj pozitivne 🙂

gerdusha
14. feb 2010

ahojte, chcem trochu ozivit tuto temu a spytat sa tych, ktore uz iui podstupili, ake mali pri tom pocity...bolelo to? alebo sa to da zvladnut?

katkaajurko
9. mar 2010

ahojte dievcata,co mate skusenosti

je nutne v gyn-five pred IUI laparoskopia? odporucili nam ho nakolko mame opakovane trochu horsi spermiogram a aj moja ovulka sa flaka vzdy az okolo 25 dna...

katkaajurko
10. mar 2010

nikto nevie ? :(

ninajana
10. mar 2010

Holky neviete prosim vas, ci robia Trial wash test aj v Banskej Bystrici? ideme tam s manzelom za Dr. Ivanom Kubisom, je androlog a nema na stranke, ci robi aj tento test, jedna sa nam o morfologiu spermii. Dakujem!

donor1
5. apr 2010

Ahoj. Sympaták, VS, 176cm, 75kg, daruje sperma ženám túžiacim po dieťatku. Som darcom i na klinike asistovanej reprodukcie, 100% ZS. Len seriózne a diskretne 🙂) donor1@azet.sk

lea20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilusic
23. apr 2010

Ahojte babenky

prosim vas mate niekto skusenost v gin five mi maju robit asistovanu reprodukciu.Ja mam viac muzskzch hormonov a moj manyel nema dobrz spermiogram neviete ci nahodou sa to niekomu nepodarilo stakoutou diagnozou?

katkaajurko ja som podstupila laparoskopiu nie je to nic strasne mysli.ye je to treba abz vedeli ci mas poriatku vajickovody.
Elko aj moj manyel bere uy 9 mesiacov profertil a velmi sa nam zlempsil spermiogram aj rychlost aj mnozstvo doporucujem aj ked je to nakladne.

lucaju
10. máj 2010

Ahojte,
chcela by som sa s Vami podeliť o moju skúsenosť v GinFive, tak IUI som absolvovala v nedeľu.
Nedari sa nam uz viac nez dva roky, ja som zdrava ovulujem, partner ma ale slaby spermiogram., rozhodli sme sa teda pre IUI na doporucenie lekára. V piatok mi pichli pregnal, v nedelu rano odobrali spermose, naobed mi ich aplikovali, dostala som este hormony a teraz nekonecne cakanie. Vysetrenie na priechodnost vajickovodov som neabsolvovala, ani ma nikto na to neupozornoval. Tento zakrok stal 30 Eur. Po zakroku som spinila, a mala som bolesti v podbrusku. Dnes to uz ustupilo. Citala som vela prispevkov ze s IUI je uspesnost len 10%-15%.

camelco
10. máj 2010

lucaju .. ja som po neuspešnom IUI ... bolo to síce 1.
je divné ze ti doky nepovedal aká ja pravdepodobnosť, ale ked si zdravá tak by to malo dobre dopadnúť ... držím palčeky 😀 😀 😀

inač pri iui je normálna bolesť v podbrušku také niečo ako keby si mala dostať MS

lucaju
11. máj 2010

camelco, tak ja sa musím priznať že po dvoch rokoch som išla na základné vyšetrenia + horm. profil, ten som mala na 3den menzes, tyzden na to som bola u lekara pre vysledky a povedal ze vsetko je ok mam stitnu zlazu beriem euthyrox 100 ale vysledky boli OK ako som spominala, lekar ma okrem ineho prezrel a hovoril ze sa mi vytvoril folikul tak ze pichneme pregnal a v nedelu skusime IUI tak som nenamietala, bez toho aby vedel partnerov spermiogram a bez toho aby vedel ci mam vajecniky priechodne, tak neviem, prislo to tak rychlo ze som sa ani nestacila spamatat. Brucho ma boli aj teraz ako pred MS cela som sa vyhadzala a mam pocit ze som naliata vodou beriem utrogestan 2x2 do vaginalne. Este ma to aj zacalo stipat a palit tak rozmyslam ci ich nezacnem jest. Je tam vraj pravdepodobnost 10%. Ked mi robili ten zakrok tak sestricka diktovala lekarke ze 7 mio spermii po precisteni tak myslim ze je to dost malo. som absolutne pripravena na MS, po viac nez 2 rokoch clovek aj dufat prestane takze beriem skor ze to nevyjde ako vyjde 🙂... chystas sa na druhé IUI alebo ti odporucil nieco ine? Vy mate nejaky problem alebo nie??

camelco
11. máj 2010

lucaju - moja nemôžeš to tak brať, myslím že sme na tom rovnako.
s manželom sme sa až teraz rozhodli riešiť túto situáciu cez CAR tento rok zacal 3 co sa snazime ☹
Kde chodite vy? my sme v PN.
si zober ja som išla na to IUI prvé! 😲 bez akéjkoľvek prípravy, či stimulácie, bola som tam 4x aj s konzultáciou. ale kedze moje vysledky boli fajn az na mn spg - ten nebol az taky ideálny ale nebol zly, tka nám doky odporučil vyskušať IUI. Vsetko vysvetlil a podstupila som IUI. sice neuspesne ale nevzdávam to 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tento týždeň by som mala dostať MS a tak som si dnes vyhľadala endokrinologiu v TO, hned som tam volala a povedala som, že by som mala mať vyšetrenie na hormonálny skríning - minuly mesiac som to nestihla. nikdy som žiadne problemy nemala, tak dufam, ze to dobre dopadne 😎 mozno ze budem mat zvyseny prolaktin - ale dufam ze nie. Pre CAR som sa rozhodla preto, lebo ked som bola na rocnej prehliadke este minuly rok hovorila som svojmu dokymu, ze sa mi zvacsili prsia o 5 cm. A on mi povedal, ze je to normálne - a to mám po 30. bez ziadnych vysetreni, bez vysetrenia krvi na prolaktin, hormony, jedine co sa ma opytal ci som nepribrala na vahe - a to som nepribrala. Tak tam teraz chodim len na rocnu prehliadku a nase snazenie budem riesit cez CAR a mozno nakoniec zmenim aj gyndosa 😲

camelco
11. máj 2010

jaaaaj .... urcite budeme este skusat aj dalsie IUI ... ale teraz mi doky napisal clostilbegyt na stimuláciu ovulacie a na 10 -11 DC mám ist na kontrolu a tiez mi má pichnut pregnyl alebo nieco take na to aby mi ten folik praskol ... a potom určite 2.IUI 😉
............. dufam, ze uspešnejsie .... zatial sa ale neteším, lebo už som sa tešila a cez víkend po piatkovej kontrole som sa dostatočne vyrevala 😢 😢 😢 😢 😢 😢 este dobre ze manzel je na 2 týždnovej služobke, lebo ja hrám tvrdasa 😝

lucaju
13. máj 2010

camelco máš pravdu, aj moje IUI bolo absolútne bez prípravy. Zvýšený prolaktín ti zistia z hormonálneho profilu, teraz som nezraregistrovala či si na ňom už bola, ale tam sa tieto hodnoty zisťujú., v prípade že áno, tak ti nasadia liečbu, to môže byť tiež príčina. A zase ak by bol manželov SPG veľmi zlý, tak by ti ani IUI neaplikovali, veď načo keď by spermie neboli v poriadku. No keď ti pichnú ten pregn., tak folikul praskne do 36 hodín po aplikácii. Skôr nie., takže na IUI musíš ísť po tomto čase, alebo tesne pred ním, ja som čakala od piatku do nedele. camelco ďakujem za podporu, samozrejme že ani ja sa nebudem vzdávať!!! určite to dobojujeme! My chodíme do GivFiv k Harbulákovi. Inak z hormonálneho profilu ti zistia aj to, ako ti pracuje štítna žľaza, ja mám autoimunintú tyreoiditídu v štádiu hypotyreózy na substitúcii tyroxinom ale ten hormón som mala OK aj v horm profile bol v norme liečim sa euthyroxom 100. Inak štítna žľaza môže byť dôvodom, že sa Vám nedarí. Takže odporúčam aj toto vyšetrenie. Daj vedieť ako si na tom a čo nové!!!

camelco
13. máj 2010

no cakam na mrsku, co meska 😠 ale vyzera to na dnes, tak si este zavolam na endokrinologiu, a zajtra by som tam chcela zajst, neviem ci je to jedno kam pojdem, doteraz som nemala ziadne problemy so stitnou zlazou, ale obvodacka mi odporucila doktorku v nemocnici, nech tam zajdem. myslis ze to nie je jedno u ktoreho endokr. mi urobia hormonalny profil?

lucaju
13. máj 2010

Endokrinolog nerobi hormonalny profil, to robí gynekológ. Endokrinológ ti zoberie krv a zistí či nemáš poruchu štítnej žľazy. Toto ti ale môže zistiť aj gynekológ., teda stačí keď pôjdeš ku gynekológovi. Mne zistili štítnu žľazu min. rok, snažili sme sa o baby ale nešlo tak som zašla gynekológovi, jeho to automaticky napadlo, hovoril že zoberieme krv a pozrieme čo Vám chýba, po výsledku mi povedal aby som sa objednala u nejakého endokrinológa lebo mám zlý výsledok a štítna žl. mi nepracuje tak ako má. Ja som bola v medissime, mám tam endokrinologičku, je to súkromné zariadenie na vysokej úrovni. Tam ma začali liečiť a vlastne po roku mám štítnu žl. v norme, začínala som euth.50 teraz mám euthyrox100. priebežne ti berú krv.
Ale ďalšia dôležitá vec je tá, že pri poruche štítnej žľazy pozoruješ na sebe rôzne príznaky u mňa to bolo to, že sa mi vysušovala pokožka na rukách, aj keď som si nakrémovala ruky, stále boli suché,úplne sa mi šúpali dlane, ako po opálení. Potom mi začali veľmi padať vlasy, ale až tak, že som si ráno vyčesávala chumáče vlasov., cítila som sa hrozne zadýchaná a unavená triasla som sa zimou aj v lete a mala som často hnačky resp. riedku stolicu. Takže aj napriek tomu že tieto príznaky som pozorovala už skorej, k lekárke som išla až keď ma odporúčil gynekológ. Teraz ale premýšlam, veď keď si bola na IUI tak predtým ti nebrali krv? žiadne vyšetrenia? Z toho by mali zistiť všetky poruchy, inak by si nemala IUI podstúpiť.. takže si myslím že si OK

camelco
13. máj 2010

doky mi odprucil endokrinologa, moja obvodačka mi vypisala výmenný lístok, a pred IUI som nemala žiadne vyšetrenia, lebo to vyzeralo tak že folik mi praskne, tak nam to doky navrhol aby sme mali vúčšiu šancu, ale ten sviniar nepraskol. a k tomu gynekologovi, ja k svojmu chodim uz len na rocnu prehliadku, ked som mu hovorila o tom ze sa snazime o babo 2 roky, tak mi povedali ze na vysetrenia uz máme nárok a podobne, a tiez som po 30 a v priebehu polroka sa mi zacali zvacsovať prsia (o viac ako 5 cm) bez pribratia na vahe, a ked som mu spominala tento problem tak mi povedal ze je to normálne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ - normálne pre 30 zenu? bez odobratia krvi na hormony - moze to byt aj zvyšený prolaktin, tak som manželovi povedala, ze to budeme riesit cez CAR

zdenin
20. máj 2010

no ja som sa včera dozvedela že 1 iui bolo neúspešné ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre