Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

vierka
13. máj 2008

pahu - sak potom poviem moje zazitky ked sa tam dostanem, ale som rada, ze to dokaze aj neboliet 😀
tak vies ako, ked to teraz citis, tak to znamena ze sa tam nieco deje, co je len a len dobre, len nech sa tam pekne robi co sa ma 😀 a teraz si uz v robotke, alebo domenka oddychujes?

pahu
13. máj 2008

Vierka v robotke som... 😒 Ale nevadí, nemám tu šéfa, popri koníku stíham aj pracovať, len tak opatrne sedím, lebo mám také tlaky tam dole 😉 Aj sestreička mi povedala, že sa nemám báť, že to už musím byť tehu 😀

A fakticky sa neboj, však IUI je vlastne len to, že ťa oblejú nejakou vodou, strčia hadičku s injekčnou striekačkou, vystreknú materiál a vytiahnu 😀 To len ja som zase musela robiť problémy 😀 😀 😀

vierka
13. máj 2008

pahu - tak este dobre, ze tam nie je sef a ze je to take volnejsie 😉 ale aj tak som si myslela, ze ked úrides z IUI tak by si mala lezat, nie???
a jasne ze budes tehu!!! drzim palceky 😀 😀 😀
no mna este caka laparka az potom toto, takze dovtedy sa mozno aj spamatam z toho prvotneho soku ked som precitala tvoj prispevok 😀 😀 😀 ale sak mi vydrzime vsetko, sme silne, sebavedome zeny 😀 😀 😀

pahu
13. máj 2008

Vierka, po 1.IUI som bola v robote, nič som necítila.. Po 2.IUI som ležala doma a nič som necítila... No a po 3.IUI doma byť nemôžem, lebo mám sekretárku PN a nikto iný by nestíhal za mňa porobiť veci a hlavne ani by to nevedeli 😀

google
13. máj 2008

pahu co to citam? 3. pokus? tak to musi vyjst, tfuj tfuj 😉 🙂

vierka
13. máj 2008

pahu - sak doki by povedal, keby to chcelo nejaky specialny pristup, nie??? 😀

pahu
13. máj 2008

Google áno, dnes 😀 Ďakujem za flusance 😀

bianka30
13. máj 2008

flusance... no pekne, ale aj tak si myslim ze ti pomohli.... uvidis....

google
13. máj 2008

pahu tak na najblizsie dva tyzdne zelam vela trpezlivosti 😉

pahu
13. máj 2008

Ďakujem babuľky, čo by som bez Vás robila 😀 Ak by to teraz nevyšlo náhodou, tak už nebudem radšej merať BT, lebo mám pocit, že už mi z toho totálne hrabe... Aj keď si myslím že bez merania mi bude ešte viac 😀 😀

jankita
13. máj 2008

Pahu - u mna to prebiehalo podobne, som myslela, ze ta bolest a spinenie su normalne. A podbrusko ma bolelo do predvcera na dotyk, takze skoro tyzden... A ja ze preco to nikoho nebolelo, iba mna 😅

pahu
13. máj 2008

Janki tak vidíš 😀 A ty už máš prvý týždeň skoro za sebou 😉

jankita
13. máj 2008

No, veru. Prvy tyzden je za mnou. Uz dnes som v 2 tt 😀

jankita
13. máj 2008

Pahu - este jedna otazka. Moze byt pri tebe manzel, ked prebieha iUI? Lebo mojho pustili az ked bolo po... Myslela som, ze manzel by mal byt pri oplodneni, nie?

vierka
13. máj 2008

jankita - v niektorych vztahoch je to dokonca tak, ze mangel nie je ani za dverami 😀 😀 😀

jankita
13. máj 2008

no tak to moj tam chudak stepoval. Ale tak fakt, no co poviem detom? Ze ocko sedel vo vedlajsej miestnosti?

vierka
13. máj 2008

jankita - ja som to skor myslela tak, ze niektore deti pridu tak, ze mangel je v praci a mangelka s milencom pracuje na dietati 😀 😀 😀
no proste im po case vysvetlite, ze sa tomu takto dopomahalo, sak na tom nie je nic zle... alebo sa tvarte ze prisli na svet prirodzene 😀

jankita
13. máj 2008

No vidis, take nieco ma ani nenapadlo 😀 .
Urcite im neplanujem povedat, ze boli z inseminacie, aby sa necitili ani ako menejcenne, ani ako privilegovane alebo vymodlene. Ale pred mojim IUI som pozerala o tom dokument a v zahranici je normalne, ze je so zenami aj muz...

pahu
13. máj 2008

Janki, ja som sa tam aj sama doviezla, aj som to sama absolvovala a aj som sa odviezla 😀 Nie vždy sa to dá pracovne skĺbiť 😀 A hlavne, deťom o tom nemusíš hovoriť 😉

kakusa
13. máj 2008

Tak pahu nic pekne len sed a moc sa nevrt....drzim pestiky

pahu
13. máj 2008

Kakuš, sedím, nevrtím sa a pijem veeeľa vodičky 😀

jankita
14. máj 2008

pahu - ako sa dnes citis? Vkladas si utrogestan?

pahu
14. máj 2008

Janki ahojky 😀
Mne už včera večer bolo normálne, žiadny príznak že by mi to tam dole rozorval, ani krvácanie, ani bolesť 😉 A áno, včera večer som si vložila prvé dve guličky 😀

vierka
14. máj 2008

pahu - tak som rada, ze ti ta bolest ustupila a ze uz je to lepsie, len sa pekne setri a nestresuj 😀

pahu
14. máj 2008

Ahoj Vierka 😀 Sama tomu nemôžem uveriť, ale nie som v strese 😉 To bude asi tým, že mňa v robotke stresovala sekretárka, tak cca 90% všetkého môjho stresu a tá tu nie je do konca tohoto týždňa 😵 To že mám veľa robotky nevadí, aspoň nemám čas rozmýšľať nad blbosťami 😀

jankita
14. máj 2008

pahu - ja si vkladam po jednej 😕 . Hadam to bude stacit. Inak mna tiez v praci stresuje najviac kolega, ale snazim sa ho ignorovat 😀

domcek1111
14. máj 2008

pahu, tak to si si fakt vytrpela..... 😒 ja som, ani raz nemala bolesti....ale verím, že tá bolesť bude stáť za to, a že do tretice to vyjde!!!!!!!!!!! 😉

pahu
14. máj 2008

Janki, však to... Najhoršie je, že oni si vôbec nie sú vedomí, že by mohli niekomu ubližovať aj svojou neschopnosťou.... 😢 😔 😝 😀 Ale ešte že mám Modré koníčatá 😀

pahu
14. máj 2008

Domček, fakticky to bolelo... 😝 Ale večer už som nič necítila, takže som určite O.K. 😉 A aj ja dúfam a verím, že to vyjde 😀

dyta
14. máj 2008

pahu... 😀 😀 😀 .. kamoška mi včera volala, že na 3IUI otehotnela... takže veľká motivácia 😉 😉 😉 😉 😵
držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre