Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
14. máj 2008

Dyta, tak to by som sa ka nej rada pridala 😉 Zatiaľ poznám len veeeľmi málo babuliek, ktorým sa to podarilo na IUI 😵 Že by som sa teda fakticky pokúsila zvýšiť štatistiky? 😨 😕 😵

brise
14. máj 2008

pahuuuu jasné že zvýšiš aj sa za dva týždne pridám, síce moje to bude 2 IUI,
Tak babulky pridávam sa do kolobehu IUI znovu odzačiatku, len čakám madam.

pahu
14. máj 2008

Brise, takže idete na 2.IUI? Super, ja sa strašne teším, keď po prípadnom neúspechu prichádza znovu energia do toho ísť 😀 Tak držím palec.. A kedy cca by to pripadalo do úvahy? 😕 😵

brise
14. máj 2008

ked príde madam a potom na nejaký 14 DC, takže budúci týž. pôjdem na vyvolávačku ak nepríde, takže cca začiatkom júna, a to už ty budeš tehuuuuuu. :o)))

pahu
14. máj 2008

Brise, ešte nepredbiehajme 😀 A možno aj ty budeš tehu, lebo madam nepríde a podarí sa Vám to prirodzene 😀

vierka
14. máj 2008

a ako to vlastne je pri IUI - to ked mas prvu, tak za kolko mozes mat potom dalsiu??? ako dlho musis odpocivat po tej prvej neuspesnej???

jankita
14. máj 2008

Vierka - neviem, ale ja som stimulovala, stimulacia nevysla, pockali sme do dalsej mrchy a zacali sme hned znova.

fedra
14. máj 2008

vierka, ak bude IUI neuspesna, pockas si na menstruaciu a od 3DC znova mozes stimulovat na dalsiu. Pauzu nemusis mat ziadnu.

Pahu,Jani ... drzim palce na vysledok 😉

jankita
14. máj 2008

fedri - dik. 🙂

brise
14. máj 2008

my sme čakali jeden cyklus kôli tomu že skôr som sa k dokimu nedostala mal dovcu a marodoval.
A ja tehu niesom včera som robila test a vyšla len jedna palička. tak madam musí doraziť nech môžme začať

vierka
14. máj 2008

dakujem babenky za info... a este ked sa smiem spytat asi tak kolko to stoji? take IUI... v gynfiv som nasla cennik, tam je to tusim za 2500 + cena za lieky a inde cennik nemali... plati sa potom este vela za tie stimulaky a tak??? 😒

brise
14. máj 2008

vierka, podľa toho aké lieky ti dajú ale za samotné iui sa dopláca 1000,- skk + notársky overené podpisy + lieky

vierka
14. máj 2008

bnrise - notarsky overene podpisy??? akoze nejaky suhlas odomna bud chciet???

fedra
14. máj 2008

vierka ... v heliose stoji IUI 3tis + lieky /a to je este asi tak 500 SKK/

brise ... ake notarske podpisy ? My sme nic take nemali

bianka30
14. máj 2008

brise, vyzera to tak ze notarske podpisi davame len my

vierka
14. máj 2008

bianka a to ste v akom centre a ake podpisy ide???

vidite a prevedu IUI, alebo IVF niekomu kto nie je zosobaseny???

bianka30
14. máj 2008

ano spravia to , len v GF sa poistia tym, ze ti daju taky papier podpisat, ze si si vedoma toho ze ak ostanete tehu, tak neodopries otcovstvo, alebo rodicovstvo alebo take nieco je tam napisame.... ale myslim ze to davaju len v GF. akurat ste mi pripomenuli ze to musim bud.tyzden vybavit...hehehe dakujuem

vierka
14. máj 2008

no pekne, clovek este aby platil aj notarovi 😒

brise
14. máj 2008

u notára sa platí len nejakých 200 Sk, takže nieje to také hrozné ale mylsím že je to na niečo dobré a je jedno či ste manželia alebo len partneri, nie každý musí byť zosobášený ked chce miminko.

brise
14. máj 2008

je to : súhlas zo zavedeným manželových (partnerových) spermií do maternice manželky (partnerky)

vierka
14. máj 2008

brise - urcite je to na nieco dobre, oni maju istotu ze voci nim potom nebudu vznesene objinenia za nieco co ste dobrovolne chceli....
lebo kolegynka sa boji, ze s spriatelom nie su zosobaseni a ze im budu robit problemy, ale ked si to istia tym suhlasom tak to je super, to jej hned poviem... 😀

brise
14. máj 2008

aj pri samotnom IUI sa ta ešte embryologyčka pýta na meno a dát. narodenia partnera.

pahu
14. máj 2008

Vierka, v GynFive v BA stojí IUI 1.000,-, zaplatíš tesne pred tým keď tam rábno prídeš. Musíš mať overené ich tlačivo ktoré ti pred tým dajú, je to ten súhlas so zavedením partnerových smermií. Ak neotehotnieš, môžeš ďalší cyklus skúsiť opäť. Nepotrebuješ mať žiadnu pauzu 😉 Pri samotnom IUI sa ťa opýtajú na meno a dátum narodenia partnera a šup a dajú ti jeho spermijky 😀

Fedri, ďakujem, chcela by som pokaziť štatistiky, tak dúfam že 2// tam budú 😀

fedra
14. máj 2008

A kedy testujes ?

pahu
14. máj 2008

Fedri, iba včera som mala IUI, takže o 14 dní idem na krv, to bude 27.5.2008, ale ja som už dlho objednaná k Drábekovi na konzultáciu na 26.5.2008, takže si ráno pred tým zrejme urobím test doma. 😀

fedra
14. máj 2008

boze ... ved viem,ze si bola vcera na IUI ... som trdlo

pahu
14. máj 2008

Fedri, je nás tu veľa, nie si trdlo, iba si si sama seba poplietla 😀

vierka
15. máj 2008

pahu - dakujem za infosky 😀 aj ked este neviem do ktoreho CAR pojdem, ale aspon viem ze si mozem nachystat tak maximalne 5 tisic a este mi aj zostane (lebo niekde to stoji 3)...
urcite pokoris vsetky statistiky - drzim palceky 😀

jankita
15. máj 2008

Baby, vas sa pytali na partnera? Mna sa nepytali nic... 😕 Iba hned na prvej konzultacii sa ma opytal, ci som vydata a hotovo. No dufam, ze mi vlozili spravne spermie, inak pohroma 😨

vierka
15. máj 2008

jankita - 😀 tak dufam, ze sa ti nenarodi cernosko 😕 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre