Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

disney
15. máj 2008

Ďakujem mandy.
Ja dúfam, že to výjde, ale čas sa hrozne vlečie.

disney
15. máj 2008

Inak mne robil IUI môj gynekológ u neho v ambulancii. Nechodím do žiadneho centra.

jankita
15. máj 2008

disney - pokial nemas ziadne ine problemy, tak si myslim, ze gynekolog ti vie pomoct.

disney
15. máj 2008

jankita, zatiaľ všetky vyšetrenia boli ok, akurát ten postkoitálny test vyšiel zle. Inak hormonálny profil supre, ovu mávam, brala som aj clostilbegyt, veľmi dobre na neho reagujem. Výsledky z chlamídii a mikoplazmy a ešte neviem čo všetko boli negatívne. Spermiogram máme tiež dobrý.
Nevieme ako je to s priechodnosťou u mňa, lebo laparku som ešte neabsolvovala, ale lekár povedal, že predpokladá, že tu problém nebude.

jankita
15. máj 2008

no ak mavas normalne ovulku a MS tak by to malo byt ok. Dufam, ze coskoro ti lekar potvrdi pozit. vysledok. 🙂

disney
15. máj 2008

aj ja dúfam, lebo sa snažíme už cez rok.

jankita
15. máj 2008

aj my... Ale u mna aj u manzela je x problemov, takze budeme mega stastni, ked sa nam to podari. Ja budem mat vysledky uz buduci utorok, tak pevne verim. Priznaky su aj na mrchu aj na tehu. Tak som zvedava.

disney
15. máj 2008

joj, tak držím moc palce, nech vám to výjde.

jankita
15. máj 2008

Musi, rovnako aj tebe. Uz si zasluzime, nie? Inak, ako riesis tie mamickovske city, ked na teba pridu?

mandy55
15. máj 2008

disney my sme tiez obaja OK, aj laparku som absolvovala a stale nic, az na IVF sa podarilo ked boli vajka same so spermijkami mimo mna, ze sa oplodnili, asi som vytvarala nejake protilatky ze to neslo

disney
15. máj 2008

jankita, ja som ešte celkom v pohode. Aj keď príde mrcha, tak to berem, tak ako to je.

Mandy, tak to si ma teda veľmi nepotešila 😒

mandy55
15. máj 2008

to neznamena, ze to bude aj vas pripad, to len aby si vedela ze nemusi byt hned nejaky velky problem, len taky malicky ale hlavny bude aj tak vzdy vysledok 🙂

fedra
15. máj 2008

mandy ... vy ste mali vajka oplodnene pri IVF prirodzene ?

mandy55
15. máj 2008

ano, nastastie 🙂

fedra
15. máj 2008

a kolko si mala vojicok a kolko sa ich oplodnilo ?
Lebo my tiez dufame,ze to pojde touto cestou, manzel ma dobry spg. a raz sa nam to uz podarilo aj bez IVF,no zial drobcek sa usadil mimo maternice 😒

mandy55
15. máj 2008

odobrali mi 22 vajok a oplodnilo sa 14 🙂

fedra
15. máj 2008

teda ... poriadny ulovok 🙂

mandy55
15. máj 2008

mi hovor, som mala brucho ako slon este mesiac po OPU ☹ ale uz je OK a stalo to zato, mame aj do zasoby 🙂

fedra
15. máj 2008

to je super 😉
Dufam,ze aj nam sa podari ...

vierka
15. máj 2008

disney - ahojcek... tak to si prsne opisala situaciu mna a mojho mangela, sme v podstate dvaja zdravi ludia a tie vytvaram protilatky proti mangelovim plavcom... Mna IUI este len caka, ale pred tym ma lekar doporucil na laparku, cize po najblizsej mrche si idem odlaparkovat a potom sa uvidi co dalej... a ak sa smiem spytat z ktoreho si mesta ked ti doki robi IUI priamo u neho a nie v nejakom centre?
a drzim palceky aby ti prve IUI vyslo a budes mojim svetlym prikladom ktory budem hadam co najskor nasledovat 😀

brise
15. máj 2008

aj ja poznám vela ludí čo sú obaja v poriadku, všetky výsledky takisto no otehotnieť stále nie a nie. Nám sa to tiež na prvý krát nepodarilo, no na druhý to výjde - viem to. 😉

pahu
16. máj 2008

Ahojte 😉 Tak sa mi to páči, optimizmus 😀

brise
16. máj 2008

baby IUI u obyč. gynekologa, a to sa dá. Ĺebo ten môj by asi na to čas nemal, a ako sa dostanú spermie k lekárovi, to ráno ide manžel/partner na odber??? a aj ich čistia??? &
No to môj ma hned na prvy šup poslal do GF. Disney to máš super lekára.

domcek1111
16. máj 2008

brise, manžel ide ráno na odber, a nám hovorili, že máme prísť za 3 hod. dovtedy sa budú spermijky prečisťovať od zlých...
pahu pekná fotečka... 😉

disney
18. máj 2008

Vierka som z Bratislavy.
No dúfam, že sa nám to podarí. Nám inak aj spermiogram robil môj doky.
Brise, ja som prišla ráno k dokymu aj s manželovým materiálom, nemusel prísť on. Dal nám len krabičku a povedal, že do hodinky to musí byť u neho.
Mňa pozrel sonom, že ako na tom sú folíky, aby sa presvedčil, či náhodou už nie je po ovu. Na ľavo som mala krásny veľký folík. Tak povedal, že o dve hodinky mám prísť a urobí IUI. Materiál poslal do labáku, kde to spracovali a o dve hodinky už mal všetko pripravené. Som len prišla, vstrekol to a išla som domov. Dal mi ešte Duphaston a ten beriem od druhého dňa po IUI, 10 dní po dve tabletky.
Dnes som 6-ty deň po IUI a zatiaľ nebadám nijaké náznaky. Snažím sa na to nemyslieť aj keď je to veeeľmi ťažké.

vierka
19. máj 2008

ahojcek disney - tak ja tiez dufam, ze by mi to mohol spravit aj moj lekar to IUI a ze nebudem musiet cestovat niekam do Blavy, alebo kam... lebo ja som z TT a este neviem kde by mi toto mohli spravit... este ma caka laparka a potom idem na IUI, takze som si este nezistovala kam ma doki na IUI posle...

jankita
19. máj 2008

disney - ani ja nemam tehu priznaky, ale vsetci ma utesuju, ze je este skoro. Napr. moja mamina do 4. mesiaca vobec nevedela, ze je tehu. Normalne mavala menzes a ani brusko jej nerastlo. Len raz ju potom zacalo boliet brucho, sla k lekarovi, tam jej urcili dg - oblickove kamene. Poslali ju na usg a zistili, ze to nejaky velky zivy kamen bude... 😀

jankita
20. máj 2008

Ahojte dievcata - nevyslo to.

brise
20. máj 2008

jankita, fnuk, dnes je moc škaredý deň, a začalo to ráno počasím. Držim palce do dalšieho postupu. Neboj o chvilu budeš mamulka ani sa nenazdas, a my všetky s tebou.

jankita
20. máj 2008

Dakujem za povzbudenie brise, si zlata. Buduci mesiac pojdeme nanovo, zabudneme na neuspech a opat do toho vlozim celu energiu. A uz to urcite vyjde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre