Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

jankita
21. máj 2008

vierka - nic sa neboj, budes mat svoje. Ved kolkym sa to podarilo? Panecku, je to o dooost viac, ako tych 5 % IUI. V domovoch su deti sice krasne (praxovala som tam), ale dlho sa na ne caka.

vierka
21. máj 2008

jankita - sak urcite to beriem pozitivne, ja som rada, ze tam aspon nejake perento uspesnosti je 😀
ja som robila doborovlnika pre usmev ako dar a mali sme na jednej akcii take krasne a mile tri deti (surodencov), ze by som ich brala vswetkych troch naraz 😀

disney
21. máj 2008

Ahojte, ten čas sa tak strašne vlečie. Dnes som 9 deň po IUI, neviete, kedy by som tak mohla začať cítiť nejaké príznaky, či to vyšlo?

jankita
21. máj 2008

disney - tazko povedat, kedze mne to nevyslo. Neviem.
vierka - ja som robila s postihnutymi detmi a tiez by som si ich par vzala domov.

disney
21. máj 2008

No zišla by sa tu nejaká tehuľka, čo jej vyšlo IUI 🙂

jankita
21. máj 2008

veru. zacina tu prevladat frustracia.

nelia
21. máj 2008

Ahoj kočky... môžem prispieť svojou skúsenosťou? Síce je tiež negatívna, ale čo už... Nám sa nedarí 5 rokov a obaja sme zdraví, takže nevieme, prečo sa nedarí 😢 Máme za sebou neúspešné 2 IUI - obe nám robili v GF (1. - koncom 2006 a 2. - január 2007)... Tento mesiac ma čaká 3.IUI, tentokrát v inom centre (Ferticent). Tak by veľmi bodlo, keby tu niekto zahlásil, že otehotnel po IUI 🙂 Vo Ferticente majú trocha iný spôsob, tak som zvedavá, či to tentokrát vyjde..

jankita
21. máj 2008

ahoj nelia, vitam ta medzi nami. Prosim ta, aky je to iny sposob? 😕 Da sa iui robit aj inak?

pipika
21. máj 2008

Ahojte!
Idem Vas trocha povzbudit. Nam sa podarilo uz aj 2.IUI (potrat) a teraz 4.IUI bolo tiez uspesne. 🙂
Drzte sa! Ta nadej tam je. 😉

jankita
21. máj 2008

Ahoj pipika. Dakujeme za povzbudenie. A mala si nejake priznaky?

pipika
21. máj 2008

Teraz som uz mala. Hned na druhy den po IUI ma uz strasne boleli prsia. Bolia ma dodnes. 🙂

jankita
21. máj 2008

Tak to boleli aj mna a velmi. Ani dotknut som sa ich nemohla. A predsa mi to vcera nevyslo. Dokonca aj z kavy ma napinalo.

pipika
21. máj 2008

Janki,je mi to velmi luto. ☹ Nabuduce sa podari,uvidis. 😉

katy30
21. máj 2008

ahojte zienky som tu nova.Tak isto sa pokušame mat babo. Mam sa sebou dve lapar. a hormonal. liecbu. Zajtra ideme na prve IUI. Ak niekora to už podstupila daj mi vediet. Bubem za to vdačná.

nelia
21. máj 2008

Jankita, no iným spôsobom znamená nasledovné: nebudem stimulovať ničím, keďže mám prirodzene ovulku a ani mi neplánujú pichnúť injekciu na vyvolanie ovulky, vraj takýmto prirodzeným spôsobom majú najväčšie úspechy... budú mi robiť folikulometriu a ked folík dosiahne určitú veľkosť, tak idem na jednu insemináciu, na ďaľší deň nič a ďaľší deň idem na ďaľšiu insemináciu a po tom musíme mať doma styk, aby sa tam dostali aj iné látky (lebo insemináciou tam vstreknú len prečistené spermie), vraj to je potrebné na aktiváciu nejakých receptorov, či čo... Tak som veľmi zvedavá.. To, že nebudem brať tabletky (predtým som brala clostilbegyt), sa mi páči, lebo som z nich bola totálne vyhádzaná...

Pipika, to je super, že Tebe to vyšlo. Držím palce, aby bolo všetko v poriadku 🙂

smejka
21. máj 2008

pipika krasne tehulkovanie...blahozelam 🙂....aky ste mali problem ked iui?

jankita
22. máj 2008

nelia - to vazne? Waw, ale tento postup sa mi viac paci, ako obyc. IUI. Je taky pozornejsi, zodpovednejsi, alebo ako by som to nazvala.
Vitaj katy medzi nami. Co by si potrebovala vediet?

nelia
22. máj 2008

Jankita, aj mne s to pozdáva, tak dúfam, že to do tretice vyjde!!! Inak tento postup robia vo Ferticente, ak by si mala záujem...

jankita
22. máj 2008

kde je ferticent?

nelia
22. máj 2008

V Bratislave.... pozri www.ferticent.com... Pozerám, že ty si z Košíc, tak to máš asi dosť ďaleko 😒

jankita
22. máj 2008

veru. to by asi neslo. Len ta cesta by sposobila, ze by sa to malicke neuchytilo.

katy30
22. máj 2008

ahojte snažilky. Každej jednej to zo srdca prajem.

pahu
23. máj 2008

Ahojte, musím sem trošku popísať, však sme klesli na spodok 2.strany a zaslúžime si byť vyššie 😉 Ako sa máte? Máme nejaké nové tehuľky, alebo čakateľky na IUI, alebo výsledok? 😀 😕 😨 🤐

disney
23. máj 2008

Ahoj pahu, ja čakám na výsledok, ale nevidím to ružovo, začínajú u mňa mrchovské bolesti, takže asi nám to nevyšlo.
Uvidíme, hádam druhé IUI bude úspešné.

pahu
23. máj 2008

Disney a kedy máš ísť na krvičku? 😉 Možno sú mrchovské bolesti a tlaky príznak tehu, vrajk je to podobné 😉
Aj ja čakám na výsledok, mala by som ho vedieť v utorok, idem na krv, ale v pondelok ráno testnem, nakoľko mám termín v centre aby sme sa dohodli na termín na naše 1.IVF 😀

nelia
23. máj 2008

Ja čakám na moje 3.IUI... včera som už bola na folikulometrii, ale ešte bolo vidno len malú bodku (ani to Dr. nemerala - bola som 7DC)... v pondelok idem zase, tak som napätá, aby folikul rástol....
Pahu, ty budeš mať bud.týždeň výsledok, však? Berieš utrogestan? A ako sa cítiš?
Disney a ty kedy máš mať výsledky? A ty berieš utroš? Tehu bolesti zvyknú byť rovnaké ako mrchovské, tak to ešte nič neznamená...

pahu
23. máj 2008

Nelia, ja som bola na 1.folikulometrii až 9DC ale boli malinké, brala som clostilbegyt, na 2.folikuške až 13DC, na 13DC som si bola pichnúť Pregnyl na pohotovosť a 15DC bolo naše 3.IUI 😉 A odvtedy beriem Utrogestan, vaginálne 2*2. Dnes som 25DC, 11DPO, teplotka mi pekne stúpa, ale na test sa bojím 😉 Takže ty sa neboj, 7 DC je veľmi skoro 😀
A áno, teraz v pondelok si urobím obyčajný test, ale v utorok pôjdem napriek výsledku na krvný test 😉

disney
23. máj 2008

pahu ja nejdem na krvičku, ja mám prísť, ak mi bude meškať a tehu test bude pozit. Ak príde mrcha, tak volám lekárovi, že čo ďalej.
Pahu tie bolesti sú úplne ako mrchovské, v ničom sa to nelíši, takže skôr si myslím, že to nevyšlo. Ale pre istotu testnem možno v pondelok.
Ja beriem Duphaston, teda včera som ho dobrala.

disney
23. máj 2008

Pahu ja som tiež 25DC a na IUI som bola 12.5., takže sme na tom podobne 😉

pahu
23. máj 2008

Disney, a prečo si prestala brať duphaston? To je nejako ohraničené, do kedy sa má brať? Pretože ja beriem urtrogestan a ten beriem odo dňa IUI až kým mi z krvi nezistia výsledok, ak bude negatívny - v ten deň s ním končím, ak pozitívny, pre istotu by som ho brala celý prvý trimester 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre