Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
27. máj 2008

Brise, nečaká, vy ste kazičky štatistík 😀

cmuk05
27. máj 2008

brise dakujem za odpovede. 🙂 .A prajem ti vela stastia aby sa ti to podarilo.Cmuk....

brise
27. máj 2008

pahu ospravedlnujem sa uz nebudem na teke veci myslieť 🙂

pahu
27. máj 2008

Ve´d preto 😀 n O chvíľu letím domov, tak ešte Vás prečítam a poodpisujem a potom zmiznem 😀

brise
27. máj 2008

aj ja letím papa a cmuky na líčko.

pahu
27. máj 2008

Brise, cmuk. 😀

brise
27. máj 2008

🙂

katy30
27. máj 2008

Ahoj brise. Nam kazali po iui hned este vecer sa po laskat 😀

jankita
28. máj 2008

Baby, urobili vam viac IUI rovno za sebou? Ja musim mesiac cakat. Preco? 😕 ☹ . Mam pocit, ze moj dr. ma riadne osie-a 😠 ☹

vierka
28. máj 2008

jankita - ahoj... a to ti akoze ani nevysvetlil preco mas mesiac cakat??? 😠

jankita
28. máj 2008

ani som sa s nim nestretla 😠 . vypisal mi dalsiu ziadost a potom som sa po nu zastavila u sestricky.

vierka
28. máj 2008

a urcite sa ani ona k tomu nevyjadrila 😠 tak to nastve!!! ale asi je to len nejaka hlupa nahoda, ze maju vela pacientiek, alebo bude mat doki dovolenku... alebo co, lebo si myslim, ze keby tam bol nejaky problem z vasej strany, tak by to povedal, nie?

janinkane
28. máj 2008

jankita.....v iných centrách môžes mať IUI aj každý mesiac,či už so stimuláciou,alebo aj bez nej/samozrejme ak je ovulka/,iba v Spne je to problém....

jankita
28. máj 2008

iba sestricka mi povedala, ze teraz v podstate nemozem, ze musim mesiac pockat. V SPLNe je tusim vsetko problem. No nie je to zbytocna strata casu? Kdesi som citala, ze cim viac po sebe, tym vacsia uspesnost. Preto ma to tak nejak zarazilo. A teraz citam, ze naozaj sa da aj dve tri iui po sebe.

pahu
28. máj 2008

Janki, nič sa nedeje... Aspoň budete mať jeden mesiac bez snažilkovania do pohárika... Pekne sa usmej a teš sa na ďalší pokus 😀

nelia
28. máj 2008

Ahojte... Jankita, nebuď smutná, aspoň sa budete snažilkovať sami a čo, možno motyka vystrelí 😀 ... ide leto, tak si treba plánovať dovču a tak.. zamestnať svoje myšlienky niečím iným 🙂

Ja som ráno absolvovala naše 3.IUI, na druhú časť pôjdem v piatok, keďže mám cyklus bez stimulácie a bez pregnylu, tak nie je istý termín ovulky... ideme z firmy na športové poobedie.. idem hrať tenis alebo niečo iné, ešte neviem.. no rozhodla som sa, že nebudem po IUI len ležať - 2x som to robila a 2x to nevyšlo... tak vajko keď chce, tak sa uchytí...

Príjemný zbytok dňa a hlavne veľa optimizmu!!! 😀 😀 😀

vierka
28. máj 2008

nelia - drzim palce nech to tretie IUI vyde - pfuj, pfuj, pfuj 😀

nelia
28. máj 2008

Vierka, díky moc 😀 😀
Utekám, pa pa...

vierka
28. máj 2008

nelia - tak pekny zvysok slnieckoveho dnicku, packo 😀

jankita
28. máj 2008

prirodzene to skusame stale a nic, takze sa spoliehame na lekara. No ako vidim, on to flaka. Ved jemu o nic nejde... ☹

vierka
28. máj 2008

jankita - a nemozes zmenit lekara? alebo ist do ineho centra???

jankita
28. máj 2008

teoreticky mozem, ale nerada by som znova absolvovala vsetky vysetrenia. Ved ma uz takto vysetruju skoro 3 roky, akurat sa to konecne ako-tak rozhybalo.

vierka
28. máj 2008

jankita - alebo sa skus zatial len informovat v inych centrach ci akceptuju vysledky ktore by si mala od inakial...

jankita
28. máj 2008

vieri, tym by som si velmi nepomohla, lebo v KE su dve centra a lekari su byvaly kolegovia. Cize maju rovnaky postup prace.

vierka
28. máj 2008

jaaaaaaj, ja som zabudla ze ty si z KE a ze tam asi nie je tolko centier ako v Ba... tak ten mesiac rychlo ubehne a zatial sa mozete len tak "bezcielne" snazit a mozno naozaj ta povestna motyka vystreli 😀

jankita
28. máj 2008

kolko centier je v Ba?

pahu
28. máj 2008

Janki, nevešaj hlavičku, všade je niečo... Držím Vám palčeky, však určite vedia čo robia 😉

vierka
28. máj 2008

ja som citala o nejakych styroch...

jankita
28. máj 2008

ja neviem, no nenasli sme nikoho, komu by IUI u nasho dr. vyslo . Tak som z toho smutna, lebo za tri iui dam presne tolko penazi, ako za jedno ivf. neviem, ci to nie je zbytocne vyhadzovanie penazi do kosa.

vierka
28. máj 2008

jankita - a nemohol by ti ten doktor povedat komu to tam u neho vyslo??? lebo kazdy nemusi byz tu nahlaseny... on by mohol vediet svoju percentualnu uspesnost, nie???
a kolko vas to teda vyslo??? 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre