Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

jankita
28. máj 2008

ved sa ho mienim surovo opytat. aj ked on malo co povie

pahu
28. máj 2008

Jankita, tá cena sa mi nejako nezdá... U nás stojí v centre IUI 1.000,- Sk plus cena za lieky, ale tie boli myslím okolo 800,- Sk. 😨 😕 🤐

vierka
28. máj 2008

jankita - normalne sa ho opytaj, sak ty mas pravo vediet uspesnost a on ked je co k comu, tak by sa mal tou uspesnostou prezentovat a motivovat buduce maminy...

jankita
28. máj 2008

pahu - mna lieky vyjdu na 5 300 a 1500 iui cize 6800. minuly mesiac mi skusil jednu stimulku co nevysla, to je dalsich 2500, plus rozne cajiky, femigard, baby plan atd takze skoro 10 tis.
vierka - mas pravdu, ked tam najblizsie pojdem, tak sa ho na rovinu opytam.

pahu
29. máj 2008

Jankit, ty zrejme berieš iné lieky, ale aj tak by som nečakala až takýto rozdiel v cene.. 😒

jankita
29. máj 2008

ano pahu, beriem injekcie menopur, uz som to tu pisala a tie su proste drahe. Su to silne injekcie a aj to mi nezabrali, ked som brala len jednu davku.

pahu
29. máj 2008

Jankit, skús toho druhého lekára.. Aj tak k tomuto nemáš dôveru, to vtedy veľmi nefunguje... 😉

jankita
29. máj 2008

nemozem povedat, ze by som mu neverila, len su mie niektore veci divne... napr. ze nezdvihne telefon holkam s OHSS, alebo ta pauza mesiac po iui... Inak je vraj velmi dobry odbornik, ma dobre meno, tak neviem.

pahu
29. máj 2008

Jaj jaj, tak to je potom ťažké rozhodovanie... 😒 Držím palec 😵

brise
4. jún 2008

kde sme sa to dostali až na 3 stranu, fúúúúúha tak teda musím to tu troška oprášiť.
Nikto nový s IUI???

jankita
4. jún 2008

brise - asi najskor pojdes ty. pahu ide na IVF, vierka neviem a ja cakam stale na mrchu 🙂

brise
4. jún 2008

janki ja som už bola na 2 IUI v piatok, teraz 2 týždne čakám na výsledok. a o pahu tiež viem.

vierka
4. jún 2008

ahojte babenky... 😀
no moja IUI sa odklada, lebo stale este nemam paier na tu laparku. V pondelok som bola u dokiho a mala som velmi pekne dva folikuly na pravej strane tak ma tento mesiac este nechal tak, ze sa mame este posledny krat pokusit o zazrak a ked dostanem mrchu, tak mam prist na krv a hned my da doporucenie do tej nemocnice...
a este mi povedal ze si mozem vybrat medzi laparkou a HSG - vy ste absolvovali ktore???

brise - tak drzim palceky aby to uz konecne vyslo a prelomili sa vsetky statistiky 😀

nelia
4. jún 2008

Brise, ja som bola tiež v piatok... a teraz tiež čakám a už som možno tehu 😀 😀 Bolo to naše 3.IUI a zároveň posledné nezávisle od výsledku... potom buď tehu alebo laparka a IVF... vyberám si tú prvú možnosť 😀 😀
Ako sa cítiš?

evkastipka
4. jún 2008

Pekny dnik prajem 🙂

brise
4. jún 2008

vierka ďakujem aj ja verím že to prelomím, ja som bola na laparke ale na jednodňovej v GF. vajcovody mám priechodné a ošetrili mi jeden vaječík na a potvrdili PCO.

nelia
4. jún 2008

Vierka, ja som absolvovala HSG, trocha to bolelo, ale trvalo to len cca. 5-10 minút, tak sa to dalo zvládnuť... ale teraz mi vo FC hovorili, že keď budem musieť ísť na IVF, tak musím najprv na laparku, vraj to poisťovňa vyžaduje.. takže na Tvojom mieste by som možno išla na tú laparku, nech to máš čím skôr za sebou...

vierka
4. jún 2008

nelia - tebe nerobili laprku pre IUI???

evka - ahojcek... 😀

brise - tak potom daj vediet ako si dopadla a drzim palceky aby to bola pozitivna sprava 😀

brise
4. jún 2008

nelia a kde ste boli asi vo FC však??? tak sme natom rovnako, čiže už teraz sme obidve TEHUUUUUUUUU.
Pocity nemám vôbec žiadne, tak uvidím či je to dobré alebo zlé.

bianka30
4. jún 2008

babluky, na prelomenie statistik, kamoska, bola na IUI pozitivne, a dnes jej na ultz.potvrdili dvojicky... takze ... veeeela stastia... brise cary mary.... a na fuk si musis pockat do vysledku...hehehe

pahu
4. jún 2008

Vierka, ja som bola na 1-dňovej laparke, je to lepšie, pretože ako mi lekár vysvetli, ak by ti tam niečo našli, môžu to hneď ošetriť, kdežto ak by to našli pri HSG, aj tak by to laparka hrozila 😉 Takže zabi 2 muchy jednou ranou, oki? 😉 Držím palčeky 😵

Brise, Nelia, tak dúfam, že konečne prelomíte zlé štatistiky 😀

nelia
4. jún 2008

Brise, tiež si bola vo FC? A stimulovala si niečim? Lebo ja nie... ani utroš neberiem, doki povedal, že pri takýchto IUI majú najväčšiu úspešnosť (na číslo som sa nespýtala 😒 )..
Pahu, pevne verím aj ja, že tie štatistiky prelomíme 😀 😀 . Inak len tak zo zaujímavosti tu je môj grafík:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

vierka
4. jún 2008

bianka - tak to je super ze to kamoske takto pekne vyslo... uz aby sme ju dobehli aj my 😀 😀 😀 a uplne staci s jednym 🙂)))

pahu - dakujeeeeeem a vy pokracujete ako??? 😀
hospitalizova si tri dni pri laparke, co by mi ani nevadilo, aj som rozmyslala ze by som isla rovno na to, nech to mam za sebou... sak sa na to pripravujem uz mesiac...
lebo doki prvy krat hovoril o laparke, teraz v pondelok povedal "ked dostanete mrchu, tak si pridite pre to doporucenie na HSG" a ja ze "tak idem na laparku, alebo HSG"... a on "ze mam sa dovtedy rozmysliet co chcem a potom mu mam povedat"
tak si zatial zhanam pre a proti za jedno ci druhe 😀

brise
4. jún 2008

vierka ja ja som za LSK.
nelia nie ja som bola v GF - 2x, stimulovala som clostilom a merionalom, a teraz beriem utroš.
a ta uspešnosť je väčšie ked neberieš IUI??? tomu nerozumiem.

brise
4. jún 2008

chcela som napísať - keď neberieš utroš, žeby tehu preklep???

evkastipka
4. jún 2008

vierka...ahoj, mozem sa k vam pridat do temy?

pahu
4. jún 2008

Nelia, takže zatiaľ je to na dobrej cetse 😉
Vierka, ja beriem teraz antikoncepciu, pre kontrolu hormónov a od 18.6. začnem pichať prvé injekcie Decapeptyl a potom ďalšie a ďalšie a potom uvidíme ako sa bude tváriť moje telo 😉

Evkastipka, jasnačka 😀

vierka
4. jún 2008

evka - jasneeeee, sice ja som v tejto teme kratko, ale su tu zlate babenky, tak urcite aj tie radi popisu...
a ty sa nachadzas v akej situacii??? co mas za problem??? 😀

pahu - verim, ze tvoje telicko vypestuje nose vajicok a bude to IVF uspesne co vas caka 😀

evkastipka
4. jún 2008

vierka...tak my sa snazime o baby s drahym skoro 4 roky, 23.05.2008 sme boli na prvej IUI, v piatok idem na testy a ultrazvuk, ci sa podarilo...ale robila som si testik, najskor som tam skoro nic nevidela, tak som ho odlozila do skrinky a vecer ked sa kukol moj drahy, tak tam uz boli 2 ciarky...ale citala som ze po niekolkych minutach nemam vysledok testu brat do uvahy...tak to je zatim nasa situacia 🙂

evkastipka
4. jún 2008

pahu...ahoj, vdaka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre