Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

vierka
25. júl 2008

marsula - no jasne, ze si budeme medzi sebou predavat pozitivne spravy, ved ma musis nejako motivovat a byt tehu 😀
no uz si ho viem predstavit ako ti drzi flasku pri ustach a hovori: "pi!!!!! pi, som povedal!!!!! uzaj sa napi!!!!!" 😀 😀 😀 chlapi su niekedy uzasny 😀 😀 😀

darla27
25. júl 2008

Ahojte, dnes na 10 Dc som bola na folikulometrii a mám 2 vľavo 😠 😖 a sú ešte maličké, takže v pondelok opäť kontrola. Jeden má 11 a druhý 13 mm. Koľko to môže do pondelka podrásť?
Dúfam že budúci mesiac budem ovulovať už konečne z druhého vaječníku
- teda pokiaľ ma doki ešte pustí na 1 insemináciu.
Inak čo je tu nové? Žiadne nové tehuľky po IUI ?

marsula
25. júl 2008

no to ti poviem vierocka, bola to sranda. Ale tak ma to tesi ze sa tesi 😀 .
No dnes podvecer mi nebolo ok musim priznat.Brucho ma riadne pobolievalo. Ale tak zijem. Je mi akoby som mala dostat menzes ale to je skoro, asi je to koli tym hormonom. Uvidime.

Darla, bz si sa cudovala co to do pondelka urobi, urcite ti povedia ze sup na to, ze to bude super. Neboj. A brala si stimulanty ci je to natural, lebo ak natural tak to taku rychlost nemusi nabrat. Ale tak 3 dni to je dlhz cas v takomto pripade.
No patrilo bz sa abz sa tu pridali nove ks tehu. 😉
Dobru nocku

vierka
26. júl 2008

darla - uz som odpovedala v inej teme, ale aj tu ti poviem 😀 folikul rastie tak 2 mm za den, takze je mnozne, ze v pondelok bude ten mensi nejakych 15 mm - mozno aj viacej 😉 cize ratam, ze v taku stredu by si mohla IUI podstupit... v kazdom pripade daj vediet co povedia v pondelok na kontrole 😀

marsula - ti chlapi su vazne zlaty ked sa jedna o dieta, som zvedava co bude robit ten moj ked bude po IUI a ked mu poviem ze som tehu 😀
fuha, tak to muselo byt dost neprijemne a mas teraz nejake tabletky??? ty ides na tu kontrolu az toho 1., ze? tak verim, ze to bude len predzvest niecoho dobreho a ze ti povedia nieco velmi pozitivne na kontrole 😀

marsula
26. júl 2008

tak babenky, a dalsi den ckania skoro za mnou-nami. Uz aby bol piatok a vedeli by sme co a ako. Po 100 rokoch sa mi zda ze sa vsetko tak vlecie. Brucho dnes zas neposluchalo.
Jo jo beriem od rana druheho dna po IUI Utrogestan.
Tak zatim babenky. At ot leti 😉

evkastipka
26. júl 2008

Pekny vecer Vam prajem...ja len chcem povzbudit vsetky, ktore cakate na IUI a ktore uz po tom mate a cakate na vysledky. Nam to vyslo na 1 - krat, snad to niektoru potesi a doda pozitivneho myslenia 🙂

marsula
28. júl 2008

Ahoj Evka, dakujemem za optimisticke spravy. Skoda ze ich tu nie je viac, ale aj tak je to velka nadej pre vsetky baby. A ak sa smiem opytat, koli comu ste podstupili IUI? 😉

vierka
28. júl 2008

marsula - ahojky, ako sa dnes mas???
ale nie je to zase az tak zle, praveze sa mi zda, ze v poslednej dobe citam baby ktorym to na ten prvy krat krasne vyslo 😀

marsula
28. júl 2008

ahojky, ale ujde to, az ma to trapi ze sa nejak dobre citim. Hm no neviem neviem 🙂
ale ved ja len tak trosku podpichujem, aj mne sa zda ze sa to tu rozbeho az sa mi to zacina riadne pacit 😀 . Kies to tu bude len a len pribudat 😉
Ale to bude pre mna dlhy a pomaly tyzden, joj kruci

vierka
28. júl 2008

marsula - niekedy sa treba citit aj dobre... kamoska tiez hovorila ze kazdy mesiac mala tehotenske priznaky a tehotna nebola a ked nic necitila tak tehotna bola, az potom jej zacalo byvat zle ked na teste videla dve ciarky 😀 😀 😀
ja si prave zistujem na nete kontakty do CAR, vies mi povedat, v Blave su len tri centra???

marsula
28. júl 2008

joj v tomto ti ja az tak asi nepomozem ja viem len o Gyn FIV a Iscar alebo akot ot presne je. 😅
Uz keby si tam bola Vierka, som taka zvedava a nedockava

Baby poradte ktore ste z okolia BA.

vierka
28. júl 2008

marsula - ja som nasla 3 a myslim, ze viacej ich ani v Ba neexistuje 😀
no ja som sa prave objednala k mojmu na gyndu, tak idem tam v stredu o 10.00, tak som zvedava co povie doki a ked mi da odporucenie, tak hned ako videm z dveri tak volam do centra a objednavam sa 😀

mandy55
28. júl 2008

vierka ahoj, v BA su naozaj len 3 centra 🙂 ale treba ratat s dlhsim casom na objednanie, pokial viem su dost vytazene, niekde sa caka na 1 konzultaciu aj niekolko tyzdnov ☹

drzim vam vsetkym palce nech to mate co najskor uspesne za sebou a tesite sa s pribudajucich "tt"

marsula
28. júl 2008

no tak a mame to potvrdene Vierka, 3 ks na 100% 😀
Ale tak to je riadne dlha cakacka. To nastastie v MT sme tak nemuseli, je to tam v celku rychle.
Budem na teba mysliet teda v stredu aby to uz nabralo obratky 😉

vierka
28. júl 2008

mandy - tak to si ma veru nepotesila s tou cakacou dobou 😲 tak ale hold, co uz clovek pre to dieta nespravi 😀

marsula - no ja som si hned myslela ze som inteligentna blondinka 😀 ale ta cakacia doba ma vazne nepotesila, som myslela ze konzultaciu a vysetreia s tym spojene stihnem este pred dalsim cyklom... tak budem cakat... ved uvidim co mi povedia v stredu ked si tam budem telefonovat 😀

darla27
28. júl 2008

Ahojky dievčatá, hlásim že folikulky narástli od piatku na 18 a 19 mm, poobede budem volať kedy ideme na to. 😵

vierka
28. júl 2008

darla - no to je super!!!! ako ti pekne podrastli!!! 😀 😀 😀 si ich pekne pestovala cely vikend, co??? 😀 😀 😀

marsula
28. júl 2008

och Vierka, ze blondinka 😠 , ty jedna mrska 😀 . Ved presne ako vravis, pockame do stredy a mozno to nebude ani take zle ze treba tak cakat. Musis ich posurit, ja musim hned, a just jo
Darla- tak presne tuto odpoved som od teba cakal. Je to skvele, uz cakam na dlsie info 😀

vierka
28. júl 2008

marsula - ja budem hned volat ako zabuchnem dvere za mojim obvodnym gynekologom a potom vam z domu napisem ako som teda dopadla a co som vybavila 😀

marsula
28. júl 2008

ok, budem cakat na 100%, ale do vtedy stay in touch 😀

vierka
29. júl 2008

marsula - jasneeeeeee, dohoda ista 😀

marsula
29. júl 2008

😀
Joj ci som len nemozna dnes, to cakanie na vysledky ma zabija a zacinam pocitovat psychicku zataz normalne. To je des, snazim sa pracovat ale len cumim do blba a neviem sa na nic sustredit, musim povedat ze je to ubijajuce, zavidim babenkam co to uz maju za sebou 😒 . To asi nedavam moc dobry dojem ze?

vierka
29. júl 2008

marsula - kasli na dojem, dolezite je aby si ty bola v pohode...
viem ze je to tazke cakat takto na vysledok, to su nekonecne stravnee minuty cakanim... sice takto po IUI som este nezazila, ale na poslednu mrchu ked som cakala (ked meskalaň a som si povedala ze vydrzim este dva dni a potom testnem - tak to trvalo hadam do nekonecna, a to boli len dva dni 😒 obdivujem ta, podla mna ti to ide skvele 😀

vierka
29. júl 2008

a ja mam zase dilemu ktore centrum mam zajtra povedat dokimu ze chcem ist 😖 😒 😕

marsula
29. júl 2008

och to ti verim ze je to dilema, ja som mala dobre ze v MT je len ten Helios.

Baby radte ktore centrum v BA je naj? Vierocke by to helflo. 😉

matylda
29. júl 2008

Ahoj Vierka, v BA su 3 centra, Gyn-Fiv, Iscare a Ferticent. Podla informacii, ktore mam od kamaratiek a znamych, tak prve dve su viac-menej rovnocenne a urcite si navzajom konkuruju 😉 zalezi od konkretneho cloveka, aku ma skusenost. Tretie Ferticent je pomerne nove. Kamoska tam bola asi pred 1,5 rokom a nebola moc spokojna. V tomto centre v tom case nerobili vsetky tie bezne vysetrenie, robili tam naozaj len IUI a IVF. Vsetky ostatne "pred" vysetrenia ( horm profil, krv, laparoskopia, muzov spermiogram...) si museli dat robit kade-tade po inych doktoroch, v inych nemocniciach (Kramare...), ktore odporucil doktor. Kamoska vravela, ze nebola s dokotorm velmi spokojna. Na vysledky vsetkych vysetreni musela dlho cakat, par razy tam musela kvoli tomu ist a doktor ju ani nevzal do ambulancie, aby jej ich oznamil...Ja chodim do Gyn-Fiv k pani doktorke Stenovej a zatial som spokojna. Momentalne som v "procese" 1. IUI a uvidime 🙂
Zelam Ti, aby si mala stastnu ruku pri rozhodovani a nech Ti to cokoro vyjde!

marsula
30. júl 2008

Ahojky uz upadam do depresie, necitim ziadne priznaky a testik 2 ks 😅 mi zas vysiel negat.
Som ja hrozna. Uz ale tusim ze aky bude vysledok v piatok. Citala som ze zena to proste citi ked je tehotna a ja necitim absolutne nic, tak je to jasne.
Vierocka ty daj dnes vediet co a ako 😉

vierka
30. júl 2008

marsula - tak to mas naozaj stastie, ze tam mate len jedno a je kvalitne a dobre 😀 😀 😀

matylda - dakujem ti velmi pekne za infosky 😀 ja som aj vedela ake tri su v Ba a moj doki mi povedal, ze momentalne funguje len Gyn-fiv a Iscare, ze to tretie je v lete v rekonstrukcii... tak to som velmi rada, ze su rovnocenne a co sa tyka pristupu lekarov to clovek asi len rozlisuje, ale to je zase o tom, ake mas naroky a na akych lekarov si zvyknuta a ako ktory lekar ma charakter a pristup... cize si vyberiem asi z tychto dvoch, ale poviem tomu mojmu lekarovi nech mi z tychto dvoch centier vyberie on 😉
inak ja uz mam vela vysetreni a vysledkov za sebou, tak dufam, ze mi ich budu vela akceptovat a ze ma poslu naozaj uz len na nejake nutne a pre nich potrebne dovysetrovania 😉
drzim palceky, nech sa aj vy coskoro dopracujete ku zdarnemu a krasnemu koncu s drobcekom v brusku 😀
este raz velmi pekne dakujem za info - velmi si mi péomohla, si zlata 😀

pipika
30. júl 2008

Marsula,j a som absolutne nic necitila ani pri 1. ani teraz a bola som si na 100% ista, ze sa IUI nepodarilo. Takze hlavu hore a vydrzat do piatku! Drzim palce 😵

marsula
30. júl 2008

😕 ved hej ale preto som pisala, ze ja som na takto veci strasny clovek, stresman 1 velkosti. Nic ine mi ani neostava len ta posledna nadej v piatok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre