Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pipika
30. júl 2008

Treba verit a mysliet pozitivne. 😉

marsula
30. júl 2008

joj ked to u mna malo kedy ide 😀
musim ist na kurz pozitivneho myslenia asi. Ale po vyse 4 rokoch uz je to tazsie pozitivne mysliet co sa tohoto tyka.

pipika
30. júl 2008

Viem si to predstavit. My sme sa snazili "iba" 3 roky. Ale nakoniec som sa musela zmenit a mysliet pozitivne a tesit sa zo zivota a hopaaaaa....

marsula
30. júl 2008

tak sa idem teda aj ja tesit, teda snazit sa tesit. A mozno bude tiez hopaaaaaa... 😀

Vierka a uz si sa dnes objednavala ci este nie?

vierka
30. júl 2008

marsula - ahojcek... no dnes sa ani nebolo treba kam objednat... mam sice krasny folikul, ale je na tej horsie pristupnejsej strane - takze doki mi nasadil clostilbegyt a ked budem mat nabucue folikul tam kde ma byt, tak ma posle na tu IUI a tvrdil mi, ze tam staci v ten den ako pojdem od neho zavolat a ze na IUI ma bez problemov ten cyklus zoberu - tak som teda vazne zvedava...
takze tento mesiac opat nic, budeme sa snazit prirodzene a hadam sa tam uz buduci mesiac dostanem,... uz sa citim trapne ked babam na konikovi kazdy mesiac pisem - nabuduci mesiac, nabuduci mesiac... a takto to je uz zopar mesiacov 😀 😀 😀

marsula
30. júl 2008

joj dievka, ved ty za to nemozes ze sa to tak kruti stale. Ale ja pevne verim ze to uz bude coby dup. Nech uz aj ty mozes cakat a traposit ako ja 😀 😀 😀
Uz len denik a pol a budem vediet na com som aj ja

aduska222
30. júl 2008

ahojte babulky.
Tak som tu Som nová medzi Vami a rada sa niečo nové dozviem. 🙂 S mojim to skúšame 2 roky a nič. Tak som sa vybrala do centra v MT a už máme po vyšetreniach. Kadečo som si už prečítala na nete a tak ale som v takej depke, že si nič nepamatám a mám z toho fest chaos v hlave. Dr mi povedala, že by sme sa mali poponáhľať a otehotnieť do 6 mes. Lebo mám zlé výsledky testov Vyskočil mi tam nejaký hormón. Dokonca ani nejdem na laparoskopiu, ževraj nie je čas.Nemá podozrenie na pb s vajcovodmi Berie niektorá Clostilbegyt? Ako to funguje?

vierka
30. júl 2008

marsula - tak verim, ze sa takeho traposenia zdarne dozijem 😀 mozme potom traposit spolu 😀 ... ale zase kym sa ja k takemu traposeniu dostanem, tak ty uz budes traposit ze nevies kde mas zohnat modre dupacky a ze ten detsky overal co si kupila sa ti nejako nezda... a budes lamentovat nad tym ako mangel vymaloval detsku izbu a ze to vobec nie je IN - tento jeho styl 😀 😀 😀

aduska - vitaj medzi nami... prosim ta a aky je to hormon, ze tomu pomoze len tehotenstvo a ze musis rychlo otehotnie? mozno sa pytam hlupo, ale neviem o co ide 😕 😅
a clostilbegyt opat beriem ja 😀 funguje to tak, ze ti da do poriadku cyklus a mala by si mat ukazkovu ovulku na asi tak 14 DC... inak neviem este co by si chcela o tych liekoch vediet, kludne sa spytaj, mne teraz nic nenapada 😀

aduska222
30. júl 2008

Ahoj Vierka

mám vysoký testosterón, čo znamená, že nemám pravidelne ovulku ale čo je horšie, mám vysoké číslo FSH hormónu. Mám 31 roko, ale vraj 45 - ky majú nižšiu hladinu. čo znamená, že budem mať skoro menopauzu. A keďže z krvi nezistili žiadne pb - prechodené zápaly a pod, Dr nechce robiť laparoskopiu. Čomu som aj rada, lebo keď som o tom čítala, tak som myslela, že sa vzdám. Koľko cyklov to už berieš? Mne dala aj pregnyl a vraj to môžme skúsiť poom normálne. Ak sa to nepodarí, doporučila mi insemináciu - max 3 krát a keď sa to nepodarí ani potom, vraj by som mala zvážiť umelé oplodnenie. Vravela, že by som nemala váhať. Vraj nejlepšie by bolo, keby sa to podalilo hneď, najneskôr do 6 mesiacov. Tak neviem asi je to ozaj urgentné. Teraz mám 10 D a tento mesiac som to brať nestihla, tak ma objednala hneď na sobotu na UT že ak by bola ovulka, naordinuje presný čas kedy na to

vierka
30. júl 2008

aduska - no s hormonmi nemam ziadne skusenosti, ja som mala nastatie hormony v poriadku... ale verim, ze aj ten tvoj problem sa da vyriesit... tak ked mas problemy s nepravidelnou ovulkou tak ten clostilebegyt by ti ju mal krasne upravit...
nas caka buduci mesiac (dufam) nasa prva IUI a ked sa v tych sferach nebude darit, tak nam asi ponuknu IVF, ale to zatial este neriesim, podla mna sa zadari 😀
no a ja som clostil brala 2 cykli, potom som mala dva cykli pauzukvoli roznym vysetreniam a teraz to bude treti cyklus co ho budem brat... dva cykli som brala 1 tabletku denne od 3 DC do 8 DC... a teraz budem brat 2 tabletky denne opat od 3 do 8 dna...
no tento mesiac to asi nestihas, ale ked pojdes na folikulometriu pekne ti povedia kedy treba snazit kedy ma byt ovulka, mne to tiez dnes povedal doki... a povedia ti, kedy mas zacat brat ten clostil, ale bude to niekedy zaciatkom dalsieho cyklu...

aduska222
30. júl 2008

vierka, ďakujem za pvzbudenie, verím že sa to vydarí. Aj doktorka bola fest pozitívna, len ma trochu vystrašilo, že sa tak ponáhľa . Ale urobila na mňa dobrý dojem, vie čo robí. Mne predpísala aj pregnyl. čítala som nejaké diskusie a baby píšu, že mali bolesti. Tak snáď to prežijem. 😀 No v každom prípade sa chystám objednať si blonďavé modrooké dievčatko a ak je to také kritické , ako to hovorila, potom rovno nech mi namixuje dve baby. 😀 😀 Na to sa teším.

vierka
30. júl 2008

aduska - no vidis to, my ostatne sme take ze nahaname doktorov aby to cim skor vyriesili a teba nahana tvoja doktorka.. 😀 ale mozno to preto tak suri, ze su tie hladiny este take, ze to nemusi nejako riesit a ze sa to da takto lahsie... ale verim, ze to bude v poriadku aze sa to nejako zadari....
tak to mame podobnu objednavku, ja som si objednala blondave dievcatko so Zelenymi ocami 😀 a po tych vsetkych vysetreniach a problemoch mi nebude ani vadit ked budu rovno dve 😀 😀 😀
a to tie baby mali bolesti pri tom clostile, alebo pri pregnyle??? ja som mala s clostilu jeden den vzdy depresiu a pred mrchou ma trochu boleli prsia, ale inak sa to dalo - a je to dost individualne...

aduska222
30. júl 2008

vierka,
celý deň sa kade tade prehrabávam po stránkach a kdesi na niektorej téme som čítala, že mali bolesti tak asi 3 dni po pregnyle. Niektoré baby to opisovali dosť kruto. 6e na nevydržanie, že sa ani nemohli postaviť z postele a pod. Teda ja neviem. Mne doktorka dala ten chlostylbegyl . Mám ho vzieť na tretí deň MZ až do 7 dňa a prísť. A hneď v tom cykle mi chce dať aj pregnyl a naordinuje krásnu noc 🙂 Tiež povedala, že ajk budem chcieť, môžem žiadať insemináciu hneď pri prvom pregnyle - ja som to pochopila tak, že budem mať bolesti a na milovanie nebudem mať chuť 🙂 Ale najskôr to ešte tento mesiac skúsime bez ničoho, ak to nevyjde, ideme do toho.Nebudem čakať - už som sa dosť načakala aj naplakala 🙂 🙂

vierka
31. júl 2008

aduska - aha, tak s tym pregnylom si to myslela... hm, tak ja zatial fungujem bez neho... ale je mozne, ze mozno niektora nieco citila, ale to je podla mna tiez individualne, podla toho na co si zvyknuta a ako tvoje telo reaguje na hormony... takze je dost mozne, ze nebudes citit nic - len mangela vo svojom naruci 😀 😀 😀
no a ked nemas pregnyl, tak mne lekar naordinoval rovno az dve noci 😀 😀 😀
no mna caka IUI ten buduci mesiac a neviem si predstavit, ze tam jeden den zavolam ked pojdem od mojho gynekologa a ze by ma hned na druhy den zobrali na "zakrok"... tak fakt som zvedava....
a viem ako sa citis - my skusame uz rok a pol...

marsula
31. júl 2008

Ahojte babenky,
Aduska, vitaj medzi nama 😀
Tak ja uz mam tiez stimulaciu Clostilbegytom. Nemamala som tiez nejaku ovulaciu 100% pred tym. Zacala som ho brat 3 den -7 den cyklu, na 10 den som mala ultrazvuk, kde bolo uz super vidno folikuly a teda o dva dni neskor som uz bola objednana na IUI. V ten 10 den mi este vecer pichli Pregnyl aby mi praskli folikuly a terza uz len cakam po zakroku. Ale uz len do zajtra. Tak vam dam vediet ci uz smutnu alebo veselu novinu. A tiez som bola v Sanatoriu Helios. Ala ja uz som riesola vsetko len tam, nie u mojho gyn.

vierka
31. júl 2008

marsula - na zajtra ti rozhodne drzim palce, nech to vide 😀
no ved aj ja som stimulovana clostilom a mam na 13 DC prist este mojmu gynekologovi na kontrolu a ked bude vsetko OK, tak ma posle na IUI, ale fakt sa mi nechce verit tomu, ze by som tam zavolala a hned ma zobrali...
tak som si povedala, ze tam zavolam este z cakarne ako pojdem od dokiho a ked ma nebudu chciet zobrat, tak zabucham este na dvere lekarovi, ze nech teda predomnou zavola on a nech mi to vybavi na ten dalsi den, ako mi mesiac pred tym tvrdil ze sa to bude dat 😠 😀

aduska222
31. júl 2008

Ahoj Marsula
Tiež ti držím palce a určite daj vedieť. Ja na tom budem rovnako budúci mesiac.Tak ma poteš, chcem pozitívne správy 🙂

vierka
31. júl 2008

aduska - tak buduci mesiac mozme cakat spolu 😀

marsula
31. júl 2008

baby moje zlate, ako vam to super vyslo ze podobny cas. To je mile 😀
Joj mozno aj ja budem s vama zas cakat, uvidim po zajtrajsku.
Dnes mam inak cakaciu spicku, taka som nervozna, v praci je toho vela a ja sa neviem sustredit ani keby co. Potrebovala by som vypomoc 😀 😀 😀
A od kedy beres Vierocka ten Clostil?

vierka
31. júl 2008

marsula - ja ti rada pomozem, kludne na mna preloz svoje bremeno 😀 viem ako ti je ked vies, ze zajtra ides na kontrolu... nie je to bohvie co... ja vzdy noc pred tym nez idem na gyndu mam take hnusne sny 😖
no ja mam zacat brat clostil na 3 DC - cize okolo nejakeho 17.8. by som mala zacat... a budem to brat 5 dni po 2 tabletky denne...
ty co pouzivas na stimulaciu pred IUI???

aduska222
31. júl 2008

Teda Vierka to je ozaj skoro naraz. Mne to vychádza na 20 teho, že by som to mala začať brať ) ak mi to nebude meškať, alebo ak sa náhodou tento víkend predsa len niečo nepodarí) 🙂 🙂 🙂 Možno budeme spolu kočikovať

bambulla
31. júl 2008

vierka ja som bola v MT na IUI a tiez som brala costilbegit treti az piaty den od zaciatku menzesu a potom som si mala asi o dva tyzdne (neviem presne to ty oni povedia kedy)pychnut injekciu Pregnil a o dva dni nato nam robili IUI.potom som cakala dva tyzdne a robili mi krvne testy.Nam to vislo na prvy raz a teraz som v 13tyzdny teho.vsetkym vam drzim palceky .AZ nieco budete chciet vediet kludne napiste rada pomozem.

marsula
31. júl 2008

Ahojky

Vierus presne ako ty, ale ako cipky som to brala. A ucinkoval na 100% u mna. Tak verim ze aj vam budu zaberat. 😀

Bambulla, tak teda gratulujem, 😀 ja som tiez v MT a zajtra ma to caka, vysledky uz po IUI. Kiez by som pocula co ty.
Este raz gratulujem a opatruj sa riadne

bambulla
31. júl 2008

marsula drzim palceky 🙂 daj nam vediet ako si dopadla 🙂

vierka
31. júl 2008

aduska - a mozno mne to bude meskat a budeme to naraz brat... alebo sa tento vikend zadari aj mne a budeme spolu kocikovat 😀 aaaaaaale co to trepem!!! proste sa nam obom tento vikend zadari!!! 😀 😀 😀

bambula - gratulujeeeeeeem 😀 tak to je super sprava ze ti to takto pekne vyslo...
a ja viem ako to chodi ked uz chodis priamo do nejakeho centra, ale ja toto chodim svojmu obvodnemu gynekologovi a jemu mam ist na 13 DC na kontrolu a on mi predpisoval clostil... a ked bude vsetko u neho na kontrole dobre, tak by som mala volat az do centra a zevraj ma tam hned na druhy, alebo dalsi den zoberu na samotne IUI - no neviem ci to takto zo dna na den funguje, ja sa obavam toho ze nie 😖

marsula - jasne ze aj mne budu zaberat 😀 inak si musim zaklopat (tuk, tuk, tuk), ze mne krasne rastu folikuli aj bez liekov, len doki si chcel poistit aby ich bolo viacej ale hlavne na tej spravnej pravej strane 😀
zajtra na teba myslim a drzim palce, potom sa ozvi... uz zacinam byt nedockavejsia nez ty 😀 😀 😀

marsula
3. aug 2008

ahojte baby.
Tak som konecne doma z chaty, ale nebola to moc vesela chata. ☹ Ja bohuzial nemam take stastie, a nie som tehotna. Tak asi tak to vsetko dopadlo. Tak idem volat este zajtra do MT a dohodnut sa co dalej.
Tak sa snazilkujte dalej a ja sa zas ozvem co a ako mam nove.
Vam drzim riadne palceky aby ste poculi lepsie spravy ako ja.

vierka
4. aug 2008

marsula - tak to ma mrzi, ze to nevyslo... ale nezufaj, coskoro sa urcite zadari a ty budes ta najstastnejsia tehulka na svete... strasne moc ti drzim palce a myslim na teba, tak sa drz!!! 😀

marsula
4. aug 2008

vierka-ved uz som dozufala. A na 13 sme zas objednany na konzultaciu. Tak predpokladam ze v septembri pojdeme na druhu rundu. Som teraz budem cakat na vas co idete na to tento mesiac. Dufam ze vam to super dopadne. Budem na vas tuho mysliet

vierka
4. aug 2008

marsula - ved aj ja budem mysliet na teba pri druhom pokuse... netreba stracat nadej a vieru...
no ja by som sa mala na prve dostat na prelome augusta - septembra - len verim, ze ma v centre zoberu zo dna na den a nebudem musiet cakat dalsi mesiac 😀

marsula
5. aug 2008

vierka-ved uz som zas v pohode myslim. Uz sa tak netrapim a tesim sa na druhy pokus 😀
ale myslim ze im to tam asi aj tak funguje, ze ked mas ovulku tak by ta mali brat hned na zakrok. Neboj nic. Dobre bude. A tento mesiac preco este nie? Ci cakas na cyklus este len?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre