Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bambulla
5. aug 2008

ahojte baby uz som tu konecne nesiel nam net ale uz to frci marsula-drzim palceky

marsula
5. aug 2008

bambulla dik moc, hadam to na druhy pokus uz vijde. I ked ma strasie, ze niekedy to ani na 4 pokus nejde. Tak uvidime.

marsula
7. aug 2008

ahojte baby, akosi to tu stichlo, ziadne novinky ani starinky? Ziadne nove pokusatelky?

Vierka-ako sa ti dari?

vierka
7. aug 2008

Ahojcek marsula, tak asi moc nemame o com kecat 😀 mne sa to IUI opat o mesiac posunulo, aj to premyslam ci ma rovno da CAR zoberu a ci ma nepresunu skor az na ten dalsi mesiac 😅
a ty sa mas ako? uz si niekde dovolenkovala?

marsula
7. aug 2008

ved tiez ma to napadlo, ze je take hluche obdobie a nik asi nema nic nove. Ja cakam co nam povedia na tej konzultacii next stredu.
Mame v praci celozavodku, ale sedim tu tento tyzden este lebo mam vela prace. Ale buduci tyzden budem oddychovat. Ale asi len tak doma.
Tak budeme cakat na September asi dve.

vierka
7. aug 2008

marsula - no teraz asi aj lekari dost dovolenkuju, aj babenky, tak asi sa vazne nic moc take nedeje... ved aj mna sa lekar pytal ze kedy dovolenkujem a on bol tiez dva tyzdne prec...
ja mam tiez v poslednej dobe vela robotky, ale ved nejako to zvladam a da sa 😀

apophis
11. aug 2008

Ahojte babenky,
ja idem na svoju prvu IUI teraz v stredu a v piatok. zatial mi nepichali ziadne hormony, doktor mi dnes len premeral folikul-mam jeden 17 mm a jeden mensi, tak mi len povedal nech prideme v stredu (12DC) a piatok (14DC). dalsiu stredu sa potom chystam na tyzden na dovolenku, tak ked sa vratim bude prekvapenie. ale ked vidim aka nizka je uspesnost, nerobim si ziadne iluzie. ozaj, po IUI sa da hned ist do prace, ci si mam brat dovolenku?
Dakujem za odpoved.

vierka
11. aug 2008

apophis - tak budem na teba mysliet... a do akeho centra chodis???
no ja som este na samotnom IUI nebola, ale niektore baby si v ten den beru volno a ine idu normalne do prace... ked nemaju nejaku narocnu pracu, ze by to samotny vysledok ovplyvnit nemalo...

apophis
13. aug 2008

tak babenky, akurat volali z ferticentu, ze manzel ma zly spermiogram a IUI sa rusi. buduci tyzden idem podpisat ziadost o IVF. este som len nakukla do tejto temy a uz sem nepatrim

vierka
14. aug 2008

apophis - tak to ma mrzi, ze vam na nejaky iny problem este prisli az tesne pre IUI... hadam sa zadari rovno prve IVF, drzim palceky 😀

marsula
19. aug 2008

ahojte baby, po mensej odluke sa hlasim. Mala som dovolenku pocas ktorej sa udialo par veci. Stala som sa tetou a krstnou mamou presne v den mojich narodenin, co je uplne super.
Bola som na konzultacii ohladne druhej IUI. Opat to ideme askusit pri nasledujucom cykle. Ale bude to zaroven aj posledny pokus IUI, pretoze pri mojom probleme s endometriozou dalsi pokus nema zmysel. Tak teda pri druhej IUI spiseme ziadost rovno na IVF koli schvaleniu z poistovne co dlho trva, ak by to nebolo ok s vysledkom po IUI. A potom uz len umele ☹
Dufam ze vy ste vsetky ok a tesite sa prve pokusy.Dufam ze aj na posledne a teda uspesne.

aduska222
19. aug 2008

Ahoj marsula, čo presne je endometrioza?

marsula
20. aug 2008

aduska-presnu definiciu najdes aj na nete, ale v skratke je to to, ze sa sliznica maternice nachadza v roznych alebo na roznych inych miestach, organoch, vo vajecnikoch, vajcovodoch, na hrubom creve, ba dokonca su aj pripady ked sa nachadzala v nose a podobne. No a vzdy pocas menstruacie krvacaju aj tie miesta ale nie v takom mnozstve. No a pocase vznikaju zrasty, jazvy a tak. A tieto zrasty vypustaju do oragizmu vraj nejake latky, ktore brania k otehotneniu alebo ho ztazuju, ale v clankoch o endometrioze to najdes lepsie vysvetlene, ja som na vysvetlovanie somar. Niektore zeny mozu mat s endometriozou velke problemy, ako aj ja napr. A niektore ani nemusia vediet ze ju maju. Co to sposobuje sa stale nevie, ale perceto nemocnych rapidne stupa. 😉

aduska222
20. aug 2008

Marsula ďakujem, pozriem to. 🙂

marsula
20. aug 2008

aduska, nie je za co, ved to bolo len tak v skratke a mozno nie moc chapavo 😅

marsula
14. okt 2008

ahojte baby.
Dlho sa ziadna z vas neozvala. Tak co, mate niektora po IUI a bolo to uspesne?
Ja som absolvovakla v piatok 10-teho druhy pokus. Tak teraz zas cakam.

rosienka
30. okt 2008

ahoj marsula - ja zacinam buduci tyzden 1.x IUI, tak uvidim...zatial je to tak, ze stimulovat nebudem, ale mozno sa doki rozhodne inak

kuspitka
30. okt 2008

ahojte.rosienka aj ty ides na IUI..tak ja tiez po IVF idem na IUI...

ivv
30. okt 2008

ahojte kocky,
ak sa vam mozem zamiesat do diskusie.. myslela som ze najskor sa robi IUI a potom IVF.. mozem sa opytat, preco vam to robia naopak?

kuspitka
30. okt 2008

ivv ahoj kludne sa pytaj..
preto mne tak ze IVF lebo muz bol na operacii TESA -MESA a chceli aby sa oplodnili vajicka keby nieco nasli ale nenasli tak sme mali darcu a potom vsetkom co sme prezili idemem este skusit IUI

ivv
30. okt 2008

ach jo.. tak strasne moc drzim palce! 🙂
mna totiz caka IUI.. asi bud tyzden, ak dozru vajka tak uvidime ako sme na tom so spermiom, lebo zatial nam ho nerobili.

kuspitka
30. okt 2008

ivv a kde chodis do akeho centra????to mas tvoje prve IUI ????

rosienka
31. okt 2008

kuspitka - viem, my sme tu asi jedine taketo "exotky" 😉

ivv - no preto, lebo IVF bolo s muzovymi spermiami a to bol jediny sp^sob, ako mat spolocne dieta, zial 2x to nevyslo a uspesnost prakticky zidna napriek ICSI. Teraz idem na IUI s darcom...

ivv
5. nov 2008

ahoj kocky,
kuspitka - do centra zatial nechodim, to IUI mi chce robit moj lekar. zajtra idem na kontrolnu folikulometriu a ak budu vajka pekne, tak vraj v piatok pojdeme na to 😀

lienocka235
5. nov 2008

ja sa pridavam... ak teda mozem..koncom novembra /po menzese/idem na konzultaciu k IUI.. a objednat sa na laparku.. a potom pojdeme na to... chcela by som skusit tak 3 krat IUI.. a uvidi sa.. chodim do GF...

manulienka
12. jan 2009

Ahoj babenky! Už dlho som čítala túto stránku a až teraz som sa rozhodla vstúpiť.. My sa rozhodujeme skúsiť IUI darcom, lebo manžel má veeeeeeeeĽmi málo spermií- chcela by som vediet, či niekto má skúsennosť s IUI darcom.....

katka444
9. apr 2009

ahojte, chcela by som sa vas opytat, ci niektora z vas podstupila IUI u dr. Kubiša v Banskej Bystrici. je to sice androlog ale robi aj IUI.

skoroma
10. apr 2009

ahoj manulienka-my mame babo od darcu a teraz cakam na vysledok druheho..v nedelu testujem..je krasna zdrava a tatko ju neskutocne lubi..najlepsia je babka,ked sa vytesuje aka je s tatkom podobna..hehe 😀 😀

wanduska
9. máj 2009

ahojte babeny,
ja by som hrozne chcela pocut od niekoho, ze IUI bol uspesny..

pipika
9. máj 2009

ahojte!
Wandus, mne sa podarilo aj 2. aj 4. IUI. 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre