Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

lucaju
20. máj 2010

Samé smutné správy, al hlavu hore zdenin, podarí sa to uvidíš!!! musíme myslieť pozitívne 🙂

camelco
20. máj 2010

ahojte baby
zdenim .... ☹ ako u nas, hore hlavu, my dalsia priprava aj so stimulaciou ovu 🙂 takze myslim pozitivne 🙂

lucaju
20. máj 2010

camelco držím paste aj secko co sa dá 😉 dúfam že to vyjde!!! ja v pondelok na krv a poobede vysledok IUI tak ale ako moja intuiciia uz nasepkava ... niiiic

camelco
20. máj 2010

lucaju 🙂 dakujem, a ty tiez nebojaj ved uvidis, a mozno ? ktovie
to bolo tvoje prve IUI?

lucaju
20. máj 2010

ano prve to bolo ale ja uz teraz citim ze sa MS blizi. No ved mas pravdu, nesmieme sa tomu poddavat, treba usmev, pozitivne myslenie a vieru ze sa to podari.

camelco
20. máj 2010

ja zajtra idem do CARu a uvidim ci ta stimulka pomohla k tym folikom uvidime 🙂 ale ja verim, ze doky mi povie dobru spravu, a 2.IUI sa vydari, uvidime sice kedy asi na buduci tyzden 😀

lucaju
20. máj 2010

kiež by camelco! Budem posielat pozitivnu energiu na dialku 🙂
mna dnes boli hlava ako kona

camelco
21. máj 2010

lucaju ahoj, dakujem za pozitivnu energiu 🙂 tak dnes som bola na folikulometrii a su tam foliky 😀 maju zatial 9-10 mm ale do buduceho tyzdna by mohli aj dorast 🙂 v piatok 2.IUI

lucaju
24. máj 2010

čaute kočky, tak ja som dostala v sobotu MS (ešte skôr ako som stihla ísť na krv...), dokonca o týždeň skôr .... výsledok ešte síce nemám, ale podľa MS súdim že prvé IUI bolo neúspešné... taaaaak ideme ďalej!!!

camelco
24. máj 2010

drzim palceky lucaju, no my uvidime ako to dopadne v piatok 2.IUI, a potom sa dam asi vypisat, nebudem vyhadzovat éčka a pritom byt v strese z roboty hodim "boba" 😀

lucaju
24. máj 2010

camelco ja tiež premýšlam nad druhým IUI, ale ešte pred tým pôjdem Harbulákovi na konzult a uvidíme, dúfam že to tento mesiac stihnem. Inak nechápem ako som mohla dostat MS o 5 dní skorej toto sa mi nikdy nestalo... Mozno to bolo tým utrogestanom... Ach jaaaaj :( camelco daj sa vypísať, ak potrebuješ oddych a pohodu, tak nie je o čom premýšľať!!! inak je pravdou že polovica neúspechu je v našich hlavách teda v tom, že si to až moc želáme a myslíme len na to... Lenže ja už ani nemyslím 🙂

lisetta
24. máj 2010

lucaju ty si brala ustros hned po iui a dostala si kramy aj napriek tomu?

lucaju
24. máj 2010

lisetta ano a este o 5 dni skorej ako som mala. Prve dve tablety som si zaviedla večer v deň IUI... potom som pokračovala rano dve, večer dve... atď...

lisetta
24. máj 2010

ja som dnes 9 den a beriem iba jednu vecer

lucaju
24. máj 2010

no už to mám potvrdené aj od lekára, negatívne ...

lucaju
24. máj 2010

lisetta a ako sa cítiš??? to rýchlo ubehne, držím palce nech to Tebe vyjde!!!

mackom
24. máj 2010

Ahoj baby pridám sa k Vám.Aj ja som absolvovala prvé IUI a v stredu idem na krv.Zatial nemám žiadne príznaky tak myslím že to nevyšlo.pa

lucaju
27. máj 2010

mackom tak ako si dopadla??

mackom
29. máj 2010

Ahojte baby ja som bola v stredu u svojho gyn. na krv lebo do centra sa mi nedalo ísť tak výsledyk budú až okolo pondelka.Ale dnes som si robila test na 36 deň a nič takže je to negatívne.Ja beriem tiež ten utros a od dnes ho vysadím keďže som neni tehu a ms som ešte nedostala.To je mi divné že si lucaju dostala ms napriek tým tabletkám lebo niekde som čítala že pokial to berieš tak mrchu nedostaneš.Baby neviete náhodou či sa platí za laparku alebo chromopertubáciu v centre keďže to IUI zjavne nevyšlo tak ma to čaká.pa

camelco
30. máj 2010

Ahojte
tak z nasho 2IUI nic, spg bol velmi zly 😢 😢 😢
myslela som ze sa tam rorevem, ale tvarila som sa ze som silna, takze nas teraz caka genetika, mm vysetrenie u urologa a ja aspon v stredu zistim ci prebehla ovu po stimulacii clostilom a pichnutim pregnylu ......... musim na to asi prestat mysliet, lebo na psychike mi to nepridava a este do toho robota 😠

mackom
31. máj 2010

Camelco ahoj aj mi sme absolvovali genetiku ale robili nám asi len tu základnú a nič nezistili takže z toho by som nejako nestresovala.len sa nás vypytovali akcýh majú rodičia súrodencov, koľko majú rokov ich choroby, potom na starých rodičov v koľkých rokoch zomreli aké ochorenie a bolo to.Nám nič nezistili.pa

camelco
31. máj 2010

mackom dakujem aj za tieto info 😉

deni809
1. jún 2010

Ahojte baby,chcela by som sa spytat či daktorá z vás nechodi do Košic,do SPLN-u.My sme teraz len začali chodit na vyšetrenia a takto vyzerá že pojdeme na IUI.Dakujem vopred za odpovede.Chcela by som vediet ako to tam funguje. 🙂

zuzanka7834
29. sep 2010

ahojte baby, je medzi nami niekto, komu IUI splnilo sen a podarilo sa vdaka nemu otehotniet? Zdvihnite nam naladu, nech vidime, ze Vas je viac 🙂 Dakujeeeem!!!

sammira
30. sep 2010

@zuzanka7834 sice mne sa IUI nepodarilo,ale poznam dve kocky ktorym sa podarilo hned na prvy krat 🙂 tak drzim palceky 🙂

zuzanka7834
30. sep 2010

@sammira ďakujem pekne za palčeky 🙂 Asi by som vyletela dva metre do výšky od samého šťastia, keby to vyšlo, ale to asi každá z nás, čo sme tu 😉 Sammirka a ako dlho sa už snažíte? Koľko IUI máš za sebou?

petuska123
30. sep 2010

@zuzanka7834 ahoj a preco ti odporucili IUi???

sammira
30. sep 2010

@zuzanka7834 snazime sa velmi dlho u nas je problem maz.spermie.IUI som podstupila iba jeden krat a to teraz 9.9 no nevyslo nam to.chcela som ist hned do druheho no ale na potvoru som dostala virozu mam antibiotika a IUI je stopnute.zuzi a kedy mas testovat,alebo ist na krv?strasne,strasne,strane ti budem drzat palce,aby boli krasne // 😉

zuzanka7834
30. sep 2010

@petuska123 Peti cau 🙂 ako si sa zatulala na toto forum? Aj Vam nieco take doporucili? Nam to doky navrhol, lebo mam PCO a povedala som mu, ze by som velmi rada otehotnela do tridsiatky (presne o mesiac mam uz 28). Vdaka PCO mam strasne nepravidelny cyklus a nie vzdy ovulujem (mozno viac neovulujem ako ovulujem) a teda nejake planovanie ani cakanie na nahodu by asi nemalo vyznam, resp. by trvalo velmi dlho, kym by sme dospeli k vysledku - ved sa nesnazime prvy mesiac 😒

@sammira na krv mam ist 7.10, ale velmi rada by som sla aspon o jeden den skor, uz som taka zvedava... Skusim im zavolat a budem vyjednavat 😉 Sammirka neboj, ja som pocula aj citala, ze uspesnejsie byvaju dalsie cykly, tak Vam to urcite vyjde hned ako vyzdravies. Takisto dufam, ze ak sa nam to nahodou teraz nepodari, podari sa buduci mesiac, resp. v novembri, lebo buduci mesiac budem asi odcestovana just v case ovulky ☹ Ale do toho siedmeho v sebe stale udrziavam nadej, ved co ak sa zmestim do tych 10-15 percent zien, ktorym to vyslo? Viem, ze teraz Ti musi byt velmi smutno, iste si aj nastvata, ze sa Vam neda ist, ja som tak bola minuly mesiac, lebo uz vtedy sme mali ist na IUI, ale 10Dc nebol ziadny dominantny folik, 15DC bol jeden, ale mal iba 12,5mm a 17DC uz bol aj prasknuty, takze s nic nekonalo. A Bohuzial, nepodarilo sa ani prirodzene, hoci ten folik tam bol. Hm, teraz tak rozmyslam, ze mozno bol prazdny, preto praskol tak rychlo, ktohovie. Hned na to som zacala spinit a napokon som dostala mrchu uz na 23DC, takze tento mesiac som bola uplne bez liekov, aby som sa neprestimulovala, ked ten predchadzajuci cyklus bol taky cudny a taky kratky, a foliky narastli pekne aj napriek tomou. Asi som este mala v krvi nejaky clostil... Takze toto IUI bolo take dost necakane, prislo to doslova zo dna na den. Urcite Vam dam vediet, co povie moja krv 😉 Ten zakrok bol presne minuly stvrtok, tak este tyzden musim vydrzat...

PS: ale ak sa budes citit lepsie, tak mozete s drahym skusat aj bez lekarov, nie? Len tak, v perinach 😀 😉

sammira
30. sep 2010

@zuzanka7834 mne lekar kazal testovat po IUI 28 a 31 DC.test nepotvrdil tehotenstvo,tak som vysadila utrogestan a na druhy den sa mi spustila mrcha.ja som mala ovulku prirodzene bez liekov,na 13DC som si pichla rano pregnyl,IUI mi roboli na 14 DC,a od 16DC som si vkladala urogestan 2x1tab.presne aj ja som bola tak netrpezliva 😀 a tak strasne dufala a ked nic tak som ochorela asi psychika.teraz si musim najst nove car.chodim do piestan a koncom oktobra ho zatvaraju..tak rozmyslam,ze kam pojdem.ty kam chodis?ja som sa bola pozriet vo FC,ale lekar ma nejako neoslovil.za 15-20min.bolo po konzultacke.tak rozmyslam nad iscare.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre