Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

petuska123
30. sep 2010

@zuzanka7834 ahoj zatulala som sa sem tak,ze moj doki mi tiez povedala aby som sla na laparo a na IUI..ale netusim preco ma tam posiela kedze muz a aj ja sme v ppotiadky.spermio mal ok ja mavam kazdy meisac ovulku.takze neviem precom sa nam nedari..teraz mi naposledy bral krv aj na zapalove ochorenia vsetko je ok tak teraz 11.idem k nemu a asi mi navrhne stimulaciu aj ked neviem ci mi to pomohne kedze ovulaciu mavam......

zuzanka7834
1. okt 2010

@sammira ja chodim do Heliosu v MT, ale co tu citam, chvalia si aj Iscare, ten je tiež aj v MT, dokonca je vraj lacnejsi. Ale ja som zatial velmi spokojna s pristupom lekarov, a poznam aj osobne vela ludi, ktorym prave tu pomohli k dietatku, takze ja som bola okamzite rozhodnuta kam ist 🙂

@petuska123 IUI zvyknu robit vraj ja parom, ktore maju vsetky vysledky v poriadku a dlhsie sa im nedari otehotniet. Lebo niekedy je problemom hlien na krcku a vdaka IUI je tato bariera prekonana. Neviem, Tvoj doky Ti iste povie, preco sa tak rozhodol... Mna moj gyndos chcel tiez poslat na laparku, vtedy som sa zlakla a rozhodla sa pre CAR. Ale neboj sa, IUI nie je nic strasne, a podla mna je to rovnako umele ako planovany styk... lebo podla mna ani to nie je prirodzene, ked Ti niekto povie, ze "milujte sa zajtra o tretej v noci, ale presne". Aj to som uz pocula, ze bolo niekomu odporucene 😉

helenka12
1. okt 2010

ja dnes

sammira
1. okt 2010

@zuzanka7834 no co ako sa citis?test ta nepokusa?

apolenka6
3. okt 2010

Ahojte!ja mam 1IUI za sebou,neuspešne 😢 ,ale mam kamošku ktora je po 1IUI tehulka.Ja som bola sklamana po 3 ročnom snaženi prebolelo a idem dalej na 2 IUI nemam inu možnost verim ,že sa to podari.........

veronikabv
4. okt 2010

Ahojte neviem ci som v spravnej skupine,ale potrebovala by som poradit ake CAR si vybrat doteraz som chodila do Piestan,ale rusia ho tak rozmyslam nad centrom Gyn fiv v BA.Dakujem moc

apolenka6
4. okt 2010

Ja ti moc nevim poradit my chodime do Martina sanatorium Helios som tam spokojna s pristupom personalu a aj lekarov.Odporučam!zaleži na tom aku dialku si ochotna prejst

sammira
5. okt 2010

@veronikabv ano aj ty si tam chodila?ja od februara.vodicka nam porobil rozne vysetrenia a podstupili sme tam aj IUI,ale neuspesne.teraz riesime s mm tento isty problem,ze kam?ja som rozmyslala nad iscare a tiez gyn fiv.skusala som ferticntrum,ale nepacil sa mi pristup lekara.no vodicka nasadil vysoku latku a teraz sa nam nebude nikto pozdavat 😉

veronikabv
6. okt 2010

@sammira ano chodila som tam,ale k IUI sme sa nedostali stale sme dufali ze to pojde samo az sme to nakoniec nestihli vobec,ja rozmyslam nad gyn fivom alebo ferticentom.veru tazko sa nam bude vyberat 😉

sammira
7. okt 2010

@veronikabv no v pn sme stihli iba jedno IUI ktore nevyslo.ale vodicka nam dal porobit vysetrenia aj genetiku.prislo sa na to kde je problem.teraz som dostala virozu uzivam antibiotika.musim sa dat do poriadku a pojdem na to 🙂 len este neviem v ktorom car.

aduskatt
26. okt 2010

pekny den vsetkym. tak po niekolkych neuspesnych rokoch snazenia som sa dostala aj ja do CARu. Zajtra nas caka prva konzultacia, tak som zvedava co a ako. Zda sa mi, ze tu je trosku mrtvo teraz. Poprecitavala som si pripsevky par mesiacov dozadu a uprimne povedane, som celkom rada, ze tu taketo forum je a vzajomne sa tu snazilky povzbudzuju. 🙂
btw, je tu niekto, kto ma teraz cerstvo skusenosti s ISCAROM? vdaka

petuska123
26. okt 2010

@aduskatt ahoj ty ides zajtra??,my vo stvrtok

aduskatt
26. okt 2010

veru tak, na mojho obvodneho lekara som sa nastvala, vzala veci do svojich ruk a necely tyzden trvalo, kym som dostala v CARe termin aj bez lekarovho odporucania. tak uvidime, co a ako

veronikabv
26. okt 2010

ahojte,viete mi niekto povedat preco su take rozdielne ceny IUI zakroku v BA v GYN five je to 35eur,vo ferticent v BA 100eur,v heliose Martin 100eur,v Brne v reprofite 100eur.preco je twn gyn fiv taky lacny.ak mate nejake skusenosti napiste mi 🙂 dakujem velmi pekne

kochanka
19. nov 2010

ahojte baby. s manzelom sa pokusame o babo vyse 3 rokov stale nic manzel mal horsi spermiogram ale po uzivani vitaminu E sa mu ovela zlepsil co sa divil aj urolog ja mam vajecniky obrastene cystami a prekonala som aj zapal. chceli by sme vyskusat IUI ale chcela by som sa s vami poradit. Som z okresu Prievidza kde je najblizsie miesto kde by mi spravili tento zakrok a kolko by ma vysiel cca zakrok ale komplet aj s liekmi
diky moc

marti82
19. nov 2010

zlaticka, chodite niekto sukromne? ake su podmienky a co to stoji? ja zijem mimo sk a nemam narok cez poistovnu, ale pocula som ze je to aj tak o mnoho lacnejsie ako v zahranici.

nr_martinka
21. nov 2010

@kochanka ahoj ja chodim do Gin-Fivu .bola som tam uz tri krat.tak lieky napisu na dva pokusi a stoja asi 20E a potom uz len cesta a zakrok,ten stoji 35E.a ine nic som neplatila.

kochanka
21. nov 2010

@nr_martinka no ale to je v BA to je daleko skusala som pisat jednemu doktorovi do piestan tak uvidim

nr_martinka
21. nov 2010

@kochanka no vidis to ma ani nenapadlo, mne je blizsie v BA.ja som z nitry.

moncici
6. dec 2010

Ahoj potrebujem poradiť niekde som zapotrošila papier priprava na insemináciu naposledy som ju absolvovala v juni neuspešne odvtedy som bola na laparke a pan doktor mi navrhol skúsit ešťe jednu ináč ak nie tak už len umelé oplodnenie.Nemáte prosím niekdo papier ako postupovať viem že na 5 den treba začať užívať cllosbyt asi.Dakujem za pomoc 🙂 Jaj chodím do Gyn-Fivu

apolenka6
6. dec 2010

@moncici ahoj ja chodím do Martina a tam clostilbegyt som pri IUI užívala od 3dňa MC a 10-11deň cyklu sono držím ti palce 😉

moncici
7. dec 2010

@apolenka6 dakujem 🙂 už som našla ten papier občas je dobre poupratovať aj v papieroch 😉 aj ja ti prajem zo srdca

kaaaty
8. dec 2010

@aduskatt ahoj a mi sme začali chodiť do Iscare, robia nám vstupné vyšetrenia, v pondelok ideme tiež na krv. Ku komu chodíš? Ja som u dr. Petrovej, urobila na mňa dobrý dojem.

aduskatt
8. dec 2010

@kaaaty Ja priamo doc. Valkymu

kaaaty
8. dec 2010

@aduskatt ahoj a si zatial spokojna?

aduskatt
9. dec 2010

@kaaaty zatila ano🙂

kaaaty
9. dec 2010

@aduskatt mozem sa spytat..... asi vam v Iscare robia vstupne vysetrenia....Nevie mi povedat kolko sa caka na vysledky? to som sa nejako nespytala. Snazilkujem od jula ale mam nepravidelu ms a k tomu som mala dva cykly spinenie tak ma moja dr. hned poslala do car. Kolko sa snazite, ked sa mozem spytat?

aduskatt
9. dec 2010

@kaaaty no, ja uz 5 rokov neberiem ziadnu antikoncepciu, ale nejak vytrvalo uz 3 roky, vysledky spermiogramu boli asi za 15 minut a krv som mala hotovu ked som bola na kontrole o tyzden, lebo hned na prvom sedeni mi nasadil Clostilbegyt

kaaaty
10. dec 2010

@aduskatt tak drzim palce nech k vám príde bábo čím skôr 🙂 , a genetiku vám nerobili? či to bolo tiež za ten týždeň? No uvidím čo nám povedia v pondelok 🙂

aduskatt
10. dec 2010

@kaaaty ganatiku chceli, ale ked zbadal lekar moje vajecniky na UZV tak usudil, ze v mm asi problem nebude tak rozsiahly, aby z nas tahal prachy za to, kym netreba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre