Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

lisian
8. feb 2012

@mia29 ahoj 🙂 cakame na schvalenie ziadosti a stimulovat mozem v aprili potom. takze teraz len cakame. lekari hovorili, ze vsetko ostatne je ok, takze vidia realne vysoku sancu pri tom IVF, ale takych bolo .....

snazim sa na to nemysliet, lebo sa bojim

mia29
9. feb 2012

@lisian 😒 Viem o čom hovoríš,nemyslieť na to nejde ani mne, stále niekde v podvedomí na to myslím ☹ ale všetci vravia že treba myslieť pozitívne,no aj toho sa bojím - toho sklamania ☹ ,ale tak utešujem sa len tým že raz nám to predsa musí vísť 😀 a potom si tu budeme vypisovať koľko ktorá sme pribrali,a ako sa gúľame 😀 A verím Lisian,že IVFko budete mať určite úspešné,má veľkú úspešnosť,a hlavne máš tam možnosti potom zamrazenia embrijčok 😉 Zajtra idem na sono a pohovor s embriologičkou,určí nám už dátum KETu,aj sa teším že už sa to blíži aj bojím ☹ Drž palce 😉

lisian
9. feb 2012

@mia29 jasne, ze drzim palce,,,ja drzim vsetkym babam, ktora maju problemy a tuzia po niecom co len priroda zariadi, ci to dostanu ☹

mia29
9. feb 2012

@lisian Ďakujem 🙂...a je veľmi fajn že si tu držíme palčeky všetky vzájomne a aspon takto sa podporujeme s týmto naším trápením ☹

kemonka
10. feb 2012

ahojte, mňa by zaujímalo, čo stojí to IUI, začala som o tom uvažovať, ale vela info o tom zatial neviem 😉 Kolko si treba pripraviť peniažkov, či niečo prepláca poisťovna? Ako to je.?

lucy130881
11. feb 2012

@kemonka ahoj ja idem na iui v utorok . chodime do heliosun do martina a stoji to 100e plus tabletky a inekcia a zatial neviem co ine by sa platilo. iui ti poistovna nepreplaca iba ivf.

kemonka
11. feb 2012

@lucy130881 Ďakujem za odpoved. Aj ja som tam bola raz, za dr. Gátovou. Asi sa objednám koncom mesiaca zase a spýtam sa na to. Až tak vela to nie je. Držím palce aby vám to vyšlo.....a to IVF prepláca celé či iba časť, nevieš náhodou?

lucy130881
11. feb 2012

na to ivf sa doplaca 1000e a este sa plati aj za ket ale to uz neviem kolko no ale urcite to vyda 1500e.

tatinka
13. feb 2012

@mia29 ahoj ja uz tiez sem malo chodim, tento tyzden mi ma prist mrcha, zatial este nedosla , potomz acnem tiez uz bra tablety estrimax a objednam sa na sono ,,,ja uz som ti taka nejaka ze neviem sama ci sa mam bat ci tesit na ket,,,neviem uz ani sama co citim v tomto

mia29
14. feb 2012

@tatinka Ahooj,no presne viem o čom hovoríš,ja mám KET na zajtra,a pocity mám zmiešané,hlavne to,že máme posledného snehuliačika,takže či vôbec dobre dopadne to rozmrazovanie ☹ Snažím sa nemyslieť na to,ale veľmi to nejde 😖 Ty máš Tatinka ešte koľko snehuliačikov ? Držím palce,nech mrcha príde čo najskôr nech sa už môžeš pripravovať na KETík 🙂

tatinka
14. feb 2012

@mia29 ahoj moja, ja mem tiez malo snehuliacikov, len dvoch takze tiez bude zrejme len jeden pokus,,,juj drzim ti palce daj vediet ako vsetko dopadlo aj ked viem ze to nebudes vediet hned teraz🙂 a ty si vydata?ci len zijete spolu?

mia29
14. feb 2012

@tatinka Ďakujem Ti,dám určite dám vedieť hneď zajtra,ako to dopadlo,či sa bude mať vôbec čo vkladať ☹ A nie nie som vydatá,zatiaľ je to všetko len v plánoch,začali sme s bábätkom a svadbu akosi odsúvame stále že potom potom 🙂 a Ty ? 🙂

tatinka
16. feb 2012

@mia29 ahoj moja, no co ako dopadol vklad?vsetko vporiadku? ani a nie osm vydata ale u nas to ani nie je v plane, moj nechce a uz ani ja nechcem 🙂 od kial si?

ivoka
18. feb 2012

Neviete poradiť?dnes som bola na kontrole ultrazvuku pred plánovaným IUI,10DC folíky 4,zatiaĹ cca 13mm,v utorok na 13DC ďalšia kontrola+pravdepodobne pregnyl..následne vo štvrtok plánovaná IUI.
Je vhodné brať gynex a alechemilku?Nemože gynex sposobiť rýchlejší rast folíku? obávam sa,že na ten 13DC bude už moc veľký...minulý.mesiac som mala na 10DC až 26mm 😕 😖

kathy1
18. feb 2012

@ivoka ahoj aj ja cakam na mrchu a potom mam ist na iui, ja sa v tom vobec nevyznam,kt.den ma byt aky velky folik.Do kt.centra chodis?Uz si bola na iui? Asi by si uz nemala brat ten gynex a alchemilku, nepytala si sa nato v car?, ci to moze nejako ovplyvnit?

ivoka
18. feb 2012

@kathy1 ,ja chodím do sanatoria Helios do MT,na IUI idem prvý krát,doteraz som mala 2x potrat v 10 a 7tt.,robili mi kompletné vyšetrenia,beriem lieky na štítku a našli mi trombozu...
Folík by mal byť aspoň 19mm veľký,na to aby mohli pichať pregnyl a následne robiť IUI...no ja mám obavy minule na 10 deň som mala folík už veĺký až moc a teraz na 10 len 13mm,ale každý mesiac može byť iný,,,
Držím palce!

kathy1
18. feb 2012

@ivoka aj ja chodim do heliosu, tiez mam z toho strach, som zvedava kedy ta mrcha hnusna dojde, ked na nu cakam tak nic.Vie nas pekne potrapit. To som teda zvedava ako to bude u mna na ten 10 den. Ked som mala 1 tabletku clostilu na den, tak uz vtedy som mala take bolesti cez ovu, ale to mi dr. nesledoval ake su velke. A teraz mam mat 2 za den. Od kt.dna mas clostil? Ja od 3-7DC. Zda sa mi to skoro zacat, aby fakt uz nebolo pomaly aj po ovu.

ivoka
19. feb 2012

@kathy1 Ja som mala clostík 2x denne,nemala som nejak bolesti,ale folik na 10 deń bol moc veľký a brala som to 3-7deň a teraz som brala 3x denne tiež 3-7 deň ,sem tam pobolieva,dnes som 11DC,v utorok ráno idem na ďalší UTZ..uvidíme,či zase nebudú nad 23-24,by ma to mrzelo...Ale doktro vravel,že každý mesiac može byť iný...tak som zvedavá. 😕

kathy1
19. feb 2012

@ivoka no ja som mala hrozne bolesti, a ked som zakaslala som skoro z koze vyskocila. Ved uvidim teraz, teda ak ta mrcha hnusna dojde.Vycakavam na nu, uz od novembra a vzdy si dojde ako sa jej chce.A praveze ked ja chcem tak nic, som 14 dni prec a 14 doma, tak to nemozem nejako zosuladit. A ty mavas pravidelne cykly? Preco vam doporucili iui, ked si uz bola 2x tehu?

ivoka
19. feb 2012

@kathy1 no naposledy som bola tehu v septembri,odvtedy sa nedarí a IUI mám na doporučenie koli veku mám 37 teraz..tak preto.Či bude úspešné neviem,ale dúfam,že áno. 😵 a mávala som pravidelné cykly,chcel liekmi len docieliť aby mi dozrelo viac vajíčok,aby bola vyššia šanca.

kathy1
19. feb 2012

@ivoka aha tak to ano, hadam sa zadari🙂 a vsetko dobre dopadne 😵

ivoka
19. feb 2012

@kathy1 Vieš iné neostáva len dúfať.roky som robila,snažila sa mať len to naj prostredie pre mimi,trochu cestovala,až nakoniec už je nejak dosť neskoro,tak dúfam,že to dopadne dobre...ono ten vek vždy tak trochu horí... 😝 Držím palce aj tebe: 😉

kathy1
19. feb 2012

@ivoka no aj ja uz 30 rokov, tiez sme si boli trosku zarobit po svete, aj teraz nerobim doma, skusala som aj hladat no u nas nepotrebuju ani predavacky. Hadam vsetko dobre dopadne a budeme spokojne maminky🙂 daj potom vediet ako to bude vyzerat v utorok. Drzim palce nech je folik akurat 😉

kathy1
21. feb 2012

@ivoka ahoj no ako si dopadla, aky bol velky folik? Hadam ok?

ivoka
21. feb 2012

@kathy1 Ahojček...Dnes 14DC a folík jeden 20 mm,druhý 17 a teraz práve pred chviľkou som pichala pregnyl,a vo štvrtok IUI...snaď to nebude neskoro po tom pregnyle...drž palce a ty ako??? 😉

kathy1
22. feb 2012

@ivoka juj tak pekne narastli akurat 🙂 , neboj nebude to neskoro, pregnyl ma zabranit aby vajicko prasklo skor ako do 36h, teda tak som to vycitala.Ja dnes konecne spinenie, takze hadam sa mrcha rozbehne 😀 , a potom uz viac krat nedojde, bodaj by. Musime tomu verit.Som zvedava ako to vsetko prebieha,potom prosim podrobny popis, bo ja uz teraz stresujem.Odkial si? Mate to do MT daleko?

ivoka
22. feb 2012

@kathy1 Bývam pri TN,no mám to vyše 100km,ale do Žiliny je to po diaĺnici a potom ten nič moc úsek a je MT 😵
Zajtra drž palce,ja práve neviem,že či mi už folík nepraskol,mám taký divný pocit,že ten jeden väčší ešte včera poobede,ale nie som si istá,tak dúfam,že nie... 😲
Držím palce aj tebe,nech sa ti to rýchlo rozbehne,aby si mohla ďalej skúšať 😝 😅

b.bardyova
3. mar 2012

Ahojte kocky, ja sa k vam pripajam a chcem sa spytat ja pojdem asi na iui do iscaru, chcem sa spytat kolko euriek si mam prichystat.. dakujem

zhona
5. mar 2012

AHOJ JE TU NIEKTO KTO OTEHOTNEL S INSEMINACIE

kupecekova
26. mar 2012

@b.bardyova aj ja som sa rozhodla, ze pojdem do ISCARu, v piatok to mam nahlasit mojmu gynekologovy, tak som zvedava aky to bude mat priebeh, ale predtym by som chcela este vyskusat akupunkturu, moja mamina ju absolvovala ked nemohla tiez otehotniet a hovori, ze jej to pomohlo....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre