Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

b.bardyova
27. mar 2012

@kupecekova ahojky tak ja som uz bola vsetko prebehlo ok akurat , ze sanca je 10 az 15 percent ....a teraz cakam co bude 😀

kupecekova
29. mar 2012

@b.bardyova to si tam uz aj bola? a ako to prebehlo? ja si idem len zajtra urcit kliniku ku gynekologovy, mozes mi napisat prosim, ako to tam prebiehalo? Vies aby som mala nejaku predstavu. A ty si bola na umelom alebo na inseminacii? Teda ak to mozem vediet? Ale ved nesmies byt zufala, ze je to len 10 - 15 % aj to je sanca 😉 drzim ti moc palceky aby to vyslo

b.bardyova
30. mar 2012

@kupecekova dakujem :D bola som na IUI a bolo to uplne v pohodicke rano sme doniesli material(spermie) a za dve hodinky som prisla do ordinácie a doktor mi to tam strekol chvilku som tam lezala a isla som domov . potom som doma lezala cely den :D

kupecekova
30. mar 2012

@b.bardyova Jeeeejo... super, tak uz len teraz vyckat, dufam, ze sa to podarilo, a kolko si cakala pokym ti spravili zakrok?Myslim kolko preslo od prvej navstevy aj po IUI. Aj na laparoskopii vajecnikov si bola? Este raz velmi Ti drzim palce ...

b.bardyova
2. apr 2012

@kupecekova Ahojky, vsetko aj s liecbou zvyseneho prolaktinu trvalo asi cca 3 mesiace . prelieceny prolaktin, laparoskopia a IUI :D

kupecekova
3. apr 2012

@b.bardyova Hellooo, len tri mesiace? Wow, ja som cakala taky rok, no to si ma prekvapila velmi teraz... ale v dobrom smere ;) Takze ta Laparoskoia ma neminie asi...uf, co uz. Ja uz mam vsetky papiere od mojho doktora, tak zajtra si idem zavolat do ISCARE. Velmi drzim palce aby si mala pozitivny vysledok...

b.bardyova
4. apr 2012

@kupecekova dakujem ..a mne do iscaru volal moj doktor a mne povedal len termin :D

kupecekova
5. apr 2012

@b.bardyova Ahoj, no tak uz som objednana, idem 16.aprila 🙂 uz som nedockava... Manzelovi budu asi robit hned aj spermiogram, tak uvidime ako to pojde s nami dalej, v kazdom pripade Ti dakujem za informacie a drzim Ti pacle,...

kadve
2. máj 2012

Ahojte kočky, viete mi niekto poradiť? Mám odstránený jeden vajíčkovod a tento mesiac ideme absolvovať IUI. Dnes som mala kontrolu folikulometrie na 11 deň cyklu a zistili mi, že mám 2 dominantné folikuly /18 mm, 20 mm/, ale bohužiaľ na nepriechodnej strane☹(. Na ,,dobrej,, strane mám 2 folikuly, ale vo veľkosti 11 mm. Mám prísť na kontrolu za 7 dní, či tie mrchy dorástli, alebo nie a či vôbec absolvovať IUI. Moja otázka ale znie...Ak mám 2 vajíčka tesne pred prasknutím, logicky mi vychádza, že asi dojde k ovulácii za pár dní... No a potom za tých 6-7 dní dochádza k druhej ovulácii na druhom vaječníku??? Akosi mi tie dve ovulky nejdu dokopy... Prosím poraďte, ďakujem...

2609
7. máj 2012

@siska78 ahoj ja som tiez po iui mna v ten den bolelo brucho a v podbrusku a a ajdnes citim ze ma tak pobolieva ake mas ty skusenosti uvidim budem cakat po 2 tyzdnoch mam volat do centra

ivekr
25. máj 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, dává vám lékař před IUI clostilbegyt? Já mám 2 pokusy IUI za sebou ale dnes se MS dostavila ☹. Gynekolog mi chce udělat ještě do třetice IUI a pak až laparoskopii. Dává mí 3-8 den clostilbegyt, jenže na další cyklus mi jej napsal zase a to už po osmé! všude se dočítám jen 6x za život...tak mě napadlo, že bych si ho teď nevzala a 13 den cyklu šla rovnou na ult a pregnyl a pak IUI.....myslíte si, že když si ho nevemu, že se stane něco zásadního? Každý mě nějak straší, ať ho vícekrát neberu, ale on mi ho furt píše a píše........

eli13
15. jún 2012

Ahojte dievčatá, prosím Vás, oplatí sa ísť na iui ak má partner len okolo 8 mil spermii v 1 ml? ďakujem

kostickabonnie
15. jún 2012

@kadve mne to jedna kočka vysvetlila, že akonáhle pride ovulka, tak v tele nastanu hormonalne zmeny a ostatne folikuly a vajicka zaniknu ☹ ja som to tiez tak mala, cakala som na dalsi cyklus...ale uz je tato odpoved asi neskoro a mas za sebou ovulku z priechodnej strany 😉

b.bardyova
2. dec 2012

@kadve Ahojky a nedali ti nejake lieky...a ty mozes aj viac krat ovulovat za cyklus...vraj muzske spermie vylucuju nejaku latku , ktora vyvolava v tele zeny ovulaciu 🙂 tak nestresuj a mozno porastu

b.bardyova
2. dec 2012

@eli13 no, podla toho co ti povie lekar..lebo ked ta chce dat na IVF musis mat nejake papiere o tom, ze sa Vam nedari otehotniet ...bud laparoskopiu, alebo 2 az 3x neuspesne IUI.

strakovas
17. apr 2013

ahojte chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenost s inseminaciou u Doc. Válkyho , mam endometriozu , snazime sa len pol roka , ale bolesti su velmi velke aj pri styku , tak chceme skusit tu insem. ako to vlastne prebieha ? vie mi dakto poradit? ako dlho to trva do zakroku ?

viva13
10. máj 2013

Ahoj, prosím nájde sa tu niekto kto bol tento rok v GF na IUI s darcovskými spermijkami? prosím ozvite sa mi do IP mala by som nejaké otázočky poradí mi niekto?

22ivanka22
9. jún 2013

Ahojte. Prosím Vás, mám otázočku. Máme určenú diagnózu oligoteratozoospermia. V Heliose v Martine začíname s IUI. Je tu niekto, ktorá otehotnela hneď na prvýkrát? Ja sa veľmi bojím, že sa to nepodarí. Ale prajem si to veľmi. Pán doktor Krajčovič nám vravel, že ak IUI nevyjde, tak ideme IVF.
Ďakujem.

ellit
16. júl 2013

@emilly77 prosim mozete mi zavolat na cislo v sprave? dakujem

maminky nemate niektora kontakt na emilly77? potrebovala by som sa s nou surne spojit, predava odrazadlo a ja mam akurat dneska do vecera sestru v Senci na vylete. prepacte, ze tu pisem, nepatri to tu, ale videla som, ze tu prispieva. Dakujem

nilok
24. aug 2013

ahoj som po druhej iseminancii a nemam ziadne bolesti je to normalne dakujem

nilok
26. aug 2013

ahojte chcem sa spytat ake priznaky ste mali pri inseminancii lebo som po 2 krat a teras nic necitim porate mi dakujem

mery333
31. dec 2013

Ahojte kočky, s manželom sme objednaní na insemináciu v Iscare v MT koncom januára (dátum sa upresní podľa toho či a kedy sa mi vytvorí vajíčko)
Chcem vedieť, či je inseminácia bolestivá a aká je úspešnosť že sa to podarí.

petra365
2. jan 2014

@mery333 Neboli, je to ako klasicke vysetrenie. Ja som bola uz 5x. Uspesnost sa uvadza nizka, ale tak asi je to individualne aj podla toho aky mate problem...

anickar
3. jún 2014

Ahojte dievčatá, vedeli by ste mi pomôcť v ktorých nemocniciach vykonávajú insemináciu?
ďakujem Anička

ckatka
17. feb 2015

ahojte tak prispievam do statistiky🙂

1. bez stimulacie - kvoli zlemu spg sme to len tak "skusili" pred podanim ziadosti na IVF, ja ovulujem tak naco dopovat hormonmi...
2. na Antolskej
3. 19DC
4. 11DC 11mm folikul, 15DC 17mm, 17DC vecer 22:00 Pregnyl a 19DC rano IUI
5. lezala som tam asi 5 min a potom sme sli autom domov a pracovala som (za pocitacom), aj by som si lahla trochu ma pobolieva v podbrusku ale skor je to take nafuknutie,...ale mam robotu 🙂
6. prve, uspesnost zatial neviem

martuska00
17. feb 2015

@ckatka koľko mm si mala sliznicu

ckatka
17. feb 2015

@martuska00 to neviem 🙂 nepytala som sa,...a lekarka toho vela nenavravi :D povedala nieco v zmysle "sliznica dobra" :D :D

majka15majka
3. apr 2015

Akej velkosti ste mali folikuly ? A kolko ich bolo?

xxxena
15. júl 2015

ahoj ckatka, chcem sa ta opýtať kde si bola na antolskej na iui? už vieš či bolo uspešne? my sa nevieme rozhodnuť kam ísť na iui. ako to prebiehalo? poistovna to hradi?

xxxena
15. júl 2015

ahoj @ckatka, chcem sa ta opýtať kde si bola na antolskej na iui? už vieš či bolo uspešne? my sa nevieme rozhodnuť kam ísť na iui. ako to prebiehalo? poistovna to hradi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre