Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pipka
7. máj 2007

lilinka drzim palceky 😉 my ideme v stredu do GF 😵 😵 😵 tiez konecne na uspesny pokus 😀

pappo
7. máj 2007

machulka aj ja chodim Durechovej 😀

pappo
7. máj 2007

lilinka silno drzim palce, aby to vyslo.

lenus netrap sa dako uz len bude. sme v tom spoločne.

pappo
7. máj 2007

tinucha taka som zvedava tak ako, dufam ze si tehu. 🙂

miri28
autor
7. máj 2007

Ahojteeee 🙂 🙂 🙂

tak dnes mam supis den 😵 narastol mi pekny folik 16mm, presne podla literatury. vysetroval ma doktor, myslim ze to bol dr.Drabek, co ste ho snazilky z Gyn-fivu spominali. veru, v piatok som z neho nemala dobry pocit, ale dnes bol veeeelmi mily a pochvalil aj moju sliznicu. som ako trafena ale tesim sa velmi a tiez idem v stredu na druhy a samozrejme ze uspesny pokus IUI 😀

lili,tak ako, uz to mas za sebou? boli ta nieco, oddychujes, dufam ze milo dohovaras vajku a hadiku aby sa uz konecne stretli 🙂

pipi, ideme presne v ten isty den na IUI!!!

tinucha, ako si dopadla? dufam ze dobre, myslime na teba, ozvi sa nam 😉

pappo,lenusa, ako sa citite? dufam ze v stredu vam potvrdia tehu😅 drzim palciaky aj na nohach 😵

sisi, kedy ides na dalsie IUI? mrcha uz dorazila? alebo si si opat pichla aglotunin?

jankajs, to IVF je ozaj riadna kopa penazi,ale co uz nam zostava. sme bojovnicky a pevne verim ze ti to vyjde.

radka, konecne chapem poriadne folikulometriu, ved preto som aj zacala tuto temu, lebo som v tom nebola celkom zorientovana. a teraz uz viem si to porovnat a ukludnit sa. a tebe dnes ako porastli foliky?

erika, staschka cauko, vy ste nase junovky 😉

machulka vitaj, drzim aj tebe palceky aby to vyslo. bolo by super na prvy krat. vela stastia 🙂

miri28
autor
7. máj 2007

andrejka a na teba som zabudla, prepac 😔 kedy ides na IUI? viem ze stimulujes,ale neviem ako ti to vychadza, ozvi sa 🙂

erikae
7. máj 2007

miri vela stastia v stredu 😉 nebudem pisat do piatku mam dovolenku, tak sa majte krasne a tesim sa na piatok, ako ma tu privitaju same dobre spravicky od vas

miri28
autor
7. máj 2007

dakujem a v mene ostatnych snaziliek, uzi si pekneho pocasia a oddychuj 🙂 🙂 🙂

miri28
autor
7. máj 2007

lili, a kolko malo tvoje vajko mm v piatok ked si bola na sono?

pappo
7. máj 2007

miri super to mam radost, ze narastol. takze v stredu na teba myslime.
ja sa mam stale rovnako nic ma neboli a citim sa ako keby sa nic nedialo ani mrcha ani tehu.
tak sa to uz konecne dozvieme v stredu aj s lenus.

andreao
7. máj 2007

Ahojte babulky. Som rada, že ste plné optimizmu 🙂 🙂 🙂 .
Dnes som bola na folikulometrii a v stredu idem na 3. IUI. Som trocha zmätená, IUI mi budú robiť už 13 DC, doteraz som bola vždy 15 DC. Dr povedal, že nieje prečo čakať, folikuly sú pekné, tak uvidíme.
Som veľmi rada, že sa takto podporujeme aj ked sa nepoznaáme, ale aspon v tom všetkom niesme sami.
Držím palce všetkým, tak sa majte, pa.

pappo
7. máj 2007

andreo ahoj tak to je super ze foliky rastu. a kde je u vas problem ze uz idete 3x na IUI u teba ci u manzela?
drzim palce na stredu, dako sa nam toho na stredu zbiera. myslim ze uz ste 3 baby.

lilinka76
7. máj 2007

Ahojte všetky snažilky,

ja som doteraz poslušne ležala. Mám to druhý krát za sebou, dnes mi zákrok robila Dr. Petrová. Keď mi to zavádzala dovnútra, dnes ma trošku viac bolelo podbruško, aj doma chvíľu, ale už je to OK. Pri prvom IUI som Utrogestan papala 3 x denne 1 tbl., teraz to vyskúšam vkladať do pošvy 2 - 0 - 2. Myslíte, že to bude lepšie??? Ako dlho potom musím ostať ležať, aby to zo mňa nevytieklo???

Miri, neviem, aký veľký bol folikul, oni mi to nikdy nehovoria. Som rada, že aj tebe to dobre dopadlo, v stredu budem na Teba s Pipkou myslieť.

Pozdravujem všetky snažilky

pappo
7. máj 2007

lilinka tak dufam, zže teraz to uz dopadne lepsi.
no neviem ja si tiez vkladam utros 2-0-2 a mas to jedno ci lezis alebo nie ono to aj tak ide von, aspon teda u mna. hadam tam nieco zostane. 🙂 a ucinkuje

vierus
7. máj 2007

Ahojte,
rada by som sa k Vam priadala. V piatok som mala ist na prvu IUI bez stimulacie, ale zostala som velmi sklamana, lebo folikuly nenarastli dostatocne.
Takze to lekar odlozil o dalsi mesiac, 3DC mam zacat brat clostilbegyt a potom ze sa uvidi.
Chcela som sa vas spytat, povedal mi, aby som premyslela, ze ci pojdem na zistenie prichodnosti vajecnikov, predpokladam, ze hovoril o laparke... ako ste na tom boli vy ostatne? je laparka podmienkou na vykonanie IUI? ked ju odmietnem, moze mi lekar odmietnut spravit IUI?
Diky za odpoved. Vierus

lilinka76
7. máj 2007

Pappo, vďaka za skorú reakciu.

Dievčence, Tinucha mala isť dnes na krv??? Nestíham si Vás všetky pamätať.

AndreaO, aj Tebe držim palce na 3 IUI.

Ináč, keď prečítate aj iné témy, zistíte, že tu pribudlo veľa nových tehuliek, dúfam, že o 14 dní aj ja, v stredu Papo a Lenuša, o 17 dní Miri, Pipka, Andrea 🙂 😀

Baby, koľkokrát by ste boli ochotné podstúpiť IUI predtým, ako sa necháte lekármi nedobrovoľne "ukecať" na IVF??? Nie, že by sa ma to týkalo, ja budem o 14 dní tehulka 😀 😀 😀 , ale len tak zo zvedavosti sa pýtam.

Idem si opäť trošku poleňošiť.

Do oplodnenia, snažilky.

tinucha
7. máj 2007

Ahojte. Tak ani 3.IUI nevyľlo. ☹

cicuska
7. máj 2007

tinucha, neva. Neviem ako si na tom Ty ci chces este skusat dalej IUI alebo pojdes na IVF ?
lilinka - samozrejme ze sa Ta snazia ukecat vzdy na IVF ale ani tam nie je o moc velka sanca , aspon percentualne, asi tak tusim 30% oproti 10% ktore je na IUI.Je to ale vzdy otazka stastia. Ako na sportke 🙂

Inak ja mam za sebou tiez 3 neuspesne IUI, posledna v aprily a teraz sa rozhodujem a rozmyslam co dalej lebo vzhladom na manzelove vysledky nam vsetci odporucaju IVF resp. ICSI. Tak uvidime...

lilinka76
7. máj 2007

Ahoj Vieruš, ja by som na tú laparku na tvojom mieste šla.Keď nemáš priechodné vajcovody, IUI sú zbytočne vyhodené peniaze. Lebo ono je to ako "normálny sex s mužíčkom", akurát Ti jeho spermie v čase tvojej ovulky (po kontrole folikulu a podaní pregnylu) vstreknú hlbšie cez krčok maternice tenkým katétrom.
Ja som bola na laparke v januári, je to malina. Nebyť štychov v brušku a svalovice z narkózy 😀 😀 ani som nevedela, že mi niečo robili.

pappo
7. máj 2007

vierus ak ti laparku navrhne nevahaj aspon budes vediet ze si ok. IUI ti spravia aj bez laparky ale mozes sa dlhsie trapit a viackrat skusat a zbytocne sa nervovat. a takto aspon budes na com si. neboj nei je to nic hrozne. a manzel je ok?

pappo
7. máj 2007

tinucha to mi je luto, drzim palce do dalsieho IUI.

baby mne tiez navrhli IVF, ale radsej by som sla na IUI viac krat, vraj po neuspesnom IVF treba cakat dlhsie na dalsi pokus a na IUI mozete ist hned za sebou po mesiaci. co si o tom myslite? neviem aka je tam ta prestavka?

tinucha
7. máj 2007

Ahojte. Tak ja už do ďalšieho IUI nepôjdem, už skôr sme si vraveli, že ak nevyjde ani 3.pokus IUI, tak ideme na IVF. Vlastne aj lekár povedal, že nemá zmysle to skúšať pomocou IUI, keď to nejde. Medzi dvoma IVF by mala byť prestávka myslím 3 mesiace, čo zase na regeneráciu tela nie je až tak veľa.

cicuska
7. máj 2007

pri IUI mne lekarka vravela max.2 stimulacie za sebou a potom oddych ale to nebolo az tak vela hormonov ako pri IVF

lenusa
7. máj 2007

Ahojte babulky, ja som taká vytešená konečne máme doma net aj s novým notebookom, tak sa vytešujem ako malé bejby 😀 .......

Tinucha je mi fakt ľúto, že Vám to nevyšlo ☹

Pri iui musíš mať pauzu mesiac na regeneráciu tela...

aňa si tu??

baby zajtra ráno spravím test, som zvedavá potom napíšem, ale bude to len orientačné 🙂

vierus
7. máj 2007

lilinka, pappo, diky za odpoved 😉
lekar mi povedal, ze si mam premysliet do dalsej navstevy u neho, ci tu laparku chcem, ze on by ma odporucil, ale kedze buduci cyklus si budem vajecniky stimulovat clostilbegytom, tak som rozmyslala, ze by sme absolvovali prvu IUI a ked sa nepodari, tak hned podstupim laparku.
A vysvetlite mi niektora, ako to prebieha? to ste boli uplne v narkoze? co sa pri tom robi? to sa zistuje len priechodnost vajecnikov alebo sa aj prefukuju?

pappo, manzel vyzera byt OK, az na to, ze mu zopar spermijok rychlejsie odumiera, ale inak ma vysledky v norme, prave preto nam lekar navrhol IUI.

lenusa, drzim palce!

vierus
7. máj 2007

este som sa chcela spytat, mozno je to blbost... ako ide dokopy sport a IUI? obmedzujete nejako cvicenie?
Ja mam pravidelne treningy, 2x do tyzdna posilka s tazkymi vahami a 2x do tyzdna spinning, rozmyslam, ci by som nemala nejako polavit, ci to nemoze zle vplyvat na organizmus a tak.

machova
7. máj 2007

Vieruš ahoj,

ja mam za sebou 1 IUI a chodím do iscaru a doktorka povedala, že ak bude neúspešná tak odporúča aj druhú IUI a potom laparoskopiu. Viem, že sa to robí v úplnej narkóze a nad pupkom spravia rez a zavedú kamerku kde pozerajú vajcovody aj maternicu a celkovo brušnú dutinu. Pri zlom výsledku či hneď aj robia prefuk to neviem. Mne HSG ešte nerobili to je zistenie priechodnosti, ale nerobí sa v narkóze takže určite pojdem na laparku. 16 mája si mám spraviť test tak čakám aj keď netrpezlivo. Dúfam, že som ti odpovedala správne.

silvia24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierus
7. máj 2007

Ahoj machova,
a to je rozdiel to HSG a laparka, ja som si myslela, ze laparka je na zistenie priechodnoti vajecnikov, zacinam mat v tom chaos 😖
mne lekar povedal, ze ma chce odporucit na priechodnost vajecnikov, ja som si sama z toho vydedukovala, ze to bude laparka 😔
Tak Ti drzim palce, nech to dopadne pozitivne! 🙂

machova
7. máj 2007

Vieruš HSG je čisto len zistenie priechodnosti vaječníkov a že vraj to dosť bolí a neni si uspatá. A pri laparke ti priechodnosť zistia tiež a ešte ďaleko viac, ako som písala už pred. No to ťa uspia a je pokoj a máš viacej zistení pri jednom zákroku takže je to podľa mňa lepšie. Ak sa mýlim baby opravte ma. Vieruš opítaj sa presne na aké vyšetrenie ťa odporúča.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre