Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pipka
10. máj 2007

lilinka a ty ako? lebo ja si od stredy brusko hladkam, nech to tentokrat uz urcite vyjde 😉

pipka
10. máj 2007

inak domcek mne robili IUI 11DC a pregnyl som si pichala uz 9DC. Podla hladiny hormonov v krvi by ti to mali povedat. tak ako hovori pappo, po pichnuti by mala byt ovulka o cca36 hodin.

lilinka76
10. máj 2007

Ahoj Pipka, cítim sa úplne normálne, trošku ma pobolieva bruško a cicušky, ale možno si to nahováram. nechám sa prekvapiť, snažím sa nerozčuľovať a veľa oddychovať. Tentokrát mi IUI robili na 12 DC, predtým 10 DC, tak verím, že teraz to bude úspešné. Zvlášť keď si uvedomím, že mám cyklus ako hodinky, presne 28 dňový.

miri28
autor
10. máj 2007

Cauko, v stredu som bola na tej inseminacii a dost ma to bolelo 😖 no ale dalo sa to vydrzat. ale ked som zoskocila z kozy normalne som citila az slabost v nohach. inak aj prvy raz ma to trosku bolelo,ale teraz teda viac. no potom ma zachvatila neskutocna euforia, akoze dobry pocit, ze som to zvladla a zasluzim si odmenu 😉 dufam ze tento raz to vyjde a tiez sa hocikedy zamyslim a hladkam si brusko😀 mna teraz vobec podbrusko nebolelo, len som mala vcera taky narazovy vytok trosssicku hnedunky, ktory sa objavil asi 4x. citila som sa furt vlhka, snad to znamenalo ovulku aj ked neviem. minulu IUI ma bolelo podbrusko, teraz ho len citim ako steklenie. ale som plna optimizmu, IUI mi robili na 14DC. tak uvidime, inak pregnyl som pichala len jednu ampulku na 13DC o osmej rano. to bolo tiez ine ako minule. ale ved kazdy cyklus je trosku iny, tak sa na to spolieham. mojho muzika uz volam tatik, co som si nikdy predtym nedovolila v tom zmysle, ze budem potom sklamana, ale teraz si viac verim (neviem sice preco 😉 ) a na druhej strane viem, ze aj to dalsie sklamanie prezijem ako som prezila aj ostatne aj ked vtedy som si myslela ze to neprezijem. nevadi, teraz tomu chcem verit a byt plna nadeje, predstavujem si ako sa mi uz oplodnene vajko deli a rastie. musim predsa nejako prezit tie dva tyzdne. tak zatim, akonahle pocitim nejaku zmenu, ozvem sa. drzim vsetkym pastiska a lili to ze ta bolia prsicka je dobry znak, nie? ved mrsina je este daleko, tak ze by to bolo ono 😨 budem na teba mysliet a piste snazilky moje 😵

lilinka76
10. máj 2007

Ahoj Miri, som rada, že si sa ozvala. Tiež Ti držím palce. Mňa doktorka upozornila, že môžem mať ružový výtok, ale ja som ho ani vtedy, ani teraz nemala. A tentokrát to aj mňa zabolelo.Hold, dobrý znak pre nás obe - čoskoro tehulky 😀 Tie bolesti bruška a prs sú úplne minimálne, ani nie tak na dotyk, ako mám také pocity. Ja som bola na 12 DC a keďže mávam presne 28 dňový cyklus, tak by to mohlo byť OK.Hlavne mi prípad Lenušy dodal optimizmu.
Tak sa opatruj a nezabudni pisať.

tinucha
10. máj 2007

Miri, Lilinka, držím vám palce! 😉 🙂

erikae
11. máj 2007

miri drzim Ti palce, aby to oslovenie "tatík" padlo na úrodnú pôdu,

Leni, velmi Ti gratulujem a som rada,že sa Ti to podarilo.

Aňa, bojujeme dalej, no nie?

Tinuška, mrzí ma, že to nevyšlo, lekári ani po neuspešných IUI nepátrajú nejakým spôsobom prečo sa to nedarí?

ja idem dnes k lekárke, a chceme skúšať ďalej, tak budem mať asi nový protokol na IUI,
baby, to vždy pri každom IUI treba potvrdenie od notára?

andreao
11. máj 2007

Erikae, vôbec neviem, o akom potvrdení od notára píšeš, ja som nič nepotrebovala. Potvrdenie o čom to vlastne je?

erikae
11. máj 2007

o tom, že ak sa IUI podari, bude manžel pravne uznaný za otca dieťaťa.
ada, Ty si také potvrdenie nemusela priniest do centra, kam chodíš?

lenusa
11. máj 2007

erika ani my sme také nič nemuseli dokladať, iba čo sme u nich obaja podpísali papiere, že vieme o čo ide a že budem rodičmi...

erikae
11. máj 2007

to su potom rozne podmienky pri podstupeni IUI v centrach

😒

erikae
11. máj 2007

lenusa uz si môžeš zmeniť stav na "čakáme bábo"

mne sa dnes tak nechce isť do centra...absolutne ☹

lenusa
11. máj 2007

erika ešte si to nezmením, až za dva týždne keď to potvrdí aj ultrazvuk, bojkam sa 😒

lilinka76
11. máj 2007

Ahoj Lenuš, neboj nič, všetko dobre dopadne, aj dovču v chorvátksku si užiješ, aj trávičku pokosíš. Len to korčuľovanie by som si na tvojom mieste rozmyslela.
Počuj, Teba tie prsia boleli na dotyk??? Ja v nich skôr cítim také napätie, ale na dotyk ma nebolia. Teraz neviem, či to je z utrogestanu, alebo čo sa deje. Žeby tehu??? Viem, je ešte veľmi skoro.Je pravda, že ich veľkosť nie je ani "0" 😀 😀, s touto partiou tela som sa podala na tatka 😀, ale mna nezvykli boievať ani pri PMS a ani sa doteraz nezväčšili.
Baby, blbá otázka, ale predsa: Myslíte si, že väčšie prsia začínajú bolieť skôr, ako "také žiadne"??? Predsa len, asi aj tie mliečne zľazy sú hustejšie a viac u prsnatých, nie??? 😀 😀

pipka
11. máj 2007

miri ahooj, tak presne ako ja, Tiez som mala ten prvy den slabulilinky hnedkavy vytok, ale teda na rozdiel od vas, mna nic nebolelo pri ani po zakroku. jedine mozno trosku take jemnucke ako keby kramove krce v podbrusku. prsia zatial necitim ani nic ine, no ale ved este je to len 2 dni, ze? Tak co by som chcela. inak ja tiez neviem preco, ale tiez mam taky pocit, ze tentokrat to vyjst musi.
Sice draheho nevolam tatik, zato brusko si nechavam hladkat neobmedzene
😀 😀 robi "nam" to skratka dobre.... Takze babule myslim na vas a o dva tyzdne si povieme vysledky 😉 a porovname dve palicky 😵

miri28
autor
11. máj 2007

No cauko lili a pipi 😀
lili, ja som sa strasne smiala na tej velkosti 0, ja som totiz na tom absolutne rovnako 😀 😀 😀 ja na srandu hovorim, ze moj muzik ma vacsie prsicka ako ja 😵 ale o tej bolesti u viac a menej prsatych to som este nepocula. tak neviem. asi kazda z nas ma nejakeho tusaka, lebo baby ja vam poviem, ze takyto priznak tehotenstva ako vam nacrtnem ja asi nikto este nemal, ale ja si to neviem rozumovo vysvetlit. ja mam oslabenu koordinaciu a vsimavost. mozno je to pre vas banalne, ale ja sa citim akosi inac a v robote sa mi podarili take kusky za tieto dva dni ako nie za celych 5 rokov, co tam robim. tak neviem, akoby som to nebola ja. ale mozno haluzim a ked poviem o dva tyzdne ze som neni tehu, budete si o mne mysliet, ze mi uz z toho sibe. ale musela som sa vykecat. tak zatim, vecer vas este kuknem 🙂

lilinka76
11. máj 2007

Teda, baby, to som sama zvedavá, ako dopadneme. 😀 😀 Snáď všetky pozitívne. Aj si budete robiť testy, alebo to necháte až na krv??? Ja sa snažím byť v poho a sama som prekvapená, ako som pozitívne naladená. Tak dúfam, že mi to ešte týždeň vydrží.

pipka
11. máj 2007

ja som uz testovanie vzdala. Pojdem rovno na krv, ale ak to bude pozitivne, potom si testik kupim a budem sa tu kochat tymi // 😀 😀 tiez mi asi sibe 😅

pipka
11. máj 2007

lili, ty kedy ides pre vysledky?

lilinka76
11. máj 2007

Pipi, ja idem na krv v pondelok 21.5.2007.

pipka
11. máj 2007

aha, tak o dva dni skor ako my. Ty sa mas 😅 😀

miri28
autor
11. máj 2007

baby, ja to mam asi z toho utrogestanu. teraz mi to pred chvilou zaplo, a ked som si precitala letak, tak je pisane o znizenej koordinovanosti a sustredenosti. no nenapadlo ma to hned, lebo po prvom IUI som to vobec nepocitovala, vtedy som sa citila uplne normalne. ale nevadi, ved druhy den po... nemozem este predsa nic citit, asi to moc chcem a ale to my vsetky vsak 😵 tak zatim a pekny piatocek

lilinka76
12. máj 2007

Ahojte Pipi, Miri,

chcem sa Vás opýtať, nebolí Vás po vkladaní Utrogestanu brucho ako pred menzesom??? Mňa včera večer dosť bolelo, aj kríže, tak dúfam, že je to dobrý znak, aj keď akosi skoro. V príbalovom letáku som nič také nevyčítala, tak som z toho jeleň. A ešte som prišla na to, že mám toho utrogestanu málo. V pondelok ráno (v deň testu z krvi) si už nevložím nič. Dúfam, že to nebude problém...
Napíšte mi, prosím, čo s tými bolesťami brucha u Vás.

pipka
12. máj 2007

lili, ja teda ziadne bolesti nemam. neviem ci chvalabohu, alebo bohuzial. Ak nemas utrogestan skoc si ho dat predpisat, lebo mne povedali, ze v pripade ak by som bola tehu aj vynechanie jednej davky moze sposobit prip. potrat. 😒

mixka
12. máj 2007

ahoj pipi, ako sa drzis ??? 🙂

lilinka76
12. máj 2007

To fakt, pipi??? Nestraš ma. Ináč, vôbec nerozumiem, prečo mi sestrička dala recept len na jedno balenie. Mala som síce zvyšné z predchádzajúceho IUI, ale ona o počte nemohla vedieť nič. A 4 tbl. denne x 14 dní je 48 tbl. - tak neviem, ako mi mohla predpísať 30 tbl. balenie.

V ten pondelok ráno, na ktoré už nemám tabletky, pôjdem aj tak na krv a ak by to bolo pozitívne, utekala by som ihneď pre recept a doma hneď vložila tabletky. Myslíš, že je to aj takto riziko???
Nevieš, Duphaston má rovnaký účinok ako Utrogestan???

miri28
autor
12. máj 2007

lili, ani mna neboli brucho ked si vkladam utrogestan, ja ho totiz citim stale ako take mrvenie dva dni pred mrskou, ale neboli ma. rano sme sa s muzikom trosku bavili v postielke 😀 a odvtedy ho viacej citim. ale mozno si to len namyslam.
co sa tyka toho utrogestanu, nemusis sa podla mna bat, ved v ten den ides na krv a to sa nemoze nic stat behom niekolkych hodin. ved my sme inak zdrave a ked otehotnies, normalne ti telo progesteron produkuje, my ho berieme len ako pre istotu, ja si tak myslim. ale s duphastonm to nekombinuj, aj ked ucinok maju rovnaky. tak zatim a piste snazilky. vsetkym pekny vikendik a skore slniecka pod srdieckom 😵

yasmina
12. máj 2007

ahojte kocky...ja som po IUI a beriem aj Duphaston 3 x denne aj Utrogestan 2 tablety vecer a jednu rano.

vierus
12. máj 2007

ahojte 🙂
uz som sa to tusim raz pytala, len som nedostala ziadnu odpoved, tak skusim este raz....
Cvicite niektora aktivne? co vam povedal lekar o cviceni? netreba ho obmedzit?
Diky.

erikae
12. máj 2007

ahojte 🙂 pridam sa i ja
lili, tie pocity po vlozeni utrog. som mala take ako opisujes aj Ty.
trosku pobolievalo podbrusko ako pri mrche..
co som spominala vcera, v gyn-five je potrebne pri kazdom opakovanom IUI priniest potvrdenie od notara s overenymi podpismi mna aj manzela, napr. v ISCARE to tak nie je, alebo ake mate Vy skusenosti, to ma zaujima?
dnes sme boli na bicykloch aj s manzelikom a bolo super, troska sa mi vyplavili hormony stastia pri sporte a citim sa fajn..

vierus, neviem ako je to s aktivnym cvicenim, ja chodievam na pilates a po IUI som radsej tie dva tyzdne nesla...i ked sa pise, ze pilates je i pre tehotne..neriskovala som,no mozno som mala robit vsetko tak ako predtym. 😉

yasminka, ty aj muzicek ste obaja zdravi, len sa Vam nedarilo? a tretie IUI sa podarilo? gratulujem Vam, urcite je to krasny pocit

machova, ako sa ty citis? kedy testujes..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre