Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

lilinka76
23. máj 2007

Teda, klobúk dolu pred tou dievčinou. Ja by som na to nemala nervy...
Nejako to vydržíme a o to viac si potom tehotenstvo vychutnáme. Keď budeš vedieť ako postupuješ, miri, napíš. papa.

pipka
23. máj 2007

miri, lili, takze hlasim, ze bohuzial aj nas dalsi pokus IUI bol neuspesny 😢

lilinka76
23. máj 2007

Nevadí, bojujeme ďalej. Uvidíte, my budeme tehotné všetky tri spolu. Najneskôr v auguste. Keď sme cestovali autom k svokrovcom, videla som celkom blizučko nás bociana, tak som mu povedala, nech sa "neondi" a priletí do Bratislavy a aj tam, odkiaľ je Miri (lebo teraz narýchlo neviem 😀 )

pipka
23. máj 2007

lili, ja som videla dvoch 😀 jeden sa nechal v ZOO dokonca pohladkat, a vidis...nic z toho 😢

lilinka76
23. máj 2007

Smiem sa opýtať, budeš ešte skúšať IUI, alebo čo máš v pláne?

miri28
autor
23. máj 2007

pipi ☹ ☹ ☹ to je dneskajs smoly. dufali sme, ze vylepsis statistiku. smutime s tebou a sucitime. ved ked je to v najhorsom pripade 10% sanca, tak 1x z desiatich pokusov by sa mal podarit, nie? moja matematika, preto chcem skusat dalej. mam nejaku predstavu, zajtra sa objednam a dam vediet.

vy ste teda podarene s tymi bocianmi. lili, takze do augusta, jasan 😀 ?babenky, teraz vam nieco poviem, ked sme isli na svadobnu cestu, tak cestou sme videli cierneho bociana. zostali sme zaskoceni, lebo samozrejme ze keby som pocala na svadobnej ceste bolo by to desne romanticke a bociana by sme za normal okolnosti (keby bol biely) povazovali za dobre znamenie. preto sa vlastne na take cesty aj chodi, ale nas zaskocila ta cierna farba. teraz uz tomu zacinam rozumiet. asi to nebude len take jednoduche s tym babetkom, ale budeme bojovat! Bozinku uz hlasam hesla ako za socializmu, ale ved my rozumiete, vsak?

pipka
23. máj 2007

IUI uz urcite skusat nebudeme, skor asi zaciname setrit na IVF, tam je sanca omnoho vyssia. hlavne ked u mna je asi chyba, ze vraj mam prilis husty cerv. hlien a spermie sa cezen neprepracuju k vajku. Ale neviem si potom vysvetlit, ked ich vstreknu priamo do maternice, preco sa tam nedopracuju ☹
miri, a neznamenal ten cierny bocian cernosciatko? 😀 😀 😀 dobre si prever partnera 😀 😀 😀 z akej rodiny pochadza.

miri28
autor
23. máj 2007

no ty si dobra, pipus 😀 😀 😀 som sa normalka zasmiala. tak na IUI asi zostaneme sami s andreou. dufam ze aspon ta ma neopusti. pipi, ale ved si si aj sama odpovedala ohladne toho hlienu, ze v pripade IUI sa tento krok obchadza. to ti robili testy ako reaguje tvoj hlien na spermie muzika?

lilinka76
23. máj 2007

Teda,baby, niekto šetrí na Seyschely a my na IVF... To je teda sila.

A viete čo najviac hnevá mňa??? Že drogovo závislých liečime z peňazí poisťovní, oni nemajú ani tú silu s tým opäť nezačínať a recidívujú a my chúďatká, neplodné manželské páry si musíme bábätká mastne zaplatiť. Kto to kedy videl???

Tie testy na mužíkove spermie by zaujímali aj mňa. Nevolá sa to náhodou postkoitálny test??? Mne to nerobili.

pappo
23. máj 2007

pipinka vcera som tam bola preco? videla si ma? ty asi chodis do gabcikova ze?

pipka
23. máj 2007

miri praveze nerobili, ale asi o to poziadam. Imunologiu nam vobec nerobili. ☹

pipka
23. máj 2007

pappo myslis mna? ja som v gabcikove v zivote nebola.

pappo
23. máj 2007

pipka co to citam tak ani tebe to nevyslo. no baby ja neveim ale uz by sme to mohli spustit, tak to islo pekne ajka, lenus no musime s tym daco spravit. baby ak uvazujete o IVF tak po nezdarenom pokuse je tam vacsia prestavka kdezto IUI mozete skusat aj bez prestavky hlavne ked nestimulujete. podla mna je to taka sanca ako ked su obaja zdravy a skusaju to doma. takze mala preto to treba skusat viac krat, takze nevzdavajte sa ja mam PCO preto to berem hopom. ak ste zdrave skusajte pekne dalej, ak vam lekar odporuci IVF tak skuste ale podla mna su to rovnake nervy ako pri IUI a este vacsie lebo aj ked zostanem tehotna ten strach este len zacne a to budu nervy.

miri28
autor
23. máj 2007

pappo, to si myslim aj ja. ved ked sme zdravi, preco to cele komplikovat, logika hovori jasne, ze treba skusat viackrat ako pri normalnom oplodnovani (teda tulikani 😀 ) doma. ale kazda mame pravo na svoje rozhodnutia. inak pipi, ja si nepamatam, ty si s Vilkom OK?

pappo
23. máj 2007

miri mne sa tiez nechcelo cakat keby som aj teraz sla na IUI hned dam ziadost na IVF to cakanie je na nervy tiez tak to mas zajedno. aj ked u mna je to o to horsie ze mozem mat HSS a to nie je sranda. ale vam to nehrozi podla mna. druha vec je ze je to financne narocne mne lekarka povedala mozete skusat IUI kolko chcete ale je to loteria moze to byt na 1 aj na 10 krat. je to na vas ako sa rozhodnete to je pravda, juj som zvedava ake to bude.

lilinka76
23. máj 2007

Viete, baby, ale ak je to rovnaké ako doma v posteli, tak ja som bola teraz asi na 18 pokus 😀 (aj to je len "obrazne" - ak rátam čo mesiac to jedno IUI. Samozrejme, že domáce IUI prevádzame viackrát v mesiaci 😀 😀) Ja osobne asi radšej skúsim jeden cyklus IVF a ak by to nedajbože nevyšlo, radšej dám potom dlhšiu pauzu. Ja mám už 31 preč a aj môj organizmus starne. Ale uvidím, čo na to p. doktorka.

pappo
23. máj 2007

lili a ja mam tiez 31 a ziadne starnutie sme kocky mlade ja ti dam starnutie. ja nechcem byt stara, a skareda. 😢
budeme pekne maminy pockaj este budeme spolu kocikat uz to vidim 🙂

lilinka76
23. máj 2007

Teda, mne ani nehádajú môj vek, vyzerám tak na 23, ale organizmus neoklameš. Ešte mi prosím poraďte baby niečo, aby som pribrala aspoň 5 kg.

lilinka76
23. máj 2007

Baby, vy ste také super pisateľky, ja som popri tom dopisovaní požehlila plný kôš vypratej bielizne. A to žehlenie nenávidím, hlavne manželove košele na kravaty.

miri28
autor
23. máj 2007

pappo, lili, chapem. ale ja IVF podstupim az ked si budem ista v svojom podvedomi ze inak sa neda. mam z toho trosku zmiesane pocity. preco nam to nevychadza ked sme fit??? mozno sme velmi upate na to, ja neviem. mne totiz najdolezitejsie veci v zivote vyjdu uplne samy od seba, vtedy ked to vobec necakam a neovlyvnujem. mam pocit ze ma niekto iba skusa, ci som ochotna preto nieco urobit a ako potom ma to necakane prekvapi ako heslo, pomoz si clovece aj panboh ti pomoze. tak uvidim. zajtra sa ozvem, kedy mam konzultaciu. muzik ma vola vonku, ideme sa prejst a opat si budeme naplno vychutnavat pocit, ze sa mozme tesit jeden z druheho a aj to je dar, ktory nema kazdy. papa a pekny vecer

miri28
autor
23. máj 2007

lili, som rada ze sme ta inspirovali k mojej tiez najmenej oblubenej cinnosti, t.j. zehlenie a pappo ma pravdu v tom ze sme MLADE a budeme MLADE MAMINY!!! cauko 🙂 🙂 🙂

lilinka76
23. máj 2007

Tak príjemnú prechádzku. Mne keď je už ozaj najhoršie, tak si poviem, ako dobre, že som stretla mojho mužíka, lebo mohla som aj ostať sama. A fakt, klobúk dolu, on mi je veľmi veľkou oporou. Ale ja mám pocit, že v podvedomí som už na tej hranici, že chcem skúsiť IVF. Ahojte zajtra, kamošky.
Tak idem pozrieť televízne noviny.

pappo
23. máj 2007

zehlenie fuj to neznasam aj ja. uz je tolko hodin? tak pekny vecer a zajtra pisnite. pozdravujem muzickov velku nasu oporu. presne tak treba si uzivat jeden druheho 🙂

radka4
23. máj 2007

Babenky klobuk dolu, ste silne zienky a vsetko sa raz podari. Mozno ma Mirka pravdu v tom, ze sme moc upate, alebo ja neviem......ja sa chystam do bystrice s mojimi vysledkami a posunutym cyklom. A ked sa to jednej podari na prvy, druhej na deviaty krat tak sa to podari aj nam. A ked vam typuju na 23, tak to je este fajn, ja ked poviem ze mam 26. tak sa vsetci zhrozia a neveria mi. Dokonca sa mi stalo, ze som raz v bare pri pive bola medzi babami najstarsia a policajti mali raziu a ja som bola jedina ktoru poprosili obcianku......

Tesim sa ze vas aj muzickovia tak podporuju, pretoze ja mam v poslednom case z toho mojho pocit, ze mu to prerasta cez hlavu a je len nervozny a to je zle ☹

Drzim vam palce a krasny vecer.

pipka
23. máj 2007

Miri ved to, obaja sme vraj uplne o.k, teda jeho spermie urcite, su vraj ukazkove a u mna snad bude problem jedine ak v tom hliene...uvidime.

pipka
23. máj 2007

lili a ja 34 prec, ja mam co povedat? 😀 ale tiez mi hadaju menej, nastastie 😉

lilinka76
23. máj 2007

Ále veď to je jedno, ktorá máme koľko rokov. Koľko sa už snažíte o mimi, pipka?

pipka
23. máj 2007

dva roky

miri28
autor
24. máj 2007

Ahojte 🙂 tak ja som sa dnes objednala na 5.juna na konzultaciu. ak vsetko pojde, este by som skusila jednu nestimulovanu IUI a zaroven sa dopredu s doktorkou poradila v pripade neuspechu tretej IUI ako budeme stimulovat na stvrtu IUI. zatial mam takyto plan. uvidime co z neho bude a najma co poradi doktorka
baby v podstate je pravda, ze uz nie sme v najmladsie a je to normalka, ze s vekom tiez klesa sanca, ved co si budeme nahovarat, ale ved my sme zdraveeee teoreticky nie? cize bude to len tym, ze dusicky babetiek si nas stale hladaju a my musime byt trpezlive. ine nam nezostava. a musime sa vediet od toho trosku odputat aj ked viem ake je to velmo tazke. tak bojujme 😅

my sa snazime 2 roky. po vysetreniach sme zacali chodit v aprili minuleho roku.

lilinka76
24. máj 2007

AHoj Miri, veľa šťastia, ja som tu len na skok. Lia z inej témy je tehu po prvom IVF. 😀 😀

Dnes už bežím. papa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre