Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

stascha
25. máj 2007

Ahojte dievcata 🙂 , ja vas tu tak potajme citam, co mate nove lebo od sklamania ked sme z dovodu mazelovej chorby nemohli podstupit IUI ma akosi presla chut nieco pisat,ale ak bude vsetko ok tak v pondelok idem na krv a UTZ a pevne verim ze ku koncu tyzdna sa nam to IUI konecne podari. Prave vcera sa kamoske narodila babulka 52 cm a 3840 g. ma sa k svetu, a urcite je krasna. Oni totiz do porodu nevedeli co to bude, nie zeby nechceli ale ona sa nechcela ukazat. Na jednej strane sa tesim, ale na druhej mam taky smutok na dusi, ale to urcite poznate. Ako tak citam tak sme tu snaziky skoro v rovnakom veku a to som si myslela ze aka som stara. Mam 32, ale priznam sa nemat obciansyk tak si myslim ze mam tak o 5-6 menej. No co uz narobime.
Prajem vam pekny den, nech sa dari a ak nebol maj plodny jun to urcite napravi. 🙂

pappo
25. máj 2007

ahojte,ja som dnes bola na odbre mala som 10 oocytov. tak dufam , ze sa ich podari oplodnit. v pondelok idem na ET. po prebudeni som mala bolesti ale dali mi injekciu a preslo to.

lilinka aj ja som bola v tej teme a dost ma to potesilo ze lia otehotnela po prvom IVF tak teraz musim pockat ci bude co vkladat. a dufam, ze sa dockam dobreho vysledku.
inac ked som dosla domov pozerala som telku a skoro vsade hovoria o neplodnosti. na 2 davali ze jun je mesiac plodnosti a to obc. zdruzenie bude chodit po slovensku a robit na namestiach akcie o plodnosti a neplodnosti tusim bocian.
a na TA3 zase opakovali relaciu kde bol Hrabuliak myslim sa vola asi z Gynfivu a ten presne hovoril o tom vsetkom co tu na nete vidite a ukazovali presne odoberanie oocytov a oplodnenie. no co vam poviem kam sa pozriem same diskusie o neplodnosti. takze asi to nie je problem len nas co sem chodime vraj kazdy 6 par ma problem otehotniet.

radka4
25. máj 2007

Babenky pozerali ste niektora vcera na jojke tie kratke spravy???? Ja som trocha neskor zapla, ale rozpravali tam o IUI a o umelych oplodneniach na Slovensku, tak sme na tom velmi ale velmi slabo a pritom kazdy siesty par na SR ma rovnaky problem ako teraz my a dokopy sa s tym nic nerobi. Ale bol tam jeden manzelsky par, ktory mal tie iste problemy a teraz uz maju dve krasne deticky. Takze podla mna nasa vlada sa konecne bude musiet pozbierat, coraz viac sa tieto problemy medializuju a myslim si, ze aj ked nas nepodporju financne nase institucie, tak to zvladneme aj bez nich a babam ktore cakaju podobne problemy v buducnosti z celeho srdca zelam, nech to maju ovela jednodchsie ako my. U nas citim aj taky, neviem ako to nazvat, ale take vyhrady ludi okolo mna, ze my mame taky a taky problem. Prosto nechapu ze priatel ma problem a ako to je mozne a pod...Aspon my v okoli co sa tyka priatelov a niekedy aj rodiny nemame taku podporu, aku by sme ocakavali a to ma mrzi....

inac jeden lekar v tej relacii sa vyjadril, ze v (myslim) 19 stor. mali muzi okolo 120 mil. spermii a teraz ked maju 20 mil... tak je to povazovane ze su OK. Rokmi sa to takto vyvinulo a je to hlavne stresom a tou pracou a okolim. A je to pravda.

pappo
25. máj 2007

radka presne tak , teraz to davali v telke ano bolo to 190 mil a teraz je to 40 mil a predpokladaju ze to pojde stale dole.
tak kedze jun je mesiacom plodnosti dufam ze to riadne zmedializuju a konecne tento stat zacne konat. nieze by sme si neporadili sami ale je to diagnoza ako kazda ina tak preco si mame za vsetko platit ved platime tak isto ako ostatny, a od nich za zakrok v nemocnici nechu 10tisice no nie? nakoniec je to choroba, nie stav zapricineny clovekom samotnym, no nie?

zulka29
25. máj 2007

Baby, ideme strajkovat? Ked chcu deticky, nech nas co mame problem aj viac podporuju financne? Tie 3 pokusy na IVF su riadne na psychu, no nie?

pappo
25. máj 2007

presne zuzi podme do ulic 🙂

lilinka76
25. máj 2007

Pappo, teším sa s Tebou. Desať oocytov je pekné číslo. Teraz už len aby oplodnili čo najviac a aby sa pekne delili. Normálne by som to už chcela mať aspoň v takom štádiu ako ty. Veľmi Ti držím palce, potom nezabudni písať pocity. Budeš chodiť do roboty, alebo ostaneš doma oddychovať???
Ja mám dnes druhý deň menzes po neúspešnej IUI, krv zo mňa tečie prúdom. Ja idem až 5.6.2007 k svojmu lekárovi a do CAR až niekedy ku koncu júna, takže tento mesiac dávam pauzu.
Ja keď som na MK prečítala, že Lii to vyšlo na prvý krát, normálne som sa rozplakala a to ju ani osobne nepoznám...

Stascha, držím Ti palce, nech je tá IUI úspešná.
Radka, vy ako pokračujete, nemám čas čítať debaty dozadu.

Držte sa dievčence.

lilinka76
25. máj 2007

Baby, Miri, Pappo, teraz mi poraďte. Nejaká kočka v téme "Vysoký prolaktín" dala takú dobrú linku a tam som sa okrem iného dočítala toto:

"3.2.2 Arteficielní inseminace spermiemi dárce (AID)
Inseminací od dárce významně ubylo od zavedení metody intracytoplazmatické injekce spermie do oocytu. V některých indikacích však zůstává stále nenahraditelná. Jedná se především o situace, kdy je nutno zabránit přenosu genetických a infekčních onemocnění či tam, kde hrozí imunologický konflikt - RH inkompatibilita."

Ide hlavne o tú RH inkompatibilitu!

A teraz mám chrobáka v hlave, či to nie je dôvod, prečo som doteraz neotehotnela. Ja mám totiž 0 Rh negatív a môj mužíček 0 Rh pozitív - t. j. zlá kombinácia ☹ Ale zatiaľ to ani doktorka v CAR nevie, lebo som si nebola 100 % istá svojim Rh faktorom, tak som jej doteraz naše krvné skupiny nediktovala. Ale na predoperačnom vyšetrení pred laparkou sa ukázalo, že ja som negatív a manžel pozitív. Myslíte, že to môže byť problém? Ja som si myslela, že je to problém len v prípade druhého tehotenstva, ale vyriešiť sa to dá podaním tej "anti D-injekcie".

pappo
25. máj 2007

lilinka tak ohladom tohto to nemam prestudovane a neviem ti povedat ale skor si myslim ze nie.
neviem este ci zostanem doma, asi podla toho ake budem mat pocity vsak uvidime, mozno to budem znasat dobre mozno nie.
prestavka ti urcite pomoze,tak skus si najst daku zabavku a mozete sa snazit len tak pre zabavu.
baby uz davno nepisali asi nemaju nic nove. skoda som zvedava ako sa maju.
baby pisnite, aspon co robkate nech vieme ako sa mate.
s tou liou je to fakt zazrak ja som jej pribeh nesledovala takze ani neviem aky ma problem ale skusim si to precitat ked bude cas.

lilinka76
25. máj 2007

Držím palce, Pappo a zajtra keď budeš vedieť viac, napíš. Budem sama doma, tak budem sledovať MK.

lenusa
25. máj 2007

Ahojky babulky jé vy ste tu ja som samučká doma a neviem čo mám robiť asi idem upratovať ☹ .

pappo čítala som, že dnes dopadol odber dobre, tak nech zvládneš super aj zavedenie a hlavne nech sa pekne oplodnia 😉 dúfam, že všetko dopadne ok...

Ja sa mám fajn, prsia trošku citlivé a väčšie sem tam pobolievanie v podbrušku a to je asi tak všetko....zajtra ideme na víkend po hradoch okolo Topolčianok, tak som zvedavá ako zvládnem tú horúčavu, ale už sa teším už sme riadne dlho nikde neboli....v podnelok ideme na utz, tak potom dám vedieť ako to dopadlo a prípadne vložím novú fotečku, keď bude vidieť už niečo viac 😀

pappo
26. máj 2007

cau lenus tak ako co dnes robkas mne sa tak nechce nic cakam aby som mohla volat do centra, potom dam vediet.

pipika
26. máj 2007

Ahoj Pappo! Nevedela som ti minule písať.Ja som chodila na akupunkturu do Gabčíkova,ale som bola aj v BA. Asi pred mesiacom som končila,bola som 12x.A môžem ti povedať,že to pomohlo na psychike.

pappo
26. máj 2007

pipika a bol to Dr. Balaz asi ze? ja by som velmi chela chodit snad to pomoze. aj ked idem v pondelok na transfer. mam 6 oplodnenych z 10 vajicok tak sa velmi tesim ze sa im dary hura, mozno sa konecne pohnem z miesta.
podla mna ta akupunktura urcite pomaha a nie len na psychiku citala som to na nete ze to odporucaju hlavne babm co maju PCO ako ja

lilinka76
26. máj 2007

Pappo, gratuluje, len nech sa embryjka uchytia. Vložia Ti dve? Držím palce. Na psychiku by som čosi aj ja potrebovala, lebo som totál mimo.

pappo
26. máj 2007

lili naposledy doktorka vravela ze vkladaju 2 tak dufam ze to do pondelka emryskovia zvladnu a potom sup ku mne a vrtat sa do delohy caka ich velka drina a dufam , ze sa im to podari. tak rychlo to leti teraz po tej stimulacii dufam ze to dobre dopadne baby ja by som bola taka stastna.

pappo
26. máj 2007

nelozilo sa mi b cize embryskovia 😀

pipika
26. máj 2007

Bol to dr.Balazs.Podla mna je užasný.Ukazal mi aj fotky detičiek,ktoré sa narodili ženám,čo sa im nepodarilo otehotnieť.Určite aj tebe ukáže.
My sa snažíme už dva roky,a bola som z toho už mimo a potom som chodila na akup.a som sa zmenila.Som kludná a začínam zasa veriť.
A ti gratulujem k vajičkam a držím velmi velmi velmi palce. 😉
Lilinka odporučam ti tu akupunkturu.Fakt pomáha. 🙂

tinucha
26. máj 2007

Pappo, veľmi ti držím palce. Máš veľkú šancu. 3x väčšiu ako pri IUI. Tak to musí vyjsť. 😉 🙂

pappo
26. máj 2007

pipka ano to je on Balasz, teraz chodi utorky do karlovky ale vraj tam konci o 5 tyzdnov tak to musim stihnut ale kedze mi odporucil 2x do tyzdna tak musim za nim ist do gabcikova alebo do vahoviec myslim tak uvidime ci sa mi bude chciet cestovat. ukazoval mi fotecky to hej. aj baby tam chodia na chudnutie sa pichat a viem o 3 realne ktore zhodili 8 az 16 kil takze parada fakt to pomaha. zatial som bola iba raz ale v utorok idem znova. uz sa tesim.

lili myslim ze by ti to vazne mohlo pomoct aspon to skus, ale su ludia co ihly nemusia a pre tych je to tazke ale zvyknut sa da na vsetko ved aj injekcie sme si pichali a to by pred par rokmi nikto z nas neveril, ze to dokazeme.

joj baby drzte palce na pondelok. ako to zajtra vydrzim.
inac v pondelok je 28 a to je presne 2 nase vyrocie svadby. ina nahoda vsak uz len preto sa to musi podarit.

pipika
26. máj 2007

Presne tak.Ja sa chronicky bojim ihlí (dr ma pozná podla toho)ale som to zvládla.Nebolí to,len to je nepríjemné.Jedna liečba trvá min 6x,max 12x, 2x do týždňa.Aj mne odporučal začať znova,lenže by som už 12ku nestihla kedže ide na dovolenku.Možno v septembri začnem.Pappo,v Gabčíkove stoji o 100sk menej.
Držíme hrozne palce,určite sa to podarí.Neviem ako dlho sa už snažite a aké vyšetrenia už máte za sebou,ale zaslužite si to,každá si to zasluži. 😵

pappo
26. máj 2007

pipika diky my sa snazime uz viac ako 2 roky

pipika
26. máj 2007

My sa snažime presne 2 roky,teraz chodím na folikulometriu ešte aj buduci mesiac a potom ma čaká IUI.Ty si to už absolvovala,však?

pappo
26. máj 2007

pipika hej bola som na IUI, a aj mas daky problem ci nic nezistili? ak ti narastie folik nejdes hned an IUI budes mesiac cakat? aj stimulujes?
niekomu IUI vyjde na 1x a niekomu na 7 je to taka loteria.

radka4
27. máj 2007

Lili - tak ja som chodila na folikulometriu. Mam trocha posnunuty cely cyklus, ovulujem trocha neskor, ale to nevadi. Hlavne ze ovulujem. Teraz musim ist za Kubisom do Bystrice a uvidime co nas caka. Pravdepodobne prve IUI, inak neviem ci ma poslu este na laparku, alebo co. Uvidim....

Pipika - myslim, ze sme na tom rovnako. Ja som tiez po folikulometrii, mam vsetko v poriadku a caka nas prve IUI.

Drzim vsetkym palceky a krasny den. 🙂

pipika
28. máj 2007

Ahojte!
Pappo,ako si dnes dopadla?
Radka,presne ako ty.Ibaže mi skusia ešte jeden mesiac sledovať foliky,lebo ten posledný bol anovulačny.Potom sa chystáme do centra na IUI.

stascha
28. máj 2007

ahojte snazilky,
Lili 🙂 dakujem, dufam ze vsetko bude ok. Dnes som bola na krv a UTZ, mam si zavolat poobede a povedia co bude dalej, na IUI asi pojdeme predpokladam v stredu a mozno uz zajtra pretoze folikul bol na 9 DC 18 mm. Uvidime co povedia.
Dievcat drzim vam vsetkym palce, nech sa podari co sa podarit ma. 🙂

lilinka76
28. máj 2007

Halooooooooo, Pappo, kde si??? Už Ťa asi v troch témach dievčatá hľadajú, aby si napísala, ako dopadol transfer.

miri28
autor
28. máj 2007

Ahojte babulky,

pappo no ako si dopadla? dufam ze si OK, a uz si emryjka hoveju v tvojej maternicke. napis ako prebieha zakrok, co s tebou robili, ako si tam bola dlho a ci ta nieco bolelo.

dievcata, ja mam na vas taku otazocku, ak by som si podala ziadost na IVF a som v poistovni Apollo, kedy sa asi tak teoreticky mozem dostat na radu? a da sa pocas toho cakania vyuzit cas na dalsie IUI, alebo ked si uz podam ziadost, tak uz nie. ja sa vsetko spytam v mojom centre doktorky, lebo sme objednani na buduci tyzden, ale chcem sa spytat aj vas na nazor.

staschka, vela stasticka pri 2.IUI 🙂

lilinka76
28. máj 2007

Ahoj Miri, ja síce chodím do iného centra a som poistená v Spoločnej ZP, ale v ISCARE mi vraveli, že všetky poisťovne schvaľujú žiadosti tak cca do 3 - 4 týždňov, čakanie na vypracovanie protokolu bude asi všade iné.

Ale aj mňa by to zaujímalo, či môžme využiť aj IUI, kým to poisťovňa schváli, takže snáď niekto odpovie.

Keď to budeš vedieť, či sa to dá alebo nie, tak mi to sem prosím napíš, lebo ja idem do CAR až 14.6.2007, takže teraz "oddychujem, resp. IUI-čkujeme v pohodlí domova" 😀 Viem, že ty ideš už 5.6. tak držím palce.
Si sa rozhodla podať si žiadosť na IVF??? Ja sa toho pravdupovediac trošku bojím a najradšej by som to odkladala donekonečna. Ale túžba po bábätku mi to nedovolí.

Pappo, napíš už niečo pekné, povzbudzujúce, popíš pocity. Musela si mať plný močový mechúr? Kto Ti ich vkladal???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre