Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

tinucha
28. máj 2007

Miri, Lilinka, ak čakáte na IVF, môžte skúšať aj IUI, všetko závisí od lekára, niektorí to veľmi neodporúčajú, aby telo nebolo prestimulované hormónmi, aby si trošku oddýchlo, iní zase tvrdia, že to nevadí. V každom prípade, ak idete na IUI, alebo na IVF, nesmiete mať cysty, aby ste mohli začať stimulovať. Najlepšie je ísť na IUI bez stimulácie hormónmi, čiže v prirodzenom cykle, ale musíte mávať ovu.
Čo sa týka čakačiek, väčšina centier to už nemá. Žiadosť vám schvália za dva až čtyri týždne, to závisí od poisťovne a väčšinou hneď potom môžte ísť na to. Ale radšej sa opýtajte v centre, či majú čakacie doby.

lilinka76
28. máj 2007

Tini, potešila si nás určite obe. Žiadosti ešte nemáme ani jedna vypísané, ale už dvakrát sme boli úplnou náhodou s Miri v rovnakom termíne na IUI, tak sa vzájomne informujeme a povzbudzujeme. A obe sme boli na IUI v nestimulovanom cykle, tak by sme to teda ešte mohli skúsiť. Ja to už nechám na odborníkov, čo povedia, to urobím.

pappo
28. máj 2007

caute baby tak mam to za sebou, uz u mna plavaju dve embryjka? jedno ma 6 a druhe 8 buniek. tak teraz len dufat aby sa uchytili

tinucha
28. máj 2007

Pappo, tak to je super! 🙂 Tak len nech sa pekne zahryznú. 😉

pappo
28. máj 2007

tinucha diky moc.
takze trochu vam to popisem aby ste vedeli co vas caka. bola som objednana na pol desiatu od rana od 7 som zala pit tak ako mi kazali, lenze okolo 8 ma strasne zacalo boliet brucho ledva som chodila, asi mi ten mechur tlacil na vsetko okolo. ale ja mam zvacsene vajecniky po stimulacii takze nie kazdeho to boli.
potom som sla do car to som si bola odciknut asi 3x, aby ma to aspon trochu prestalo boliet. dostala som sa na izbu asi az pred 10 a na sal okolo 10:40 poviem vam myslela som ze to neprezijem , ale musela som drzat. ani sediet ani lezat ani stat. na operacke mi cez brusko robili UTZ si mam dost velyk mechur a kontrolovali trasu kanily. na operacke mi povedali ze vkladame 2 jedno 6 a druhe 8 bunkove a ze este zostali 3 na zmrazenie tie su 6 bunkove.
dr. sa vytesovala ak som sikovnica a vsetci sa cudovali tej mojej urode po tak kratkej a malej stimulacie iba 75 iu fostimonu od 6 dna totiz povodne to malo byt iba IUI.
takze potom mi dali foto z UTZ s tou tekutinou v delohe. sranda iba taka biela ciarocka. vraj prve foto, dufam ze hej
potom som lezala na izbe este stale som nemohla sa ani pohnut az po 20 min. nemozete ani zdvihnut hlavu lebo vtedy sa vam svaly na bruchu napnu. takze to bola sranda ako som liezla z zo stola na vozik a potom do postele.
ked som dosla domov som bola tak aunavena ze som zaspala a zobudila sa az o 4 poobede.

radka4
28. máj 2007

Pappo - drzime palceky

Pipika - ty pojdes este na nejake vysetrenia??? Myslim laparku kvoli prechodovosti a pod...

pappo
28. máj 2007

jaj a samozrejme ze uz potom ma nic nebolelo. baby mam utros brat 2-2-2 neviete treba to brat presne po 8 hodinach

zulka29
28. máj 2007

Ahoj pappo mamina nasa. Takto si to zvladla? Paradicka, citim, ze to bude uspesne tentokrat 😉.

malik
28. máj 2007

pappo: držím palce 😉

lilinka76
28. máj 2007

Pappo, stráááááááááááášne držím palce. Budeš chodiť do roboty, alebo ostaneš doma???

miri28
autor
28. máj 2007

pappo, drzim ti moc palce, ale trosku si ma vystrasila. som nevedela vobec, ze treba mat plny mechur. myslela som ze ides nalacno s predoperacnymi vysetreniami, uspia ta a zobudis sa s embryjkami. to ta ani neuspali, mam z toho trochu chaos, ale som ti vdacna ze si nam to povedala pekne napriamo. aj o laparke sa hovori akoze nic, a ja som trpela ako kon a aj pri IUI mavam bolesti. nemyslim si ze som padavka, ale mam dost citlivy krcok maternice a boli pri najmensom podrazdeni. mozno preto sa aj snazim vyhybat radikalnejsim zasahom. ale vzdy je pre mna lepsie ked viem do coho idem. kazdopadne ti prajem aby si odteraz uz nezazila ziadnu bolest len radost zo slniecok 6 a 8-bunkového 😵

lili, no este neviem ci si podam ziadost na IVF. chcem sa ale toho 5.6. informovat o vsetkom moznom, aby som sa vedela rozhodnut. inak mi to pekne vyslo, toho 5.6. mam aj 11DC, tak skusim ist zaroven hned rano aj na krv a ultrazvuk a uvidime ci podstupime dalsi pokus IUI. ja by som rada, aj moja polovicka. ten neuspech ma dost polozil a tento vikend som bola na tom dost zle, ale esteze mam muzika. dava mi silu za troch. a cim viac vidim ako ma lubi, tym mam vacsiu snahu a tuzbu mu dat dietatko. takze niekedy sa krutim v jednom kolotoci. ale drzme si palceky navzajom.

radka, tesim sa ze folikulometria bola uspesna, dufam ze Kubis vam poradi dobre a budes coskoro uspesna cakatelka 2//.

vsetkym pekny vecer. ja som uz trosku unavena, bola poobede u nas strasna burka, tak som nestihla ist cvicit a boli sme si potom s drahym zabehat. no po zime to veru nebolo bohvieco, ale tie endorfini nam dali supis naladu a pohodicku na dusi. tak papa

lilinka76
28. máj 2007

Ja mám celý tento postup okolo vkladania embrií už naštudovaný, ja som vedela, ako to prebieha.

Mňa neúspech tiež dosť zlomil, takže to vidím tak, že vypíšeme žiadosť na IVF. Možno by bolo dobré, keby mi navrhla len takú stimuláciu ako mala Pappo, my chodíme k rovnakej doktorke. Nebolo by to tak hormonálne náročné, bez čakania a aj financie by sme ušporili. Hoci za bábätko by som dala aj modré z neba...

Držím palce a potom napíš, ako ste pochodili. Ja idem 5.6 k svojmu gyndošovi preliečiť tú infekciu a 14.6 do CAR. Ale som už kľudnejšia, čo má prísť príde. A prípad Lie mi dodal optimizmu.

Radka, Stascha, veľa šťastia a nezabudnite prispievať.

pipika
29. máj 2007

Ahojte!
Pappo,to je super! 😵 Držím ti moc moc palce "maminka" 😵
Radka,mne už robili v oktobri laparku,mala som aj cystu.Vôbec neviem čo ma ešte čaká pred IUI. Vy ste ako na tom?

erikae
29. máj 2007

ahojte miri, tini, pappo a vsetky...
dlho som Vas necitala, bola som doma chorucka.
pappo drzim Ti pasticky, nech je z Teba mamina 🙂

miri, ako si pisala i Ty, ja mam taktiez dost citlivy krcok a pri IUI ma to dost zabolelo, sama som bola z toho prekvapena, lebo som citala, ze to neboli.
no prah bolesti je skutocne u kazdej z nas iny.
mozno ma to boli i z toho dovodu, ze chodim pravidelne o onkogynekologovi, aby mi sledoval PAP test, a histologiu, mala som 3AAA, a preto ma sleduju, a tam je kazde vysetrenie bolestive 😒
ale co ine nam zostava ako to vydrzat a bolest prekonat.

pekny dnik Vam prajem, konecne sa trochu schladilo

stascha
29. máj 2007

lili, dakujeme za povzbudenie, napisem ako to dopadlo, neboj. Neviem, ale zacinam byt daka nervozna, ☹ to urcite neprispieva, no dako to prezijem.

pappo
29. máj 2007

joj baby ste zlatucke, uz aj drahy ma vola mamina. pevne verim, ze to bude tak aj nadalej.

miri len aby si vedela narkoza je pri odbere vajicok, vkladanie nie je pod narkozou. takze plny mechur iba pri vkladani. neboj nenapijes satak vela ako ja a bude pohoda, ale ako citam este nie si rozhodnuta na IVF co? ved skus este IUI a uvidiss. mna to bolelo hlavne preto ze som mala brucho ako bublinka ako v 5 mesiaci fakt, takze vsetko ma tlacilo. neboj nie kazdy to ma tak. na izbe sme boli 3 a jednu to vobec nebolelo ale bola taka trochu vacsia baba 🙂

pappo
29. máj 2007

zuzi diky ja sa pomaly snazim stotoznovat s tymto stavom a mysliet pozitivne. este to asi bude chvilocku trvat, ale velmi som sa tesila nato ako mi ich vlozia, embryjka nase.
malik, lilinka dnes aj vcera som bola doma oddychujem. mam strasne vela prace ale povedala som si ze kaslem nato vypla som mobil a iba oddychujem. ale zajtra sa tam uz asi ukazem tak pomaly na zaciatok a ked mi pojdu na nervy vezmem sa pojdem domov. 🙂

stascha
29. máj 2007

pappo 🙂 ide s teba tolko pozitivnej energie ze si ma normalka nakazila, mam pre tou zajtrajsou IUI strach 😒 No ale ked citam tvoje riadky tak to zo mna opadava. Dakujem. Zelam ti nech sa male embryjka pekne ulozia a zacnu rast tak ako maju. Drzim palce. 🙂

pappo
29. máj 2007

stacha joj to sa nemas coho bat, IUI vobec neboli. takze som rada ze som ta naladila, mozes sa len tesit. je to super pocit, dufat ze tam mas mimiska. budem drzat palceky.

stascha
29. máj 2007

papp, si mila viem, ze to nie je nic strasne, a da sa to, ale poznas to vzdy su dake obavy 😉 Dik za povzbudenie, aj tebe este raz vseko dobre a vela stastia.

radka4
29. máj 2007

Lili - urcite budem informovat

Pipika - ja vobec, ale vobec neviem co nas este caka.

Inak v pondelok na tyzden ideme za Kubisom. Dnes som dostala mrsku, takze akurat mi zacina novy cyklus a uvidim co nam povie a co nas caka. Takze tolkoto. Prajem pekny dnik a drzim vam palceky.
🙂

miri28
autor
29. máj 2007

Cauko,
no pappo, este nie som rozhodnuta, to je pravda, este chcem skusat IUI. len sa zacinam informovat o IVF. ak budes mat trosku casu, tak mi napis prosim aky je rozdiel medzi klasickym IVF a IVF soft, a ako to vsetko u teba prebehlo. drz sa mamina.

erika ajoj, ako sa mas, v akej si faze, uved ma do obrazu... 🙂

staschka vela stastia, IUI sa neboj, ja sa praveze vzdy tesiiim ako blazonko. som akurat trosku nervozna, ale to je vsetko. to zabolenie v mojom pripade je dost zriedkave, vsetky ostatne baby, okrem eriky, pisali ze vobec nic necitili.

andreao
29. máj 2007

Ahojte babulky.
Tak po nejakom čase som opäť tu. Vidím, že žiadna nová tehulka....

Mňa IUI bolelo, bola som 3x a bolelo vždy, dokonca mám pocit, ža vždy viac.

Teraz stimulujem Clostilbegytom- 2x 1/2tbl., 12 deň ma čaká folikulometria a 4. IUI. Najskôr som už nechcela postúpiť IUI, ale Dr ma prehovoril, vraj šanca je u nás veľká, keďže sme obaja zdraví. Tak som si povedala, že ešte raz to skúsime, potom si dáme cez leto pauzu, a potom sa uvidí. Už ozaj neviem, čo by som pre mimi urobila. Niekedy som zúfalá. Ale to poznáte, nebudem to tu opisovať.

Takže babulky, držím nám všetkým palce, teším sa na nové prírastky. A každý neúspech nech posilní k novým úspešným pokusom!!!!!!!!
Ahojte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

erikae
30. máj 2007

ahoj andrea,
no neviem dokedy budeme skusat IUI, ja mam zatial za sebou prve neuspesne, sice u mna jeden vajickovod je nepriechodny, ale cez leto pojdem urcite na druhe. samozrejme by som bola radsej, keby sa mi podarilo otehotniet prirodzene 🙂
drzim palce nech foliky rastu pa

pappo
30. máj 2007

miri napisem ti ale neskor lebo som v praci po 3 dnoch a je to tu toho na mna vela a musim sa setrit tak dorobim co treba a pojdem domkov

erikae
30. máj 2007

miri ja pojdem na dalsie IUI asi v juli, lebo este ma caka prehliadka v primarnej ambulancii u gynekologa a tiez idem v juni na vysetrenie k onkogynekologovi kvoli sledovaniu, mala som onkocytologiu 3AAA, tak preto tam chodim, uz tam pôjdem treti krat a na IUI az potom 🙂
pekny dnik baby

miri28
autor
30. máj 2007

Ahojte babky,

pappo, neponahla sa to. ved som napisala, ze iba ked budes mat cas 😉 len sa pekne setri, rozmaznavaj, bud skratka na seba dobra, aby to citili aj embryjka. drziiiiiiiiiiiiiiim pastiska 😵

andrea, tak ja som to nakoniec nechcela tak napriamo napisat, lebo co budem staschku strasit, ale presne si mi zobrala tu vetu z ust. ja mam tiez pocit, ze cim viac sa mi tam sparchaju, tym je to bolestivejsie. tak co budem robit pri IVF???? takze si moj clovek, si ma trosku povzbudila, ze vam to aj doktor navrhol, aby ste pokracovali, ze mate dost vysoku sancu. takto zatial uvazujem aj ja a snazim sa mysliet pozitivne. na buduci tyzden by som rada podstupila 3.IUI. zatial bez stimulacie.

erika, dufam ze onkostery budes mat v poriadku a v juli sa zadari, alebo aj skor a nebudes musiet nic riesit, vsak? to by bolo pre nas vsetky to najlepsie. nam sa ale prirodzene nedari, ta IUI je asi o cosi lepsia ako normal keksik.

Pekny den, akurat som si nachystala bytik pre zajtrajsie montovanie balkonovych zaluzii. dufam ze budem spokojna. tak zatim a pekny vecer

pappo
30. máj 2007

babulky kde ste ako sa mi mate, toto pocasie desne tak strasne je zima, mna dnes dako bolelo vsetko neviem ci pre tu zmenu tlaku alebo preco, ale som daka zdochlinka

stascha
31. máj 2007

miri, pappo, erikae 🙂 takze mam po IUI, neviem co vam napisat ale tie co to mate za sebou tak to poznate. Miri, nic si z toho nerob aj mna to zabolelo, ale dalo sa to prezit ved tyh par minut a bolo po vsetkom, To HSG vysetrenie bolo neporovnatelne. Neviem ako Vas ale ja som bola vcera poriadne nafuknuta a brosko bolelo, dnes ho tiez citim, ale da sa to vydrzat. No uvidime ako to vsetko dopadne, ale povne verim ze dobre len tych neskutocne dlhych 14 dni, asi si zacnem strihat meter ako vojaci na vojne( volakedy) 🙂

erikae
31. máj 2007

staschi, uz to mas za sebou 🙂 teraz len pekne pozitivne mysli,
sla si vcera po IUI domov oddychovat? s tym metrom je to dobry napad...

miri, dakujem, snad vysledky budu ok, ja musim poriesit sietky na okna a balkon. mame vela much, ked je teplo...

pekny predposledny prac. dnik a slunce v dusi, jak pravil jeden cesky hlasatel pocasia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre