Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

stascha
31. máj 2007

erika, dakujem ale kdeze oddychovat nam sa v utorok poobed ohlasila kontrola takze som vcera od 10,00 bola plne k dispozicii, a o ziadnom oddychovani mnemohla byt rec pretoze som tu sama kolega ma studijne volno, no ale pozri beriemto tak ze kedy som otehotnela prirodzene tak o tom neviem a tiez robim vsetko tak ako predtym, ked sa to malo podarit tak to urcite vyslo a ked nie mozem sa aj na hlavu postavit a nepomoze to. Takze pozitvne myslim obcas pohadkam brusko a uz citam kde sa da co sa asi vo mne deje 🙂
Dakujem este raz a verim ze sa nam to vsetkym snazilkam podari.

brita
31. máj 2007

Stascha, ja len pridam svoju skusenost. Mna IUI vobec nebolelo, len doktor mi hovoril, ze akosi tam nevie vtalcit tu hadicku, ze v ten otvorcek v krcku je akysi uzucky, tak zobral akysi instrument a povedal, ze ma to trochu pichne. aj pichlo, ale mne to bolo smiesne, absolutne minimalna bolest. Vcera som bola na 14 den. naUZ a krvi, vraj to vyzera dobre, aj ked vysledok je taky medzi, asi zatial nizke HCG, ze mam prist v pondelok na UZ a krv opat.

erikae
31. máj 2007

staschi, pracovne povinnosti si nevyberaju zial cas. ale mas pravdu, keby sa nam podarilo prirodzene, ani o tom nevieme a robime vsetko tak ako doteraz.
polezala si tam chvilu, ci hned si "zliezla" a odisla do prace. sorry, ze takto som to napisala, ale v podstate tak to tam bezi.

briti, gratulujem, snad nie predcasne, a nech v pondelok uz vysledky krvi su jasne 😉

brita
31. máj 2007

Erikae, dakujem pekne, snad to vyjde.Uvidime. urcite sa ozvem.

stascha
31. máj 2007

brita, no super dufam ze to ok a hlavne pozitne, ale ked je to uz na takjeto ceste tak to snad vyjde

erika, to mas pravdu, doktor odisiel hned, ani som ho tusim nestihla pozdravit, ale jedna sestricka tam zostala so mnou a este mi rozpravala co a ako takze som lezala asi 5 minut a potom som sa obliekla a isla prec, ale aj s navlekmi na topankach 🙂 az mazel na chodbe ma na ne upozornil, keby som tam bola sama tak idme s nimi aj von 🙂

erikae
31. máj 2007

no staschi, ja som zase hladala vychod zo sklennych dveri, lebo som bola dezorientovana, to je dobre, ze si aspon 5 min. polezala
mne ked hovorila sestricka, ze co a ako, tak som povedala, ze som si protokol precitala a podla neho budem aj brat utrog. beries 2-0-2?
ja som brala tusim tak.

brita
31. máj 2007

Erikae, Staschka, ja som po IUI lezala asi 20 minut na tom istom stole, kde mi robili IUI. Potom som isla domov a lezala som cely zvysok dna. Dalsie dni som len tak opatrne chodila, iba varila a robila take drobnosti. A samozrejme som brala utrogestan, 2 rano 2 vecer a samozrejme aj teraz ho este beriem. Inac ja chodim do Heliosu v Martine, vy ste asi v Blave, vsak?

erikae
31. máj 2007

ano, ja aj staschka chodime do Gin-fivu v BA.
nechali ta tam lezat sami, ci ako?

stascha
31. máj 2007

brita 🙂 tak to asi ma byt, ja som pekne klusala do prace pretoze kontrola a veci s tym spojene a az vecer ked som bola doma sm si plne uvedomila ze co sa to vobec dnes stalo, samozrejme ze som si toho bola vedoma, ale pri tom zhone som na to dako pozabudla, ale dnes musim stale tym malym potvorkam dohovart ze nech sa poriadne snazia 😉 No ved uvidime musim to brat tak ako keby som ostala tehotna prirodzene tiez by som o tom nevedla a robila vsetko tak ako inokedy, ale priznam sa davam si väcsi pozor, a tiez aj budem a nebudem sa nikam ponahlat a nic zdihat 🙂

erikae no tiez beriam utrog.2-0-2, Mala si ma vidiet dnes rano, kvoly tomu sa mi nechce nosit nohavicky este aj v noci, tak ked som vstala rychlo na wc. Ozaj utrog. rano si zavadzas este ked lezis? Lebo ja hodime sprchu a az potom, len si musim dat intimku.

brita
31. máj 2007

Erikae, nebola som tam sama, este tam bol doktor. Ja som lezala a on sedel za pocitacom, pisal recepty, spravy a ostatne veci pre mna a medzitym sme sa spolu rozpravali. Pocas IUI som tam mala asi 4 ludi, potom uz iba doktora.

Staschi, chapem ta, aj ja som si hovorila, ze ved keby to bolo spontanne, ani o tom neviem a ktovie, co by som robila, co dvihala a tak. Ale ono ti to neda.Tie dva a pol roka snazenia ma dost znicili, povedala som si, kaslem uz na to, idem na PN, ved nech si v robote poradia. Za celych 8 rokov som bola asi 3 dni na PN, tak nech teraz makaju druhi. 🙂

erikae
31. máj 2007

staschi, no ked som si zavadzala utrog. rano som sa snazila si ho zaviest v posteli a chvilku potom lezat, a vecer tiez tak.

briti a staschi prajem prijemne uhniezdovanie, a nech su male fazulky v brusku!!! 😉

andreao
31. máj 2007

Briti potichučku Ti gratulujem, verím, že v pondelok to bude naplno. Bolo to Tvoje prve IUI?
Stascha, tak ty sa pekne šetri, aj ked ten nával práce je na niečo aj dobrý, aspon Ti tie 2 týždne rýchlejšie utečú. Držím palce.
Dobrúúúúúúúúúú.

stascha
1. jún 2007

Pekne slnecne ranko vsetkym snazilka, a cakatelkam 🙂
brita 🙂 tak to mas pravdu ja sa tiez podvedome kontrolujem, neboj a davam pozor. Dnes rano sa mi pokazila stolicka a vravim sefovi ci si ju mozem vymenit on ma v kancli taku istu, a on rychlo pribehol vymenil len aby som sa s nou netahla. Je super, mozem povedat vsetko aj ked nie priamo, pochopi. Dobre si urobila s tou PN, ja som bola teraz len na prvej IUI takze mozno preto taky pristup, no pevne verim ze sa to podarilo 🙂

erika 🙂 tiez som na to myslela, lenze ked rano vstane tak sa ten vecerny nevstrebany utrog. zo mna vyvali a neviem ci by nevysiel von aj ten ranajsi. Takze ja dam rano sprchu a potom si zavediem tie dve ranajsie tabletky.

andreao 🙂 dakujem , aj tebe drzim palceky nech sa vsetko podari tak ako ma.

vierus
1. jún 2007

ahojte 🙂
tak uz aj ja som dnes podstupila svoje prve IUI 😉
na moje pocudovanie, to bol velmi prijemny zazitok, neskutocne mila lekarka aj sestricka 🙂

babulky, vy tu pisete, ze ste dostali lieky po IUI, mne nedali nic, ani injekciu na prasknutie folikulu som nedostala, ja ked som uz dnes prisla na zakrok, robili mi kontrolne sono a obidva folikuly uz boli prasknute, tak dufam, ze sme to stihli 😔
vcera som bola na sone a mala som 2 krasne folikuly, jeden mal 27mm a druhy 24mm.

vsetkym cakatelkam drzim palce! 🙂

vierus
1. jún 2007

ozaj, mna hrozne zacali boliet prsniky, mali ste to niektora? inak sa citim dobre.

yasmina
1. jún 2007

vierus ja som bola na IUI 16.4. a bolo to prve IUI a teraz cakam dvojcatka. Predtym som 10 dni brala injekcie Merional a nasledne 36 hodin pred IUI Pregnyl.Vyslo to na prvy krat a hned mi nasadili po zakroku Duphaston 3 x denne a Utrogestan 1 x vecer vagin.to sa vraj stale dava po IUI

vierus
1. jún 2007

jej, no super yasmina, ze vam to vyslo takto na 1x 🙂
dufam, ze aj nam sa to vydari 🙂
tak ja teda neviem, ja som brala clostil pred IUI, a teraz mi uz nedali nic, vraj mam len cakat, ci dostanem 😔 preco pri mne zvolili iny postup, nechapem 😔

yasmina
1. jún 2007

vierus ja som brala clostil a vobec nezabral nerobili sa mi folikulky tak som musela brat Merional po Merionale sa mi urobili krasne 2 pichli mi Pregnyl obe sa uvolnili a IUI bolo uspesne....neboj budem drzat palce aby ti to vyslo tak ako mne!!!

vierus
1. jún 2007

ja som brala clostil 1x, a zareagovala som podla lekara ako z ucebnice, sama som bola prekvapena 😉
no, snad vedia co robia, ja im budem doverovat, lebo som sa tam velmi dobre citila 🙂
dakujem yasmina, za povzbudenie 🙂
ozaj, a tebe to IUI tiez urobili, ked boli folikuly uz prasknute?

yasmina
1. jún 2007

vierus no ja neviem ci boli prasknute ale urcite boli uvolnene 🙂
lebo pregnyl je presne na to ze ked mas folikuly dostatocne velke tak sa picha aby sa uvolnili a potom sa presne nacasuje od pregnylu kedy treba oplodnovat napr. IUI

vierus
1. jún 2007

no, ja som nejaky zvlastny pripad, ale snad to vyjde aj tak 😉
idem si lahnut, maj sa pekne, diky za odpovede 😉

yasmina
1. jún 2007

vierus jasne ze si zvlastny pripad ked ti clostil hned zabral vsetko bude ok uvidis 😉

pappo
2. jún 2007

caute baby ja uz si tu pripadam ako kol v plote, kde ste vsetky? ako som sa pytala asi uz nikto necaka na vysledok po ivf. v teme stimulacia na ivf su vsetky baby tehulky co cakali. aj ja chcem byt uz tehulka 🙂
stascha ako sa citis? baby kedy mate ist na krv?
vsetkym babam po IUI drzim palce?
zuzi, miri ako? kde ste? je i tu smutno samej

miri28
autor
2. jún 2007

Ahoj pappo, nebud smutna. ja vsetko sledujem, ak ked teraz len z uzadia, lebo ako cakatelka na IUI, nemam nic nove. takze citam inych a kukam ako puk, kolko je tu novych tehuliek. to ivf ide pekne za radom, clovek by povedal, ze na co sa tu hrame, vsetky podme pekne na ivf a sme tehotne 😀 mas urcite vacsiu sancu ako na IUI, tak pekne relaxuj a bud trpezliva. kedy budes vediet vysledok?

vierus, vela stastia 🙂

pappo
2. jún 2007

miri jeeeeee ahoj ty cakatelka, neboj dockas sa
no tiez si myslim ze to ide ako po masle len aby to bol aj moj pripad.
som ti slubila ten rozdiel o ivf soft ze?

yasmina
2. jún 2007

kcoky mne sa podarilo na prvy krat po IUI a este k tomu dvojcence...tak vam drzim palceky 😵

pappo
2. jún 2007

vsetci v centre sa srasne divili ked som povodne zo stimulacie na IUI sla na IVF. ja mam PCO vsak vies a preto mi nic nezaberalo ani po laparke tak mi doktorka dala silnejsie injekcie fostimon. sama mi povedala ze od 6DC je to uz iba na jeden folik a bude IUI, a ze nemusim mat stres ci vobec narasitie ako naposledy tak ma vynervoval folik jeden.

a ked som dosla na kontrolu nechcelo sa jej verit ze po tak neskoro nasadenej stimulacii sa mi dokonca prebral moj lavy vajecnik ktory doteraz len spal a vobec nemakal, mi oznamila ze ideme na IVF soft. cize som uz iba raz dosla na UTZ a potom sme sa uz len dohodli kedy pridem na odber a potom po odbere mi povedali kedy na transfer, slo to velmi rychlo. sama som z toho prekvapena. dokonca aj doktorka bola nadsena ked mi vlastne odobrala 1O vajicok a zostali aj 3 na zmrazenie. ked mi volali ze mam zaplatit za zmrazenie tak mi vravela ze pri softe to nie je bezne preto mi to ani dopredu nehovorili. poviem ti su baby co po zdlhavej ivf priprave ktora trva ovela dlhsie a pichas si aspon 3 injekcie a niekedy aj niekolkokrat za den a beres spustu liekov som rada ze som len 6 asi dni pichala raz vecer injekciu.
IVF s dlhym protokolom je narocny velmi. no ale vratim sa k tomu ze niektore aj po tom dlhom protokole maju len 2 vajicka kde je mala sanca na oplodnenie a niekedy vkladaju len 1. to je na nervy ti poviem. takze 10 bol velky uspech. to preto ze pco vajecniky vedia prekvapit a reaguju neocakavane, ked si myslis ze toto urcite zaberie nezabere to a nakoniec je to vsetko naopak.

yasmina
2. jún 2007

pappo a kedy budes vediet vysledok?

pappo
2. jún 2007

yasminka ty si teda stastna tehulka gratulujem , kedze pri IUI je taka sanca ako pri beznom skusasni doma mala si velke stastie.
baby nezufajte IUI nie je tak narocne na stimulaciu a treba to len skusat ak nemate velky problem tak to treba len cakat na tu stastnu nahodu. mne lekarka povedal atiez ze mozem cakat a skusat kolko chcem ze raz to urcite s IUI vyjde ale ja cakat nechcem hlavne ked neviem co si moje vajecniky na mna vymyslia, preto som rada ze mam aj mrazackov. a raz mozno bude sestricka alebo bracek ako poznamenala moja Dr. ale pekne po poriadku musim mylsiet pozitivne a nasledovat vsetky uspesne tehulky po IVF tento mesiac.
velmi si zelam babatko narodene vo february to je moj mesiac vtedy som sa narodila som vodnar a to je vdacne znamenie. takze dufam a pevne verim ze februar bude moj. 🙂

pappo
2. jún 2007

dnes som mala ist na akupunkturu ale manzel ochorel dako sa stale poti teplotu nema ale asi je prechladnuty, dufam ze to nedostanem. takze dnes sa akupunktura nekona takze az v utorok velmi sa tesim, podporuje to matericu a celkovo by sa mal clovek citit lepsie, tak uvidime ci to pomoze.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre