Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

yasmina
2. jún 2007

pappo drzim palce...
lucim sa s vami...pa

andreao
2. jún 2007

Pappo, to som teda prekvapená, aký rýchly spád to malo u Teba. Ale aspon si nemala veľa času rozmýšľať nad tým. Len by som chcela aspon približne vediet poplatky za tie úkony ak Ťa to neobťažuje. Inak veľmi držím palce. Ahooooj.

miri28
autor
3. jún 2007

andrea, kedy ides na dalsiu IUI? ja 5.6. idem na kontrolu folikov, dufam ze sa zadari, lebo clovek nikdy nevie. aj ja drzim vsetkym palecky. u nas furt prsi 😒

pappo
3. jún 2007

ahojte jasne andreo vobec ma to neobtazuje. takze ja som musela za lieky doplacat aj ked mi to poistovna preplatila na fostimon sa doplaca asi 325 sk za injekciu mala som ich 10 ale asi 2 mi zostali. no a IVF soft ti nikto nepreplati takze to stalo 18500 ale kedze mame aj mrazackov co tiez nikto nepredpokladal to stalo 4500. poviem ti je to dost ale dufam, ze to bolo na dobru vec a dockame sa vytuseneho babatka mozno aj dvoch.
viac menej sme sa o tom s lekarkou uz bavili ze by to tak mohlo byt este ten cyklus pred prvym IUI ale vtedy bol len jeden takze nebolo co riesit. bol to hned prvy cyklus po laparke. toto je vlastne druhy po laparke.

miri musis verit urcite tam bude krasny folik.

andreo ako pokracujes ty?

stascha
4. jún 2007

Ahojte snazilky, prajme krasny pondelok.
pappo 🙂 asi som prehliadla ale nevsimla som si kedy ides na krv - potvrdenie ze si tehu 😉
mirri 🙂 takze zajtra budes vediet kedy bude dalsie IUI, dufam ze folik bude dostatocne velky
yasmina, gratulujem nech fazulky rastu a nech su ok 🙂

Ozaj dievctat, ktoré ste podstupili IUI bolelo vas brusko po zakroku? Ja som IUI podstupila minulu stredu a stale ma pobolieva brucho, je to dost neprijemne a stale na to myslim. ☹

pappo
4. jún 2007

stascha mna bolelo brusko po IUI ale klasika len ako pred MS. zalezi kolko si brala hormonov. termin na krv mam presne o tyzden 11.6. tak dufam ze to dobre dopadne. drzte palce. 🙂

andreao
4. jún 2007

Ahojte, Pappo, dík zta info. Ja idem 6. 6. na kontrolu folikulov, potom asi 8. 6. by som mala podstúpiť ďalšie IUI. Chcem sa s Dr dohodnúť, či vôbec má význam chodiť na IUI, či nie rovno na IVF, tak uvidím. Prajem pekný deň a celý týždeň. Pa

stascha
4. jún 2007

pappo ja som nebola stimulovana ziadnymi hormonmi, to sa ani neda nazvat boestou je to taky jeny tlak v podbrusku, niekedy to citim niekedy vobec.
Ja idem na krv 13.6., takze v ten isty tyzden. Dudeme si palce drzat nazajom, uvidis dobre to dopadne, pevne verim 🙂

pappo
4. jún 2007

andreo tak to zalezi na mnozstve folikulov asi. keby ich bolo viac tak to stoji zato mi sme mali 60% uspesnost pretoze z 10 vajicok sa oplodnilo 6 a z toho zostalo len 5 vyvynutych. 2 mi vlozili a 3 nam zostali. 😀

stascha ja myslim ze ten pocit je normalny.neboj jasne ze to dobre dopadne.

siska78
4. jún 2007

Ahojte bambulky. Dlho som sa neozvala ale sem tam som pokukovala. pappo drzim palce, verim ze sa to podari. To je super ako si zareagovala na Fostimon. Ja som dnes 12DC a mame dva foliky 17 a 18mm, takze dnes pichame Pregnyl a v stredu ideme na IUI. Vela si od toho neslubujem, ale ved uvidime. Vraj aj sliznicu mam pripravenu, tak uvidime co bude dalej.
Bambulky, obycajne vam dozreje jeden, alebo viac folkulov?

pappo
4. jún 2007

siska ahoj som rada ze si sa ozvala, uz som chela pisat ze tu nikto nie je dnes.
no vacsinou dozreje len jeden ale aj 2 mozu byt aspon bude vyssia sanca. to je super tesim sa a budem na teba mysliet v stredu aj zostanes doma?
inac baby nasla osm super studiu na nete, kde porovnavali baby co lezali a co nelezali po transfere ale viac menej to plati asi aj na IUI a viac ich otehotnelo co nelezali sranda ze? tie co lezali hned po zaktroku aj celu noc aj den otehotnelo menej.

stascha
5. jún 2007

sisika 🙂 ja som mala na 9DC jeden dominantny folik a to 18mm, bola som na IUI minulu stredu. Kolko ti povedali ze si mas pichnut pregnylu ja som mala 1prasok a 1 roztok? Tak sa zajtra drz nech si sokoro tehu, ja musim este tyzden cakat ☹

romaana
5. jún 2007

Ahojte stascha a pappo,
ja som na tom podobne ako vy. Zajtra mam 14 den po IUI, idem na krv, tak uvidim.
Tlaky v brusku a pichanie pri vajecnikoch som mala asi 4 dni po IUI a odvtedy uplne nic, ziadne zmeny, brusko necitim .... Tak asi tehotna nebudem. Bola to uz nasa druha IUI, este asi skusime a ked nic, tak na jesen umele.

stascha
5. jún 2007

romaana ahojcek, budeme drzat palceky nech sa druhy krat podari. Ja som tiez bruscho citili viac minuly yzden este aj dnes ale je to slabsie, obcsa zaboli a obcas ma pichne v podbrusku. No ved uvidime. prosim ta nevesaj hlavu ved ese nemas vysledok, a to ze teraz nic necitis este neznamem ze nemozes byt tehu 😉

romaana
5. jún 2007

Dik Stascha za povzbudenie. Uvidime zajtra, ale tesit sa nechcem. Minuly mesiac som mala bolesti bruska cele 2 tyzdne, aj som si myslela, ze to vyslo, a nakoniec nic. Tak som bola smustna a teraz som uz radsej prispavena na najhosrie. Budem informovat zajtra poobede, ci to vyslo.
Ty mas za sebou prvu IUI? Ake lieky si brala? A do akeho centra chodis?

andreao
5. jún 2007

Ahojte.
Siska 78 mne po stimulácii Clostylbegytom dozrieva viac folikukov, obyčajne 3. Najväčší má okolo 20 mm, je to vraj ideálne, len stále sa nám nezadarilo. Zajtra idem na sono, tak dám vedieť ako to vyzeralo. Pekný deň, pa.

stascha
5. jún 2007

romaana 🙂 ja som nebrala ziadne lieky, cyklus mam pravidelny a ovulku tiez takze Dr. sa rozhodla pre nestimulovany cyklus. Ano, teraz to bola len prva IUI tak som zvedava.
Chodim do Gyn-Fivu k Dr. Stenovej je to aj moja osetrujuca gynekologycka teda chodim k nej aj na preventivky a ked mam daky problem.
No ved to neviem co je pozitivne znamenie, ale snad sa nam to zadarilo. Nemala si take nutkanie spravit si tehu test? No ja sa s tou myslienkou dost zahravam 😉

pappo
5. jún 2007

baby netestujte nema to vyznam romanka daj nam zajtra vediet budeme netrpezlivo cakat na dobre spravy. to ze ti nic nie je este nic neznamena ak si nemala stimulaciu ako strascha tak ti nemusi nic byt. aj tak tie bolesti su podla mna len z dozvukov od hormonov, pretoze 3 a 4tt nemas co citit vsetko zacina az v 5tt. 🙂

siska78
5. jún 2007

pappo, ale kde, hned po IUI utekam na pedikuru a vecer do robotky. ved ked sa ma zadarit, tak bude a ked nie tak ideme na IVF. Pappo hned daj vediet ako si dopadla.
andreao a kolko krat ste uz boli na IUI?

romaana
5. jún 2007

Staschi, ja som si robila po prvej IUI testy, a rovno 6x, 3x my vyslo ze som tehotna a 3x ze nie. Skoro ma porazilo, najprv radost, potom plač. Tak som sa strazila, ziaden alkohol, pravidelne v klude papat .... a bolo to nanič. Teraz sa snazim na to nemysliet, testy kašlem, nechcem o nic hani počuť. Nekaz si ani ty naladu. Mam super kamosku, po umelom otehotnela. Ked isla na krv 14 den, rano si dala test a bol negativny. Preplakala cele doobedie a ked si poobede volala na vysledky krvi, bola tehotna. Takze kasli na zesty a za to, co by si na ne minula si chod nieco pekne kupit.
Pappo dik. Mam PCO, cize som brala Clostyl a 2 inj. Merional, potom kontrola a uz nebol treba ani Pregnyl. Je mozne ze ma minuly mesiac z toho Pregnylu tak boleli vajecniky a prsia. Ale mozno to aj vyslo 😉 No zajtra Vam dam vediet. Pekny vecer Vam vsetkym 🙂

lilinka76
5. jún 2007

Miri, halooooo, ako si dopadla, ideš na tretie IUI???

radka4
5. jún 2007

No babenky, nebola som tu vikend a toho sa tu udialo, prajem vsetko dobre yasmine a drzim palceky vsetkym ostatnym. My sme sa mali stretnut v pondelok s panom Kubisom, ale robil len do 9.30 a to sme nevedeli. Prisli sme okolo 10 hod. Skoro ma islo porazit, pretoze uz som bola zvedava co bude nasledovat dalej. Takze pravdepodobne pojdeme niekedy na buduci tyzden. Drzim vam palce a prajem krasny vecer. Pa 🙂

stascha
6. jún 2007

romaana 🙂 tak sa na to vykaslem, priznam sa ti ja sa snazim robit vsetko to co aj predtym len si davam viac pozor, ale ako som uz pislala, ked sa to malo podarit tak sa to podarilo bez ohladu na to ci som sa kontrolovala alebo nie a ked to vyjst nemalo tak som sa mohla aj na hlavu postavit a nic 😉 No ale vcera som na to uplne zabudla a pomahala som mazelovi prelozit bal pletiva ktorý mam na ohradenie pozmku, no co ti budem hovorit ked mi to doslo... ☹ To som cela ja.
Takze dnes daj vediet co je nove, tesim.. 🙂 a drzim vsetky palce... aha takto

andreao
6. jún 2007

Ahojte. Siska 78, ja som bola na IUI uz 3x, teraz by malo nasledovat 4 IUI. Dnes idem na sono, tak uvidim. Pa

pappo
6. jún 2007

romanka tak ako?

romaana
6. jún 2007

Ahojte babulky, tak som smutna, druha IUI neuspesna. Poplakala som si ako minule, manzel ma podrzal a ideme dalej. Asi skusime aj tretiu, ale najprv sa musime stretnut s lekarom a zalezi, co nam povie on.
Drzim palce vsetkym, ktore z Vas cakaju na vysledky. Pozitivny vysledok IUI bude pre kazdu z nas povzbudenie, ze sa to môže podariť.

pappo
6. jún 2007

romanka tak dufam, ze ta ten smutok coskoro opusti a budes mat dost sil pokracovat. drzim palce

miri28
autor
6. jún 2007

Ahojte,
ja som bola vcera na koltrolu folikov, ale boli male, tak idem znovu v piatok. ak to bude dobre, tak ideme na tretiu IUI. chcela som prehovorit aj s pani doktorkou, aj sme boli objednani, ale jej pristup sa mi absolutne nepacil. bola som sklamana, v GF mi chyba individualnejsi pristup k pacientom. prislo mi to ako rozpravanie o obchode. no nemala som z toho dobry pocit, nebola ochotna sa so mnou bavit o buducnosti, kym nedokoncim protokol IUI. potrebovala som pochopenie a radu a nie uz novy lekarsky protokol. tretiu IUI skusim, nechapem, ze minule mesiace som mala ovulku 13DC a teraz az na 14DC idem len na kontrolu, ci sa mi zase zacina cyklus saliet alebo co, no proste teraz este vydrzim ale potom si dam asi pauzu a premyslim co dalej.

stascha
7. jún 2007

Ahojte snazilky 🙂
romaana 🙂 je mi to luto ze sa nevydarilo, ale mas pri sebe manzela a ked ten stoji pri tebe a je ti oporou vsetko sa lepsie znasa, tazko viem co prezivas este som to nezazila, ale tiez ma to mozno caka na buduci tyzden. Mas silu bojovat a raz sa to urcite podari 🙂 Hlavu hore a pokracujte dalje, budem Vam drzat palce.

miri 🙂 dlho som ta necitala, ja mam ist na buduci tyzden na testy a uvidime. Ku komu v GF chodis?
Neviem co budeme robit ked to bude neuspesne pretoze manzel na rok odchadza do zahranicia s tym ze mesiac bude prec a mesiac doma, to potom bude "zabava" trafit sa do ovulky. No ale co uz, zatial vyysledok testu neviem, tak to neriesim.

radka4
8. jún 2007

Romana - nevadi, co nas nezabije to nas posilni, urcite to uz bude uspesne

Miri - tak co uz, ak nie si znama tak je to tak. To spravanie lekarov stve riadne aj mna.

Predvcerom mal priatel havarku, nastastie to zchytalo len auto, tak ani si neviete predstavit ako som prezivala ten den a dakujem bohu ze sa nikomu nic nestalo. K tym vsetkym stresom sa mojmu Richardovi stalo este aj to a to jeho auto bolo ako keby druha zena 😖 ale aj tu som si povedala ze vsetko zle je na nieco dobre. Aj ked mame tento rok smolu pretoze nam oznamili, ze partner je neplodny, k tomu este aj to auto, ale urcite sa vsetko vyriesi. O dva mesiace sa berieme, liecime sa uz teraz a to ma tesi. Ja verim, ze kazda z nas sa uz na buduci rok bude tesit z prirastkov v rodine. Takze nevzdavajme sa a hlavu hore, prajem vam krasny vikend. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre