Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

stascha
14. jún 2007

lumah 🙂 nie na IUI mozes ist aj kazdy mesiac 🙂

Takze dievcat neodolala som a bola som testnut a po druhej ciarke ani chyru ani slychu 🙂

lumah
14. jún 2007

stascha a namali by byť dve čiarky? To aký test máš?

stascha
14. jún 2007

lumah no ved to, HCG zvysene sice len trosku ale predsa. Tak ja vazne neviem, to uz fakt nemozem mat nic jednoznacne 😒

pipika
14. jún 2007

Stascha skus cez vikend.Podla mna to už bude definitivne.A dufam,že dve čiarky tam budu. 😵

lumah
14. jún 2007

stascha ja to asi tiež nevydržím a kúpim si test, lebo ja budem vtedy ked mám po 14 dňoch ísť na kontrolu ešte na dovolenke, takže prídem na kontrolu až na 19 deň.

pipika
14. jún 2007

Lumah,aj ty si bola na IUI? A kedy? Je pravda,že je zakazané po IUI robiť doma test? Vraj treba na krv.

yasmina
14. jún 2007

pipika nie je nic zakazane na 14 den po IUI mi povedali v centre asistovanej reprodukcie ze si mam urobit testik...a nasledne na dalsi den som isla na krvny test a bolo 😵

lumah
14. jún 2007

yasmina to budem na dovolenke 14 den, ale asi si ho kupim. Aký si mala ty?
pipika mne robili iui minulú stredu.

pipika
14. jún 2007

Yasminka,tebe sa podarilo hneď,však? Je to super,aspoň viem,že sa to može podariť na prvý pokus.Môžem sa spýtať prečo sa vám nedarilo?
lumah a aj ty si bola prvý krát?

lilinka76
14. jún 2007

Stascha ahoj, podľa mňa máš ešte nízku hladinu HCG, dnes bolo na testovanie veľmi skoro. Hladina sa zdvojnásobuje každé dva dni, keď si mala v deň krvi iba 15, tak to je ešte dnes na test z moču skoro. Otestuj niekedy v nedeľu z ranného moču, to už by tam možno čosi máličko vidno byť mohlo.

Miri, Pappo,sľúbila som, že napíšem, ako som dopadla v ISCARE.

Takže p. doktorka odporučila vyskúšať ešte 3. IUI, tentokrát som ale dostala na podporu ovulácie Clostilbegyt od 3 DC po dobu 5 dní 2 x denne 1 tbl., 10 DC kontrola ultrazvukom a podľa výsledku načasujeme IUI. Ak to nevyjde ani tak, vypíšeme žiadosť na UO. Mohlo by to konečne vyjsť, veď ja mám ovulku v pohode aj bez liekov. Ináč, bola veľmi superskááááááááááááá, fajn sme sa porozprávali a vysmiala ma, že sa už považujem za "starú" (v tej súvislosti, že vzhľadom na môj vek už nechcem čakať a po neúspechu radšej pôjdem na UO)

Tak už len čakať na menzesku a hurááááááááá do toho.

miri28
autor
14. jún 2007

lili 🙂 super, tesim sa s tebou. ja ked to teraz nevyjde, mesiac pauzujem a potom tiez skusim stimulovat. a to s tym vekom neprehanaj, jaaak ze stara??? treba byt najma v pohodicke 😉

staschka, to ze si mala zvysenu hladinu, je supisss a to na prvy krat???? normalka si mi vyrazila dych ako aj kedysi inci. budem silno drzat palceky, ale bolo to nizke, cize v teste si este nic ani nemohla vidiet a hlavne to treba robit z ranneho mocu, ked je to len v zaciatkoch. myslim na teba 😵

pekny vecer vsetkym

miri28
autor
14. jún 2007

erika 🙂 , nech je ten jul pre teba pravy mesiac 😀

stascha
15. jún 2007

miri, lili aj vsetky snazilky 🙂 som dnes rano neodolala a urobila test a zase nic ☹ , no ale ani nespinim a ani brucho ma neboli ako keby som mala dostat mrchu, tak vydrzim este do nedele ako radite a uvidime, testneme. Drzte vsetky co cakate na IUI, alebo UO a tie co uz na testovanie tak vam budem drzat palce silno, silno. 🙂

erikae
15. jún 2007

miri 😉 danke schoen
a Tebe prajem este skor a mozno budeme mat babo v podobnom termine a budeme potom v jednej porodnici, ale to su len take science fiction

stascha
15. jún 2007

Dievcat tie co ste podstupili IUI a nebola uspesna,ako sa vam obnovil cyklus v poriadku? Pretoze ja som v tychto dnoch mala dostat mrchu, test na tehu mepovedal nic konkretne takte mi kazali utrogestan este brat, no a ked ho vysadim na buduci utorok tak neviem ako sa mi cyklus obnovi ked som ho mala 25-26 dni

lenusa
15. jún 2007

stascha obnoví sa ti úplne v pohode a keby si nebola tehu, tak mrcha ti dorazí sama a cez utroš, ja som to tak mala po prvom iui mrcha došla presne.

stascha
15. jún 2007

lenusa 🙂 aj ked si este brala utrogestan?

miri28
autor
15. jún 2007

Stascha, toto som nasla, mozno si to uz citala. hlavne nevesaj hlavu, je to mozne... 🙂

Tehotenské testy registrujú prítomnosť tehotenského hormónu hCG. Test vyjde pozitívny, ak je v moči hladina hormónu hCG dostatočne vysoká na to, aby ju test zaregistroval .Táto hladina sa bežne označuje ako citlivosť testu. Rôzne testy majú rôznu citlivosť. Klasický tehotenský test má citlivosť okolo 100mIU/ml (mili-medzinárodnych jednotiek na mililiter), tie, čo tvrdia, že sú „ skoré“ , zaregistrujú už 25mIU/ml. A všetko medzi tým.

Hormón hCG, (human chorionic godanontropin), je vylučovaný embryom po uhniezdení. Uhniezdenie oplodneného vajíčka nastane niekedy medzi 5. a 10. dňom po oplodnení. Priemerná koncentrácia tohto hormónu je uvedená v tabuľke podľa počtu dní po uhniezdení.

Počet dní po ovulácií (uhniezdenie 7 dní po ovulácií)
Priemerná hodnota HCG Rozpätie do ktorého väčšina žien spadá
14 (deň, kedy spravidla začne menzes) 48 mIU/ml 17-119 mIU/ml
15 59 mIU/ml 17-147 mIU/ml
16 95 mIU/ml 33-223 mIU/ml

miri28
autor
15. jún 2007

ta tabulka (spinka jedna) sa mi rozhadzala. to prve cislo je den menstruacie (14,15,16), to druhe cislo je priemerna hodnota HCG (48,59,95) a to posledne je rozpatia, do ktoreho spada vacsina zien.

miri28
autor
17. jún 2007

Ahojte babky, tento vikend si tu pisem asi sama so sebou... ☹
mam na vas jednu otazocku, nikdy som nemala problem s utrogestanom a zavadzam si ho vaginalne. ale dnes mam podozrenie, ze to mam dole scervenane a mam taky pocit sucha. neviem ci mam hned prejst na oralne uzivanie tabletiek, alebo ci mam este pockat. stretla ste sa s tym niektora?

staschka, urobila si si testik??? ako sa citis?

andrea, kedy ides na test po stvrtej IUI?

vsetky pozdravujem a prajem peknu nedelu.

stascha
18. jún 2007

ahojte 🙂 miri dik za tabulku uz som to studovala, na test kaslem uvidim com povedia zajtra. Ako sa citim cez wk uplne normalne ani prsia neboleli len v sobotu som bola daka nafuknuta aj brusko trocha bolelo, ale je to mozno tym ze som bola 28DC, takze ziadne zvlastne priznaky 😒 Takze zajtra sa ukaze 🙂

miri28
autor
18. jún 2007

staschi, aspon sa nebudes stresovat, dobre si spravila. tak zajtra vela stasticka 🙂

nibiru
18. jún 2007

ahoj neviete mi poradit moze vplivom antibiotik hlien ktory je pritomny pocas ovulacie byt slabsi alebo malo viditelny po pripade ci si ho mozno zamenit so semenom je to v poctate podobna tekutina.daaaaaaaaakujem

stascha
19. jún 2007

ahojte 🙂 takze krv dom absolvovala, ale dnes som zacala spinit a trosku aj krvacat, takze pravdepodobne z toho nic nebude ☹ no uvidime poobede.

radka4
19. jún 2007

Babenky - uz som tu par dni nebola, ale teraz mame kopec prace aj kvoli nasej havarke, aj v robote a tak..... chceli sme ist uz netno mesiac na iui, ale zial bez auta sa to neda a brat, ktory nam poziciava auto kym je v praci ho vacsinou potrebuje uz vecer, tak sa mi nechce stresovat a niekde sa takto nahanat. Musime par tyzdnov pockat a uz ma to stve, pretoze uz cakame a snazime sa dva roky ☹

Stascha - velmi drzim palce a uvidis bude to fajn.

Pekny den prajem vsetkym snazilkam i tehulkam 🙂

lilinka76
19. jún 2007

Stascha, tak ako si dopadla??? Ešte si nevolala, určite napíš. Držím Ti palce, nech je to v poriadku.

stascha
19. jún 2007

dievcata je to negativne ☹ tak velmi som dufala ked bola hladina hcg zvysena..... ☹

domcek
19. jún 2007

Ahojte kocky tak ja som vcera absolvovala moje prve IUI ale je mi dost blbo brucho nafuknute a tvrde a velmi boli ma to takto byt?
Stascha je mi to luto.

lilinka76
19. jún 2007

Ahoj Domcek, ja som takéto IUI absolvovala už dve, teraz sa chytám na tretiu, tentokrát za pomoci stimulácie Clostylbegytu. Po prvej mi nič nebolo, po druhej som mala rovnaké pocity ako by, bolelo brucho, kríže. Neboj, to prejde. Na stránke CAR Helios som čítala, že oplodené vajíčko sa "zavŕtava" do sliznice až 8-10. deň po oplodnení. Veľa šťastia, nech je to úspešné.

Stascha, je mi to ľúto, bola som presvedčená, že Ti to vyšlo. Nesmúť, nabudúce sa to podarí.

domcek
19. jún 2007

Lilinka ja som mala stimulovany cyklus clostylom 2x1. Takze to pripisujem aj jemu. Ale dik som rada ze je to v podstate normalne. Aj tebe drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre