Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

adula1
4. júl 2007

ahoj radka4.mas pravdu raz sa to urcite podari.avsak ja si myslim kazda z nas si uz vytrpela svoje,po 3rokoch neuspesnosti a sklamani.tak uz by bola vhodna chvila na to aby sme sa radovali a nie plakali. ☹ drzim ti palce aby sa ti iui podarila.a ja tiez iba v kutiku duse verim ze to vyjde a ak nie tak este mam 2krat sancu a potom sa uvidi.pekny den 🙂

adula1
4. júl 2007

ahojte!samozrejme ja sa vsade ukazem. 😀 omylom som poslala 2 prispevky.myslela som si ze ten prvy nepresiel.tak sorry 🙂 ale ked uz tak pisem tak ma napadlo sa spytat ci po iui mozme sarapatit s manzelom.ci to nejak neprekaza tam dole.dnes som 3den po insemiske.tak uz mozme? 😵

za skore odpovede velmi pekne dakujem. 😉

domcek
4. júl 2007

Adulik mozete pokial to tebe nieje neprijemne mna to dost bolelo. No ale aj tak sme si uzili trosku.. 😵

inkak
4. júl 2007

ahojte baby!Adula jasne ze sa prijme, nezabudaj ze psychika je najdolezitejsia 😉 Vzdy ked mi to niekto povie tak zurim, ze nevie o com hovori, ale nieco na tom pravdy bude.Moja kamoska gynekol. mi hovorila ze mala pacientku , ktora nemohla otehotniet 7 rokov,na dovolenke si zlomila nohu a otehotnela. Keby to bolo iste tak to risknem 😀 .Mrchu som este nedostala, dnes mi kolegyna hovorila ze som ohundrana, tak sa tesim ze zajtra je volno. Preco myslis ze sa Ti nespustila ovulka? Myslim ze ten hlien ma kazda.No a hlavne sa snaz velmi sa nesledovat. Jasnacka ze palce drzim 😉

inkak
4. júl 2007

Domcek ak sá memylim Ty si teraz po IUI, kedy budes mat vysledky?

adula1
4. júl 2007

ahoj inkak!ja viem ze urcite v tom hra rolu aj psychika,ale teraz ako mam byt naladena mam dufat a ak to nevyjde sa opat sklamat,alebo nedufat a ak to vyjde prekvapit sa? 😵ovulka som asi preto nemala,lebo ten hlien riedky som nespozorovala.mala som skor suchy vlastne nic,alebo taky ako keby mi zacala,koncila mrska.taky jemne hnedkasty.ale to je jedno uz som si povedala ze sa nejak nebudem o to zaujimat a uvidime 16.7.teraz ty cakas na mrsku a si po iui?alebo sa mylim? 🙂

adula1
4. júl 2007

ahoj domcek!dakujem za info.moj muzik bude rad.a uvidime ako to zvladnem ja.kolk o dni si po iui ak si bola?citis nieco?alebo to tak nesledujes.do ktoreho centra chodis?pa 😵

inkak
5. júl 2007

ahoj adula!ja viem ze to je tazke ale najlepsie je vobec na to nemysliet. Podla mna je zbytocne sledovat sa, lebo za tie dva tyzdne este nemozes citit nic. Ja si tiez myslela kazdy mesiac ze som tehu, mala som vsetky priznaky a nic. Minuly rok som otehotnela a necitila som vobec nic, nemala som ziadne priznaky. Zacala som krvacat na 12 den po mrche, tak mi povedal dr. aby som si urobila test a boli tam II. bohuzial som potratila asi v 3tt ☹ Aj ked som tusila ze to nebude OK s tym krvacanim, predsa to bol super pocit ze som tehu aspon tych par dni. Takze sa nalad pozitivne a neboj tie 2 tyzdne prejdu ako nic. Ja cakam na IUI aby som mohla ist na 2 krat. Prva sa nam nevydarila.

adula1
5. júl 2007

ahoj inkak!tak ty uz si toho zazila.nechcem ti moc pripominat,ale ten potrat ☹ si mala po prvej iui,alebo este predtym?chvilkami premyslam ci som naozaj tehulka alebo nie,ale to iba vtedy ked vidim nejake babo,detske oblecenie a tak.inac sa viem uplne vyventilovat,chodim s kamoskou von na nakupy a tak na to nemyslim.mala som obdobie ze dennodenne som premyslala o babatku a dokonca skoro kazdu noc sa mi aj snivalo o nich.ale teraz som z toho vonku. 🙂kedy ides na iui?drzim ti straaaaasne palce 😵

inkak
5. júl 2007

ahoj adula, potrat som mala este pred IUI, teraz cakam na mrchu aby som mohla ist na 2. IUI. Mne sa tiez casto sniva ze som tehu naposledy vcera. Ja Ti tiez drzim strasne velmi palce ako aj vsetkym ostatnym snazilkam. 🙂

radka4
5. júl 2007

Inkak - tak my chodime ku Kubisovi a nevravel nic, ze IUI nam bude robit niekto iny. Mali sme k nemu ist, ale buchli nam do auta a sme bez neho, takze sme to o mesiac museli odlozit kym auto bude ok a este k tomu mi meska mrcha a vajecnik ma neznesitelne boli a nechapem co sa deje. Stale citim, ze uz uz by mala prist a nic. Neverim, ze mam fazulku, pretoze by to bolo prilis jednoduche ale zajtra si kupim tehotensky test a potom v pondelok musim ist k svojmu zenskemu na vysetrenie co sa vlastne deje, pretoze netuzim mat este aj ine problemy. 😖

inkak
5. júl 2007

Ahoj Radka, tak sme na tom rovnako, aj ja cakam mrchu meska mi 3 tyzdne. Zajtra si dam pichnut vyvolavacku lebo uz ma to cakanie nebavi a chcem skusit druhu IUI. To s tym autom je teda riadna smola. Kolko Ti meska? Urob si ten test-nikdy nevies 😉

adula1
5. júl 2007

caute inkak a radka4! 😵 akurat ma to iste napadlo aj u teba inkak,ty si si robila test?vsak ked aj tebe 3tyzdne meskaju. 😨a radka drzim ti palce mozno s tou jednoduchostou to funguje. 😉

erikae
6. júl 2007

ahojte baby,
adula 🙂 , ako sa citis po IUI?
uz som tu davnejsie nebola, ale citala som Vas,
niekedy bud. tyzden (ako bude vsetko ako ma) podstupim druhu IUI.
ja tiez chodim do G-F.
tak pekny posledny prac. den prajem

drak6
6. júl 2007

baby, sledujem co si tak pisete a vidim, ze vsetky vase priznaky po IUI boli presne take ako som mala aj ja, aj ked nakoniec z toho nic nebolo...druhu iui podstupim v auguste, ak to nevyde, hovorila som s doktorom, ze by mi napisal odporucenie na IVF, snad to poistovna schvali...keby sa to nepodarilo, myslim IVF asi by som zacala mat paniku....aj vy mate pocit ze v poslednom case sa s kocikmi a tehotnymi roztrhlo vrece?

erikae
6. júl 2007

ano, drak, presne, vsade navokol je kopec mamiciek s kocikmi...
ale, to si asi len my tak vsimame, co zatial nemame ☹
raz sa k nim urcite pridame a verim, ze skoro

adula1
6. júl 2007

ahoj erikae!citim sa kazdy den inac.ale akurat dnes ma strasne picha asi pri vajicku,alebo kde ked si sadam alebo vstavam pri prudkom pohybe.berem duphaston a vzdy po uziti mi je asi hodinu tak nanic.niekedy si citim maternicu a niekedy sa citim ako by som mala dostat mrchu.ale tieto pocity ma asi kazda z nas po iui.tak uvidime. 😉 ☹

radka4
8. júl 2007

No babenky, dnes rano som si spravila test a vysiel mi pozitivne 😀 😀 😀 😀 Uz od 6 hod. nespim a tesim sa ako male dieta.

Uz verim ze pomohli priatelovi tie lieky, pretoze dovtedy nic a nic a zrazu. Nechcela som verit vlastnym ociam ked som videla na teste 2 //. Zajtra rano idem hned k lekarovi a dufam, ze vsetko bude v poriadku.

Ak to tak naozaj bude ziadne IUI nebudeme musiet zatial podstupit pretoze zazraky sa na tom svete naozaj deju. Aj ked Kubis povedal priatelovi ze jemu lieky uz nezaberu a predsa. Urcite maju nejaku zasluhu. Budem vas informovat ako som dopadla u lekara a ci je to na 100% vsetkym prajem rovnake stastie ake postihlo aj nas a drzte sa babenky, krasnu nedelu.

bublinkajasminka
8. júl 2007

radka4 - moc ti gratulujem k tehulkovaniu, nás tiež možno čaká IUI - problém je u manela - zlý spermiogram - pohyblivosť 40% a u vás to bol aký problém ak môžeš???

bublinkajasminka
8. júl 2007

kočky vedeli by ste mi poradiť ktorú z metód UO by mi robili - ak ja som ok - teda mám pravidelne ovulku a všetko ok - bola som na prehliadke a mangel má len 4% pohyblivosť a odporučili nám UO??? len neviem ktorou metódou.....díky

lauritka
8. júl 2007

bubli ja si myslim ze najlepsie ti poradia v centre ;) kedy sa chystate. ja uz buduci tyzden na prvu navstevu. 🙂

bublinkajasminka
8. júl 2007

laurit - to vááážne už ideš??? tak držím palčeky...my až v septembri chceme po dovolenke

lauritka
8. júl 2007

😀 bubli idem..uz dost bolo cakania.ked to nejde samo tak tomu pomozeme ;) aspon dufam ze to klapne v pohode ;)

dr.janinka
8. júl 2007

bubli, keď ty si o.k. len manželík má malú pohyblivosť, zrejme ťa dajú hneď na IVF nie insemku, podľa mňa a asi to bude ISCI

radka4
9. júl 2007

Bubli - ja neviem, moj manzelik mal tiez nizku pohyblivost, neviem kolko to bolo % ale doktor mu povedal, ze jemu nepomozu ani lieky a pozri. Dnes to uz mam potvrdene aj lekarom. Som tehotna. Zatial mi vsak blizsie nevedia nic urcit pretoze som v uplnom zaciatocnom stadiu tehotenstva. Moj plod ma zhruba 5mm. Este nemam ani tehotensku knizku a vlastne nic viac neviem. Len si mam davat obrovsky pozor a to je vsetko. Pa

domcek
9. júl 2007

Ahojki tak hlasim sa aj ja po prvej IUI vysledok negativny 😢 Predychavala som to par dni preto som sa niekolko dni ale uz som relativne ok. Stymulujem na druhu IUI a potom sa uvidi.
Radka gratulujem 😵 😵 😵 😵

erikae
9. júl 2007

radka velmi ti gratulujem, som rada, ze sa Vam postastilo- je to krasne, len sa opatruj 🙂
ja pojdem tento tyzden na IUI, (len dufam, ze ano, lebo manzelik je akysi chory, teraz berie antibiotika, ktore by mu mali zabrat do troch dni)
tak uvidime, snad to vyjde

adula1
9. júl 2007

ahoj radka! 🙂 este v niektorom prispevku si pisala ze nemozes mat fazulku,ze by to bolo velmi jednoduche!?no a vidis deju sa aj zazraky. 😉postastilo sa vam 😵drz sa no a samozrejme gratulujem 🙂 😉 😀 😵

a pozdravuje domcek,inkak a erikae 😉 prajem pekny vecer 🙂

radka4
9. júl 2007

Dakujem babenky a velmi silno vam drzim palce. Nas plod ma 5mm a je to asi len 2 tt, 7.8.idem na dalsi ultrazvuk a tam sa dozviem vsetko ostatne. Nedostala som este ani tehotensku knizku ani neviem nic blizsie. Vsetko sa dozviem o mesiac. Pekny vecer.

andreao
9. júl 2007

Ahojte babule. Dlhšie som tu nebola, ale stíham Vás všetky čítať. Radka4 veeľmi Ti gratulujem a držím palce.
Ja som mala 4 IUI úspešné,3 testy pozitivné, HCG bolo ukážkové, tabulkové, už som len čakala, kedy to moje tehu potvrdí aj sono. Začala som ale krvácať, mala som silné bolesti a Dr mi potvrdil veľmi včasný potrat. Teraz sa dávam dokopy a potom uvidím čo ďalej.
Všetkým Vám držím veľmi palce, nebojte,raz sa nám to všetkým podarí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre